Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 108 z 202 PrvníPrvní ... 85898106107108109110118158 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1,606 až 1,620 z 3016

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Fujifilm X RAW Studio, dobrá správa pre majiteľov videofoťákov Fuji, koncom druhého mesiaca bude uvolnený RAW editor konečne aj pre Windows :

Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    May 2011

Apple iPhone X - zázračný mobil/videofoťák, ktorý zvládne to, čo nedokáže drtivá väčšina videofoťákov a to jest formát 4K/60p, navyše s veľmi dobrou stabilizáciou. Samozrejme so špičkovým Panasonicom GH5 krok neudrží, ale na mobil je to extra výkon. Ukážka stabilizácie v rôznych formátoch z dpreview :

Registrace
    May 2011

Canon chystá nový kamerofoťák XC20, čiže nástupcu XC15. Bude osadený dvoma CPU, dual-pixel AF a čo je najpodstatnejšie, stejne ako GX10 dokáže snímať 4K/50/60p podľa regiónu. V tejto súvislosti by som rád upozornil chlapcov od Sonyho, aby sa prebrali zo zimnej letargie a konečne priniesli v amatérskej triede 60 fps.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Canon.jpg 
Zobrazení: 24 
Velikost: 46.9 KB 
ID: 2388  

Registrace
    May 2011

Samsung údajne pracuje na zaspatom projekte NX1, nástupca by mal disponovať veľmi rýchlym snímačom i procesorom, čo má umožniť záznam 4K videa pri snímkovej frekvencii 120 fps. Samsung NX1 je nepochybne zaujímavý prístroj a nástupca by mohol byť vybavený mocným hardwérom, pretože výrobca na to má.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: NX1.jpg 
Zobrazení: 22 
Velikost: 36.4 KB 
ID: 2389  

Registrace
    May 2011

Samsung NX2 - máme nové informácie, prototyp sa už testuje, bude to delo, však posúdte sami :
Název: sam.jpg 
Zobrazení: 24 
Velikost: 126.2 KB 
ID: 2390   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: sam sp.jpg 
Zobrazení: 36 
Velikost: 225.2 KB 
ID: 2391  

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    4

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od jozkopower Zobrazit příspěvek
    Samsung NX2 - máme nové informácie, prototyp sa už testuje, bude to delo, však posúdte sami :
    https://photorumors.com/2018/02/13/n...rless-cameras/

No, osobně bych byl rád, kdyby se něco takového stalo, ale upřímně řečeno, tomuhle zatím nevěřím.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Tak máme tu GX9 a je to pre mňa bohužiaľ ďalšie sklamanie. Je to prijemné vylepšenie GX80 za rozumnú cenu, ale ja už GX80 mám. Absencia vstupu na mikrofón, absencia 4K/60p, absencia utesnenia, pravdepodobná absencia vylepšenej stabilizácie a autofokusu z G9. Kúpiť si GX9 kvôli novšiemu senzoru, výklopnému EVF a vylepšenému auto ISO je dosť veľké sústo. Mnoho ľudí bude isto namietať aj voči EVF a gripu z GX80. Bohužiaľ máme tu trend, že mnohí výrobcovia nepovažujú kompaktné foťáky za plnohodnotné prístroje a neváhajú ich oholiť. Ja fakt nechcem niečo tak veľké ako Panasonic GH5/G9 alebo Olympus E-M1 II. Keby Fuji nepochopiteľne nevynechalo výklopný displej pri X-E3, tak asi pôjdem do tohto modelu (ale absencia stabilizácie v tele!). Asi skúsim počkať na E-M5 III, čo prinesie.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2016

Před asi 2,5 roky jsem měl dilema a rozhodoval jsem se, který systém budu používat. Rozdování bylo mezi FF Sony, MFT a Fuji. FF Sony jsem odmítl kvůli kompaktnosti. Fuji mělo tenkrát dost malý výběr objektivů. A má jej oproti jiným dodnes, byť už je dostačující. Ale např. mé oblíbené street ohnisko po přepočtu na FF 50 mm není zrovna moc ostré. Sony APS jsem také nechtěl kvůli malému výběru objektivů, které jsou opticky prakticky nejhorší (mluvím o objektivech pro Sony APS C). Osobně mi donedávna na MFT vadila hlavně horší práce s DOF a to zejména u portrétů. S příchodem nových PRO skel ve světelnosti f 1,2 se tato slabina systému podařila alespoň z části zacelit. MFT mě oslovil zejména kvůli kompaktnosti a velmi široké nabídce objektivů od Olympusu, Panasonicu a ze stran dalších výrobců. Ty špičkové jsou natolik ostré, že předčí prakticky všechny objektivy pro APS C a dokáží ostrostí konkurovat špičkovým FF objektivům pro Nikon a Canon. Pro mně je nejpodstatnější optika a tu má MFT v současnosti opravdu špičkovou, pokud se bavíme o těch prémiových a PRO objektivech. Díky velké oblíbenosti systému se dá očekávát vývoj a výroba dalších velmi kvalitních čoček a také těl.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    No, osobně bych byl rád, kdyby se něco takového stalo, ale upřímně řečeno, tomuhle zatím nevěřím.
    Samsung NX2 by bola zrejme pecule, moc by som to uvítal, ale ako hovoríš, nejak to utíchlo a zrejme nebude nič, snáď motyka vystrelí.

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Tak máme tu GX9 a je to pre mňa bohužiaľ ďalšie sklamanie.
    Ihneď po oznámení špecifikácií som pomyslel na teba, ako trpezlivo a s nádejou čakáš na vylepšený GX8, no je to vskutku smutné.

Citace Původně odesláno od Loskyn Zobrazit příspěvek
    Pro mně je nejpodstatnější optika a tu má MFT v současnosti opravdu špičkovou
    Máš recht, u MFT ma držia mimoriadne schopnosti Panasonicu GH5 v režime videa a potom prekrásne sklo Panasonic Leica Summilux 12mm F1.4, radosť fotiť i filmovať.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Cejpatka
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

Citace Původně odesláno od Loskyn Zobrazit příspěvek
    ...Osobně mi donedávna na MFT vadila hlavně horší práce s DOF a to zejména u portrétů. S příchodem nových PRO skel ve světelnosti f 1,2 se tato slabina systému podařila alespoň z části zacelit. MFT mě oslovil zejména kvůli kompaktnosti a velmi široké nabídce objektivů od Olympusu, Panasonicu a ze stran dalších výrobců. Ty špičkové jsou natolik ostré, že předčí prakticky všechny objektivy pro APS C a dokáží ostrostí konkurovat špičkovým FF objektivům pro Nikon a Canon. Pro mně je nejpodstatnější optika a tu má MFT v současnosti opravdu špičkovou, pokud se bavíme o těch prémiových a PRO objektivech....
    Zas bych to tak s tou chválou MFT skel tolik nepřeháněl.
    Např. 25/1,2 PRO od Olympusu stojí šílených 35 tis. a váží 410 g. Ostrostí je sotva tak srovnatelná akorát s levnou 50/1,8G od Nikonu, což je 185 gramové sklíčko za 6 tis.
    Viz např. https://www.dxomark.com/Lenses/Compa...4_1136_435_975
    A nedávno přestavené 17/1,2 a 42/1,2 za stejnou cenu nejsou také podle prvních samplů žádný extra zázrak. Pokud bych si měl pořídit sestavu těchto 3 "PRO" skel tak jsem celkově na neuvěřitelných 105 tis. s váhou optiky 1,20 kg. Obdobnou sestavu f1,8 FF skel (35, 50, 85) mám např. u Nikonu za méně než třetinu ceny (cca 32tis.), dosáhnu menší DOF (f1.8 vs ekv. 2.4) a to při hmotnosti jen 840 g.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2016

Je potřeba vzít v potaz, že Dxomark není zcela nezávislý server. Jeho hlavním klientem je Nikon a co jsem viděl, tak řada těch testů nekoresponduje s celosvětově uznávanými testy na Dpreview. Proto jejich testy neberu v potaz.
    http://www.dslrbodies.com/newsviews/...n-dxomark.html

Ty skla jsou opravdu velice ostré a o dost ostřejší, než řada jiných skel ve stejném ohnisku. Co se týká váhy, je potřeba vzít v potaz, že porovnáváš plasťáky s objektivy s kovovou konstrukcí a utěsněné proti vlhkosti, prachu a mrazu. Kdyby to samé vyrobily FF výrobci, váha by byla mnohem vyšší.
    https://www.imaging-resource.com/len...tal-ed/review/
    Např. Panasonic 25 mm f 1,4 váží jen 200 gramů a je velice ostrý (tento objektiv vlastním):
    https://www.imaging-resource.com/len...mmilux/review/
    /
    https://www.imaging-resource.com/len...nikkor/review/

https://www.imaging-resource.com/len...nikkor/review/

Např. Panasonic Leica 42,5 mm f 1,2, který je ostrý jako břitva:

https://www.imaging-resource.com/len...ticron/review/
    je méně ostrý, jako nový Olympus 45 mm f 1,2:

http://www.stevehuffphoto.com/2018/0...-video-photos/

Takže tvrdit o něm, že je málo ostrý je docela zavádějící.

Pro tento objektiv ještě nejsou odborné testy k dispozici. Ale není pravda, že by tyto skla nebyla moc ostrá.

https://www.imaging-resource.com/len....8-stm/review/

Jinak doporučuji osobně otestovat, než jen soudit z testů. Zatím jsem si zkoušel z PRO řady 25 mm a 45 mm a jsem velmi mile překvapený a můžu potvrdit, že ty skla patří mezi to nejostřejší a opticky nejlepší, co MFT nabízí. Co se ceny týká, je potřeba nakupovat na ebay. Tam se dá koupit o 10 tisíc levněji.

Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

Takže, když se testy DxOMark nehodí, tak se neberou v potaz. Ale když "ujel" v testu šumu na vysoké ISO o parník všem m4/3 tělům Olympus OM-D E-M1 a zázračně dohnal top APSC, tak by se asi taky dalo napsat, že si to tam Olympus zasponzoroval.

Panasonic 25/1,4 je také plasťák, ekvivalent 50/2,8 na FF a ne zrovna levný... a to "velice ostrý" bych si přesto představoval na plnou díru jinak a rozdíl střed vs. kraje i po zaclonení také žádný zázrak.
    http://www.photozone.de/olympus--fou...pana25?start=2
    http://www.photozone.de/nikon_ff/631...5018ff?start=2
    Netvrdím, že to je "málo ostré", ono je to jen dobré, a tak jako jiná světelná skla, na plnou díru měkčí a více aberující a přitom více než 2-3x dražší než skla pro FF. To je to co nechápu, dávat podstatně více za něco, co kvalitou optiky násobkům ceny absolutně neodpovídá.
    Kovová konstrukce... jestli ten objektiv sletí na beton, tak kov/nekov dopadne to blbě.
    Jistě, na ebay se daji koupit o třetinu levněji skla na jakýkoliv systém, otázkou je pak ale záruka...

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Cejpatka Zobrazit příspěvek
    Netvrdím, že to je "málo ostré", ono je to jen dobré, a tak jako jiná světelná skla, na plnou díru měkčí a více aberující a přitom více než 2-3x dražší než skla pro FF. To je to co nechápu, dávat podstatně více za něco, co kvalitou optiky násobkům ceny absolutně neodpovídá.
    To máš pravdu, ceny niektorých MFT sú vskutku prestrelené.

Zaujal ma ten test šumu E-M1, kde prekonal všetky 4/3 snímače a vyrovnal sa APS-C, nemáš link ? Ďakujem

Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2