Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 139 z 202 PrvníPrvní ... 3989129137138139140141149189 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 2,071 až 2,085 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Pevne verím, že sa tu nenájde nikto natvrdlý, čo nevie o bežnom použití adaptéra el. zástrčky napríklad pri cestovaní v krajinách s rozvodom 60/50Hz......
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od jozkopower Zobrazit příspěvek
    Pevne verím, že sa tu nenájde nikto natvrdlý, čo nevie o bežnom použití adaptéra el. zástrčky napríklad pri cestovaní v krajinách s rozvodom 60/50Hz......
    Máš dojem, že běžnost použití takového adaptéru nějak neguje možnost neuznání nároku na záruku z důvodu jeho použití?

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Cejpatka
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

- menu v angličtine žiadny problém, dakedy je to práve lepšie
    - redukcia na el. zástrčku, za pár centov
    - neviem
    - doklad bol v poriadku
    - neviem, nepídil som sa potom
    - Žádný problém do doby, než to budu chtít dát na bazar. To stejné u redukce.
    - Ptal jsem se, jak ten doklad vypadá? Klidně se začerněným jménem kupujícího...

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Cejpatka Zobrazit příspěvek
    Žádný problém do doby, než to budu chtít dát na bazar.
    Práve naopak, tvoj inzerát bude veľmi lukratívny, pretože pri predaji uplatníš zľavu, ktorú si mal v rámci nákupu, tým pádom ponúkneš bezkonkurenčnú cenu jazdenky.

Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

To je sice možné, ale aby ta sleva nebyla větší než prvotní úspora. Věci jako chybějící české menu, manuál, nabíječka apod. spolehlivě spoustu potencionálních zájemců o fotoaparát odradí.

Registrace
    May 2011

Věci jako chybějící české menu, manuál, nabíječka apod.
    - chýbajúca nabíjačka nepripadá v úvahu
    - manuál si stiahneš z netu v ľubovoľnom jazyku
    - en. menu už dnes neni problém

Sme v EÚ, naučme sa čerpať výhody v náš prospech.

Registrace
    May 2011

Dnes začína distribúcia jarnej aktualizácie Windows 10. Nás zujíma hlavne natívna podpora HEIF, môžme si však pripomenúť všetky novinky :
    https://www.instaluj.cz/magazin/sezn...ate-windows-10
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: April Update.jpg 
Zobrazení: 20 
Velikost: 184.2 KB 
ID: 2482  

Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

- chýbajúca nabíjačka nepripadá v úvahu
    - manuál si stiahneš z netu v ľubovoľnom jazyku
    - en. menu už dnes neni problém

Sme v EÚ, naučme sa čerpať výhody v náš prospech.
    Ale vždyť víme, jak je to myšleno s tou nabíječkou...
    Název: elzastrcka.jpg
Zobrazení: 182
Velikost: 31.5 KB
    "Výhody EU" využívá spíše jen prodejce z HK. Pro kupujícího tam kromě nízké ceny, už žádná jiná výhoda není. Co pro někoho není problém, pro jiné může být a další se pak mohou přidat ... viz odpovědi typu nevím, nevím, nepídil jsem se.

Vysoké ceny za fototechniku mi také vadí, ale bezhlavě doporučovat nákup na e-bay jako to nej... není férové.

Registrace
    May 2011

"Výhody EU" využívá spíše jen prodejce z HK. Pro kupujícího tam kromě nízké ceny, už žádná jiná výhoda není.
    Však práve o tú cenu ide, celý čas sa bavíme o cenovej výhode.
    Obaja máme stejný problém, ty bez praktických skúseností nákup na ebay kritizuješ, ja bez skúseností vyzdvihujem.
    Ono by to chcelo niekoho, čo už má kopu vecí zakúpených, aby sme získali objektívny náhľad na vec. Loskyn tie skúsenosti zrejme má.

Čo sa týka mojich odpovedí na niektoré body "neviem", odpovedal som pravdivo, bez prikrášlenia, objektívne.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2016

Cejpatka: Nejsem Radek K. a nekopu za obchody z HK. Vůbec bych se o tom nerozepisoval. Tahle diskuze ohledně Ebay vznikla vlastně z toho důvodu, že Kolyy začal s celkem větší kritikou a tak jsem na to reagoval. Jinak bych o tom vůbec nic nepsal.

Jozko už na některé věci odpověděl, tak to ještě doplním. Ale předem říkám, nepsal jsem o nákupu jako že je to to nej. Ukazoval jsem především na velmi rozdílné ceny. Toť vše. Psal jsem také pozitivech a negativech. Ohledně menu, co vím, tak záleží jak u kterého těla. Některé mají CZ, některé jen AJ. Dle mého názoru ale většina nemá CZ. Ale pro ty, co jim to vadí, není problém po záruce přehrát FW. Poštovné záleží do jaké země a jakou si vybereš přepravní společnost. Pokud je obchod z HK, ale mají sklady a pobočky v EU, tak posíláš reklamaci do té pobočky ze které ti bylo zboží odesláno. Např. do Anglie cca 500 Kč. Mezinárodní záruční list ti samozřejmě nemůže prodejce potvrdit, protože se jedná většinou o zboží pro asijský trh.

- Žádný problém do doby, než to budu chtít dát na bazar. To stejné u redukce.
    - Ptal jsem se, jak ten doklad vypadá? Klidně se začerněným jménem kupujícího...
    Však jsem psal, že ty ceny jsou tak dobré, že jsou dokonce nejednou nižší, než ceny bazarového zboží u nás či stejné. Což prakticky znamená, že na tom nemůžeš prodělat. I po letech opotřebované zboží prodáš za cenu, za kterou jsi jej pořídil.

Ono by to chcelo niekoho, čo už má kopu vecí zakúpených, aby sme získali objektívny náhľad na vec. Loskyn tie skúsenosti zrejme má.
    Zkušenosti mám jen pozitivní. Vždy se držím těch zásad, které jsem zde uváděl. Tzn., nakupuji jen od osvědčených obchodníků, kteří již na Ebay působí delší dobu a mají minimálně několik set, ale spíše několik tisíc pozitivních ohodnocení. Důkladně si pročtu také ty negativní, kterých musí být naprosté minimum. Nenakupoval bych od obchodníků, kteří mají nižší pozitivní celkové ohodnocení jako 99%. Je také dobré vědět, že Ebay má velmi přísné kritéria. Že jakmile mají nahlášeno něco nekalého, tak to důkladně prověřují. A pokud se objeví nějaký nepoctivec, okamžitě mu zablokují účet a již mu nikdy nedovolí na Ebay prodávat. Navíc Ebay dává záruku vrácení peněz pro případ nedoručení zboží, či nějakého podvodu. Mimochodem na černé listině je i v česku velmi populární Aliexpress.

Však práve o tú cenu ide, celý čas sa bavíme o cenovej výhode.
    Přesně tak, pro mně osobně je tohle jasná priorita. Na jednom nákupu ušetřit i více jak 10 tisíc, to je pro mně pádný důvod, proč na Ebay nakupovat. Ale říkám, ne pro každého to je to pravé. Každý ať si zkrátka nakupuje tam, kde je spokojený.

Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

Kdo jsi, prozradil P. Staněk na svém webu i tvé navlas stejné příspěvky zde a na digiarena.cz jako pavlína...

Debata ohledně ebay vznikla, když jsi na oprávněné výtky o předražených 1.2 sklech Olympusu vytáhl protiargument, že se dají přece pořídit na ebay o třetinu levněji...

Takže cenu máme nízkou a kromě těch, kterým jde hlavně jen o tu nízkou cenu (jozkopower, P. Kopp), může někoho dalšího zajímat, co nám to kromě finanční úspory může přinést. A protože fototechnika je jen spotřební zboží a 100% záruka, že se něco nepo.... není, tak je opatrnost na místě. Osobně, kdybych poslední 2 věci, které jsem musel reklamovat, řešil nákupem na ebay, tak jsem v dost výrazném minusu ...

Takže záruka není u výrobce, ale jen u prodejce - termín pro vyřízení žádný, v případě sporů či neuznané záruky je kupující v koncích. Takže podstatně horší situace než, že si koupím v tuzemsku zboží z šedého dovozu, příp. pokud si sám pořídím zboží v zahraničí s potvrzeným záručákem a mezinárodní roční zárukou.

Okecávání o záruce ebay na vrácení peněz, na to se tady nikdo neptal, ale přitom byl bez odpovědi ponechám dotaz na to, jestli lze doložit nějaký doklad o koupi, když je tu tolik pozitivních zkušeností (a nemyslím tím nákup fototapety)...

Ty narážky na ceny bazarového zboží se dají pochopit i tak, že v případě problémů a skrytých vad, to pak dotyčný šetřílek bude zkoušet střelit na paladixu apod. Ale možná se nějaký trouba najde, který si neprozřetelně pořídí ojetý foťák s neznámý původem a přehrátým FW vč. CZ menu...

Registrace
    May 2011

Kdo jsi, prozradil P. Staněk
    Cejpatka, zverejňuješ informácie osobného charakteru bez súhlasu dotknutej osoby, styď se !

Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

Hele, jozkopower, pokud někdo na různých webech vystupuje jednou tak a jinde zas jinak, tak to není můj problém a nevím, proč bych se měl stydět za to, že na to upozorním. To, že dotyčný uvede jméno a příjmení na svůj web není vůbec informace osobního charakteru, a pokud to, nevím proč, někomu vadí, tak by si to měl vyříkat spíše se Staňkem. Na digiareně je od toho trolla od doby "prozrazení" klid, zatímco zde od propagace Olympusu plynule přeřadil na vyzdvihování nákupů na ebay.
    P.S. Sám jsi tu dámu, nebo co to je, tady tak nadšeně vítal....
    https://www.digimanie.cz/forum/showt...om-F10/page109

Registrace
    May 2011

Sám jsi tu dámu, nebo co to je, tady tak nadšeně vítal....
    Cejpatka, máš to evidentne domotané. Tú dámu si ako prvý predstavil a uvítal ty, ja som sa k uvítaniu pripojil až po tebe. V tom odkaze to máš čierne na bielom....

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2016

Cejpatka: Takže teď z té předchozí odpovědi je mi jasné o co ti šlo. Ochotně jsem ti odpověděl na tvé, teď už je zcela jasné, že fiktivní otázky, protože zájem o nakupování na Ebay jsi zcela zjevně neměl, a strávil jsem tím plno času zbytečně. Šlo ti jen o to, abys mě mohl nějak pomluvit. Opakuji, že nic nepropaguji ohledně nákupu na Ebay a to že někdo přepíše něčí názor, je věc každého, když si zatím stojí a bere jej za svůj. To ještě není důvod k tomu, aby byl očerňován. Odmítám se o tom dále bavit, protože je to ztráta času a opakovat se mě nebaví. Nakupuj si, kde chceš a jak chceš, je mi to opravdu jedno. Rád pomůžu, poradím tomu, kdo o to opravdu stojí, ale na takovéto špásy nemám čas.