Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 174 z 202 PrvníPrvní ... 74124164172173174175176184 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 2,596 až 2,610 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od jozkopower Zobrazit příspěvek
    Tak do toho skutočne nevidím, môžem sa len domnievať. Ako to potom je pri objektívoch s originál patentovaným názvom napríklad:
    Panasonic Leica DG Summilux 12mm F1.4 ASPH ?
    Jak by to melo byt? Majitel patentu ho proste vlastni, to je vse. Kdyz si necham patentovat napriklad brand "jozkopower", tak mi to z principu jeste vubec nebrani nechat ho pouzivat treba tebe.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Clona F16 je na FF naprosto běžná hodnota. Já osobně bych šel s clonou na FF níž, ale když se dívám na EXIF hodnoty fotek profíků, tak velké množství z nich i za dne rvou clony okolo F16 a používají citlivosti ISO 400-800 a pro mě až nepochopitelně zbytečně krátké časy. Proč, to nevím, ale mnoho lidí to tak dělá.
    Ja kdyz se divam na fotky nekterych profiku kteri napriklad maji i oceneni czech press foto..tusim nejak "Fischermann" se ten pan konkretne jmenuje, tak vidim, ze treba nektere, ktere jsou v recenzich jsou zaostrene zcela mimo + x dalsich "delikates" bych na nich nejspis nasel a to jsem prrrt fotograf. bylo by treba si od tech lidi asi nechat zduvodnit proc to tak delaji a pak si udelat nazor. Ja uz totiz videl tolik lidi, co delali zvlastni veci ... rad kuprikladu vzpominam na pana podnikatele, co se dobrovolne stal platcem DPH aby mohl na svem krame s potravinami, kde pracoval dle jeho tvrzeni s prumernym rabatem 5%(pry mu to stacilo i na splaceni uveru) zacit prodavat koncovym zakazniku za ceny bez DPH. A pozor i kdyz jsme mu s kolegou vysvetlovali, jak DPH funguje, jen nas odbyl a platcem DPH se stal.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Nezmysel, Milan ti to už vysvetlil na krajinke, ja ti dám konkrétny príklad, ktorý priamo komunikuje s Loskynovým postulátom o zrovnaní hlbky ostrosti u čipov rôznej veľkosti. Fotka v prílohe je z FF Nikonu D810, v strede scény sú traja dospeláci a jedno mimino, tí ľudia patria k sebe a tudiž by mali byť na fotké pekne čitateľní/zaostrení, ale neni tomu tak, pretože pre daný záber treba pricloniť o dve clonové čísla a tým sa o 2EV navýši ISO. Ak by som ten záber fotil m4/3 clonu by som nechal na pôvodnej hodnote Nikonu. V konečnom dôsledku bude kvalita snímku približne stejná, pretože citlivosť ISO na menšom snímači bude o 2EV nižšia :
    Tak ja zde naprosto souhlasim. Takoveto fotky je urcite lepsi fotit s MFT, mozna i mobil by stacil.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od Hanse Zobrazit příspěvek
    Zrovna argumentovat focením krajiny mi přijde dost mimo. Dost by měl zajímal, který aspoň trochu slušný krajinář by místo stabilizace nepoužil stativ?

Jako jediný místo, kde vidím smysl menšího snímače proti FF je zachycení pohybu při potřebě dosáhnout určitou hloubku ostrosti, ale rozhodně ne krajiny, apod.
    Kterykoliv krajinar. Pokud je zrovna zemetreseni.

----
    Jinak je to opravdu zabavne sledovat ty boje, jestli je lepsi rohlik nebo chleb, BMW ci Mercedes a CSSD nebo ODS. Jen tak dal.
    Nekde jsem cetl, ze profi fotografove upousteji od pozdravu "dobre svetlo" a nahrazuji ho pozdravem "dobre parametry".
    Kdyby snad muj prispevek neprisel nekomu dost k veci, tak trvam na tom, ze je. Preci uznate, ze nema smysl stale dokola psat blbiny jakoze pro vse mohou existovat aplikace, kdy ten ci onen system bude vyhodnejsi atd, nekomu, kdo si pod pojmem fotografovani predstavi z 95% mnozinu parametru tela fotaku, 5% mu zbyde na parametry objektivu a nic dalsiho nezohlednuje.

Nováček
    Registrace
    Mar 2017
    Fotografií
    3

Kabe, bež trollit inde, toto je vlákno pre nadšencov fotografie a videa, provokatéri tu nemajú miesto.
    Proč jej napadáš, vždyť jen vtipnou formou napsal svůj názor. To se tady nesmí? Ty tuto diskuzi moderuješ?

---------- Doplněno v 01:22 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 01:19 ----------

Citace Původně odesláno od Kabe Zobrazit příspěvek
    Ja kdyz se divam na fotky nekterych profiku kteri napriklad maji i oceneni czech press foto..tusim nejak "Fischermann" se ten pan konkretne jmenuje, tak vidim, ze treba nektere, ktere jsou v recenzich jsou zaostrene zcela mimo + x dalsich "delikates" bych na nich nejspis nasel a to jsem prrrt fotograf. bylo by treba si od tech lidi asi nechat zduvodnit proc to tak delaji a pak si udelat nazor. Ja uz totiz videl tolik lidi, co delali zvlastni veci ... rad kuprikladu vzpominam na pana podnikatele, co se dobrovolne stal platcem DPH aby mohl na svem krame s potravinami, kde pracoval dle jeho tvrzeni s prumernym rabatem 5%(pry mu to stacilo i na splaceni uveru) zacit prodavat koncovym zakazniku za ceny bez DPH. A pozor i kdyz jsme mu s kolegou vysvetlovali, jak DPH funguje, jen nas odbyl a platcem DPH se stal.
    :-)) Myslíš j. rybáře? :-)) A ten pán dobrovolný plátce DPH je taky nářez:-))

Nováček
    Registrace
    Mar 2017
    Fotografií
    3

Ak si niekto robí srandu z diskusie o technických parametroch prístrojov práve vo vlákne o danej téme, tak je to trolling.

Každý, kto založí novú tému/vlákno, by mal niesť určitú mieru zodpovednosti za obsah vlákna. Napríklad ty, máš pár príspevkov, ale už si stihol pokus o čistú provokáciu, citujem : " Prostě MFT je na hraní, něco mezi foťákem a mobilem. "
    Jožko, to není provokace, tohle je můj názor, podložený mojí zkušeností v rozdílech mezi mobilem (je fajn, mám ho téměř vždy u sebe, mohu s ním ofotit reklamní ceduli, jízdní řád, houbu v lese, poslat okamžitě pomocí MMS, či majlu fotodokument toho o čem komunikuji), a FF (v mém případě D850, dle mne téměř dokonalý stroj) a kompakt s výměnným sklem je mezi těmito dvěma póly. Proto je dle mne na hraní, na dovču, video, ale pro mne na seriózní práci ne.

Pokud máš problém s tímhle mým názorem pomysli si třeba, že jsem zaujatý, zapšklý člověk co nesnáší marketingové dřísty, který posílá do někam všechny odtěžující volající z callcenter, který by propleskal hyeny co zvoní u dveří důchodců s cílem je dle hrany zákona obrat. Pro mne je tahle doba složitá, lidským vztahům ubližující. Zde totiž není demokracie ale neskutečný marasmus. Ale velmi rád si přečtu názory jiných, ještě raději ty podložené fakty (či jejich zkušenostmi), nebo alespoň humorné. Rád předám či přidám do diskuze své zkušenosti. Proto zde jsem. Vzhledem k úrovní diskusí na webu je tato z části obsazena přispěvateli, jejichž názor mne zajímá. Omlouvám se za odbočení od tématu.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od fotoslechta Zobrazit příspěvek
    to není provokace, tohle je můj názor,
    fotoslechta, mne nevadí tvoj názor, mne vadí forma akou si názor odprezentoval, jednoducho MFT prístroje nepokladáš za foťáky, len za niečo medzi foťákom a mobilom.

Nováček
    Registrace
    Mar 2017
    Fotografií
    3

fotoslechta, mne nevadí tvoj názor, mne vadí forma akou si názor odprezentoval, jednoducho MFT prístroje nepokladáš za foťáky, len za niečo medzi foťákom a mobilom.
    Jožko, prosím tě já jsem Honza...
    Asi to nemá smysl znovu vysvětlovat, ale já to dle mých zkušeností a potřeb takto cítím. Má to pro mne tolik omezujících a nepřekonatelných nedostatků, že to tak prostě vnímám. Na druhou stranu ale chápu, proč třeba člověk jehož tvorby (kvalitní přípravy a úžasného postprocesu) v případě wildlife si vážím (Bambousek), je s tím systémem spokojený. Lépe se mu s tímto cestuje, chodí a nosí, do cestovního zavazadla v letadle se mu vejde více, třeba ponožek, slipů a baterií. Já letadlem nelétám, víc jak 5-10 km od auta nešmatlám, stativ si povětšinou nosím. A na focení portrétu, kde beru 2 tašky se stativama, bateriové zábleskové světlo a systémové blesky včetně xy modifikátorů, je již váha a rozměr foto systému tím nejmenším problémem. Proto tenhle dle mne "brutální" kompromis naštěstí nemusím řešit.

Toliko k vysvětlení mého názoru.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od fotoslechta Zobrazit příspěvek
    Jožko, prosím tě já jsem Honza...
    Pravdaže, nemám problém, len poraď ako sa Honza správne skloňuje pri oslovení. Niečo som našiel, že by Honzo ?
    https://www.vasetexty.cz/2017/09/01/...vani-osloveni/

Nováček
    Registrace
    Mar 2017
    Fotografií
    3

Pravdaže, nemám problém, len poraď ako sa Honza správne skloňuje pri oslovení. Niečo som našiel, že by Honzo ?
    Ano, slyším na ledacos:-)) Jene, Jane, Jendo, Janku, Jeníku, Jéňo, Jeníčku, Janko ale nejraději na Honzo. :-))

Registrace
    May 2011

OK, Honzo.

Registrace
    May 2011

Včera Mrkvosoft uvolnil Windows October update a dnes už tu máme nové ovladače pre karty nVidia optimalizované pre nový systém. Silne doporučujem pri použití foto a video editorov s podporou hardwerovej akcelerácie GPU v. 416.16 :
    https://www.nvidia.com/Download/index.aspx

Registrace
    May 2011

Olympus zverejnil stratégiu, respektive finančný zámysel na najbližšie roky. Vypadá to celkom dobre, sice počítajú s kontinuálnym poklesom tržieb, zároveń chcú navýšiť profit. No neviem, neviem, po tohtoročnom boome full frame bezzrkadiel sa možno poriadne sekli :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Bez názvu.jpg 
Zobrazení: 291 
Velikost: 456.2 KB 
ID: 2609  

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od Loskyn Zobrazit příspěvek
    Kolyy: Ten první odkaz neznám, nevím, kdo je toho zdrojem. Ve zprávě na Dpreview při rychlém přečtení nevidím žádnou zmínku o licenci a vývoji.
    A dávat tady zprávy rumors?

Nebudu se s Tebou o tom zde už dohadovat, už jsem k tomu napsal dost, ale aby bylo vše naprosto jasné a bez jakýkoliv pochybností, požádal jsem obě společnosti o oficiální vyjádření. Panasonic prý většinou odpovídá do týdne, u Leiky nevím, snad odpoví co nejdříve. Jak budu mít oficiální vyjádření, tak to tady dám.
    Ke zkreslení. To má prakticky každý objektiv. A zase bych mohl dát testy, kde vychází zkreslení jinak. Ale proč to dělat, už jsme tu jednou obsáhle diskutovali ohledně testů a stejně jsme ani jeden druhého nepřesvědčili. Pro mě je to ztracený čas. Jistě nic není dokonalé a je jasné, že objektivy vyvíjené a vyráběné přímo Leikou (nemluvím o vývoji Leiky pro Panasonic) jsou opticky nejdokonalejší, ale tomu zase odpovídá několikanásobně vyšší cena, která je už pro drtivou většinu z nás neakceptovatelná. To je jasné, že se jedná o tu nejvyšší kvalitu.
    Panasonic nám nic nesugeruje. Podstatné je, že jsou ty prémiové objektivy Panasonic vyráběné v Japonsku, kde je nejvyšší důraz na kvalitu a preciznost zpracování. A Japonci jsou ve světě špičkovým zpracováním a kvalitou práce velice známý. Mimochodem, když je řeč o zpracování, víš o tom, že Sony a prakticky skoro všichni výrobci výrábí z převážné části pouze v Číně. A Sony nemělo svého času, a možná dosud nemá zrovna nejlepší výstupní kontrolu.
    Píšeš, že jsem zarytý fanoušek MFT. Ty ale dáváš na testy, aniž by sis to sám ověřil. Protože mám osobní zkušenost s nejedním objektivem a také s těmi, o kterých se bavíme, tak vím, že je dost naivní věřit něčemu a osobně se nepřesvědčit. Spíše toto mi přijde dost zaryté, když se někdo upíná jen na jediný jednoduchý a strohý test a věří jen tomu, přičemž si to neověří sám a neporovná, aby měl vlastní zkušenost.
    Vidím, že Tvoja viera je silná a nejaké fakty s ňou nedokážu zamávať. Fakty sa dajú spochybniť či prekrútiť, viera je pevnejšia. Ani ja nemám chuť sa s Tebou dohadovať, ale nemôžem Ťa nechať zavádzať čitateľov fóra, ktorí asi nemajú čas si overovať pravdivosť Tvojich tvrdení, ktoré tak suverénne produkuješ.

A čo to prosím Ťa skúšaš za gambit s tými osobnými skúsenosťami? Keďže ja Panasonic Leica objektív vlastním už dosť rokov a mám s ním mnoho nafotené, tak som sa Ťa pýtal, či máš nejaké skúsenosti s týmito objektívmi alebo len varíš z vody. Odskúšal si si, ok, ale čo to teraz skúšaš za trápnu hru?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Tak do toho skutočne nevidím, môžem sa len domnievať. Ako to potom je pri objektívoch s originál patentovaným názvom napríklad:
    Panasonic Leica DG Summilux 12mm F1.4 ASPH ?
    Názov sa nedá patentovať, iba chrániť ochrannou známkou. Názov "Leica" je registrovaný spoločnosťou Leica, ktorá potom môže tretím stranám dovoliť používať túto známku, prirodzene nie zadarmo. Preto máš v tlačových správach Panasonic, ktoré som uviedol vyššie typicky uvedené:

LEICA is a registered trademark of Leica Microsystems IR GmbH.

Patentovať sa dá technické riešenie, čo je v prípade objektívov často optický dizajn. Ako som spomenul, pre 12mm/1.4 patent vlastní Sigma, čo nasvedčuje tomu, že Sigma vyvinula tento objektív pre Panasonic.