Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 122 z 202 PrvníPrvní ... 2272112120121122123124132172 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1,816 až 1,830 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Ano, my sme ťa pochopili.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Ak je to všetko také legálne, ako je potom možné, že to majú o toľko lacnejšie ako bežné obchody? V článku sa píše, že neplatia clo a DPH. To by vysvetľovalo cenu, možno spolu s veľmi nízkymi maržami či záhadne lacným zdrojom tovaru. Lenže veľmi výrazne pochybujem, že ktokoľvek môže vo veľkom legálne voziť z Hongkongu do celej Európy tovar bez platenia cla a DPH na vstupe a nemusí účtovať DPH na výstupe. A neposielať pritom doklady.

Ako som písal, koncového zákazníka to asi nemusí trápiť, prípadne iba z nejakých hlbších morálnych príčin. Mňa by však naozaj zaujímalo, ako to teda robia (a tým nemyslím dosť zmätené dohady z toho článku).

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Mňa by však naozaj zaujímalo, ako to teda robia (a tým nemyslím dosť zmätené dohady z toho článku).
    Odpovede na otázku sa tu ťažko dopátrame, podstatné je, že to funguje, včera som počítal GH5, úspora takmer 500 EUR a to je podstatné.

Nenažranosť našich obchodníkov, teda maloobchodná marža a cenotvorba je tiež na zamyslenie. Minulý rok som kupoval Sony A6500, cena vo veľkosklade v cz po prepočte 1350 EUR, maloobchodná cena pre spotrebiteľa +/- 1700 EUR, čo k tomu dodať...

Registrace
    May 2011

Fujifilm X-H1 , na dpreview vyšla kompletná recenzia, teda s tak diametrálne odlišnými výsledkami autofocusu ako u tohto prístroja som sa ešte nestretol. Máme videá s tragickým výsledkom až po super zaostrovanie :

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od jozkopower Zobrazit příspěvek
    Nenažranosť našich obchodníkov, teda maloobchodná marža a cenotvorba je tiež na zamyslenie. Minulý rok som kupoval Sony A6500, cena vo veľkosklade v cz po prepočte 1350 EUR, maloobchodná cena pre spotrebiteľa +/- 1700 EUR, čo k tomu dodať...
    Dá sa k tomu dodať to, že oficiálna cena od Sony pre Európu je 1700€, takže nejde o nenažranosť našich obchodníkov, ale úplne normálny predaj. Prečo Ťa prekvapuje, že distribútorská cena je nižšia? To je cena, za ktorú môžeš bežne nakúpiť iba ak je to na ďalší predaj v nejakom minimálnom objeme. Do toho veľkoskladu mohol ktokoľvek prísť a kúpiť si 1ks akéhokoľvek tovaru za veľkoobchodné ceny?

Registrace
    May 2011

Dá sa k tomu dodať to, že oficiálna cena od Sony pre Európu je 1700€, takže nejde o nenažranosť našich obchodníkov, ale úplne normálny predaj.
    To si ale mýliš, oficiálne doporučená cena výrobcom neznamená príkaz. Obchodník si cenu/maržu stanoví práve podľa serióznosti alebo nenásytnosti.

Prečo Ťa prekvapuje, že distribútorská cena je nižšia?
    To ma absolutne neprekvapuje, čo ma prekvapuje, to je veliký rozdiel - veľkosklad - maloobchod, čiže zase tá nenažranosť.

Do toho veľkoskladu mohol ktokoľvek prísť a kúpiť si 1ks akéhokoľvek tovaru za veľkoobchodné ceny?
    Samozrejme odberateľ musí mať licenciu/živnosť a ano, vo veľkosklade ti predajú i jeden kus prístroja. Ak nemáš licenciu ty, určite nájdeš vo svojom okolí/rodine nejakého obchodníka.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

To si ale mýliš, oficiálne doporučená cena výrobcom neznamená príkaz. Obchodník si cenu/maržu stanoví práve podľa serióznosti alebo nenásytnosti.
    Takže predaj za výrobcom doporučené ceny, rovnaké ako v celej Európe, je nenažranosť? Seriózny je len ten, kto ide pod cenu?

To ma absolutne neprekvapuje, čo ma prekvapuje, to je veliký rozdiel - veľkosklad - maloobchod, čiže zase tá nenažranosť.
    Na základe čoho máš pocit, že ten rozdiel je veľký? Máš spočítané náklady na maloobchodný predaj?

Koncovú cenu určuje Sony. Distribučnú cenu určuje Sony (nie to, za čo si to kúpil, ale za čo to kupuje ten veľkosklad). Rozdiel medzi tým je teda určený Sony, ktoré to asi považuje za primerané. Ak Ti vadí, že v USA stojí A6500 $1400 a v EÚ 1700€, tak mne tiež, ale za to nemôžu "nenažraný obchodníci", ale výrobca.

Samozrejme odberateľ musí mať licenciu/živnosť a ano, vo veľkosklade ti predajú i jeden kus prístroja. Ak nemáš licenciu ty, určite nájdeš vo svojom okolí/rodine nejakého obchodníka.
    Možno to závisí na odvetví, ale toto rozhodne nie je situácia, ktorú poznám. Keď chce niekto jeden kus, je odkázaný na maloobchod alebo dostane maloobchodnú cenu.

Registrace
    May 2011

Takže predaj za výrobcom doporučené ceny, rovnaké ako v celej Európe, je nenažranosť? Seriózny je len ten, kto ide pod cenu?
    Nie pod cenu, obchodník musí z niečoho žiť, hlavne to nesmie preháňať.

Na základe čoho máš pocit, že ten rozdiel je veľký? Máš spočítané náklady na maloobchodný predaj?
    Na základe odlišných cien jednotlivých obchodníkov. Kupoval som Panasonic GH5 + Leica 12-60mm, cenový rozptyl podľa jednotlivých obchodov dosahoval 200 EUR, takže som to kúpil v K24 o 200 EUR lacnejšie, to je teda zaujímavé, že im to na rozdiel iných obchodov stačilo.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    4

Nevim jak v SR, ale v ČR K24 není oficiální distributor české verze zboží, takže místo na ušetření se najde

Registrace
    May 2011

Kupoval som to v K24.cz, Ostrava

Registrace
    May 2011

Príklad spomínanej nenažranosti obchodníkov, česť výnimkám - Panasonic LX15 :
    Softcom 18990 Kč
    Megapixel 17090 Kč

Extreme 14655 Kč
    Afoto 13990 Kč

Rozdiel až 5000 Kč.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Nie pod cenu, obchodník musí z niečoho žiť, hlavne to nesmie preháňať.
    Ale predaj za štandardnú cenu doporučenú výrobcom sa len ťažko dá označiť za preháňanie.

Na základe odlišných cien jednotlivých obchodníkov. Kupoval som Panasonic GH5 + Leica 12-60mm, cenový rozptyl podľa jednotlivých obchodov dosahoval 200 EUR, takže som to kúpil v K24 o 200 EUR lacnejšie, to je teda zaujímavé, že im to na rozdiel iných obchodov stačilo.
    Okrem toho, čo píše Hanse, sú aj ďalšie faktory. Širokospektrálny predajca si môže na nejaký druh tovaru dovoliť menšie marže, ak je to pre neho okrajový sortiment alebo chce nejaký produkt vypredať. Internetový prekupník bez showroomu a skladu si môže dovoliť menšie marže ako kamenný obchod. Je kamenný obchod nenažraný lebo dáva možnosť si tovar vyskúšať?

Príklad spomínanej nenažranosti obchodníkov, česť výnimkám - Panasonic LX15 :
    Neviem ako pozeráš, ale Megapixel má LX15 za 15490Kč. Rovnakú cenu má FotoŠkoda. (Softcom je nezmysel, foťák vôbec nemajú). Je to viac, ale nie o toľko ako píšeš.

Prečo však ten expresívny slovník? S akými maržami predajca pracuje je jeho obchodné rozhodnutie. Za vyššie ceny toho menej predá, ale má viac na každom kuse. Pri nižších cenách toho musí predať viac, aby sa uživil. Kde je rozumné optimum určuje dopyt a konkurencia. Aby sa to dalo vyhodnotiť, bolo by potrebné poznať hospodárske výsledky jednotlivých firiem a ich lokálne podmienky. Ako zákazníka Ťa to samozrejme nemusí zaujímať, ale máš slobodu si tovar kúpiť od koho chceš.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    4

To by chtělo větší vzorek dat pro nějaké pořádné porovnání cen... např. to afoto má třeba u sony A7R vyšší cenu než konkurence.

Registrace
    May 2011

S akými maržami predajca pracuje je jeho obchodné rozhodnutie.
    A sme doma, presne o tom celý čas hovorím. Ty si obchodník a logicky, obhajuješ cenovú politiku aká tu funguje, ja som spotrebiteľ a stejne logicky obhajujem záujem koncového zákazníka, je to normálne trhové hospodárstvo. Tá marža musí byť správne nastavená, potom to môže fungírovať.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

A sme doma, presne o tom celý čas hovorím. Ty si obchodník a logicky, obhajuješ cenovú politiku aká tu funguje, ja som spotrebiteľ a stejne logicky obhajujem záujem koncového zákazníka, je to normálne trhové hospodárstvo. Tá marža musí byť správne nastavená, potom to môže fungírovať.
    S tým súhlasím, namietam len voči obviňovaniu s nenažranosti. Keď vidím prepad predajov fototechniky, tak sa skôr pýtam ako sú schopní špecializovaní predajcovia s pekným showroomom vôbec prežiť.