Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 155 z 202 PrvníPrvní ... 55105145153154155156157165 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 2,311 až 2,325 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od jozkopower Zobrazit příspěvek
    Pre kristové rány, to Kabe blábolení je otras....
    Zas nemas pilulky?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Kabe, chlape, napíšem ti to na rovinu - ty si typický internetový troll a diletant, neodborník. Na titulke digimanie sa nasomruješ pod každý článok a dehonestuješ Milanovu prácu vypisovaním sprostostí, snažíš sa urobiť z digimanie bulvár, žumpu a to i v galérii a začínaš aj na fóre. Je veliká záhada prečo ti to Milan stále toleruje.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Kabe, chlape, napíšem ti to na rovinu - ty si typický internetový troll a diletant, neodborník. Na titulke digimanie sa nasomruješ pod každý článok a dehonestuješ Milanovu prácu vypisovaním sprostostí, snažíš sa urobiť z digimanie bulvár, žumpu a to i v galérii a začínaš aj na fóre. Je veliká záhada prečo ti to Milan stále toleruje.
    Ja se divim, ze tady stale toleruji tebe, ktery se vzdy po hysteraku vrati a zacne s prispevky bez tematickeho obsahu.
    Se radeji vyjadri k tematu, ale na to evidentne nemas odborniku. Asi to neni odkud nakopirovat
    Na titulce Digimanie jsi po utiseni sveho posledniho odchodoveho hysteraku prisel opet ty s osobnim napadanim. A tak je to stale dokola. Plkat nesmysly, osobni zalezitost mimo tema ci kopirovat data odjinud to je tva domena. A hlavne odvracet pozornost od perel, co jsi vypustil.
    No na odbornika si tu hrajes ty, ja pouzivam argumenty a kdyz jsou spatne, rad to uznam, za odbornika se fakt nepovazuji.
    Zumpu, to jako tim, ze reaguji adekvatne na to, na co narazim?
    Jo bulvar se tu snazim udelat? Ty jsi vazne odbornik nejspis na vsechno. Jak tu mohu delat z toho bulvar, kdyz se nepodilim na tvorbe obsahu? Nebo povazujes komentar a prispevky ve foru za neco, co vytvari uroven media?
    Pocitam, ze odpovedi se nedockam, zato se vsak dozvim, co jsem, ze se vazne nema se mnou smysl bavit, pripadne, ze odchazis?

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Kabe Zobrazit příspěvek
    Samozrejme by to tak melo byt, ale jak jsem jiz psal, pokud mam dosahnout pomoci AF + manualniho doostreni lepsiho vysledku nez pomoci AF(coz mi obecne krom par specifickych situaci prijde jako nesmysl), tak rozhodne nepredpokladam, ze bych takto ostril z ruky, protoze prave kvuli tomu, co popisujes, ze se clovek "trepe".
    Já bych se neodvíjel od jedné situace AF+MF a toho se držel jak klíště a pak to napadal ve 20 dalších příspěvcích. Nicméně i u toho AF+MF se dá najít velké množství situací, kdy to může pomoct. Např. portréty, nějaké větší detaily (vyšší květiny, detaily stromů, plotů, některá zvířata,...), kdy AF nemusí zaostřit správně. Pomocí AF tak můžeš slušně předostřit a pak manuálně doostřit (byť já osobně to moc nepoužívám) a přes EVF se to bude určitě dělat snáze, než totéž dělat s fotoaparátem v ruce přes displej (viz již zmíněné třepání rukou, kdy to manuálně budeš dělat velmi těžko, zejména s delšími ohnisky).

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Já bych se neodvíjel od jedné situace AF+MF a toho se držel jak klíště a pak to napadal ve 20 dalších příspěvcích. Nicméně i u toho AF+MF se dá najít velké množství situací, kdy to může pomoct. Např. portréty, nějaké větší detaily (vyšší květiny, detaily stromů, plotů, některá zvířata,...), kdy AF nemusí zaostřit správně. Pomocí AF tak můžeš slušně předostřit a pak manuálně doostřit (byť já osobně to moc nepoužívám) a přes EVF se to bude určitě dělat snáze, než totéž dělat s fotoaparátem v ruce přes displej (viz již zmíněné třepání rukou, kdy to manuálně budeš dělat velmi těžko, zejména s delšími ohnisky).
    Nerozumim, jak se neodvijet od jedne situace. To jsem mel reagovat na neco, co nenapsal a co by kdyby? No ja bych to znova nenapadal, ale reagoval jsem na vytky, ktere podle mne nebyly vecne v poradku. To IMO nema s klistetem co delat. Tak snad kdyz se bavim o obsahu nejakeho tvrzeni, tak se bavim prave o tom obsahu a nebudu preskakovat jinam ne? Kdybych se tu od nekoho z Vas docetl neco, co by mi pasovalo k tomu, o cem sla rec a vyplyvalo by z toho, ze jsem se pletl, klidne bych to uznal, nemam s tim problem na rozdil od vetsiny.
    Ok, asi se dají najít situace, což jsem už ostatně i já uznal, ale znova, já reagoval na onen příspěvek, jeho obsah a na to, co z něj podle mne vyplývalo.
    Konstatování v tom příspěvku je zcela zobecněno. Kdyby tam bylo napsáno, že jsou situace, kdy ...."něco"... reagoval bych nejspíše zcela jinak nebo možná vůbec.
    navíc už ta myšlenka toho příspěvku, tedy srovnání OVF a EVF z hlediska kvality ostření mi přijde min. vytržená ze souvislosti. K ostření je toho třeba přeci trochu více než jen hledáček, který navíc ostření nezabezpečuje. Takže ano, obsah toho příspěvku mi přijde jak utržený z reklamního letáku.
    Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    kdy AF nemusí zaostřit správně.
    To ale asi myslíš tu situaci o které jsem psal, tedy ne že nezaostří správně jakože technicky, ale zaostří jinam než fotograf požaduje. Ano? V tom případě to ale přeci nelze považovat za špatnou funkčnost, tudíž tyhle situace se k obsahu toho příspěvku taky neváží.
    Jako v tom, co píšeš, s tebou souhlasím, to bych nezpochybňoval, ale to s obsahem toho příspěvku a toho, co jsem na něm napadal, to podle mne přímo nesouvisí.

Registrace
    May 2011

Canon EOS R ukážka AF-C videorežim, no tak Canon, to predsa nemôže býti pravda, snáď to mal chlapec zle nastavené :

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Cejpatka
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Ani ja s týmto nemám problém, hoci dosť často fotím kontrastné veci. Navyše ak je to aspoň trochu možné, tak najprv komponujem a potom korigujem expozíciu. Predsa často aj drobná zmena kompozície vedie k zmene v meraní, posunutí prepalov a následne teda k inej potrebe korekcie expozície.
    Druhá vec je, že sa mi nechce veriť, že to dokážete tak spoľahlivo odhadnúť. Ono sa to ľahko píše do diskusie, ale rád by som vedel, koľko máte naozaj odpadu. Viem si predstaviť, že so skúsenosťami dokážete odhadnúť prepal v oblohe, keď už je obraz v OVF dosť svetlý. Ale čo napríklad prepaly v pleťovkách či oblečení, ktoré sú lokálne, ale dokážu zničiť fotku. To je veľký problém odhadnúť aj z histogramu a jediný spôsob čo poznám je pozorne sledovať zebru, ktorá musí byť dobre nastavená.
    Tak to fotíš úplně obráceně než já. Já nejdříve vyberu a nastavím měření expozice, které odpovídá světelným podmínkám na scéně a zamýšlené kompozici.
    Jestli se to posune o +/- 1/3-2/3 EV je u dnešním snímačů při RAW jedno, rozhodně mi to nelítá o +/- 1-2 EV. Problémem jsou přepaly, to se shodneme.

Takže ty třeba u statické scény (krajina, město) příp. i u focení lidí naladíš jako první kompozici a pak teprve ladíš expozici podexponováním, aby ti tam neblikala zebra a přepal. Není problém jít o 2 EV do minusu, příp. i více u bracketingu. A už vidíš v EVF hledáčku scénů ve stínech podstatně hůře než v OVF a odhaduješ, jestli ti tam mezitím do záběru něco nevjelo, nevlezlo, co tam nechceš mít a navíc to zjistíš až doma při vyvolávání RAWu až projasníš stíny.

Ad přepaly v pleťovce - nastavím měření expozice orientované na nejvyšší jasy, kdy výsledkem je opět podexponovaný záběr, kdy v EVF je šero a zatímco v OVF vidím vše mnohem lépe.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Cejpatka Zobrazit příspěvek
    Ad přepaly v pleťovce - nastavím měření expozice orientované na nejvyšší jasy, kdy výsledkem je opět podexponovaný záběr, kdy v EVF je šero a zatímco v OVF vidím vše mnohem lépe.
    Jen tak pro zajímavost, některé EVF mají režimy pro prosvětlování tmavých ploch, takže vidíš ve stínech kresbu, kdy pouhým okem nevidíš skoro nic (zejména v noci bývá v EVF vidět více než v OVF, nicméně méně plynule)

Registrace
    May 2011

Canon RF 28-70mm F2.0, a je to tady, unikátny objektív, sklo po ktorom som vždy túžil. Pred nejakým časom sme diskutovali o možnosti ekvivalentu na MFT. Canon dokázal, že sa to vyrobiť dá bez astronomickej ceny, závidím canonistom. Takže Panasonic/Olympus, už pracujete na objektíve 14-35mm F1.0 ?

Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

Jen tak pro zajímavost, některé EVF mají režimy pro prosvětlování tmavých ploch, takže vidíš ve stínech kresbu, kdy pouhým okem nevidíš skoro nic (zejména v noci bývá v EVF vidět více než v OVF, nicméně méně plynule)
    Ano, to je možné. Tuším ale, že tam může být kromě pomalé obnovovací frekvence i omezení v tom, že náhled pak neodpovídá nastavené expozici. Navíc nějaký režim pro "noční vidění" přece nebudu nastavovat při focení přes den, kdy řeším focení osob a přepaly na pleti... Za okamžik mi vleze osoba do stínu a bude to zas jinak...

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Cejpatka Zobrazit příspěvek
    Ano, to je možné. Tuším ale, že tam může být kromě pomalé obnovovací frekvence i omezení v tom, že náhled pak neodpovídá nastavené expozici. Navíc nějaký režim pro "noční vidění" přece nebudu nastavovat při focení přes den, kdy řeším focení osob a přepaly na pleti... Za okamžik mi vleze osoba do stínu a bude to zas jinak...
    Náhľad zodpovedá nastavenej expozícii, pred namáčknutím spúšte máš obraz v hľadáčiku pekne vykreslený i vo veľmi špatných svetelných podmienkach, po namáčknutí spúšte do polovice sa objaví presne taký obraz ako bude snímok na karte, čiže reálne nastavenie expozície, ktorý sa behom krátkeho okamžiku zosvetlí pre prípadnú rekompozíciu, alebo preostrenie/doostrenie.
    Zosvetľovcí režim je adaptívny, v prípade dostatku svetla zobrazuje v štandartnom režime.
    /GH5/

Registrace
    May 2011

Fujifilm X-T3, práve predstavený videofoťák prináša neuveriteľnú vec - kto stojí, nech sa posadí - interný záznam videa vo formáte 4K/60p 4:2:0 10-bit s dát. tokom 200 Mb/s a to všetko v kodeku H.265.
    Pre informáciu, kodek H.265 vyžaduje polovičný dát. tok pri stejnej kvalite v porovnaní s kodekom H.264, to znamená eq 400 Mb/s v tomto prípade.
    Kompletná tabuľka videoformátov prístroja X-T3 :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: x-t3.jpg 
Zobrazení: 21 
Velikost: 230.0 KB 
ID: 2549  

Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

Náhľad zodpovedá nastavenej expozícii, pred namáčknutím spúšte máš obraz v hľadáčiku pekne vykreslený i vo veľmi špatných svetelných podmienkach, po namáčknutí spúšte do polovice sa objaví presne taký obraz ako bude snímok na karte, čiže reálne nastavenie expozície, ktorý sa behom krátkeho okamžiku zosvetlí pre prípadnú rekompozíciu, alebo preostrenie/doostrenie.
    Zosvetľovcí režim je adaptívny, v prípade dostatku svetla zobrazuje v štandartnom režime.
    /GH5/
    Díky za vysvětlení.
    Nejde mi o scénu bez velkých kontrastů v šeru, v noci, ale o scénu s velkým DR, s přepaly, ostrým světlem apod.
    Jestli to chápu dobře, tak:
    1. Změřím expozici.
    2. Podexponuji = ve stínech vidím špatně.
    3. Nastavím adaptivní režim (příp. ho mám nastavený stále - pak ale zas nebude asi vhodný na scénu s rychlejší pohybem, kvůli nižší obnovovací frekvenci) = stíny se zesvětlí (ale pak to tedy neodpovídá tomu "co bude na kartě").
    4. Namáčknu spoušť, pak snímek se ztmaví, aby byl "jako na kartě" a hned se zase ještě více zesvětlí, aby se chytl autofokus.
    5. Překomponovat můžu pouze během toho krátkého okamžiku, kdy se snímek zesvětlí.
    6. Když to nestihnu, nebo nechci exponovat, musím namačkávat spoušť znovu.

Tak to mi jako moc praktické a použitelné nepřipadá...

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Fujifilm X-T3, práve predstavený videofoťák prináša neuveriteľnú vec - kto stojí, nech sa posadí - interný záznam videa vo formáte 4K/60p 4:2:0 10-bit s dát. tokom 200 Mb/s a to všetko v kodeku H.265.
    Pre informáciu, kodek H.265 vyžaduje polovičný dát. tok pri stejnej kvalite v porovnaní s kodekom H.264, to znamená eq 400 Mb/s v tomto prípade.
    Kompletná tabuľka videoformátov prístroja X-T3 :
    Fujfilm - wow. Splnilo sa 40K/60p 10bit interne, čo som tiež celkom neveril, ale to že prídu s H265 je teda prekvapenie. Okrem toho majú All-I kodek v 400Mbs, to je už naozaj pre serióznu prácu. 4K/30p je z celej šírky, 4K/60p má mierny 1,17x orez, FHD/120p má 1,29x orez. AF je vraj výborný, konečne plnohodnotná zebra, F-log vo všetkých módoch aj vychvaľovaný video-profil Eterna. Bohužiaľ bez IBIS, to sa vedelo.

Cinema5d má už recenziu, vrátane dlhého ukážkového videa z leteckej prehliadky, stojí to za to:

https://www.cinema5d.com/fujifilm-x-t3-review/

---------- Doplněno v 18:33 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:30 ----------

Canon EOS R ukážka AF-C videorežim, no tak Canon, to predsa nemôže býti pravda, snáď to mal chlapec zle nastavené :
    Myslíš kvalitu či autofokus? AF evidentne nevie na čo má ostriť, ale to je v tomto prípade celkom iste problém kameramana, ktorý asi ani nevedel aký má zámer.

Registrace
    May 2011

Bohužiaľ bez IBIS, to sa vedelo.
    Ohromná škoda absencie stabilizovaného snímača, inak by to bol veľmi komplexný nástroj, čo potvrdzuje aj ukážka v tvojom linku. Formát videa je perfektný, má to však obmedzenie doby kontinuálneho záznamu 20min.

V tej ukážke z Canonu R sa mi tiež vidí, že chyba je na strane kameramana, však Dual Pixel nemôže tak fungírovať.