Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 131 z 202 PrvníPrvní ... 3181121129130131132133141181 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1,951 až 1,965 z 3016

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od jozkopower Zobrazit příspěvek
    Mne sa to javí ako perfektne odvedená práca AF-C, na druhej strane, nikdy som nevlastnil akčnú, profi zrkadlovku, ak ty taký prístroj máš, možno sa ti to moc nepozdáva.
    Ale mi nejde o srovnání pristroju, já se jen ptal, jestli vidím dobře, že na tom videu je hlava toho psa zaostřená až poslední dvě vteřiny ze sedmi. Nechci hodnotit kvalitu toho pristroje, spise me zajimalo, o cem ma to video vypovidat, kdyz 5/7 casu neni hlava zaostrena, tedy to pro mne vypada spise jako report o nefunkcnim AFC. Ale v toceni se nevyznam, mozna tedy i ty dve sec ze sedmi ukazuji na kvalitni AFC.

Ukážka videoportrétu nie je priama reakcia na AFC, je to nové video, zverejnené dnes a ja mám vo zvyku sem vkladať aktuálne videá, ktoré ma nejako oslovia. Navzdor tejto skutočnosti i v tomto clipe vidiať prácu autofokusu, musíš sa na to upriamiť.
    OK. No krom toho, ze to skace, oblicej ma IMO skoro celou dobu desne rozmatlany, coz mi teda k tomu, ze by melo jit o videoportret moc nesedelo. Proste prijde mi to video lidove receno o nicem. Ale to je kritika videa, ne tebe, ja jsem urcite rad za jakykoliv poznatek ci nove info.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Kabe Zobrazit příspěvek
    Nechci hodnotit kvalitu toho pristroje, spise me zajimalo, o cem ma to video vypovidat, kdyz 5/7 casu neni hlava zaostrena, tedy to pro mne vypada spise jako report o nefunkcnim AFC. Ale v toceni se nevyznam, mozna tedy i ty dve sec ze sedmi ukazuji na kvalitni AFC.
    Takže ty hodnotíš ukážku bežiaceho psa ako nefunkčný AF ? No to snáď nie. Pohyb je takmer kolmo na snímač, rýchlosť veľká, hlbka ostrosti malá, Je to skvele odvedená práca autofocusu. Správne zaostrené je v celom úseku, nielen 5/7 času, kukni na hladinu.

Registrace
    May 2011

Proste prijde mi to video lidove receno o nicem. Ale to je kritika videa, ne tebe, ja jsem urcite rad za jakykoliv poznatek ci nove info.
    Kabe, ukážka videoportrét je kreatívna tvorba, to nie je prezentácia maximálnych technických možností prístroja. Pod každou ukážkou videa na YT máš informácie /väčšinou/ o použitej technike zhotovenia klipu. V tomto prípade použil autor mix 4K a upscalu FHD + aplikoval LUT, teda nastavenia profilu včetne ostrosti podľa jeho gusta. Neviem, ako si zdatný vo fotografii, ale napríklad práve u portrétu sa nesnažíme o maximálnu ostrosť, práve naopak, určité zjemnenie pokožky pôsobí lepšejšie.
    Reakcie pod videom sú kladné, to tiež o niečom vypovedá.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Zaujímavé by bolo porovnanie Sigma 16mm F1,4 vs Panasonic Leica 12mm F1,4, ak ho ešte máš.
    Sigma 16mm F1.4, čo sa týka AF funguje vo fotorežime výborne, tak ako Panasonic objektívy. U videa je to horšie, je nutná aktualizácia firmware z dôvodu nestability. AF nepodáva vyrovnaný výkon, pričom často dochádza k čiastočnému zamrznutiu a je potrebná zmena scény, potom sa chytí. Kritická minimálna snímacia vzdialenosť je asi 120cm objektívu od objektu, pod túto vzdialenosť je AF značne letargický. Treba pochváliť AF tam, kde funguje, funguje dobre. Som si istý, že to je otázka neodladenosti firmware a časom sa vyrovná spoľahlivosti 12-60mm F2.8-4.
    Summilux 12mm F1.4 je stále neprekonaný, ako kresbou vo fotorežime, tak spoľahlivosťou vo videorežime. U tohto klenotu AF nezostáva visieť, pokiaľ rešpektujeme predmetovú vzdialenosť asi 70cm.

Registrace
    May 2011

Sony bude od budúceho mesiaca ponúkať svoj parádny APS-C videofoťák A6500 v kite s novým zoom objektívom Sony 18-135mm za veľmi zaujímavé ceny :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: sony kit.jpg 
Zobrazení: 34 
Velikost: 187.3 KB 
ID: 2452  

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Takže ty hodnotíš ukážku bežiaceho psa ako nefunkčný AF ? No to snáď nie. Pohyb je takmer kolmo na snímač, rýchlosť veľká, hlbka ostrosti malá, Je to skvele odvedená práca autofocusu. Správne zaostrené je v celom úseku, nielen 5/7 času, kukni na hladinu.
    ja na to koukal prave nejmin desetkrat, nez jsem o tom zacal psat. No ja tam fakt vidim zaostrenou hlavu psa jen posledni cca 2 sec. teda snad chapu dobre, ze mel by zaostreny pes tudiz potazmo jeho hlava.
    Mmch ja psal, ze "spise jako report o nefunkcnim" tedy jsem nekonstatoval jeho nefunkcnost, ale ano video mi prijde spise jako ukazka nefunkcniho nez funkcniho, ale mozna se pletu, protoze tomu videu moc nerozumim...i kdyz tohle mi prijde, ze zas tak odborna vec neni, proste bud to ostre je nebo ne...ja se nechci prit a tvrdit si sve za kazdou cenu, takze mi to klidne nekdo vysvetlete...ja tam fakt vidim zaostrenu na hlavu cca posledni dve vteriny ze sedmi. Takze pokud i tak je to skvela prace AF ve videu, ok, ja to tak vezmu a vstrebam, ze takto vypadaji momentalni max technicke moznosti.
    OT: kdybych takovou scenu chtel fotit zrcadlovkou a mit zaostreno, urcite bych mel taky nemaly "odpad", ale ja prave myslel, ze u toho videa ty vysledky dopadaji lepe nez u fotek zrcadlovek. Treba diky mensimu rozliseni nebo diky tomu, ze na video koukas a vidis hodne snimku za vterinu a nemuzes se soustredit na kazdy zvlast.

Kabe, ukážka videoportrét je kreatívna tvorba, to nie je prezentácia maximálnych technických možností prístroja. Pod každou ukážkou videa na YT máš informácie /väčšinou/ o použitej technike zhotovenia klipu. V tomto prípade použil autor mix 4K a upscalu FHD + aplikoval LUT, teda nastavenia profilu včetne ostrosti podľa jeho gusta. Neviem, ako si zdatný vo fotografii, ale napríklad práve u portrétu sa nesnažíme o maximálnu ostrosť, práve naopak, určité zjemnenie pokožky pôsobí lepšejšie.
    Reakcie pod videom sú kladné, to tiež o niečom vypovedá.
    Aha kreativni tvorba, tak to ok, to jsem ale tady teda necekal, automaticky jsem to bral, jako video svedcici o nejakych technickych parametrech. Soudil jsem dle toho, ze jsem si zatim moc nevsiml, ze by se zde diskutovala nejak vice kreativni tvorba ... ba spise vubec si to nevybavuji, coz neznamena, ze to tu neni. Takze to me zmatlo.
    No ve fotografii moc zdatny nejsem, ale teda o tom, ze by nemel byt portret zaostreny jsem zatim neslysel. Zjemnění pokožky bych se asi snažil dosáhnout spíše rozptýleným měkkým světlem, ale ne rozostřením. Rozostřením nebo rozpatláním či rozmytím si zjemňují pokožku kočandy na Snapchatu či instagramu.
    Ale tak jasny, pokud to ma byt ta kreativni tvorba, je na kreativci co "vykreativizuje".

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Ale mi nejde o srovnání pristroju, já se jen ptal, jestli vidím dobře, že na tom videu je hlava toho psa zaostřená až poslední dvě vteřiny ze sedmi. Nechci hodnotit kvalitu toho pristroje, spise me zajimalo, o cem ma to video vypovidat, kdyz 5/7 casu neni hlava zaostrena, tedy to pro mne vypada spise jako report o nefunkcnim AFC. Ale v toceni se nevyznam, mozna tedy i ty dve sec ze sedmi ukazuji na kvalitni AFC.
    Tiež som si všimol, že prvých cca 5s to nevyzerá príliš ostro. Ale nepovedal by som, že je zaostrené zle, skôr je obraz celý rozmatlaný. Nie je vidieť, že by nejaká časť psa bola ostrejšia ako hlava a zem tiež poukazuje na to, že hlava by mala byť v hĺbke ostrosti. Kľudne to môže byť spôsobené spracovaním do videa. Ťažko rozhodnúť bez originálnych snímkov v plnom rozlíšení.

OK. No krom toho, ze to skace, oblicej ma IMO skoro celou dobu desne rozmatlany, coz mi teda k tomu, ze by melo jit o videoportret moc nesedelo. Proste prijde mi to video lidove receno o nicem. Ale to je kritika videa, ne tebe, ja jsem urcite rad za jakykoliv poznatek ci nove info.
    Tu Ti absolútne nerozumiem. Toto je naozaj fantastická práca, pre mňa z ríše snov. Niečo takéhoto nemám šancu s GX80 natočiť. Neviem prečo Ti vadia zrýchľovačky, mne sa to páči, asi to sám niekedy použijem. Čo sa týka rozmatlanosti, nerozumiem. Je tam klasická pohybová neostrosť vo videu, keďže veľká časť bola zrejme točené pri 1/50s. V pohybe to vôbec nevadí, veď preto sa to používa, aby to pôsobilo plynulejším dojmom (aj keď ja nutne nie som radikálny prívrženec 180st.uhla). Ty si to snáď zastavuješ a skúmaš to staticky?

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

kolyy:
    ad prvni reakce: ok, neco takoveho jsem cekal jako odpoved, vysvetleni...slo mi o tu rozmazanou cast, jsem rad ze vidim tedy spravne a dik za objasneni proc to tak muze byt

ad druha reakce:
    No proste to skakani me desne rusi..uz jsem asi starej senilni dedek, ale proste rusi Ma to tam na muj vkus strasne casto. Pripomnelo mi to portfolio jednoho "profi" fotografa>> u jedny svatby(k dalsim jsem se uz kuliva tomu nedostal) mel minimalne 2/3 vsech fotek natocenych o nejaky uhel ... bez nejakyho opodstatneni, vetsinou to na mne pusobilo naopak rusive, nebyla tam zadna kompozice diky tomu atd ... tohle na me pusobi stejne rusive. Ale kazdy to muzeme videt jinak...jsem moc rad za tvou reakci, je minimalne zajimavy dozvedet se, jak to vidi nekdo jinej uplne opacne. Me to zrychlovani sedi teda spise do nejaky marketingovyho ci produktovyho videa, do portretu mi to proste nesedi, ale to je vec nazoru.
    Taky jeste upozornim, ze jak jsem uz psal, ja to video poprve nebral vubec jakoze mam na nem koukat na kreativitu tvurce, protoze to bylo zde, automaticky jsem to bral jako ukazku nejakych fci ci parametru, tak jsem si rikal spise neco ve smyslu, ze co tam vubec cpe takovy efekty a radeji se nesoustredi na ty parametry Kdybych to bral jakoze ukazku kreativni tvorby, vubec bych na to nereagoval zde.
    Neee, staticky to nezkoumam a nezastavuji to , asi to na me proste nedela dobrej "umeleckej" dojem
    To uz se mi vice coby portret a coby podani tvare+pleti libi treba tohleasi dokonce ve vetsine ukazek)

Registrace
    May 2011

Tiež som si všimol, že prvých cca 5s to nevyzerá príliš ostro. Ale nepovedal by som, že je zaostrené zle, skôr je obraz celý rozmatlaný. Nie je vidieť, že by nejaká časť psa bola ostrejšia ako hlava a zem tiež poukazuje na to, že hlava by mala byť v hĺbke ostrosti. Kľudne to môže byť spôsobené spracovaním do videa. Ťažko rozhodnúť bez originálnych snímkov v plnom rozlíšení.
    Je to v plnom rozlíšení 24MPx, musíš prepnúť prehrávač na 8K a zobraziť 1:1. Najlepšie je stiahnuť video 6K a jednotlivé snímky extrahovať a potom otvoriť v editore.

Registrace
    May 2011

kolyy:
    ad prvni reakce: ok, neco takoveho jsem cekal jako odpoved, vysvetleni...slo mi o tu rozmazanou cast, jsem rad ze vidim tedy spravne a dik za objasneni proc to tak muze byt
    Nevidíš správne, hlava psa je zaostrená presne tak, ako má byť. Prikladám extrahované snímky z videa v rozlíšení na veľkú fotku formátu A4 z prvých sekúnd :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Sony A7 III   A7III   A73   Doggie on beach [6K] - AFC Test (4).jpg 
Zobrazení: 68 
Velikost: 842.0 KB 
ID: 2454   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Sony A7 III   A7III   A73   Doggie on beach [6K] - AFC Test (2).jpg 
Zobrazení: 35 
Velikost: 804.7 KB 
ID: 2455   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Sony A7 III   A7III   A73   Doggie on beach [6K] - AFC Test (3).jpg 
Zobrazení: 28 
Velikost: 733.3 KB 
ID: 2456   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Sony A7 III   A7III   A73   Doggie on beach [6K] - AFC Test.jpg 
Zobrazení: 32 
Velikost: 1,018.0 KB 
ID: 2457  

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Nevidíš správne, hlava psa je zaostrená presne tak, ako má byť. Prikladám extrahované snímky z videa v rozlíšení na veľkú fotku formátu A4 z prvých sekúnd :
    Dík, to je úplne iná káva ako FHD čo mi podhadzuje YT.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    40

Ona dobrá finta jak získat ostré snímky z rychle se pohybujících objektů je natočit video a potom z něho snímky extrahovat. Takto se mi povedlo získat ostré snímky
    dlouhozobky svízelové z videa s nastaveným časem závěrky na 1/4000 sec. Samotné video nebylo moc koukatelné jak jsem tu potvoru honil v hledáčku,
    ale snímky byly parádní. Focením se to nedalo!

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Dloouhozobka.jpg 
Zobrazení: 40 
Velikost: 922.3 KB 
ID: 2458
    Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Dlouhozobka svízelová.jpg 
Zobrazení: 30 
Velikost: 882.8 KB 
ID: 2459

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Dík, to je úplne iná káva ako FHD čo mi podhadzuje YT.
    Ano, souhlasím.

Ano ty extrahovane snimky vypadaji opravdu dobre. Na tom YT jsou momenty(ted jsem to zastavoval, predtim ne) kdy tam stale vidim neco jako pohybovou neostrost. Navic se nemohu ubranit dojmu, ze dnes na tom YT vypada lepe nez minule(jo to fakt myslim vazne, protoze jsem si to poustel opravdu hodnekrat-30+ urcite- nez jsem cokoliv sem napsal), nastaveni mam stejne, tak to bude asi nejaky technicky problem, mozna u mne. A nebo mne mozna mate to, ze to video je zpomalene vuci realnemu stavu, tak si to treba oci+mozek nejak uzpusobuji. V kazdem pripade ty extrahovane snimky vypadaji dobre.
    A dik za cas, ktery jsi tomu venoval

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

romana51: prečo sa to fotením nedalo, ale videom áno? Pri videu je podstatne slabší autofokus a citeľnejšie oneskorenie v porovnaní so sériovým snímaním s liveview.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    40

kolyy - v té době jsem měl Panáka FZ1000 a tam mi lépe sedělo točení videa (byl to můj první fotoaparát po řadě videokamer) a už ani nevím jaké měl,
    nebo neměl sériové snímání a jaký měl buffer. Nepoužíval jsem ho. S dnešní G9 by to asi byla jiná káva. Tehdy jsem byl nadšený tím, že i při točení videa lze nastavovat rychlost závěrky (to u mých videokamer nebylo možné).
    A jinak, zkus ti tu potvůrku vyfotit, zřejmě nemá ráda paparazzi a nepostojí! Možná že by jsi přišel také na to, že je na ní lepší video než foto!