Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 183 z 202 PrvníPrvní ... 83133173181182183184185193 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 2,731 až 2,745 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Napadla ma ešte jedna vec. Kontrastné ostrenie má ďalšiu nevýhodu, a to slabú funkčnosť s objektívmi optimalizovanými na PDAF. CDAF potrebuje superrýchle ostriace motory, ktoré sú schopné plynulo, ale rýchlo meniť ostrenie. Takže objektívy adaptované z DSLR asi nebudú fungovať príliš dobre, na rozdiel od Sony. Je otázka s čím príde Sigma, verzie ich Art objektívov asi tiež nebudú s CDAF fungovať optimálne. Tiež som zvedavý, či Panasonic hodlá DFD nadstavbu implementovať iba pre svoje objektívy, ako pri M43, alebo budú mať telá profily aj pre sklá od Sigmy a Leicy.
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Napadla ma ešte jedna vec. Kontrastné ostrenie má ďalšiu nevýhodu, a to slabú funkčnosť s objektívmi optimalizovanými na PDAF. CDAF potrebuje superrýchle ostriace motory, ktoré sú schopné plynulo, ale rýchlo meniť ostrenie. Takže objektívy adaptované z DSLR asi nebudú fungovať príliš dobre, na rozdiel od Sony. Je otázka s čím príde Sigma, verzie ich Art objektívov asi tiež nebudú s CDAF fungovať optimálne. Tiež som zvedavý, či Panasonic hodlá DFD nadstavbu implementovať iba pre svoje objektívy, ako pri M43, alebo budú mať telá profily aj pre sklá od Sigmy a Leicy.
    Tak ono dnes se kvůli videu stejně objektivy stále častěji optimalizují na plynulé zaostřování i u DSLR, takže v tomto bych problém moc neviděl. U starších DSLR objektivů to ideální nebude, to je fakt, ale postupem času to bude lepší a lepší.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Hanse Zobrazit příspěvek
    A jak moc ten DFD funguje spolehlivě při focení u GH5?
    Vo fotorežime funguje DFD podľa môjho názoru a skúseností výborne, za špatného svetla dokonca vynikajúco. Pred GH5 som fotil so Sony A6500 a ešte predtým FF zrkadlom Nikon D810, nejaké dramatické rozdiely som neregistroval. Preferujem fotenie štýlom starej školy, teda stredový kríž s lupou a prekomponovanie scény, veliká spokojnosť.
    /vymoženosť dnešných el. hľadáčikov je v tomto prípade skvelá/

Registrace
    May 2011

No, tak Olympus znova nesklamal v tom, ako dokáže sklamať. Je to E-M1 II s integrovaným gripom, vylepšenou stabilizáciou a pár softwarovými vylepšeniami.
    S odstupom času musím uznať, že E-M1X je rozpačitý pokus Olyho o špičkový prístroj. Nový, revolučný snímač sa nekoná, dual procesor slabo využitý, formáty videa dosť o ničom, zato cena 3000 dolníkov evokuje pocit výnimočného prístroja, vzhľadom k pomerne malému snímaču. Veľké sklamanie prezentuje i A.Reid z EOSHD, kde menuje osem bodov, ktoré jemu vadia najviac : https://www.eoshd.com/2019/01/olympu...00/#more-20045

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Tak ono dnes se kvůli videu stejně objektivy stále častěji optimalizují na plynulé zaostřování i u DSLR, takže v tomto bych problém moc neviděl. U starších DSLR objektivů to ideální nebude, to je fakt, ale postupem času to bude lepší a lepší.
    To je pravda, ale dodal by som, že na video stačí pomalý motor, len musí byť schopný plynulo preostrovať. Pre CDAF systém ako má Panasonic musí byť objektív schopný aj expresne prechádzať celý rozsah a bleskurýchlo prepulzovať. To prakticky všetky M43 objektívy, ktoré som mal možnosť odskúšať, dokážu (jedna výnimka je Olympus 9-18mm, ktorý to trochu maskuje širokým ohniskom). Moje skúsenosti s E-mountom mi však hovoria, že pri iných systémoch je to skôr výnimka, ako pravidlo. PDAF neuveriteľne znižuje nároky na rýchlosť ostriaceho motora.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od jozkopower Zobrazit příspěvek
    S odstupom času musím uznať, že E-M1X je rozpačitý pokus Olyho o špičkový prístroj. Nový, revolučný snímač sa nekoná, dual procesor slabo využitý, formáty videa dosť o ničom, zato cena 3000 dolníkov evokuje pocit výnimočného prístroja, vzhľadom k pomerne malému snímaču. Veľké sklamanie prezentuje i A.Reid z EOSHD, kde menuje osem bodov, ktoré jemu vadia najviac : https://www.eoshd.com/2019/01/olympu...00/#more-20045
    Tiež mám strach, čo bude s Olympusom. Úplne súhlasím s tým, čo príde Reid, že to smrdí výrazne obmedzenými zdrojmi pre vývoj, čo je v prípade snahy o špičkový model strašidelné. Príde mi dosť málo pravdepodobné, že súčasne dokončujú vývoj úplne novej generácie produktov s novým senzorom, procesorom atď. To by to skoro naisto najprv implementovali do vlajkovej lode, hoci by musela chvíľu počkať. Ostáva iba dúfať, že aspoň tie vylepšenia z E-M1X sa rýchlo objavia v nižších produktoch, E-M5 III a minimálne FW update pre E-M1 II. Nechcem maľovať čerta na stenu, ale ak sa tak nejakú dobu nestane a miesto toho bude ticho, tak sa veľmi zreálni možnosť, že viac fotoaparátov od Olympusu už neuvidíme. Bohužiaľ si stále myslím, že klesajúci trh fotografickej techniky nedokáže uživiť také množstvo výrobcov a po tomto predstavení mi príde Olympus, spolu s hlboko komatickým Pentaxom, ako najpravdepodobnejšia obeť toho poklesu.

Registrace
    May 2011

Panasonic S1R/S1, prvá upútavka na nový systém z ktorej sa dozvedáme jedinú vec, ale dôležitú :

Registrace
    May 2011

Panasonic S1R/S1, pravdepodobne nastal posun v ofiko predstavení, najnovšie informácie hovoria o zajtrajšku t.j. 1.2.19 o 11:00 hodine Londýnskeho času. Teším, teším...

Registrace
    May 2011

Panasonic Lumix S 24-105mm F4 Macro OIS, parádny základný zoom pre nové FF prístroje S1R/S1. Podpora duálnej stabilizácie, solídne makro, konštantná clona, odolný proti prachu a striekajúcej vode, vskutku vynikajúci štart nového systému :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 24-105.jpg 
Zobrazení: 13 
Velikost: 93.9 KB 
ID: 2629   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 24-105 h.jpg 
Zobrazení: 12 
Velikost: 108.9 KB 
ID: 2630   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: špeci.jpg 
Zobrazení: 14 
Velikost: 83.9 KB 
ID: 2631  

Registrace
    May 2011

A už tu máme prvú negatívnu informáciu - Panasonic S1R bude mať to, čoho sme sa obávali a to crop v režime snímania videa 4K/60p. Model S1 by mal snímať z celej šírky snímača, to je fajn :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: crop.jpg 
Zobrazení: 23 
Velikost: 224.2 KB 
ID: 2632  

Registrace
    May 2011

Panasonic práve oficiálne predstavil nové FF prístroje S1/S1R, na dpreview sú kompletné špecifikácie. Bohužial, prichádza značné sklamanie týkajúce sa záznamu 4K/60p. V prípade S1R to bude výrez snímača a preskakovanie pixlov s čím sme tak trocha počítali, ale to, že model S1 s polovičným rozlíšením snímača nedokáže zaznamenať daný formát z celej šírky snímača je zarážajúce a smutné. Proste 4K/60p je výrez veľkosti APS-C snímača, no mňa urve ...
Název: video.jpg 
Zobrazení: 25 
Velikost: 67.2 KB 
ID: 2633  

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od jozkopower Zobrazit příspěvek
    Proste 4K/60p je výrez veľkosti APS-C snímača, no mňa urve ...
    Je to sice smutné, ale aspoň tam to 4K/60p je.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Prekvapuje ma, nakoľko je Panasonic sebavedomý. Nielenže sa to rysuje ako najrozmernejší systém, ale aj ako najdrahší. A to nielen cenou tiel, ale aj objektívov. Panasonic neváha ísť nad Canon, Nikon aj Sony - najmä 50mm F1.4 sa mi javí rozmermi aj cenou ako riadny úlet. Set S1+24-105mm je nasadený rozumne, ale aj tak sa mi nezdá, že toto je cesta pre získanie relevantného trhového podielu. Čakal som, že pôjdu cenovo pod konkurenciu, aby odlákali zákazníkov, ale to zrejme nie je ich zámer.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Je to sice smutné, ale aspoň tam to 4K/60p je.
    Ano, máš pravdu, 4K/60p získané z plochy APS-C snímača je stále špičkový výkon a konkurencia v danej cenovej hladine to nedokáže. Kvalita obrazu bude určite vynikajúca aj za slabšieho svetla, akurát je tej nevyužitej plochy snímača škoda. Z praktického hľadiska to bude horšie, napríklad pri nasadenom zoome 24-105mm mi to rázom hodí 36mm na širokom konci, ale žiť sa s tým dá. Neskôr bude vydaný objektív 16-35mm F4, tam to už bude v pohode.

Registrace
    May 2011

Prekvapuje ma, nakoľko je Panasonic sebavedomý.
    Je to zdravé sebavedomie, púšťajú na trh technicky najvyspelejšie prístroje, preto si veria.

Čakal som, že pôjdu cenovo pod konkurenciu, aby odlákali zákazníkov, ale to zrejme nie je ich zámer.
    Získať zákazníkov je, myslím, priorita každého výrobcu. Nemalo by zmysel ísť pod cenu s lepším výrobkom a Panasonic ten lepší výrobok dokázal.