Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 110 z 202 PrvníPrvní ... 1060100108109110111112120160 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1,636 až 1,650 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Ano, využíva sa prirodzený tras rúk, kde si systém vybere posun o jeden pixel a zároveň obraz stabilizuje, veľmi prefíkané riešenie :

Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    40

Ale pánové, to přece už G9 má! Posouvá snímačem na 8 různých pozic, aby se zvýšilo výsledné rozlišení.
    To může dosahovat 40 nebo dokonce 80 megapixelů.

Tak jsem to vyzkoušel a ono to fakt funguje nejen v MPG ale i v RAW!
    RAW má 131M, JPG 27M. Při vyvolávání z RAW v Zoneru mi to ukazovalo velikost snímku 10480x7794 = 81,681 mega.
    Po převodu do TIF měl 379M.
    Jenom nevím k čemu mi to bude, když mám tiskárnu A4. Ale jistě se z toho dají zvětšovat detaily a na architekturu to bude super.
    Ale bez stativu to nejde a tady se mi osvědčila kabelová spoušť.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    4

Jedno použití mě napadá: pořádný ořez

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od romana51 Zobrazit příspěvek
    Ale pánové, to přece už G9 má!
    Nie Roman, G9 používa klasiku, Pentax K1 Mark II má novú technológiu / princíp činnosti, označovanú Dynamický posun pixlov. Atribúty sú lepšia, presnejšia farba, vyššie rozlíšenie, menej šumu a samozrejme perfektná vec - fotenie z ruky. Viac : http://www.ricoh-imaging.co.jp/engli...eature/02.html

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Zo smútku nad nesplnenými očakávaniami som si doprial nový objektív a podelím sa o to s vami. Ide o Olympus 12-50mm F3.5-6.3. Keď sa prestanete váľať na zemi od smiechu, tak to vysvetlím. Predáva sa (v Megapixeli) za 3500Kč, je to powerzoom s rozsahom 24-100mm ekvivalent a dokáže výnimočne slušné makro. K tomu je vodoodolný, pritom je ľahký a nemení svoje rozmery pri zoomovaní. Pri akútnom nedostatku M43 powerzoomov pre video mi to prišlo ako atraktívna možnosť a zatiaľ to vyzerá, že som sa nemýlil.

Dojmy:
    - e-zoom má tri rýchlosti chodu, je príjemne tichý v každom z nich. Je to s prehľadom dostatočne tiché a plynulé pre použitie v amatérskom videu. Bolo by dobré mať viac úrovní chodu, ale za tú cenu je to super.
    - ovládanie zoomu normálnym pootočením krúžku funguje skvele, lepšie ako páčky u niektorej konkurencie
    - autofokus je svižný, pritom nehlučný
    - prepnutie na manuálny zoom výrazne zrýchli chod, vhodné pre foto, ale stále je to powerzoom.
    - makro režim je úplná pecka - objektív sa sám pevne nastaví na cca 43mm. V reále som overil prepočítané zväčšenie 1:1 na 35mm ekvivalent.
    - pri zoomovaní objektív slušne drží rovinu ostrenia v rozsahu cca 18-50mm. Na širších ohniskách sa posunie viac do diaľky.

Negatíva:
    - pri zoomovaní je vidieť skokovité zmeny v jase, rovnako ako u bežných zoomov. Najjemnejšie sa to zdá byť plne otvorené.
    - objektív nemá stabilizáciu (pre video je teda nutná v tele) a zdá sa, že pri približovaní trochu kope. Nie je to cítiť, ale na záberoch z ruky je to trochu vidieť. Na ťažších telách to asi nebude problém, na ľahších to chce asi vycibriť techniku držania.
    - svetelnosť je podpriemerná, nielen udávaný rozsah, ale aj priebeh (napr. pri 25mm je to už F5.1)

Za tú cenu mi to príde ako neuveriteľne schopná vec. Doporučujem to pozornosti každému amatérskemu užívateľovi M43 systému, ktorý rád zoomuje vo videu.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2016

Když jsem si pořídil 12 - 40 mm, tak jsem si říkal, že si 12 - 50 mm nechám právě kvůli makru. A na setový zoom je to makro zejména ještě ve spojení s makrokroužky výborné. Video s ním už netočím, ale hodí se i jako záložní, pro případ, že by musel 12 - 40 mm do servisu.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Za tú cenu mi to príde ako neuveriteľne schopná vec. Doporučujem to pozornosti každému amatérskemu užívateľovi M43 systému, ktorý rád zoomuje vo videu.
    Vskutku zaujímavý tip na schopný a zároveň lacný objektív. Priznám sa, v tejto cenovej kategórii som ani nehľadal použiteľné sklo, no po prečítaní predností, ktoré menuješ v príspevku ma objektív fakt oslovil, však už len to makro je parádne. Ak by sa ti dala nejaká ukážka zoom a makro, iste oceníme.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od jozkopower Zobrazit příspěvek
    Vskutku zaujímavý tip na schopný a zároveň lacný objektív. Priznám sa, v tejto cenovej kategórii som ani nehľadal použiteľné sklo, no po prečítaní predností, ktoré menuješ v príspevku ma objektív fakt oslovil, však už len to makro je parádne. Ak by sa ti dala nejaká ukážka zoom a makro, iste oceníme.
    Tvoje prianie mi je rozkazom

Pridávam ukážku zoomu. Pár poznámok:
    - v miestnosti je ticho okrem tikania nástenných hodín. Takto je možné v zázname počuť powerzoom.
    - objektív približne drží rovinu ostrenia pri odzoomovaní na cca 18mm, to je vidieť pri prvom oddialení, keď som zoom pozastavil. Pri širších ohniskách sa ostriaca rovina posúva ďalej, čo je tiež pekne vidieť (AF je zablokovaný, zaostrené na oči pri max.zoome).
    - prvý cyklus je minimálna rýchlosť, v druhom prechádzam do strednej.
    - pri pevne zafixovanej expozícii (čas, clona aj ISO) sú skoky v jase prakticky eliminované. Zatiaľ to vyzerá, že zafixovať expozíciu je pri zoomovaní nutnosť, lebo ak sa uvoľní ktorýkoľvek parameter, tak sa do obrazu dostáva nepríjemné blikanie.
    - je to točené z ruky, stabilizuje GX80 (objektív nemá stabilizáciu).
    - pri odďalovaní je to pekne stabilné, ale pri približovaní sa do obrazu dostáva trochu trasu, najmä blízko maximálneho zoomu.

Ukážka makro režimu (to nie je výrez, ale celá fotka v plnom rozlíšení - doporučujem rozkliknúť na max.veľkosť):
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: P1010463.jpg 
Zobrazení: 31 
Velikost: 2.55 MB 
ID: 2402  

Registrace
    May 2011

Pridávam ukážku zoomu.
    Fajn, veľmi dobre.

Zatiaľ to vyzerá, že zafixovať expozíciu je pri zoomovaní nutnosť, lebo ak sa uvoľní ktorýkoľvek parameter, tak sa do obrazu dostáva nepríjemné blikanie.
    Tu vidím troška problém - objektív je tmavý, ak budem využívať celý ohniskový rozsah, clona by musela byť fixnutá na F6.3, to je na MFT už dosť.

pri odďalovaní je to pekne stabilné, ale pri približovaní sa do obrazu dostáva trochu trasu, najmä blízko maximálneho zoomu.
    Na GH5, ktorý má možnosť aktivácie elektronickej stabilizácie v kombinácii s 60fps to bude pravdepodobne celkom pekne vyhladené.

Ukážka makro režimu
    Parádička a keďže u makra pricloňujeme, vidí sa mi to ako skvelý nástroj za dobrý peníz.

Registrace
    May 2011

A čoskoro je to tady - dlho očakávaný Panasonic Leica DG Vario Elmarit 50-200mm f/2.8-4.0 je na dosah. Vypadá to na perfektný kúsok s precíznym AF a optimalizáciou pre video. Očakávam silné foto-video zážitky na dlhom ohnisku hlavne v spojení s GH5, kde bude pracovať štvorstupňová stabilizácia, optická + mechanická + elektronická + zámok stabilizácie.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Leica.jpg 
Zobrazení: 19 
Velikost: 116.3 KB 
ID: 2403  

Registrace
    May 2011

Už len 11hod. nás delí od významnej udalosti - predstavenia videofoťáka Sony s plnotučným FF snímačom a vymakaným autofocusom. Najvyššie šance má A7 III i keď nie je úplne vylúčený APS-C prístroj. V prílohe aktuálny model A7 II :
Název: sony.jpg 
Zobrazení: 13 
Velikost: 100.3 KB 
ID: 2404  

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Tu vidím troška problém - objektív je tmavý, ak budem využívať celý ohniskový rozsah, clona by musela byť fixnutá na F6.3, to je na MFT už dosť.
    Je to iste objektív prioritne na vonku, do dobrého svetla a s relatívne veľkou hĺbkou ostrosti. Tam F6.3 nie je problém. V interiéri sa uživí akurát ten začiatok 12-18mm, kde je to okolo F4, ale ani to nie je na zahodenie.

Na GH5, ktorý má možnosť aktivácie elektronickej stabilizácie v kombinácii s 60fps to bude pravdepodobne celkom pekne vyhladené.
    Elektronickú stabilizáciu má aj GX80. Vyskúšal som to, ale nefunguje to dobre, pri zoomovaní (oboma smermi) je to nepríjemne trhané. Pri GH5 to môže byť inak, ale skôr by som veril vylepšenej stabilizácii senzoru a ťažšiemu telu.

Parádička a keďže u makra pricloňujeme, vidí sa mi to ako skvelý nástroj za dobrý peníz.
    Áno, pri takomto zväčšení som musel cloniť na F11, aby tam bola rozumná hĺbka ostrosti.

A čoskoro je to tady - dlho očakávaný Panasonic Leica DG Vario Elmarit 50-200mm f/2.8-4.0 je na dosah. Vypadá to na perfektný kúsok s precíznym AF a optimalizáciou pre video. Očakávam silné foto-video zážitky na dlhom ohnisku hlavne v spojení s GH5, kde bude pracovať štvorstupňová stabilizácia, optická + mechanická + elektronická + zámok stabilizácie.
    Unikli aj špecifikácie - 13,2cm, 655g. To nie je vôbec zlé, aj keď váhu som dúfal bližšie k pol kila. Alo malo by to byť kompatibilné s novými telekonvertormi k 200/2.8, čo je zaujímavý bonus. Zásadná otázka je cena, dúfam, že budú rozumný a bude to niekde medzi 35-100/2.8 a 40-150/2.8. Inak to nemá význam.

Už len 11hod. nás delí od významnej udalosti - predstavenia videofoťáka Sony s plnotučným FF snímačom a vymakaným autofocusom. Najvyššie šance má A7 III i keď nie je úplne vylúčený APS-C prístroj.
    Som ohromne zvedavý.

Registrace
    May 2011

Panasonic Leica 50-200mm oficiálne predstavený s cenovkou 1700 dolníkov, čiže +/- toľko v eurách, no a to nie je zrovna málo :
    https://www.bhphotovideo.com/c/produ..._50_200mm.html

Registrace
    May 2011

Zásadná otázka je cena, dúfam, že budú rozumný a bude to niekde medzi 35-100/2.8 a 40-150/2.8. Inak to nemá význam.
    Takže to máme o 300 EUR drahšie ako pročkový Olympus 40-150mm s konštantnou svetelnosťou f2.8, nemám slov...

Registrace
    May 2011

Neuveriteľné - Sigma predstaví behom dvoch dní 9 nových vysokosvetelných FF objektívov pre Sony E bajonet. Všetky v sérii ART /umenie/.
    V linku úplný zoznam včetne obrázkov každého objektívu. Tak to je sklíčková udalosť roka :
    https://www.sonyrumors.co/confirmed-...leaked-images/