Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 55

Téma: Má smysl čekat na Nikon DL24-85 f/1.8-2.8?

ddt ddt je offline
    Nováček
    Registrace
    Apr 2016

Rád bych prosil o radu: rád bych kvalitní foťák na kvalitní fotky (ne zrcadlovku, tu už mám) s nízkou světelností, nejlépe dotykáčem (zaostření), atd na focení + videa zejména dítěte, momentek, výlety - města/příroda, lyžování, kolo, atd.

Docela se mi líbí Nikon DL24-85 f/1.8-2.8, ale ten bude až na konci června - má smysl čekat nebo je nějaká kvalitní konkurence se srovnatelnými parametry (nerad bych šel přes 25K)?

Děkuji

David
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Skvelý kompakt je Panasonic LX100 za 16k : http://digitalni-fotoaparaty.heureka...mix-dmc-lx100/
    Má ešte rozmernejší čip ako ten Nikon.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Konkurenčních fotoaparátů je spousta, např. vedle zmíněného Panasonicu LX100 také Sony Cyber-shot RX100 III nebo Canon PowerShot G7X, G7X Mark II, G5 X. Otázkou je, jestli chce člověk i 4K video, hledáček a podobně. Pak se to může pěkně protřídit.Třeba Sony nemá dotykový displej, Sony ani Canon nemají 4K video, ale Full HD mají oba výborné...

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Nekupoval bych fotak okamzite po jeho uvedeni na trh. Treba se zrovna ten ci onen model nemusi moc povest.

ddt ddt je offline
    Nováček
    Registrace
    Apr 2016

Děkuju moc za reakce a doporučení. Mezi moje favority teď patří G5X (4K video nepotřebuju, ale to jsem kdysi dávno u HD říkal taky) a LX100. To byl můj favorit než jsem zjistil, že dotykový displej není vůbec k zahození.

A včera oznámili Lumix GX80 (85), což by asi mohl splňovat všechno, co potřebuju...

ddt ddt je offline
    Nováček
    Registrace
    Apr 2016

btw, ta řada Nikon DL24-85 je odložená na neurčito...

tak asi vyhraje ten GX 80

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Nebyl ale požadavek na dobrou světelnost? Nevím, zda do 25K se tam dá na GX80 pořídit něco světelného, pokud máme mluvit o zoomu.

ddt ddt je offline
    Nováček
    Registrace
    Apr 2016

Ten zoom ani velký nepotřebuji, ale samozřejmě, že si nejdřív počkám na Vaši recenzi a "doporučení" :-)

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Tak ono nejde o velký zoom, mluvím třeba o 3×. A ten v rozumné světelnosti v ekvivalentu DL24-85 na GX80 pod 25 i s tělem nebude ani omylem. Jde tedy o to, zda jste ochoten se spokojit s jedním pevným objektivem s dobrou světelností nebo se na tu světelnost tedy vykašlat a mít alespoň ten 3x zoom, nicméně se špatnou světelností. GX80 totiž v těchto ohledech nesplňuje původní zadání (buď ne cenou nebo světelností).

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2015

Řada DL od Nikonu bude bojovat především svým utlrasvětelným zoomem, který opravdu strojí za uvážení a za mě vleký palec nahoru, že do toho Nikon praštil.

Ke GX80 by se musel dokoupit nějaký světelný zoom, jako je Oly 12-40 f2.8 nebo Paňák 12-35 f2.8, ovšem už by byla finančně darda (40+ k Kč). Protože GX80 je nyní v mém hledáčku pro video, rozhodl jsem se to osobně řešit pevnými skly - buď levnými od Sigmy, nebo dvojicí Oly 17 f1.8 + Oly 45 f1.8 (ještě v záloze mám Panák f20 f1.7). Existuje ještě jedna cesta k levnému světelnému zoomu: jenže je potřeba zainvestovat do Metabones SpeedBoosteru XL pro Canon bajonet a nasadit na to třeba levný Tamron 28-75 f2.8 (pro zachování možnosti AF ve videu). Ale zase - finančně už to je opět ranec.

Jako alternativy se jeví SONY RX100 nebo Panasonic LX100 (ten má výhodu většího čipu a 4K video).

Nováček
    Registrace
    Apr 2013

Řeším podobný dilema něco do kapsy k zdrcadlovce. Nejspíš sáhnu po Lumix TZ100, ale uvidíme až bude skladem a nějaká ta recenze zde.

ddt ddt je offline
    Nováček
    Registrace
    Apr 2016

Tak Megapixel už je nacenil - Panasonic Lumix DMC-GX80 tělo černý za 16 990 Kč a Panasonic Lumix DMC-GX80 + 12-32 mm + 35-100 mm stříbrný za 23 990.

Asi bych šel do toho těla, ale jaký k tomu dobrý objektiv (s nízkou světelností, na focení + videa zejména dítěte, momentek, výlety - města/příroda, lyžování, kolo, atd.)? Zoom až tak nepotřebuju...

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od ddt Zobrazit příspěvek
    Asi bych šel do toho těla, ale jaký k tomu dobrý objektiv (s nízkou světelností, na focení + videa zejména dítěte, momentek, výlety - města/příroda, lyžování, kolo, atd.)? Zoom až tak nepotřebuju...
    - pravdepodobne myslíš objektív s vysokou svetelnosťou, v odkaze je zoznam Panasonic objektívov, mne sa vidí na všeobecné použitie pevný 15mm F1.7 /30mm/ Pri výbere doporučujem firemné sklá /podpora dual stabilizácie, ak objektív má OIS/
    http://www.dpreview.com/products/pan...egoryId=lenses

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Určite nemá zmysel brať čisto telo, set s 12-32 za príplatok 2000Kč by som bral ako základ a k tomu dokúpil svetelné pevné sklo. 12-32 Ti dá kompaktnú kombináciu vhodnú práve na výlety a podobne. Ktoré pevné sklo k tomu, to výrazne závisí na ohnisku a rozpočte. Ak sa Ti tam vojde 15mm F1.7, tak ten mám a môžem ho iba doporučiť. Ohnisko je veľmi univerzálne, vhodné do interiéru a na fotenie dieťaťa na kratšiu vzdialenosť. Optická kvalita je špičková.

ddt ddt je offline
    Nováček
    Registrace
    Apr 2016

Ta 15mm F1.7 vypadá moc dobře, akorát budu muset ještě chvíli šetřit... Nejspíš, jak navrhuje kolyy dopadne to nejspíš na ten set se základem a k tomu časem pořádné sklo...

Otázka na pana Šurkalu - dá se očekávat recenze GX80 a kdy?

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 09-07-2013, 10:03
  2. Nový fotoaparát cca kolem 10tis (ultrazoom?má smysl?)
    Od Sidonius78xx v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 24-03-2012, 08:11
  3. Jaký má smysl optická stabilizace?
    Od Petrfm v sekci Kompakty
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 05-03-2011, 22:26
  4. Má smysl kupovat starší fotoaparát?
    Od dalajvladan v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 09-08-2010, 17:33
  5. Víkendová diskuze: Fotomobily - Mají vůbec smysl?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 06-05-2009, 09:14