Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 166 z 202 PrvníPrvní ... 66116156164165166167168176 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 2,476 až 2,490 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Pokud se dá říct, že něco fotím, tak určitě statické scény a produktovku. O téhle technologii vím dlouho, ale nebyla nikdy v přístrojích, které bych chtěl koupit. Snad se na to jednou dostane, za zaplatitelné peníze. Na FF to bude mít ještě jinačí grády. Ale taky to chce ostré sklo do rohů, aby si člověk fakt pošmáknul...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Deň " D " je na dosah, o pár hodín Panasonic predstaví svoje riešenie full frame videofoťáku. Nech Vám chlapci Panasoňáci Boh pomáha a keďže ja sa modliť jaksi neviem, držím palec a hlavne sa ukrutne teším, nesklamte....

P.S. Ono to majú byť vlastne dva prístroje 24MPx a 48MPx.

Registrace
    May 2011

Vynikajúca správa, Leica-Panasonic-Sigma skutočne uzavreli strategické partnerstvo .
    http://thenewcamera.com/

Registrace
    May 2011

Photokina 2018 už prebieha, na snímke zo živého vysielania už máme slávnu trojku Leica-Panasonic-Sigma pekne pokope. Budú sa spoločne venovať L-bajonetu, na ktorom majú byť založené full frame prístroje Panasonic :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: pls.jpg 
Zobrazení: 37 
Velikost: 66.2 KB 
ID: 2588  

Registrace
    May 2011

Yes, yes, yes, olé, Panasonic práve predstavil full frame ďábla, 47MPx videofoťák S1R i slabšiu verziu S1 s 24MPx snímačom. Začína to naprosto famózne, ako dizajnom, tak špecifikáciami :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: S1R.jpg 
Zobrazení: 40 
Velikost: 176.3 KB 
ID: 2589  

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Pro verze se 48Mpx odhadovaná cena $4000. "I´m out" :-D
    Ale fandím jim hodně.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od crashpc Zobrazit příspěvek
    Pro verze se 48Mpx odhadovaná cena $4000. "I´m out" :-D
    Ale fandím jim hodně.
    Nebude to lacné, ale nijak premrštené. FF kamera stojí násobky, ak cenu rozdelím 2000 EUR na vynikajúci 47MPx foťák a 2000EUR na FF kameru s full frame snímačom a duálnou stabilizáciou s formátom 4K/60p je to vynikajúca ponuka.

Registrace
    May 2011

Ešte aj ten názov zvolili parádny :
Název: S1R.jpg 
Zobrazení: 23 
Velikost: 189.2 KB 
ID: 2590  

Registrace
    May 2011

Je zriadená nová stránka L-rumors, kde sa budú objavovať nové informácie ohľadne výsledkov spolupráce Leica-Panasonic-Sigma pri vývoji nových prístrojov a objektívov s L-bajonetom. Aktuálne obsahuje dostupné špecifikácie Panasonic S1R /S1/ :
    http://www.l-rumors.com/
Název: L-bajonet.jpg 
Zobrazení: 22 
Velikost: 23.0 KB 
ID: 2591  

Registrace
    May 2011

Panasonic S1R, king na reálnych záberoch :
    https://www.optyczne.pl/12894-news-A...zza_szyby.html

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Jožko, souhlasím ohledně té ceny. Jen to asi nebude přístroj, který bych chtěl jako celek. Nevadí. Hlavně že šlápnou na kuří oko SonOlympCaNikonu :-)
    Tělo té bestie se mi moc nelíbí.

Dnes dorazil ten Samyang 35mm AF f/2.8, takže můžu začít fotit. Zatím jsem udělal první fotku a sžívám se s přístrojem. Jsou tam věci, které se mi nelíbí, ale jsou tam věci, které naprosto nečekaně fungují lépe na Sony než na Canonu. To bylo překvápko!
    Nedobrý pocit z ne úplně kvalitního displeje mi pořád nutí ten pocit, že Sony prostě dělá aušusovou spotřebku, nicméně ty technologie a "výkony" tam jsou.
    Přehnané množství nastavení mi trošku dává zabrat, a často minutku tápu, ale pak to najdu, a funguje to bezchybně.

Manual Focus na Sony mě překvapil nejvíc. Funguje to lépe než na Canonu bych řekl, a v hledáčku taky super.
    I ve dne v hledáčku sice pozoruju flickering, ale není to nic strašného, obnovovací frekvence je dobrá, a odezva taky rychlá. Ve velké tmě už se z toho stává takové typické slideshow, ale to je normální. Myslím, že u Canonu nastává o kousek dřív (o kousek více světla).

Jsem na první dojem opravdu velice spokojený. Rozlišení a méně šumu proti EOS M6 nemusím komentovat.
    Škoda ale, že objektiv dorazil až dnes. Většinu Canon věcí se povedlo prodat, a tak porovnávačka se bohužel nebude moci uskutečnit.

---------- Doplněno v 19:36 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:36 ----------

Jo a tady můj úplně první snímek z toho stroje:

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Sonyout.jpg 
Zobrazení: 40 
Velikost: 3.41 MB 
ID: 2592

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od crashpc Zobrazit příspěvek
    Jo a tady můj úplně první snímek z toho stroje
    Fotí to krásne, EXIF mi indikuje Sony A7R, ISO800, zrejme mu Samyang pekne sadol. Detailov veľa a bokeh jemný, no FF je FF aj keď je snímok prevzorkovaný do 10MPx.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Jojo, kreslí to pěkně. s výstupem na ISO800 ve tmě jsem taky spokojený. Jsem si jistý, že na lepším světle ISO 3200-6400 nebude problém pro ten samý výsledek. Těším se na výcvaky na ISO100.
    Ano, volím cca 4K formát jako definitivní archivní pro JPG, u kterých vím, že se k tomu nebudu nikdy již vracet.
    Samyang funguje pěkně, i když jsem si jistý, že na plnou díru ostrý do rohů zdaleka nebude. To mi asi na pancake sklu a způsobu focení s tímhle sklem nijak nevadí. Hlavě že je to malé, a veprostřed ostré.

... Mno a pak se těším na hrátky z Topaz Gigapixel, až na to dojde....

Registrace
    May 2011

Ešte k FF Panasonic, pravdepodobne sa prikloním k S1 a ušetrené penízky vrazím do skla. Vedie ma k tomu indícia, že S1 bude točiť 4K/60p z plnej šírky snímača, kdežto u S1R predpokladám orez, predsa je tých pixlov moc. /CPU, efekt RS/. A je tu ešte jeden problém/dilema, na obzore sa črtá ďaľší king v podobe Sony A7S III. Súboj to bude napínavý.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Souhlasím. 24Mpx je na full sensor readout vždycky lepší a snažší. Otázkou je, jestli A7S III bude, a jaké bude mít rozlišení.
    Panasonic na tom s kvalitou těla asi pořád bude lépe než Sony, takže krom ceny Sony, která se může zdát přespříliš lákavá, bych se asi ničeho nebál. Je potřeba tomu dát čas, a všichni uvidíme. Já se radši budu snažit nekoukat. :-)