Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 180 z 201 PrvníPrvní ... 80130170178179180181182190 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 2,686 až 2,700 z 3014

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Loskyn Zobrazit příspěvek
    rumors tvrdí, že nový model by měl být lepší výkonem jak v obraze, tak ve videu, než Fuji X -T3.
    Ano, čítal som to. Žijem v presvedčení, že APS-C prístroje Fuji majú veľmi kvalitné snímače, ak Olympus disponuje tak kvalitným snímačom, ktorý prekoná vyspelý o level rozmernejší APS-C čip, bola by to senzácia. Nastal by veliký šum v odbornej i laickej verejnosti, prístroj by na seba strhol nevídanú pozornosť a výrobca je za vodou. V tom prípade, so zreteľom na pravdepodobne jedinečné funkcie v oboch režimoch, by zrejme cena inklinujúca k 3000 EUR mohla býti akceptovateľná.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Položme si otázku - bol by akýkoľvek foťák s APS-C snímačom predajný za $3000? Odpoveď je nie, prémiové špecializované APS-C prístroje, ako napríklad Nikon D500, sú pod hranicou $2000. Idea, že prístroj s ešte menším senzorom by sa mohol úspešne predávať za $3000, aj keby sa výkonom priblížil k APS-C, mi príde úplne scestná.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Položme si otázku - bol by akýkoľvek foťák s APS-C snímačom predajný za $3000? Odpoveď je nie, prémiové špecializované APS-C prístroje, ako napríklad Nikon D500, sú pod hranicou $2000. Idea, že prístroj s ešte menším senzorom by sa mohol úspešne predávať za $3000, aj keby sa výkonom priblížil k APS-C, mi príde úplne scestná.
    GH5 a GH5S také rozhodně nejsou zrovna levné fotoaparáty a jak se prodávají navzdory 4/3" čipu. Pokud by ten Olympus uměl něco, co by totálně převálcovalo nevýhodu menšího senzoru, tak si klidně může ospravedlnit vysokou cenu stejně, jako to dělá Panasonic. Otázkou ale je, co takového by mohl přinést a zda to bude skutečně fungovat.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

GH5 áno, ale o predajnosti GH5S mám trochu pochybnosti, vyzerá to ako značne okrajový produkt. Stále sa však bavíme o cca $2000. Naozaj neviem čo by mohol Olympus ponúknuť, aby ospravedlnil ešte podstatne vyššiu cenu pre dostatočné spektrum zákazníkov. Pokiaľ to bude zamerané na šport/akciu, tak to pôjde proti D500, X-T3 a možno nadchádzajúcej A7000.

Registrace
    May 2011

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2016

Počáteční cena GH5 byla, jak vidíme na heureka.cz přes 62 tisíc, což je nějakých 2700 dolarů při dnešním kurzu a i nyní jej řada obchodů nabízí za cenu přes 50 tis. Kč. Pokud by měl mít opravdu nový Olympus možnost High res z ruky 80 mpx, tak který FF má výstup 80 mpx? A jsou další nezodpovězené otázky, protože jediné co máme, jsou kusé informace z rumors. Zatím není důvod něco hodnotit, protože nemáme vlastně co hodnotit, když nový model nebyl ještě ani ohlášen. Počkal bych si, až bude nový model k dispozici a pak teprve nad tím dělal nějaké hodnocení.

Registrace
    May 2011

Počáteční cena GH5 byla, jak vidíme na heureka.cz přes 62 tisíc, což je nějakých 2700 dolarů při dnešním kurzu
    Počiatočná cena GH5 bola 2700EUR aj s parádnym objektívom Panasonic Leica 12-60mm F2.8-4. Osobne som set zakúpil začiatkom r.2017 za 2500EUR.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2016

Tady vidím, že samotné tělo na heureka.cz se začalo prodávat za cenu 62 tis. VIZ graf průměrné ceny zcela dole.

https://digitalni-fotoaparaty.heurek...oCeu0QAvD_BwE#

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Netreba zabudnúť, že v Európskej cene GH5 je DPH a clo na videokamery. $2000 je zámorská cena (bez dane) a predpokladám, že sa to týka aj udávanej ceny nového Olympusu.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Tady vidím, že samotné tělo na heureka.cz se začalo prodávat za cenu 62 tis. VIZ graf průměrné ceny zcela dole.

https://digitalni-fotoaparaty.heurek...oCeu0QAvD_BwE#
    Já tam ale nic takového nevidím. Jak víš, že je to počítáno jen z cen těl? Pod stránkou s GH5 jsou různé sety (navíc je tam GH5 i GH5S). Ostatně když se na to podíváš, tak průměrná cena GH5 je dnes udávána na hodnotě 54373 Kč. Když se podíváme na ceny těl v seznamu, je tam zhruba 20 GH5 těl za ceny 40-50 tisíc, jedna za 54 tisíc (tedy stále pod průměrem) a jediný obchod ji má za cenu nad průměrem (65 tisíc), neboť udává cenu GH5S. Jde o průměr ceny všech setů.

Registrace
    May 2011

Loskyn, prefotil som ti faktúru :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: GH5.jpg 
Zobrazení: 27 
Velikost: 492.2 KB 
ID: 2622  

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2016

Milane, dole v nadpisu grafu máš ,,Vývoj ceny Panasonic Lumix DMC – GH5".

Registrace
    May 2011

Položme si otázku - bol by akýkoľvek foťák s APS-C snímačom predajný za $3000? Odpoveď je nie, prémiové špecializované APS-C prístroje, ako napríklad Nikon D500, sú pod hranicou $2000.
    Položme si otázku inak - Nikon D500 je sice parádny foťák, ale jednoúčelový prístroj, vo videorežime sa nemôže zrovnávať so špičkou konkurencie. Ak by Oly prišiel so skutočne perfektným foťákom konkurujúcim najlepším APS-C prístrojom a zároveň kamerou predčiacou GH5 /AF, IS, ISO, 4K/60p 10-bit interne/, v tom prípade sa nám rozložia náklady na 1500 EUR za super foťák a 1500 EUR za bomba kameru. Pri tejto kalkulácii mi to až tak hrozné nepríde.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Mne ten Olympus s integrovaným gripom príde tiež ako jednoúčelový foťák. Má to byť naozaj gigantické, asi ako D850 s nasadeným gripom, čiže zďaleka najväčší M43 foťák všetkých čias. Takže o nejakej univerzálnosti tam nemôže byť reči.

Ale aj keby sme si to odmysleli, to čo menuješ predsa prichádza za cenu pod 2000€. GH5 chýba iba AF vo videu. X-T3 stabilizácia. X-H2 a A7000 budú mať asi oboje a pochybujem, že to pôjde k 3000€. Za tú cenu by som už skôr čakal A7S III, ktorá by mohla mať toto všetko a ešte FF snímač.

Registrace
    May 2011

Mne ten Olympus s integrovaným gripom príde tiež ako jednoúčelový foťák. Má to byť naozaj gigantické, asi ako D850 s nasadeným gripom, čiže zďaleka najväčší M43 foťák všetkých čias. Takže o nejakej univerzálnosti tam nemôže byť reči.
    Ja myslím, že Olympus s novým X-kom mieri do poloprofi až profi segmentu, tam sa viac cení ergonómia a výdrž akumulátorov, čo by mal poskytnúť práve integrovaný grip. Osobne si už malý videofoťák nekúpim, na momentky mám veľmi pekne fotiaci mobil a na plánované fotenie/natáčanie niečo zruba ako GH5 i ten grip by som zniesol.