Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 189 z 202 PrvníPrvní ... 89139179187188189190191199 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 2,821 až 2,835 z 3016

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od jozkopower Zobrazit příspěvek
    S istotou sa to nedá vylúčiť, ale to by už nebol priamy konkurent Canonu RP, ten má FF snímač.
    Nedělal bych si iluze o tom, kdo ty blogy/weby píše.
    Přímo na těch rumors je tohle:
    "This will most likely be a low-price model similar to the Canon EOS RP (priced at $1,299). In previous interviews, Nikon executives have already mentioned that there will be Z mirrorless camera models below the Z6.
    a na tom odkazu pak lze najít mimo jiné toto:
    ""I cannot confirm that, yes, we are doing a DX, but there will be models below the Z6. We will widen up the range to different users and different price brackets, definitely…""

Dedukovat se z toho dá asi ledacos, ale nejlepší bude se nechat (ne)překvapit.
    Mně by teda třetí FF bezzrc od Nikonu smysl moc nedával. Měli by už tří FF Z modely a stále žádný na špičkové úrovni.
    Docela evidentně všechny tyhle nové FF bezzrc od Canonu a Nikonu jsou spíše pro ty, co se nechají napálit, nebo nevědí, co pořádně chtějí nebo prostě životně důležitě touží po bezzrc. od těchto výrobců. Sony FF bezzrc mi dává jako systém momentálně stále největší smysl i když kvůli velikosti a ovládání bych to asi taky nejspíš nechtěl.
    U Canonu a Nikonu mi ty modely vůbec nedávají smysl s vyjímkou těch skupin kupců, co jsem uvedl. Pokud teda Z5 bude zase FF, budou mít už tři FF bezzrc, které budou hodně "nicmoc", Z5 by musela být ještě více nicmoc než Z6 a Z7. Ale nechci tvrdit, že se to nemůže stát, ono žijeme v době a společnosti, kdy se nikdo nějak moc nesnaží, trh je víceméně rozdělen a nikdo nemá zájem se někam drát. Vždyť kdyby Sony začalo své A7 dávat do krabiček ala Nikon či Canon DSLR a přizpůsobili by i menu, tak by museli zaznamenat obrovský nárust prodeje..no jo, ale zase by asi neprodali tolik sensoru Nikonu. Možná si výrobci stále nejsou jisti, že bezzrc zcela vymýtí DSLR, přeci jen se o to snaží už dlouho a stále se to nepovedlo a jestli se nyní zastaví ty významné nárusty prodejů bezzrc vůči DSLR, tak bezzrc už asi další šanci mít nebudou. Taky si říkám, proč Canon ani Nikon zatím nenabídli bezzrc model pro tu tzv. profi sféru .. ale jen tahle nedochůdčata.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Kabe Zobrazit příspěvek
    Dedukovat se z toho dá asi ledacos, ale nejlepší bude se nechat (ne)překvapit.
    Asi tak.

U Canonu a Nikonu mi ty modely vůbec nedávají smysl s vyjímkou těch skupin kupců, co jsem uvedl.
    Bezzrkadlá sú trend, ignorácia tohto faktu by mohla mať v budúcnosti pre Canon a Nikon fatálne následky, je dobre, že sa tomu venujú.

Možná si výrobci stále nejsou jisti, že bezzrc zcela vymýtí DSLR, přeci jen se o to snaží už dlouho a stále se to nepovedlo a jestli se nyní zastaví ty významné nárusty prodejů bezzrc vůči DSLR, tak bezzrc už asi další šanci mít nebudou.
    Budúcnosť je v bezzrkadlách, tu nejde o šancu, ale nevyhnutnosť.

Taky si říkám, proč Canon ani Nikon zatím nenabídli bezzrc model pro tu tzv. profi sféru .. ale jen tahle nedochůdčata.
    Ja myslím, že ešte nedozrel čas, ono zhodit z trónu také ikony ako 1D/5D vyžaduje v prvom rade zámysel výrobcu. Významnú rolu zohráva zotrvačnosť a nová generácia fotografov to iste ovplyvní.

Registrace
    May 2011

A takto si predstavujem špičkový 4K videofoťák, Panasonic G9 + Panasonic Leica Summilux 10-25mm F1.7 :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 10-25.jpg 
Zobrazení: 17 
Velikost: 133.0 KB 
ID: 2645   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 10-25mm.jpg 
Zobrazení: 13 
Velikost: 77.1 KB 
ID: 2646  

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od jozkopower
    Bezzrkadlá sú trend, ignorácia tohto faktu by mohla mať v budúcnosti pre Canon a Nikon fatálne následky, je dobre, že sa tomu venujú.
    Jasně.
    Já psal, že ty modely nedávají MI smysl - tedy to bylo myšleno, že mne neoslovují/nechtěl bych je.

Budúcnosť je v bezzrkadlách, tu nejde o šancu, ale nevyhnutnosť.
    No netvrdím, že ne, ale to, že je v nich budoucnost atd se tvrdí více či méně přes deset let a stále se neprosadily.
    Když digitál nahrazoval analog, byl ten proces rychlejší a hlavně jednoznačnější.

Ja myslím, že ešte nedozrel čas, ono zhodit z trónu také ikony ako 1D/5D vyžaduje v prvom rade zámysel výrobcu. Významnú rolu zohráva zotrvačnosť a nová generácia fotografov to iste ovplyvní.
    No jo, ale na tom trhu to chybí čili ti, kteří používají modely toho top segmentu pro tzv profi praci standardně a zrovna chtějí nové, tak nemají moc co pořídit.
    Nicméně je pravda, že ti opravdu dobří většinou nemají problém další rok dva počkat neb vědí, jak dosáhnout výsledků i bez špičkových parametrů a technologií.

Registrace
    May 2011

Když digitál nahrazoval analog, byl ten proces rychlejší a hlavně jednoznačnější.
    Tak zrovnávať nahradzovanie filmu digitálom s nahradením zrkadla bezzrkadlom sa mi vidí veľmi nešťastné, až nemožné. Prechod na digitálny záznam je revolučný krok, naprosto principiálny, dve úplne odlišné technológie a to nielen samotným snímaním, ale i postupom spracovania do finálnej podoby fotografie. Časovo i finančne náročný proces spracovania negatív-pozitív bol nahradený extrémne pružným digitálnym záznamom a počítačovým spracovaním. To má takú spústu výhod, že relatívne rýchly prechod z analógu na digitál je pochopiteľný a logický.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Tak zrovnávať nahradzovanie filmu digitálom s nahradením zrkadla bezzrkadlom sa mi vidí veľmi nešťastné, až nemožné. Prechod na digitálny záznam je revolučný krok, naprosto principiálny, dve úplne odlišné technológie a to nielen samotným snímaním, ale i postupom spracovania do finálnej podoby fotografie. Časovo i finančne náročný proces spracovania negatív-pozitív bol nahradený extrémne pružným digitálnym záznamom a počítačovým spracovaním. To má takú spústu výhod, že relatívne rýchly prechod z analógu na digitál je pochopiteľný a logický.
    Tak pokud to není až tak revoluční a principiální změna, svědčí to podle mne o tom, že stále není vůbec jisté, že by ta budoucnost byla nutně jen v bezrcadlovkách, jak mnozí fabulují již deset let. Klidně tu mohou být bezzrcadlovky vedle zrcadlovek stejně jako jsou tu třeba auta s diesel a benzínovými motory.

Registrace
    May 2011

Tak pokud to není až tak revoluční a principiální změna, svědčí to podle mne o tom, že stále není vůbec jisté, že by ta budoucnost byla nutně jen v bezrcadlovkách, jak mnozí fabulují již deset let.
    Súhlasím, tvrdit, že zrkadlovky v dohľadnej dobe úplne vymiznú dokáže len fantasta, človek neznalý. V nedávnom príspevku si správne zvýraznil nedostupnosť skutočne profesionálne zameraných bezzrkadlových prístrojov od predných výrobcov Canon a Nikon. Pokiaľ sa to nezmení, zrkadlá budú stále dominovať.

Klidně tu mohou být bezzrcadlovky vedle zrcadlovek stejně jako jsou tu třeba auta s diesel a benzínovými motory.
    Symbióza bude trvať ešte dlho, nie večne, ale dlho. Ak by som dnes kupoval nový prístroj čisto na fotenie, takmer iste by som sa rozhodol pre FF zrkadlo Nikon D850, lenže ja sa venujem aj videu v pomere 50:50 a tu je nadvláda bezzrkadiel jasná. V tom prípade mi vychádza nový Panasonic S1R ako čistý favorit. Oba prístroje sú fantastické mašinky, no úžitná hodnota S1R ako videofoťáku je famózna.

Registrace
    May 2011

Parádna správa pre L-bajonet /FF Panasonic/. Sigma prostredníctvom šéfa potvrdila vývoj špeciálne určených objektívov pre nový systém FF Panasonicu. To znamená, že krásna kolekcia modifikovaných 11 skiel série ART zďaleka neni konečná, ale Sigma berie aliančné záväzky vážne a už pracujú na sklách navrhnutých špeciálne pre L-bajonet. Výsledkom by mala byť zvýšená funkčnosť a kompaktnosť, pričom prvý objektív sa má objaviť už v tomto roku.
    https://www.cinema5d.com/sigma-shows...eo-yamaki-san/

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Jozkopower: Tak snad tě Panasonic nezklame, evidentně jsi vůči těm firmám výrazně důvěřivější než já(to myslím vzhledem k tomu, že tak věříš S1/R už nyní), což ti asi i trochu závidím.
    Já bych jim všem "usekal aspoň po dvou prstech" za to, co tvoří a to i Nikonu, jehož řešení/systém mám

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Parádna správa pre L-bajonet /FF Panasonic/. Sigma prostredníctvom šéfa potvrdila vývoj špeciálne určených objektívov pre nový systém FF Panasonicu. To znamená, že krásna kolekcia modifikovaných 11 skiel série ART zďaleka neni konečná, ale Sigma berie aliančné záväzky vážne a už pracujú na sklách navrhnutých špeciálne pre L-bajonet. Výsledkom by mala byť zvýšená funkčnosť a kompaktnosť, pričom prvý objektív sa má objaviť už v tomto roku.
    https://www.cinema5d.com/sigma-shows...eo-yamaki-san/
    Myslím, že tam vidíš podstatne viac, ako tam odznelo. On k tomu povedal iba dve vety:

"We will release brand new lenses for L-mount system"
    "Some of the lenses we are working on should be available sometimes this year"

To je konzistentné s tým, čo už odznelo minulý rok na Photokine - Sigma pracuje na objektívoch pre bezzrkadlovky, ktoré budú k dispozícii aj pre L-mount. To by bol analogický prístup ako mali doteraz k ich SA systému, na ktorý boli tiež k dispozícii ich DSLR objektívy. Je vysoko nepravdepodobné, že by Sigma vyvíjala objektívy špeciálne pre L-mount. Tiež je veľmi otázne, či budú kompaktné. Sigma nedáva na kompaktnosť v posledných rokoch prakticky nijaký akcent, okrem niekoľko málo svetlých výnimiek (56mm/1.4). Som veľmi zvedavý ako pojmú ich FF objektívy pre bezzrkadlovky. Skvelá správa samozrejme je, že niečo bude k dispozícii už tento rok (predpokladám minimálne E a L verzia, ale možno aj RF a Z).

Osobne ma znepokojuje ticho ohľadom CSC verzií ich existujúcich zoomov. Čakal som, že po pevných sklách budú rýchlo nasledovať zoomy. Hlavne ich dlhšie sklá ako 100-400mm, 150-600mm či nový 60-600mm sú veľmi potrebné ako pre E-mount, tak samozrejme pre L-mount. Pritom sú to objektívy presne toho typu, kde nemá valný zmysel vyvíjať špeciálnu verziu pre bezzrkadlovky.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Mně by teda třetí FF bezzrc od Nikonu smysl moc nedával. Měli by už tří FF Z modely a stále žádný na špičkové úrovni.
    Docela evidentně všechny tyhle nové FF bezzrc od Canonu a Nikonu jsou spíše pro ty, co se nechají napálit, nebo nevědí, co pořádně chtějí nebo prostě životně důležitě touží po bezzrc. od těchto výrobců. Sony FF bezzrc mi dává jako systém momentálně stále největší smysl i když kvůli velikosti a ovládání bych to asi taky nejspíš nechtěl.
    Príde mi, že si prehnane prísny. Kým pri Canone ide zrejme naozaj o vedomý zámer mieriť o stupeň nižšie (R vs 5DIV, RF vs 6DII), čo reflektuje aj cenová politika, tak pri Nikone mám dojem, že naozaj chceli vyvinúť plnohodnotnú náhradu za D850 a D750. Všetky správy z úvodného predstavenia hovoria o tom, že Nikon to takto prezentoval, a len ťažko ide o nejakú snahu zavádzať novinársku obec. Ono sa to veľmi rýchlo obrátilo proti nim, keď rozčarovaní novinári mali tendenciu byť až prehnane kritický. Môj dojem je, že sa im nepodarilo odladiť AF tak ako plánovali, kým ostatné veci (batéria, jeden XQD slot) chápali ako primeraný kompromis.

Pritom stále platí, že Z6 a Z7 sú vo viacerých veľmi dôležitých ohľadoch ďalej ako akákoľvek zrkadlovka od Nikonu (video, stabilizácia, funkčnosť pri fotení cez LCD). A obrazová kvalita je prakticky totožné. Takže kým napríklad ja osobne by som o zrkadlovke od Nikonu kvôli viacerým kritickým veciam nikdy neuvažoval, Z6/Z7 by boli pre mňa najbližšími náhradami za moju A7III.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Príde mi, že si prehnane prísny. Kým pri Canone ide zrejme naozaj o vedomý zámer mieriť o stupeň nižšie (R vs 5DIV, RF vs 6DII), čo reflektuje aj cenová politika, tak pri Nikone mám dojem, že naozaj chceli vyvinúť plnohodnotnú náhradu za D850 a D750. Všetky správy z úvodného predstavenia hovoria o tom, že Nikon to takto prezentoval, a len ťažko ide o nejakú snahu zavádzať novinársku obec. Ono sa to veľmi rýchlo obrátilo proti nim, keď rozčarovaní novinári mali tendenciu byť až prehnane kritický. Môj dojem je, že sa im nepodarilo odladiť AF tak ako plánovali, kým ostatné veci (batéria, jeden XQD slot) chápali ako primeraný kompromis.
    Pritom stále platí, že Z6 a Z7 sú vo viacerých veľmi dôležitých ohľadoch ďalej ako akákoľvek zrkadlovka od Nikonu (video, stabilizácia, funkčnosť pri fotení cez LCD). A obrazová kvalita je prakticky totožné. Takže kým napríklad ja osobne by som o zrkadlovke od Nikonu kvôli viacerým kritickým veciam nikdy neuvažoval, Z6/Z7 by boli pre mňa najbližšími náhradami za moju A7III.
    Já si naopak myslím, že jim to moc "baštíš". Dva sloty jsou dva sloty. To ví skoro každý, ostatně měla je i "ubohá" D7200 a jednoznačné opodstatnění to má. Dva sloty jedním nenahradíme ani náhodou, absenci jednoho vykompenzovat můžeme, ale chce to změnit zálohování a třeba častěji data přehrát někam jinam. Dva sloty jsou prostě zcela o něčem jiném, protože velmi významně snižují pravděpodobnost ztráty dat. Dvě karty najednou se prostě pokazí málokdy.
    Tak ve videu jsou dál než DSLR od Nikonu, bodejť by také ne, to už by snad ani nemohli uvést na trh, kdyby nebyly dál. Jenže Nikon nekupují typicky zrovna lidé, co jim jde o video.
    Novinářům a uživatelům se říká cokoliv, co se hodí. To je přeci logické a nutné, pokud chtějí prodat.To dělají všichni a dokonce velmi drze a nestoudně. Tak to funguje.
    Stabilizace i LCD souvisí s tím, že jde o bezzrcadlovky, tak to bych s DSLR moc nesrovnával. To bych mohl pak argumentovat tím, že jim zcela chybí OVF, který je tak nezbytný pro klasický "způsob práce" fotografa.
    Ergonomie je u Z6/7 slabší, chybí nativní objektivy, za to uvedli 24-70 f4 plastak za 23000Kc, opravdu úžasná taktika. A za chvíli bude k dispozici profi 2,8 verze za 60000. Tuším, že dost lidí bude mít oba protože na začátku bylo pořízení 24-70/f4 skoro nutnost, pokud chtěl člověk nativní sklo na reportáž.
    No a Z7, ale ostatně i D850 je silně diskutabilní, proč tohle vlastně pořizovat. Rozlišení to má sice vyšší nicméně Nikon nenabízí zrovna většinu skel, která by vykreslila více než těch 24MPx a vsadil bych se, že přes 30 jich vykreslí jen pár.

Na druhé straně vzhledem k tomu, jaká společnost jsme, bych se na jejich místě choval stejně. těch nespokojených je minimum a pro ně je důležitý příjem.
    Takže do buducna se rozhodně nemíním nikam honit s nákupy. Technika je na dost vysoké úrovni na to, aby se i s poměrně starší daly získávat super výsledky použitelné prakticky na cokoliv. Když se oni neobtěžují po x letech vývoje zoptimalizovat své produkty a i ve špičkvých modelech jak bezzrc tak DSLR dělají sekance, které dělají, tak ať si to prodají jinam, ne mi. Nakupovat novou fototechniku je myslím nyní nevýhodné jako nikdy.
    Jako samozřejmě, může nastat čistě teoreticky situace, že bych si Z6 pořídil i teď, třeba kdyby se mi někdo ozval, že ode mne chce natočit a nafotit svatbu třeba na Špicberkách a že krom náhrady cesty mi dá 150 000 honorář. Ale než taková nabídka, to spíš ulovím lososa v Macoše.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Já si naopak myslím, že jim to moc "baštíš". Dva sloty jsou dva sloty. To ví skoro každý, ostatně měla je i "ubohá" D7200 a jednoznačné opodstatnění to má. Dva sloty jedním nenahradíme ani náhodou, absenci jednoho vykompenzovat můžeme, ale chce to změnit zálohování a třeba častěji data přehrát někam jinam. Dva sloty jsou prostě zcela o něčem jiném, protože velmi významně snižují pravděpodobnost ztráty dat. Dvě karty najednou se prostě pokazí málokdy.
    Myslím, že zásadne podceňuješ, nakoľko toto chápe výrobca a špeciálne inžinieri zodpovední za vývoj. Pozri sa na to, čo o tom písal Thom Hogan, fotograf, ktorý má blízko k Nikonu a pozná zákulisie. Nikon si zrejme myslel, že jedna XQD karta vyváži dve SD karty (a dve XQD karty sa tam proste nevojdú). To je to čo som písal - mysleli si, že je to rozumný kompromis a nečakali takto zásadný odpor. Z pohľadu vývojára je XQD dostatočne spoľahlivé a robustné riešenie, takže na papieri je to efektívne náhrada za nutnosť mať dve karty. To, že pripitý fotograf na svadbe stratí kartu v tráve je iná vec

Tak ve videu jsou dál než DSLR od Nikonu, bodejť by také ne, to už by snad ani nemohli uvést na trh, kdyby nebyly dál. Jenže Nikon nekupují typicky zrovna lidé, co jim jde o video.
    Video je dnes veľká časť trhu a Nikon (a ani nikto iný) si už myslím nemôže dovoliť naďalej strácať takto veľkú časť zákazníkov. Z tohto pohľadu je Z6/Z7 veľký úspech, aspoň súdiac podľa internetovej odozvy a Nikonu sa podarilo prelomiť biľag výrobcu nezvládajúceho video.

Novinářům a uživatelům se říká cokoliv, co se hodí. To je přeci logické a nutné, pokud chtějí prodat.To dělají všichni a dokonce velmi drze a nestoudně. Tak to funguje.
    Ale užívatelia a novinári sú dve veci. Môžem sa snažiť marketingom zavádzať bežných konzumentov, ale ak si pozvem na prezentáciu špičkových novinárov a recenzentov, tak si musím dať veľký pozor čím ich budem kŕmiť, lebo sa mi môžu odvďačiť negatívnymi recenziami a podraziť celú mediálnu prezentáciu produktu. A to sa presne stalo pri predstavení Z6/Z7, podľa popisu viacerých extrémne vplyvných recenzentov (ľudia z dpreview alebo Northrupovci), keď Nikon nasľuboval hory-doly a novinári ich okamžite konfrontovali. Thom Hogan píše, že podľa jeho dojmu si ľudia z Nikonu mysleli, že majú výrazne lepší produkt, ako naozaj mali.

Stabilizace i LCD souvisí s tím, že jde o bezzrcadlovky, tak to bych s DSLR moc nesrovnával. To bych mohl pak argumentovat tím, že jim zcela chybí OVF, který je tak nezbytný pro klasický "způsob práce" fotografa.
    Stabilizáciu v tele mali mnohé zrkadlovky, dnes od Pentaxu, predtým od Sony, Olympusu, či Minolty. Takže vôbec nejde o špecialitu bezzrkadloviek, a vôbec nie je samozrejmosť, že s tým Nikon prišiel. Úprimne som neveril, že to zvládnu, ale presvedčili ma o opaku a za to im tlieskam, lebo to ani náhodou nie je jednoduchá vec.

Ergonomie je u Z6/7 slabší
    Tomu nerozumiem, všetci ergonómiu chvália.

chybí nativní objektivy
    Tak ide o nový systém, čo by si čakal?

za to uvedli 24-70 f4 plastak za 23000Kc, opravdu úžasná taktika. A za chvíli bude k dispozici profi 2,8 verze za 60000. Tuším, že dost lidí bude mít oba protože na začátku bylo pořízení 24-70/f4 skoro nutnost, pokud chtěl člověk nativní sklo na reportáž.
    Nerozumiem, 24-70/4 vyzerá ako extrémne podarený objektív, opticky skvelý, pritom kompaktný a za dobrú cenu, najmä v sete. Jeho braček 14-30/4 vyzerá podobne dobre. Čo sa týka 24-70/2.8, tak snáď bolo z roadmapy jasné, že tento príde, tak to nemohlo nikoho prekvapiť. A kľudne môže mať zmysel vlastniť oba, F2.8 pre náročnejšiu prácu a F4 pre kompaktnejšiu zostavu.

No a Z7, ale ostatně i D850 je silně diskutabilní, proč tohle vlastně pořizovat. Rozlišení to má sice vyšší nicméně Nikon nenabízí zrovna většinu skel, která by vykreslila více než těch 24MPx a vsadil bych se, že přes 30 jich vykreslí jen pár.
    Myslím, že všetky nové sklá pre Z s 47Mpx počítajú.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od kolyy
    Myslím, že zásadne podceňuješ, nakoľko toto chápe výrobca a špeciálne inžinieri zodpovední za vývoj. Pozri sa na to, čo o tom písal Thom Hogan, fotograf, ktorý má blízko k Nikonu a pozná zákulisie. Nikon si zrejme myslel, že jedna XQD karta vyváži dve SD karty (a dve XQD karty sa tam proste nevojdú). To je to čo som písal - mysleli si, že je to rozumný kompromis a nečakali takto zásadný odpor. Z pohľadu vývojára je XQD dostatočne spoľahlivé a robustné riešenie, takže na papieri je to efektívne náhrada za nutnosť mať dve karty. To, že pripitý fotograf na svadbe stratí kartu v tráve je iná vec
    Co výrobce chápe a co dělá jsou dvě věci dosti rozdílné.
    Ne, Nikon si to nemyslel, aspoň teda já tomu nevěřím, takoví tupci to nejsou. A hodně negativní reakce byli již na ubrání slotu u D7500. Ale oni prostě vyhodnotili, že takhle je to z hlediska marketingu lepší. Jistě, kdyby tam dali dvě XQD nebo kombinaci s SD, bylo by to větší, což není žádoucí, protože by se to zase lépe drželo ... a tak by to bylo zase o kousek více řešení pro ty, co jsou zvyklí na standard z top DSLR. Tak možná je to řešení z pohledu vývojáře na tom papíru, ale ten to kupovat ani používat nebude.
    Tak opilý fotograf je jiná věc, to samozřejmě, ale jsou zde další rizika, jako třeba možnost mechanického poškození při vkládání i vysouvání. Možnost ukradení. Prostě mít kartu dvakrát je i statisticky zcela jiné riziko než mít ji jednou. Co píše TH pro mne není podstatné, pardón, raději si čtu lidi, kteří primárně fotí a napíší jen občas něco, když mají chvilku. Publicisti jsou dnes už pro mě něco jako marketéři. Internet je těch keců plnej, z naprosté většiny to je nekonečné obemílání parametrů, funkcí a teorií mnohdy zcela závadějící, lživé či nepravdivé.
    To vidíme moc odlišně a tipuji, že se neshodneme

Video je dnes veľká časť trhu a Nikon (a ani nikto iný) si už myslím nemôže dovoliť naďalej strácať takto veľkú časť zákazníkov. Z tohto pohľadu je Z6/Z7 veľký úspech, aspoň súdiac podľa internetovej odozvy a Nikonu sa podarilo prelomiť biľag výrobcu nezvládajúceho video.
    To samozřejmě ano. Já jen v reakci na tebe psal, že kdyby udělali bezzrc s videem, které by nepřekonalo jejich video na DSLR, byla by to "hotová konečná".

Ale užívatelia a novinári sú dve veci.
    Rozhodně, novináře a recenzenty to živí. Dokonce i někteří fotografové jsou zainteresování více než zdrávo. A když se pak nedotáhne komunikace, dopadne to jako třeba u českého uvedení Olympusu EM1X, kdy firma hovoří o tom, že někteří fotografové měli produkt na krátké vyzkoušení a na netu vidíš, že některý z nich udělal snad nejobsáhlejší recenzi ve své historii a zároveň firma tvrdí, že od dost přesně (i když ne jménem) specifikovaných fotografů získala info o tom že.... a sdělí úplný blábol(mám na mysli ten o hires a foceni divokých zviřat)

Môžem sa snažiť marketingom zavádzať bežných konzumentov, ale ak si pozvem na prezentáciu špičkových novinárov a recenzentov, tak si musím dať veľký pozor čím ich budem kŕmiť, lebo sa mi môžu odvďačiť negatívnymi recenziami a podraziť celú mediálnu prezentáciu produktu.
    Ale tohle se moc nestává. Lidi v téhle společnosti jsou vychováváni k tomu, aby drželi pusu a krok, nesnažili se prosadit a brali vše tak, jak je jim to naservírováno.

Ale užívatelia a novinári sú dve veci. A to sa presne stalo pri predstavení Z6/Z7, podľa popisu viacerých extrémne vplyvných recenzentov (ľudia z dpreview alebo Northrupovci), keď Nikon nasľuboval hory-doly a novinári ich okamžite konfrontovali. Thom Hogan píše, že podľa jeho dojmu si ľudia z Nikonu mysleli, že majú výrazne lepší produkt, ako naozaj mali.
    Tomu nevěřím. Mohli to hrát třeba. Spíše bych věřil tomu, že věděli, co mají, ale neodhadli, že se setkají s tolika kritikou.

Stabilizáciu v tele mali mnohé zrkadlovky, dnes od Pentaxu, predtým od Sony, Olympusu, či Minolty. Takže vôbec nejde o špecialitu bezzrkadloviek, a vôbec nie je samozrejmosť, že s tým Nikon prišiel. Úprimne som neveril, že to zvládnu, ale presvedčili ma o opaku a za to im tlieskam, lebo to ani náhodou nie je jednoduchá vec.
    No Nikon ale kdesi uváděl, že stabilizaci do těl dávat nechce a nějak to zdůvodňoval, ale nevím kde ani to zdůvodnění. Je docela možné, že i tvrdili, že to mají vyvinuté...kdybych na to narazil, pošlu odkaz, ale pochybuji. Takže asi i proto tvrdím, že LCD i stabilizace soouvisí s tím, že jde o bezzrc.

Tomu nerozumiem, všetci ergonómiu chvália.
    Všichni ne. Je to přeci jen menší a lehčí než jsou ty "PRO". Vsadil bych se, že až vyjde ten top bezzrc Nikon model určený pro "PRO" bude větší a těžší.

Tak ide o nový systém, čo by si čakal?
    Obecně bych čekal, že buď teda dají k dispozici odpovídající skla nebo nebudou pouštět bludy o "PRO" a "TOP" ..... aneb na co ti bude auto s výkonem 900 koní a spotřebou 0,05l benzinu, když nebde mít okna ..

Nerozumiem, 24-70/4 vyzerá ako extrémne podarený objektív, opticky skvelý, pritom kompaktný a za dobrú cenu, najmä v sete. Jeho braček 14-30/4 vyzerá podobne dobre. Čo sa týka 24-70/2.8, tak snáď bolo z roadmapy jasné, že tento príde, tak to nemohlo nikoho prekvapiť. A kľudne môže mať zmysel vlastniť oba, F2.8 pre náročnejšiu prácu a F4 pre kompaktnejšiu zostavu.
    No je to plasťák, opticky je prý povedený, ale plasťák. Bojí se vody, sucha, prachu ... tohle Nikon umí viz třeba 16-80 2,8-4 aneb když zase po letech vyrobili aspoň jeden opticky fajn zoom pro DX, znehodnotili ho aspoň tím, že je to plasťák za 30000 pro změnu ..
    Z road mapy to jasné bylo, taky jsem na ně od začátku nadával, že je to od nich hnus tlačit lidi do nákupu obou.
    Jsem přesvědčen, že lidí, kteří by ocenili, že krom 2,8 mohou mít i 4 verzi jako kompaktnější verzi bude ještě méně než chronických nespokojenců mého ražení

Myslím, že všetky nové sklá pre Z s 47Mpx počítajú.
    Proč si to myslíš?
    Já jsem "netradičně" nedůvěřivý.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Takže kým napríklad ja osobne by som o zrkadlovke od Nikonu kvôli viacerým kritickým veciam nikdy neuvažoval
    Fíha, to sú tvrdé slová, dalo by sa upresniť v čom sa ti zdajú zrkadlovky Nikon tak špatné ? Dík