Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 145 z 202 PrvníPrvní ... 4595135143144145146147155195 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 2,161 až 2,175 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Sony A7S III - dátum uvedenia stále nevieme, ale prvé uniknuté špecifikácie hovoria o úplne novom snímači, HDR, 10-bit interne a konečne vyrovnanie síl s Panasonicom formátom 4K/60p, teda načase. Spomína sa vylepšený AF, pokročilá redukcia šumu i lepšie sledovanie objektu. Je tam veľká pravdepodobnosť vybavenia prístroja tým novým kukmajstrom s vysokým rozlíšením.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Sony A7S III.jpg 
Zobrazení: 54 
Velikost: 118.1 KB 
ID: 2507  
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    May 2011

Tak som zas po polroku zmákol priezkum fotoeditorov, free aj platené. Celkovo 15 kúskov, spomeniem napríklad Adobe Lightroom, Affinity, Zoner, ACDSee, PaintShop, Silkypix, Capture One, Darkatble, RawTherapee a iné. Z toho množstva mi vyšli dva programy ako bomba vec, ostatné majú nedostatky v rozsahu pre mňa neprijateľnom.
    O prvé miesto sa delia Adobe Lightroom Classic CC a Zoner Photo Studio X. Lightroom je naprostá špička vo výkone/rýchlosti, Zoner v ergonómii a efektívnosti ovládania. Oba editory používajú stejný engine vyvolávania RAW snímkov, takže kvalita výstupu je porovnateľná, líšia sa možnosťami, ktoré má samozrejme LR ako čisto profesionálny nástroj na vyššej úrovni. Zoner Photo Studio má ale tiež široký záber a už spomenuté famózne logické a čisté rozhranie, napríklad v prílohe jedna z možnosí konfigurácie, kde vidíme všetky základné nástroje RAW modulu pekne poruke a pokročilé nástroje si tiež našli svoje miesto, paráda :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Zoner.jpg 
Zobrazení: 300 
Velikost: 559.8 KB 
ID: 2508  

Registrace
    May 2011

Panasonic LX200, pomaly budú 4 roky od predstavenia parádneho kompaktu LX100, takže už je skutočne najvyšší čas pre nástupcu. Udeje sa tak pravdepodobne na Photokina 2018 o dve mesiace. Čo očakávame :
Název: špeciLX200.jpg 
Zobrazení: 40 
Velikost: 53.7 KB 
ID: 2510   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: LX200.jpg 
Velikost: 71.5 KB 
ID: 2509  

Registrace
    May 2011

Nikon, firemná revolúcia je na spadnutie, chlapci od Nikonu v najnovších FF prístrojoch nenašli korunky na zrkadielko a hranol. Je veľmi pravdepodobné, že dva nové prístroje budú predstavené 23.7. a možno až na Photokina. Každopádne máme sa na čo tešiť, Nikon foťákom rozumie a snáď sa naučili od kolegov Sony/Panasonic i 4K video.
Název: Nikon 2.jpg 
Zobrazení: 43 
Velikost: 102.2 KB 
ID: 2512   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Nikon.jpg 
Zobrazení: 38 
Velikost: 125.4 KB 
ID: 2511  

Registrace
    May 2011

Tak nás Mrkvosoft zas niečim prekvapkal, ešte pár mesiacov dozadu bola podpora/rozšírenie kodeku H.265, respektive formát HEVC zdarma. Po novom už treba siahnuť po karte, pýtajú 99 cent, čo sice nie je nič strašné, ale vzhľadom k proklamovanej natívnej podpore HEVC v OS, by táto mala byť zahrnutá v nových vydaniach Windows 10.
Název: HEVC.jpg 
Velikost: 201.5 KB 
ID: 2513  

Registrace
    May 2011

Mám pre vás tip, ako skúšať nové verzie programov pre editáciu foto/videa s čistým OS. Operačný systém Windows nemá rád početné inštalácie a odinštalácie aplikácií, no ak chceme byť v obraze nič iného ako osobná skúsenosť nezostáva. Ako som spomenul vyššie, nedávno som mal nainštalovaných 15 programov na úpravu RAW, ktoré som neodinštalovával, ale rovno anuloval. Kopa skúšobných programov zanechá neplatné odkazy v registroch, procesoch, zložkách a podobne. Windows po novom vedia pracovať s formátom GPT/UEFI už pri inštalácii, preto je použitie sofistikovaného postupu - použitia obrazu disku veľmi jednoduché. Stačí si stiahnuť Media Tools zo stránok Microsoftu na USB, zálohovať bitovú kópiu systému a máte čistučký systém + všetky aplikácie, nastavenia i ovládače do 3 minút /SSD na SSD/ v presne takom stave, ako pred testovaním, bomba vec.

Registrace
    May 2011

Nikon práve predstavil 125x zoom prístroj so 4K videom : https://www.dpreview.com/news/042408...0mm-equiv-zoom
Název: Nikon.jpg 
Zobrazení: 36 
Velikost: 78.1 KB 
ID: 2514  

Registrace
    May 2011

Toto je dobré :

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    40

Nějak se mi těm snímkům nechce věřit. Měl jsem Nikon coolpix P510 se zoomem 1000mm a při max. zoomu byly snímky nic moc. Proto jsem se ho rychle zbavil.
    Pro solidní fotky se zoom s takovým ohniskem nikdy nemůže vyrovnat objektivu s pevným ohniskem. Tomu co tady předvádí je těžko uvěřit!

Registrace
    May 2011

Presne tak, napísal som, že je to dobré, ale ono je to až podozrivo dobré. Na dlhom konci má F8 + prťavý snímač + 3000mm, navzdor stabilizácii sa bude musieť použiť krátky čas, vyššie ISO. To by nastal malý zázrak, keby z toho prístroja fakt liezli pekné fotky.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Ale ty fotky preci vubec nejsou pekne. Navic tu mame postproces.
    https://www.dpreview.com/sample-gall...les/5888045967

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Dovolil by som si upozorniť na jednu vec, a to je difrakčný limit. Pri prťavom 1/2.3" snímači a clone F8 to vychádza na menej ako 2MPx (viď. http://www.cambridgeincolour.com/tut...hotography.htm). Takže kvalitné fotky z toho nemôžu liezť ani z princípu a je úplne jedno aký to má objektív či rozlíšenie snímača.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Dovolil by som si upozorniť na jednu vec, a to je difrakčný limit. Pri prťavom 1/2.3" snímači a clone F8 to vychádza na menej ako 2MPx (viď. http://www.cambridgeincolour.com/tut...hotography.htm). Takže kvalitné fotky z toho nemôžu liezť ani z princípu a je úplne jedno aký to má objektív či rozlíšenie snímača.
    Ted jeste urcit limit kvality pro kvalitni fotku. Protoze zjevne skoro kazdy ho ma nekde jinde

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Kabe Zobrazit příspěvek
    Ale ty fotky preci vubec nejsou pekne. Navic tu mame postproces.
    https://www.dpreview.com/sample-gall...les/5888045967
    Máš pravdu, typická olejomaľba tejto koncepcie prístroja, hold daň za enormne dlhé ohnisko.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Difrakcia je potvora, keď som mal jednopalec RX10, plný automat sa vždy snažil preferovať F5.6. Stránka o difrakcii v linku je pekne spracovaná, už je v záložkách, díky.

---------- Doplněno v 11:33 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 11:29 ----------

Citace Původně odesláno od Kabe Zobrazit příspěvek
    Ted jeste urcit limit kvality pro kvalitni fotku. Protoze zjevne skoro kazdy ho ma nekde jinde
    To si nemyslím, 4 príspevky, 4 negatívne reakcie na kvalitu výstupu, kde vidíš rozpor ?