Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 12 z 198 PrvníPrvní ... 210111213142262112 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 166 až 180 z 2968

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2012

Ja nechcem prudit, ale nemohol by joeh rovnaku scenu zo svieckou a AF predo-zadnym pohybom nasnimat aj so setakom? Alebo ten nema?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Seťák nemám, ale mám dve správy, ako to už býva jedna horšia, druhá výborná.
    Tá horšia - predpokladám u seťáku na danom ohnisku clonové číslo asi F4.5, to v reále znamená proti svetelnej Sigme asi 3,5EV rozdiel.
    Napríklad, ak svetelné podmienky točenej scény budú vyžadovať u Sigmy ISO 1250, v prípade seťáka bude vyžadovaná citlivosť ISO nad 10000.
    Výborná správa - vyšla aktualizácia firmware pre setový objektív, ktorá obsahuje práve zlepšenie rýchlosti AF.

https://www.sony.sk/support/sk/product/ILCE-6300

Registrace
    May 2011

Ukážka ISO25600, v miestnosti je takmer tma, stena /zeď/ s mapou je osvetlená len svitom PC monitora /2,5m/ :

Registrace
    May 2011

Test Sigma F1.4 v režime AF - rozšírený stred, formát 4K PAL 25p /na monitore troška cuká/

Registrace
    May 2011

Extrahované snímky z videa A6300 + Sigma :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: leo 1.jpg 
Zobrazení: 51 
Velikost: 2.45 MB 
ID: 1923   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: leo 2.jpg 
Zobrazení: 45 
Velikost: 2.39 MB 
ID: 1924   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: leo 3.jpg 
Zobrazení: 38 
Velikost: 2.44 MB 
ID: 1925  

Registrace
    May 2011

Filmlook, ukážka simulácie 8mm filmu. Kombinácia máznutého pozadia, troška filmového zrna a sýte teplé tony. Čo vy na to ?

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2012

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    Extrahované snímky z videa A6300 + Sigma :
    Mne to pride lepsie ako pouzit brust mod 10 fps pre fotenie, kde nemusim mat spravne zaostrene ci fotky vyjdu mazle pohybom .

---------- Doplněno v 22:11 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 22:09 ----------

Ja vo filmlooku teda ziadne filmove zrno nevidim, sorry. Ale jinak pekneeee.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od sblasko Zobrazit příspěvek
    Mne to pride lepsie ako pouzit brust mod 10 fps pre fotenie
    - určite je veľká devíza u 4K videa možnosť získania kvalitných fotografií. Pokial ide o rýchle sériové snímanie v porovnaní s 30 fps videa, bude AF prístroja v režime série ešte rýchlejší. Máš pravdu 4K video je na zachytenie vzácnych momentov parádny nástroj. Musíme sa ale stotožniť s :
    - nemožnosť RAW
    - limit rozlíšenia 8Mpx
    - použitie kratších časov ako je všeobecne uznávané pravidlo - 1/2 fps

Na trhu je prístrojov s PDAF v režime videa ako šafránu.

Registrace
    May 2011

Ja vo filmlooku teda ziadne filmove zrno nevidim
    - to je celkom možné, zrno tam určite je, len musíš soft. prehrávač prepnúť na zobrazovanie skutočnej veľkosti. Napríklad ak sa dívaš na fullHD monitor v prípade prehrávania skutočnej veľkosti 4K videa budeš vidieť 1/4 obrazu, pretože monitor má 2Mpx zobr. bodov.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

joeh: dík za sériu ukážok, čo sa týka autofokusu so Sigmou, skoro si ma presvedčil. Ostáva u mňa jedna otázka - neskúšal si ako sa to chová ďalej mimo stred, najmä pri preostrení? Ide mi o to, že F2.8 Sigmy fázovú detekciu využívajú len v strede. Tiež by ma zaujímalo. čo sa stane keď sa pricloní a fázové pixely budú mať menej svetla. Máš predstavu kde je hranica, keď prestanú fungovať a čo sa stane potom?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Mne to pride lepsie ako pouzit brust mod 10 fps pre fotenie, kde nemusim mat spravne zaostrene ci fotky vyjdu mazle pohybom .
    Joeh Ti to už napísal, ale ja to ešte zdôrazním - je omyl si myslieť, že video rieši problém s ostrením a pohybovým rozmazaním. Je to práve naopak, autofokus je vo videu z dôvodu plynulosti pomalší a pohybové rozmazanie je pri automatike kvôli dlhším časom výraznejšie.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    je omyl si myslieť, že video rieši problém s ostrením a pohybovým rozmazaním

- to už dnes paušálne neplatí. Z pohľadu amatéra máme serioznu podporu 4K videa u dvoch firiem - Panasonic a Sony. Panasonic trdošíjne trvá na kontrastnom AF, Sony už používa hybridný AF a je to v konečnom dôsledku obrovské plus. S fázovým AF sa dá už točiť za účelom extrahovania snímkov ako fotografií. Konkrétne u prístroja Sony A6300 je možné prepnúť základné nastavenie AF v režime videa na :
    - rýchlosť AF - pomalá, normálna, rýchla
    - citlivosť AF - normálna, vysoká

K pohybovému rozmazaniu a časom závierky - 4K video je čisto progresívny záznam, pravidlo polovice času závierky vzhľadom k snímkovej frekvencii už prestáva byť dogma. Prvé filmové kamery pracovali s clonkou v tvare polmesiaca a na dobu expozície jedného políčka filmu pripadala stejná doba prekrytia, neaktívna. Televízne vysielanie pracuje v /eu/ prekladane 50i, to je 50 polsnímkov za sekundu, ktoré elektronika v telke spojí do 25 snímkov/sec. Ak teda chceme ostré polsnímky, nesmie byť čas závierky dlhší ako 1/50 s.
    A tu sa dostávam k automatike, kolyy správne podotýka, že automat sa snaží držať čas v blízkosti snímkovej frekvencie. To mi však neprekáža nastaviť čas manuálne trebárs na 1/1000 s.... /určité špecifiká to má/

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

- to už dnes paušálne neplatí. Z pohľadu amatéra máme serioznu podporu 4K videa u dvoch firiem - Panasonic a Sony. Panasonic trdošíjne trvá na kontrastnom AF, Sony už používa hybridný AF a je to v konečnom dôsledku obrovské plus. S fázovým AF sa dá už točiť za účelom extrahovania snímkov ako fotografií. Konkrétne u prístroja Sony A6300 je možné prepnúť základné nastavenie AF v režime videa na :
    - rýchlosť AF - pomalá, normálna, rýchla
    - citlivosť AF - normálna, vysoká
    Jasné, ja som chcel len podtrhnúť, že je naivné si myslieť, že ak nestíha sériové snímanie vo foto režime, tak video na automatiku dá bezprácne čokoľvek lepšie.

-K pohybovému rozmazaniu a časom závierky - 4K video je čisto progresívny záznam, pravidlo polovice času závierky vzhľadom k snímkovej frekvencii už prestáva byť dogma. Prvé filmové kamery pracovali s clonkou v tvare polmesiaca a na dobu expozície jedného políčka filmu pripadala stejná doba prekrytia, neaktívna. Televízne vysielanie pracuje v /eu/ prekladane 50i, to je 50 polsnímkov za sekundu, ktoré elektronika v telke spojí do 25 snímkov/sec. Ak teda chceme ostré polsnímky, nesmie byť čas závierky dlhší ako 1/50 s.
    A tu sa dostávam k automatike, kolyy správne podotýka, že automat sa snaží držať čas v blízkosti snímkovej frekvencie. To mi však neprekáža nastaviť čas manuálne trebárs na 1/1000 s.... /určité špecifiká to má/
    Tu mám otázku - držať 1/25s alebo 1/50s je pre mňa veľká komplikácia. Za slnečného dňa to vyžaduje nezmyselne cloniť (F22 a podobne) alebo šaškovať s ND filtrami. Vyskúšal som teda aký je rozdiel medzi 1/50s a krátkymi časmi. A výsledok je, že na monitore nijaký veľký rozdiel nevidím, obe možnosti sekajú zhruba podobne. A na TV sa krásne vyhladí pohyb v oboch prípadoch, dokonca by som povedal, že krátke časy sú lepšie, lebo napríklad pri švenkovaní krajinky ostane obraz pekne ostrí. Takže som sa na to zatiaľ vykašľal a točil rovnako ako fotím - na prioritu clony, lebo tá mi príde pre výsledok podstatne dôležitejšia. Čas nech si to spočíta samo aký chce.

Aký je teda Tvoj názor, existuje dnes nejaký zásadný dôvod prečo sa držať snímkovacej frekvencie, ktorý nevidím? Aké "určité špecifiká" máš na mysli?

Registrace
    May 2011

Tu mám otázku - držať 1/25s alebo 1/50s je pre mňa veľká komplikácia. Za slnečného dňa to vyžaduje nezmyselne cloniť (F22 a podobne) alebo šaškovať s ND filtrami. Vyskúšal som teda aký je rozdiel medzi 1/50s a krátkymi časmi. A výsledok je, že na monitore nijaký veľký rozdiel nevidím, obe možnosti sekajú zhruba podobne.
    - príčinou sekania na monitore nieje čas uzávierky, ale počet snímkov v PAL norme, teda 25fps. Monitor má natívnu frekvenciu 60Hz, v prípade 30fps NTSC zobrazuje presne 2x stejný snímok a video je plynulejšie

Registrace
    May 2011

na TV sa krásne vyhladí pohyb v oboch prípadoch, dokonca by som povedal, že krátke časy sú lepšie, lebo napríklad pri švenkovaní krajinky ostane obraz pekne ostrí.
    - ano, moderné telky disponujú MFC /motion frame creation/, čo je dopočet snímkov na vertical frekvenciu zobrazovača. Príklad - telke pošle prehrávač 25fps a elektronika vypočíta medzisnímky, čiže obraz je plynulý 50p

Strana 12 z 198 PrvníPrvní ... 210111213142262112 ... PosledníPoslední