Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 149 z 202 PrvníPrvní ... 4999139147148149150151159199 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 2,221 až 2,235 z 3016

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Tak to sa podržte, ZEISS to myslí s výrobou FF prístroja asi celkom vážne. Polemizuje sa o pevnom objektíve F2.0 a prístroj má byť predstavený koncom mesiaca, no ťoťo.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: ZEISS.jpg 
Zobrazení: 16 
Velikost: 52.3 KB 
ID: 2541  
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od Kabe Zobrazit příspěvek
    ..bavili jsme se o lidech se starou vybavou co vy menili telo za novejsi.
    Iste, ale upresním, že som mal na mysli tých zákazníkov, ktorý majú záujem o aktuálne funkcie a technológie, čiže im nestačí starší model.

tak zasadni duvod je ten, ze D850 je uz overena jakozto velmi povedeny model pouzitelny i pro profi oblast, podporeny obrovskym vyberem sjel a prislusenstvi
    zatimco Z7 nikdo zatim poradne neotestoval teda krom Nikonu mozna
    Jasné, celý čas predpokladám, že Z7/Z6 budú podarené produkty bez nečakaných problémov. To sa iste ešte musí potvrdiť a ak by to tak nebolo, tak naozaj môžeme hovoriť, že je smiešne porovnávať Z7 a D850.

mala vydrz baterky
    jeden slot na kartu
    Samozrejme, tieto veci obmedzujú použiteľnosť pre niektoré aplikácie.

malo snimku za vterinu
    Ale Z7 predsa fotí rýchlejšie ako D850 (9 vs 7 fps, oboje s AFC). Skôr by som doplnil, že Z7 fotí v plnej kvalite so živým náhľadom pri 5,5fps, čo je trochu menej ako 7fps pri D850. Otázna je tiež kvalita živého náhľadu, z toho čo som videl to vyzerá na dosť dlhý "blackout" oproti tomu, na čo som zvyknutý pri A7 III. Ďalšia vec je raw buffer, ktorý je dosť maly (cca 20 snímkov), aj keď to asi čiastočne zachraňuje rýchla XQD karta.

Ešte by som dodal, že najväčší otáznik pre mňa pri Z7 je úroveň AF, o ktorom sú dosť rozporuplné správy. Na tom závisí, či pôjde skôr o krajinkársky a portrétny prístroj (niečo ako A7R II) alebo bude použiteľný aj pre akčnejšie fotenie (ako D850 alebo A7R III).

male telo obzvlaste pro praci s velkymi objektivy
    To by som povedal, že je predsudok. To telo nie je vôbec až tak malé a grip má podobnú veľkosť ako pri D850.

neznama realna pouzitelnost s objektivy, ktere nemaji v Z systemu alternativu, tedy z vetsinou - bevime jaka jsou ta omezeni, treba mala, treba taky ne, kdyz ma nekdo objektiv treba za 300000 verim ze bude nastvany za kazdy minikousek vykonu, ktery pripadne adapterem ztrati
    To je samozrejme zásadný predpoklad. Ak by tá funkčnosť bola výrazne kompromisná tak je Z7 iste mŕtvy produkt. Ale vzhľadom na históriu (Nikon 1) a zásadnú dôležitosť tohto faktoru očakávam, že to bude fungovať dostatočne dobre, samozrejme v rámci celkovej úrovne AF, ktorú som diskutoval vyššie.

Čo sa týka objektívu za 300000 (čo sú dlhé pevné sklá pre šport a pod.) - Z7 iste nie je určený pre takéhoto zákazníka, ale to primárne nie je ani D850. Produkt pre to je D5. A nikto snáď neočakáva, že Z7 bude ostriť ako D5. Podstatné je, aby Z7 rozumne ostrila s objektívmi ako je 70-200/2.8 alebo 200-500/5.6.

asi by se nasly dalsi, ale nehledal jsem, Z7 prijde jako vysmech nebo takj jak jsem uz psal vzkaz pro zakazniky:"potrebujes nutne bezzrcatko od Nikonu? tady jedno mas ty jelito"
    Tak tu by som dosť nesúhlasil, Nikon do toho dal naozaj dosť, napríklad použil najlepšie snímače aké má k dispozícii. Novovyvyinul stabilizáciu senzoru, v to som naozaj veľmi neveril. A to je veľká vec vzhľadom na to, že pevné sklá od Nikonu sú spravidla nestabilizované. Nikon tiež jasne zapracoval na videu, tradičnej slabine. Celkovo je Z7 podľa mňa veľmi nádejný prístroj, má nejaké kompromisy, ale súčasne aj veľmi silné stránky oproti D850 (stabilizácia, video).

Promin, ale to me fakt rozesmiva. Vzdyt proc to tam mam mit potrebu videt, kdyz to tam stejne vidim na nejakem obdelnicku (debilne popsanem cm) 10*15cm proste malem..vzdyt tam stejne houby rozeznam a jas kontrast barvy wb si preci upravim v pocitaci ...
    Ale ten hľadáčik predsa vôbec nie je malý, je to naozaj ako pozerať na veľký pc monitor (aj keď rozlíšenie je zatiaľ stále nižšie). Je to zásadne lepšie ako LCD vzadu, EVF je omnoho väčší a detailnejší, samozrejme neporovnetaľné farby a kontrast oproti LCD na slnku.

Vazne nemam pocit, ze by mi to, co pises, chybelo.
    No kdyz na LCD moc neuvidim, tak se otocim a uz uvidim, to jeste zvladnu
    To je ani zďaleka porovnateľné. Skontrolovať fotku v hľadáčiku je ako pozrieť si ju doma na pc, pritom priamo v teréne. Používam to pravidelne, napríklad ak si chcem byť istý kriticky presným zaostrením.

Nemyslim, ze EVF je pro mnoho lidi extremne hodnotna pomucka. Pro nektereale urcite je hodnotna klidne i hodne hodnotna a spousta lidi si mysli, ze je to pro ne extremne hodnotne.
    Ako som písal, pre mňa to je extrémne hodnotné, ja si to nemyslím. Prístroj bez indikácie prepalov je pre mňa nanič, to je ako keby nemal autofokus.

Rozhodne nebojuji za to, jestli je lepsi OVF nebo EVF, pisi jen svuj pohled na vec.
    Jasné, v pohode, plne beriem že sa snažíš obhájiť svoj názor, a ja zase svoj

zalezi na tom co fotim fotis fotime. Kdyz fotim reportaz, jde mi hlavne o to, kdy cvaknout, fotaky jsou dost kvalitni na to, ze to, co na fotce pak budu chtit zmenit, zmenim pak v postprocesu...samozrejme je blby zapomenout treba na extremne svitici pozadi, extremne vysinuty WB atd, A to, co ty rikas si nadstavim proste dopredu pred focenim pripadne si tam nastavim neco univerzalniho. Co budu mit ze zebry kdyz mi utece zaber?
    Skús sa na to pozriež takto - zebra Ti pomôže veľmi rýchlo korigovať prepaly, takže Ti umožní sa im vyhnúť aj pri veľmi rýchlom fotení. Takže nebudeš mať prepaly, pritom záber Ti neutečie. A nielen to, už aj samotná vedomosť, či tam máš či nemáš prepal (a presne kde) Ti dá hodnotnú informáciu aj bez toho aby si to nutne musel korigovať.

Ja ti teda rozumim, ja se jen ptal, jak jsi to puvodne myslel, protoze jsi ozbacil Z jakoze profesionalni system, tak jsem se ptal jestli jako myslis, ze bude vyhradne profesionalne, ze ja uznavam, ze v bem profesionalni pristroje nejspis budou, ale nebude cely vylozene profesionalni ve smyslu, jako ze v nem budou i fotaky pro neprofesionalni pouziti.
    Ok, mal som sa presnejšie vyjadriť, mal som na mysli, že Z-mount bude univerzálny bajonet aj pre profesionálne využitie. T.j. nielen sranda-systém ako Nikon 1 alebo EOS-M.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    jozkopower je späť! joe žije! Sme zachránení!
    Ďakujem za vrelé slová, žijem, je mi fajn, akurát ma naštvali hoši z Panáku, pneváč mám už v GH5 vrazené 4100 eurochechtákov a oni si klíďo-píďo vydajú FF. To mi samozrejme nedá spať ajjajjáj....

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od jozkopower Zobrazit příspěvek
    Ďakujem za vrelé slová, žijem, je mi fajn, akurát ma naštvali hoši z Panáku, pneváč mám už v GH5 vrazené 4100 eurochechtákov a oni si klíďo-píďo vydajú FF. To mi samozrejme nedá spať ajjajjáj....
    Kľud, ešte nevieme čo to bude.

Ale chápem, keď vydajú FF s PDAF a parádnym AF vo videu, pritom na M43 sa vykašľú, tak sa nebudem čudovať keď im zrazu niekto podpáli centrálu

Registrace
    May 2011

No ty si ma fakt povzbudil - FF snímač s fázou a parádnym AF vo videu, no nič, idem pohľadať nejaký ten povrázok, aby bol po ruke keby čosi...

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Já bych se také lehce přidal k té diskuzi. Co se týče Nikon a videa, tak to je u DSLR fakt tragédie. Nejde o kvalitu výstupu, ale o komfort natáčení. Spousta modelů má zapnutí videa na několik kliků. Aby člověk změnil clonu, tak to nejenže nemůže udělat ve video režimu, on musí ukončit celý live view, pak přehodit clonu a opět absolvovat celou proceduru zahájení natáčení videa. Další výhodou CSC u videa je možnost točit video přes hledáček, tedy stabilněji, to lze ale také nahradit točením přes displej s nataženým popruhem u obou koncepcí. Takže tady předpokládám, že Z6/Z7 bude pro video docela jiná liga (nevím, neměl jsem v ruce). Každopádně co se týče videa, stejně je pro mě Nikon Z6/Z7 zklamáním, čekal jsem, že se rozšoupnou trochu více s profi funkcemi.

OVF versus EVF. Tohle je prostě subjektivní, to si musíme přiznat. Pro mě osobně má EVF neocenitelné přednosti v tom, co říkal kolyy. Vidím, jak zhruba bude vypadat výsledná fotka, což mi prostě OVF nikdy nenabídne. Ano, i OVF umí ukázat míru pod/přeexpozice, jenže z obrazu v OVF nemohu nikdy vědět, co fotoaparát považuje za pod/přeexpozici (už mnohokrát mě DSLR vypekla úplně jiným jasem fotky, protože i celoplošné měření bylo např. mnohem citlivější na stíny/jasy, než jsem čekal). Tohle se u EVF nestane, tam hned vidím obraz, jaký bude a tedy vím, zda to expozimetr měří jinak, než bych chtěl (a mohu ihned reagovat, aniž bych čučel nepohodlně v live view na displej (což je zase klik navíc tam a zpátky) nebo na vyfocenou fotku na displeji. U EVF vidím fotku před vyfocení, po vyfocení, aniž bych sundával oko z hledáčku.. U DSLR to prostě chtě nechtě musí člověk kontrolovat na displeji (nebo doufat v sílu RAWu - jenže s EVF si tu expozici jde ještě lépe nastavit, aby se z toho RAWu dalo vytáhnout ještě více a ne to, aby to byl prostředek pro situace, kdy to fotoaparát neočekávaně pokazí).

Takže ano, je to subjektivní, ale třeba osobně nevidím žádnou znatelnou výhodu, kterou by mi mohl OVF vůbec poskytovat. Snad jen větší výdrž na baterku a možnost komponování při vypnutém přístroji. Mně se třeba s DSLR strašně blbě fotí právě proto, že vidím scénu reálně okem, což ale mě přeci vůbec nezajímá. Mě zajímá, co bude na kartě (nebo alespoň více přibližná podoba toho, co na té kartě bude) a ne to, co vidím i okem.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Iste, ale upresním, že som mal na mysli tých zákazníkov, ktorý majú záujem o aktuálne funkcie a technológie, čiže im nestačí starší model.
    Tak jo, kdybys to takhle upresnil hned, mozna bych ani nereagoval Nicmene to porad neresi problem, ze podle me nema smysl poridit si Z ke starym objektivum, leda ze by dotycnemu stacil dobry pocit z novych technologii a funkci a uz mu treba vubec nevadilo, ze mu ty objektivy nevykresli tak velky cip.

Ale Z7 predsa fotí rýchlejšie ako D850 (9 vs 7 fps, oboje s AFC). Skôr by som doplnil, že Z7 fotí v plnej kvalite so živým náhľadom pri 5,5fps, čo je trochu menej ako 7fps pri D850. Otázna je tiež kvalita živého náhľadu, z toho čo som videl to vyzerá na dosť dlhý "blackout" oproti tomu, na čo som zvyknutý pri A7 III. Ďalšia vec je raw buffer, ktorý je dosť maly (cca 20 snímkov), aj keď to asi čiastočne zachraňuje rýchla XQD karta.
    D850 ma s battery gripem taky 9, ale je mozne ze jsem si to popletl, vzdycky uvadeji tech rychlosti mnoho a ja mam maly interni HDD nejspis.
    Jinak prave ja myslim, ze nejasna je kvalita a funkcnost skoro vseho, co nelze jednoznacne specifikovat parametricky.
    To by som povedal, že je predsudok. To telo nie je vôbec až tak malé a grip má podobnú veľkosť ako pri D850.
    To si tady ted nerozlousknem, ale neco v tomle smyslu-ze by s tim sport s dlouhymi skly fotit nesel/nejen kvuli zaverky- rikal i ten pan Bartak z Nikonu, co je zde s nim to video , co sem postnul jozkopower.
    Nebo to mozna rikal na tom druhem co natocil s Lukesem v Megapixelu.
    To je samozrejme zásadný predpoklad. Ak by tá funkčnosť bola výrazne kompromisná tak je Z7 iste mŕtvy produkt. Ale vzhľadom na históriu (Nikon 1) a zásadnú dôležitosť tohto faktoru očakávam, že to bude fungovať dostatočne dobre, samozrejme v rámci celkovej úrovne AF, ktorú som diskutoval vyššie.
    Čo sa týka objektívu za 300000 (čo sú dlhé pevné sklá pre šport a pod.) - Z7 iste nie je určený pre takéhoto zákazníka, ale to primárne nie je ani D850. Produkt pre to je D5. A nikto snáď neočakáva, že Z7 bude ostriť ako D5. Podstatné je, aby Z7 rozumne ostrila s objektívmi ako je 70-200/2.8 alebo 200-500/5.6.
    nemyslel jsem nutne vyrazne horsi funkcnost, ale i jen trochu horsi hlavne u tech drazsich skel.
    D850 neni primarne urcena pro takoveho zakaznika, ale je pouzitelnosti docela blizko. Takze ja bych i vzhledem k te cene cekal, ze by ta pouzitelnost mela byt blizko te D850 v tomto smeru ... nebo teda tomu rikejme fotak pro nadsence, coz Nikon tusim oznacuje jinak ne? Nebo se pletu? No pokud bych to porizoval, jako ze se nechystam, tak by mi nestacilo aby s temi tebou uvadenymi objektivy ostrila rozumne, urcite bych chtel aby to bylo excelentni samozrejme v ramci moznosti tech objektivu. Ty snad ne?
    Tak tu by som dosť nesúhlasil, Nikon do toho dal naozaj dosť, napríklad použil najlepšie snímače aké má k dispozícii. Novovyvyinul stabilizáciu senzoru, v to som naozaj veľmi neveril. A to je veľká vec vzhľadom na to, že pevné sklá od Nikonu sú spravidla nestabilizované. Nikon tiež jasne zapracoval na videu, tradičnej slabine. Celkovo je Z7 podľa mňa veľmi nádejný prístroj, má nejaké kompromisy, ale súčasne aj veľmi silné stránky oproti D850 (stabilizácia, video).
    No ano i ne. Pokud to napises takto, tak klidne ano, ake jakmile do toho zahrnu i cenu, tak ne. Ale je to jen muj pohled, opet netvrdim, ze je to proste pravda, jen muj pohled.
    Ale ten hľadáčik predsa vôbec nie je malý, je to naozaj ako pozerať na veľký pc monitor (aj keď rozlíšenie je zatiaľ stále nižšie). Je to zásadne lepšie ako LCD vzadu, EVF je omnoho väčší a detailnejší, samozrejme neporovnetaľné farby a kontrast oproti LCD na slnku.
    tak do par EVF jsem uz koukal a fakt jako monitor na pocitaci mi neprisel zadny. A o tom jsem psal, protoze kdyz bych v EVF mel hodnotit jak ta fotka vypada, chtel bych to taky opravdu do detailu videt, coz proste v EVF nevidim. A taky kolik tech hledacku je dnes opravdu hooodne dobrych? Kdyz koukam do pristroje za desetitisice a stejne tam furt vidim blackouty lagy nebo treba co to zkresleni v G9, to by ti nevadilo treba? Oproti LCd na slunci netreba srovnavat, to chapu, ale to slunce se da zastinit taky vetsinou nehlede ze preci fotak porizuji tak aby vyhovoval mi a ty zas tak aby vyhovoval tobe ne?
    To je ani zďaleka porovnateľné. Skontrolovať fotku v hľadáčiku je ako pozrieť si ju doma na pc, pritom priamo v teréne. Používam to pravidelne, napríklad ak si chcem byť istý kriticky presným zaostrením.
    Ano neni. Vsak ja taky ale nepisi tady tobe nikde, ze OVf je proste lepsi pro vsechny vzdy a vsude bez vyjimky, ne?
    Skús sa na to pozriež takto - zebra Ti pomôže veľmi rýchlo korigovať prepaly, takže Ti umožní sa im vyhnúť aj pri veľmi rýchlom fotení. Takže nebudeš mať prepaly, pritom záber Ti neutečie. A nielen to, už aj samotná vedomosť, či tam máš či nemáš prepal (a presne kde) Ti dá hodnotnú informáciu aj bez toho aby si to nutne musel korigovať.
    Jiste Ale vzhledem k tomu, ze mnohdy ani nestacim maximalne vyuzit moznosti kompozice a ostreni, vse ostatni bych nestihal taky bych jeste mene stihal tu kompozici a ostreni...to muzeme probirat do nekonecna, najdeme situace takove i onake. Jiste, z principu je lepsi to tam mit nez nemit ale to z principu, kdy by to nebylo vyvazeno jinymi nedostatky, coz nemusi a muze byti tak ci onak vselijak Ja jsem presvedcen, ze to i ono ma sve plusy i minusy.
    Ok, mal som sa presnejšie vyjadriť, mal som na mysli, že Z-mount bude univerzálny bajonet aj pre profesionálne využitie. T.j. nielen sranda-systém ako Nikon 1 alebo EOS-M.
    JJ s tim asi pocitaji a jdou timto smerem. treba jim to i vyjde.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Nejde o kvalitu výstupu, ale o komfort natáčení.
    Takto souhlas, ale ja to myslel prave spise naopak. Protoze ten nekomfort prekonam a kdyz mam ostatni nalezitosti a veci potrebne k natoceni slusneho videa, tak ho natocim i s tou DSLR a klidne vytvorim paradni vystup, na kterem 99,9% uzivatelu/divaku nenajde chybu-samozrejme ne ja osobne, ale nekdo, kdo je dobry tvurce.
    Co do komfortu to tragedie je, to je znama vec,

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Takže ano, je to subjektivní, ale třeba osobně nevidím žádnou znatelnou výhodu, kterou by mi mohl OVF vůbec poskytovat.
    Nejspíše už nevnímáš ten rozdíl mezi pruhledem do sveta a obrazem generovanym na monitoru. Pak to chapu. Mi to vadi, mozna je to jen sugesce. Asi stejne nesnasim dotykove telefony.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Cejpatka
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

Výhody OVF, respektive případy, kdy jsou mi "výhody" EVF na nic... takže musím vypínat v EVF náhled expozice a mít zapnutou "simulaci OVF", kdy pak ale zase vidím scénu podstatně hůř než v OVF.
    - focení scén s extrémním dyn. rozsahem a případy, kdy je vhodný exp. bracketing
    - focení ve výrazném protisvětle
    - focení s ext. bleskem, světly

Registrace
    May 2011

Máme novú verziu 10.5 DNG Converter do Lightroom a Zonera :
    https://supportdownloads.adobe.com/d...jsp?ftpID=6383

Registrace
    May 2011

Nikon sa prístrojom Z7 zaradil do prvej ligy videofoťákov, všímnite si, ako jemne/plynule sa rozmazáva pozadie pri zaostrovaní blížiaceho sa cyklistu, paráda :

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Nikon sa prístrojom Z7 zaradil do prvej ligy videofoťákov, všímnite si, ako jemne/plynule sa rozmazáva pozadie pri zaostrovaní blížiaceho sa cyklistu, paráda :
    Jakoze fakt, ze nejspise predprodukcni kus preostruje jiz lepe hned znamena, ze je Nikon v prvni lize. Tak to si nemyslim. Tohle je fajn tak na video z dovolene, k prvni lize je toho treba trochu vice.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Preostrenie na cyklistu je super, ale mne sa nepáči čo robí foťák potom, čo subjekt opustí obraz, keď by mal foťák plynule preostriť na pozadie. Škoda, že je to odstrihnuté, ale v oboch prípadoch dôjde k pulzovaniu a v prvm prípade to na pozadie ani nezaostrilo. Takže AF vyzerá veľmi nádejne, ale dokonalé to asi nebude.

Registrace
    May 2011

Preostrenie na cyklistu je super, ale mne sa nepáči čo robí foťák potom, čo subjekt opustí obraz, keď by mal foťák plynule preostriť na pozadie. Škoda, že je to odstrihnuté, ale v oboch prípadoch dôjde k pulzovaniu a v prvm prípade to na pozadie ani nezaostrilo. Takže AF vyzerá veľmi nádejne, ale dokonalé to asi nebude.
    No, uvidíme v ďaľších testoch, každopádne proti videu zo zrkadloviek Nikonu je to fajn :

Registrace
    May 2011

Nikon Z7 ISO 100-25600, je to pekné, obraz drží farbu i dynamiku :