Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 150 z 201 PrvníPrvní ... 50100140148149150151152160200 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 2,236 až 2,250 z 3014

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

kolyy, ako moc si zvedavý na FF videofoťák Panasonicu ? Ja strašne moc, dúfam, že to nepohnoja ako napr. GH5s bez stabilizácie.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od Kabe Zobrazit příspěvek
    Nicmene to porad neresi problem, ze podle me nema smysl poridit si Z ke starym objektivum, leda ze by dotycnemu stacil dobry pocit z novych technologii a funkci a uz mu treba vubec nevadilo, ze mu ty objektivy nevykresli tak velky cip.
    Čip je snáď rovnaký, nie? Ale samozrejme, možnosť použiť staré objektívy je len pomôcka pre postupný prechod, aby človek nemusel naraz nahradzovať všetko. A tiež to vykrýva dieru, kým prídu natívne sklá.

D850 ma s battery gripem taky 9, ale je mozne ze jsem si to popletl, vzdycky uvadeji tech rychlosti mnoho a ja mam maly interni HDD nejspis.
    Máš pravdu, s gripom je to 9.

No pokud bych to porizoval, jako ze se nechystam, tak by mi nestacilo aby s temi tebou uvadenymi objektivy ostrila rozumne, urcite bych chtel aby to bylo excelentni samozrejme v ramci moznosti tech objektivu. Ty snad ne?
    Asi by som mal upresniť, čo myslím tým "rozumne". Realisticky neočakávam, že Z7 bude ostriť na úrovni D850, čo sa týka rýchlosti ani citlivosti (možno však bude presnejší, kvôli absencii nutnosti dolaďovať AF), a to ani s natívnymi sklami. Je to predsa len prvý pokus Nikonu s PDAF na takto veľkom senzore. Ale čakám, že vo fotorežime budú adaptované sklá ostriť veľmi podobne ako natívne objektívy, to myslím tým "rozumne". Neprekvailo by ma pritom, keby to vo videu v závislosti na konkrétnom objektíve bolo slabšie a je otázne, či tam nebude aj nejaké obmedzenie pre fps, ako má Sony.

tak do par EVF jsem uz koukal a fakt jako monitor na pocitaci mi neprisel zadny. A o tom jsem psal, protoze kdyz bych v EVF mel hodnotit jak ta fotka vypada, chtel bych to taky opravdu do detailu videt, coz proste v EVF nevidim. A taky kolik tech hledacku je dnes opravdu hooodne dobrych? Kdyz koukam do pristroje za desetitisice a stejne tam furt vidim blackouty lagy nebo treba co to zkresleni v G9, to by ti nevadilo treba? Oproti LCd na slunci netreba srovnavat, to chapu, ale to slunce se da zastinit taky vetsinou nehlede ze preci fotak porizuji tak aby vyhovoval mi a ty zas tak aby vyhovoval tobe ne?
    Iste, je veľký rozdiel medzi hľadáčikmi. Ten v mojej GM5 je tragický (ale zebru v ňom vidieť). Z7/Z6 však majú mať špičkový EVF s kvalitnou optikou a gigantickým zväčšením. Pravdupovediac, mne už tieto obrovské hľadáčiky ani nevyhovujú, lebo nevidím celý obraz naraz, ale musím pozerať po rohoch. Úplne mi stačí taká veľkosť akú má môj GX80, už ten pri A7 III mi príde zbytočne veľký. A Z7 má mať ešte väčší.

Registrace
    May 2011

FF Panasonic, nové informačné úniky hovoria o vlastnom bajonete a snímač nemá byť od Sonyho. To by znamenalo, že Panasonic predstaví od piky nový prístroj bez využitia spolupráce s iným výrobcom, takže prvotné úvahy použitia Leica SL systému asi padajú. Tak sa zdá, že Panasonic potichu pracoval na kompletne novom systéme.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    ip je snáď rovnaký, nie? Ale samozrejme, možnosť použiť staré objektívy je len pomôcka pre postupný prechod, aby človek nemusel naraz nahradzovať všetko. A tiež to vykrýva dieru, kým prídu natívne sklá.
    Stejny cip? Ne nebo nerozumim Bavili jsme se o situaci, jak, jsi popsal, ze ma nekdo treba D700 a stare objektivy k ni, tak z toho vychazim, ze kdyz ty objektivy dam na cip s vetsim rozlisenim nemusi a asi nebudou stacit ho vykreslit. Nebo myslis, ze se pletu?

Ok tak s tim ostrenim roumne/excelentne uz jsme se taky skoro shodli nebo vidime to dost podobne.

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Iste, je veľký rozdiel medzi hľadáčikmi. Ten v mojej GM5 je tragický (ale zebru v ňom vidieť). Z7/Z6 však majú mať špičkový EVF s kvalitnou optikou a gigantickým zväčšením. Pravdupovediac, mne už tieto obrovské hľadáčiky ani nevyhovujú, lebo nevidím celý obraz naraz, ale musím pozerať po rohoch. Úplne mi stačí taká veľkosť akú má môj GX80, už ten pri A7 III mi príde zbytočne veľký. A Z7 má mať ešte väčší.
    Tak to jasne nemam namitky k takovym nazorum akorat bych se trochu drzel zpet s temi Z6/Z7, protoze Nikon, ale nejen on umi "prekvapit". A jeste abych byl zly na EVF tak me teda napada,ze rozdil oproti monitoru je taky jednoznacne v tom, ze tam proste koukas jen jednim okem, takze zcla jiny pocit a asi i vyplyvajici moznosti pro lidske videni.

Registrace
    May 2011

Nikon Z7, krátka videorecenzia od Škody. Okrem iného recenzent uvádza, že zaostrovanie cez adaptér, teda pre celú paletu objektívov výrobcu funguje rýchlo a spoľahlivo ako na zrkadlách Nikonu. Stabilizácia je duálna, to jest, pri nasadení stabilizovaného objektívu sa umocní účinok stabilizovaného snímača.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Ve videích pana Houdka jsem snad jeste nezaregistroval kritiku, za to spoustu polovicatych ci matoucich informaci ano. Pan Bouška mi od dob, co je ve Foto Škoda prijde tak trochu jako by měl zakázáno rikat nepozitivni veci. V kazdem pripade si nemyslim, ze marketingove video prodejce je patricne oznacovat jako recenzi.
    A podle vyjadreni kohosi z Nikonu kombinovana stabilizace je mozna pouze pro video ve spojeni s elektrnocikou stabilizaci, tak treba si ujednoti nazory casem.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Nejspíše už nevnímáš ten rozdíl mezi pruhledem do sveta a obrazem generovanym na monitoru. Pak to chapu. Mi to vadi, mozna je to jen sugesce. Asi stejne nesnasim dotykove telefony.
    Tak jde o to, jaká bude ta fotka, až vznikne a tu prostě lépe prezentuje EVF než OVF. Každý má jiné preference, ale já např. v OVF pro focení vidím především nevýhody, které mi vadí a DSLR bych osobně nikdy nechtěl. Jedním z důvodů je právě OVF, protože ukazuje to, co mě nezajímá (scénu viděnou okem) a ne to, co mě zajímá (scénu viděnou snímačem, který ji bude fotit).

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Tak jde o to, jaká bude ta fotka, až vznikne a tu prostě lépe prezentuje EVF než OVF. Každý má jiné preference, ale já např. v OVF pro focení vidím především nevýhody, které mi vadí a DSLR bych osobně nikdy nechtěl. Jedním z důvodů je právě OVF, protože ukazuje to, co mě nezajímá (scénu viděnou okem) a ne to, co mě zajímá (scénu viděnou snímačem, který ji bude fotit).
    A proc ti prijde lepsi videt scénu viděnou snímačem nez scénu viděnou okem? Jakoze fotis jen JPEGY, neupravujes je a jen je skladujes nekde na dat.nosicich? Pokud by tohle co popisujes byl tvuj postoj kvuli foceni do testu a recenzi, tak bych to i chapal, ale predpokladam, ze to myslis obecne.

Nováček
    Registrace
    Mar 2017
    Fotografií
    3

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Také přidám svůj pohled, je teda diametrálně jiný od toho Milanova. Já bych zase již nikdy nechtěl vidět scénu přes cokoli, co mi obraz převádí do čehokoli elektronického. Protože já jsem ten, kdo následný shluk dat pomocí postprocesu přivede k cíli a tím je vytištěná fotografie, kde se mé představy, vzpomínky, postřehy a nápady zformují do něčeho co nikdo ničím elektronickým již nezpitvoří, ale zůstane to zachycené tak jak jsem určil. JPEG jako kontrolní záznam nikdy neopustí mé karty, slouží jen jako 100% náhled sem tam pro kontrolu zaostření. Jakmile importuji data, tedy mluvím o kvalitních datech to znamená RAWY, JPEGy nechám rozplynout.

Jen z toho, že co zobrazovací zařízení, to jiné nastavení jasu, kontrastu, saturace, které u diváka absolutně nemůžete ovlivnit mne děsí. Viděli jste jak mají lidé nastaveny monitory? Jak mají nastaveny své televizory? Dokud nebude nějaké záznamové zařízení přímo spojeno s očním nervem, vždy bude více či méně zkresleno a ani sebelepší display nedokáže tento obraz interpretovat jako naše oči...

Budoucnost? Co bych si přál? No vzhledem k tomu, že se videu vůbec nevěnuji, uvítám ještě lepší rychlejší, odolnější (aberace, prasátka), kresebnější objektivy, než jsou k dispozici nyní. A protože, co kvalitní sklo, to "macek" a ten bych na krabičku od cigaret rozhodně nenasazoval. Nejen že se špatně a nejistě drží, ale ani mu to nesluší. Pro pořádnou práci potřebuji pořádný stroj, který mohu ovládat poslepu, po paměti a soustředit se pouze na obraz. Tedy, přesněji reálný obraz, kterým je v hledáčku optickou cestou zobrazovaná scéna.

Neočekávám diskusi k tomuto mému příspěvku, jen jsem cítil potřebu toho, aby zdejší čtenář dostal i jiný náhled na to, čemu se říká fotografie, jak se k cíli dá dostat a jaké věci tomuto procesu mohou bránit.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od fotoslechta Zobrazit příspěvek
    Já bych zase již nikdy nechtěl vidět scénu přes cokoli, co mi obraz převádí do čehokoli elektronického. Protože já jsem ten, kdo následný shluk dat pomocí postprocesu přivede k cíli a tím je vytištěná fotografie, kde se mé představy, vzpomínky, postřehy a nápady zformují do něčeho co nikdo ničím elektronickým již nezpitvoří, ale zůstane to zachycené tak jak jsem určil.
    Predsa elektronický hľadáčik ti do procesu záznamu nijak nevstupuje, všetky hodnoty si nastavíš presne ako u zrkadla a tvoja predstava bude zaznamenaná stejne ako u zrkadla.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od jozkopower Zobrazit příspěvek
    kolyy, ako moc si zvedavý na FF videofoťák Panasonicu ? Ja strašne moc, dúfam, že to nepohnoja ako napr. GH5s bez stabilizácie.
    Som ohromne zvedavý, ale mám obavy z toho, ako Panasonic vyrieši otázku systému. Ak to bude naozaj úplne nový bajonet, tak nevidím veľkú šancu na úspech v porovnaní s konkurenčnými systémami.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Stejny cip? Ne nebo nerozumim Bavili jsme se o situaci, jak, jsi popsal, ze ma nekdo treba D700 a stare objektivy k ni, tak z toho vychazim, ze kdyz ty objektivy dam na cip s vetsim rozlisenim nemusi a asi nebudou stacit ho vykreslit. Nebo myslis, ze se pletu?
    Podotkol som, že senzor má rovnakú veľkosť, keďže si písal, že "objektivy nevykresli tak velky cip". Ak si mal na mysli vyššie rozlíšenie, tak chápem, ale to je potom presne rovnaká situácia ako upgrade na D850.

Tak to jasne nemam namitky k takovym nazorum akorat bych se trochu drzel zpet s temi Z6/Z7, protoze Nikon, ale nejen on umi "prekvapit". A jeste abych byl zly na EVF tak me teda napada,ze rozdil oproti monitoru je taky jednoznacne v tom, ze tam proste koukas jen jednim okem, takze zcla jiny pocit a asi i vyplyvajici moznosti pro lidske videni.
    S tý jedným okom je to dobrý postreh, uznávam.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

A proc ti prijde lepsi videt scénu viděnou snímačem nez scénu viděnou okem? Jakoze fotis jen JPEGY, neupravujes je a jen je skladujes nekde na dat.nosicich? Pokud by tohle co popisujes byl tvuj postoj kvuli foceni do testu a recenzi, tak bych to i chapal, ale predpokladam, ze to myslis obecne.
    Ak môžem pridať svoj názor, tak pre mňa je jpeg prvý nástrel fotky, štartovací bod, z ktorého vychádzam. Vždy fotím raw+jpeg a profil pre jpeg mám upravený tak, ako mi najlepšie vyhovuje pre tento účel, čo znamená relatívne plochší profil pre kontrast a saturáciu. Jpeg využívam pre finálnu fotku ak nemá zásadnejší problem a vyhovuje mi s drobnými úpravami. To ohromne šetrí čas. Do rawu idem iba ak chcem výraznejšie upravovať fotku oproti jpegu.

V hľadáčiku teda vidím už pred vyfotením svoj jpeg a z toho je mi jasné, aké úpravy to bude potrebovať. Podľa toho môžem korigovať nastavenia, napríklad stiahnuť expozíciu v prípade výraznejších prepalov, čo potom spravidla znamená vyvolanie rawu, keďže fotka bude musieť byť presvetlená. Alebo sa môžem rozhodnúť prepaly nechať, ak nevadia a použiť jpeg.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Také přidám svůj pohled, je teda diametrálně jiný od toho Milanova. Já bych zase již nikdy nechtěl vidět scénu přes cokoli, co mi obraz převádí do čehokoli elektronického.
    Ale celý proces je predsa elektronický. Elektronický senzor zazamená elektronické dáta, z tých sa vyrobí elektronický obrázok, ktorý sa zobrazí na elektronickom monitore alebo vytlačí na elektronickej tlačiarni. Aký zmysel má odmietať náhľad tohto elektronického obrázku už v hľadáčiku, ktorý je možný dokonca pred samotným vyfotením?

Protože já jsem ten, kdo následný shluk dat pomocí postprocesu přivede k cíli a tím je vytištěná fotografie, kde se mé představy, vzpomínky, postřehy a nápady zformují do něčeho co nikdo ničím elektronickým již nezpitvoří, ale zůstane to zachycené tak jak jsem určil.
    Problém je, že tieto "představy, vzpomínky, postřehy a nápady" musí byť možné z tých dát dostať a tom sa rozhoduje v momente expozície. Prepal v rawe sa zachrániť nedá. Prílišne podexponovaný snímok bude po korekcii trpieť na kvalite. Elektronický hľadáčik, na rozdiel od optického, zásadným spôsobom pomáha informovať fotografa o charaktere dát, ktoré sa majú zaznamenať senzorom.

JPEG jako kontrolní záznam nikdy neopustí mé karty, slouží jen jako 100% náhled sem tam pro kontrolu zaostření. Jakmile importuji data, tedy mluvím o kvalitních datech to znamená RAWY, JPEGy nechám rozplynout.
    Ale jpeg nie je nijaké "spitvorenie" dát, ale vyvolaie rawu vo foťáku. Iste, má to menej parametrov ako raw konvertor v pc, ale analogicky si tie parametre každý môže nastaviť podľa ľubosti.

Jen z toho, že co zobrazovací zařízení, to jiné nastavení jasu, kontrastu, saturace, které u diváka absolutně nemůžete ovlivnit mne děsí. Viděli jste jak mají lidé nastaveny monitory? Jak mají nastaveny své televizory? Dokud nebude nějaké záznamové zařízení přímo spojeno s očním nervem, vždy bude více či méně zkresleno a ani sebelepší display nedokáže tento obraz interpretovat jako naše oči...
    Ale úplne rovnako ako rôzne monitory zobrazujú odlišne, tak aj rôzne tlačiarne tlačia odlišne. Preto existujú štandardizované farebné profily pre zobrazovacie zariadenia, a prípadne manuálna kalibrácia. Samozrejme súhlasím, že fotograf ma len malú šancu ovplyvniť ako presne sa fotografia ľuďom zobrazí, keď ju pošle v elektronickej forme do sveta. Ale podobne ako môže fyzicky kontrolovať proces tlače, tak môže aj fyzicky kontrolovať proces zobrazenia na monitore, ak je osobne prítomný.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Cejpatka
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

Citace Původně odesláno od jozkopower Zobrazit příspěvek
    Predsa elektronický hľadáčik ti do procesu záznamu nijak nevstupuje, všetky hodnoty si nastavíš presne ako u zrkadla a tvoja predstava bude zaznamenaná stejne ako u zrkadla.
    EVF mě omezuje svým malým dynamickým rozsahem JPG. Pokud někdo nefotí krajinu, jako jsou západy slunce, velké kontrasty světel, stínů, tak to asi nepochopí. V EVF hledáčku sice můžu vidět hned přepaly v obloze, ale pokud tyto koriguji podexponováním, tak pak ve stínech nevidím vůbec nic, jen tmu a komponuji třeba 2/3 snímku na náhodu a poslepu. V OVF vidím reálné barvy a ne desaturovaný hnus plochého režimu. Pokud vím, jak funguje měření expozice nepotřebuji ani žádnou její korekci.