Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 197 z 201 PrvníPrvní ... 97147187195196197198199 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 2,941 až 2,955 z 3014

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Perfektný článok + ukážky fotiek, prečo mobily vytláčajú klasické foťáky. Autor J.Rybář :
    https://www.fotoguru.cz/mobily-utoci-2/
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Bez názvu.jpg 
Zobrazení: 12 
Velikost: 313.0 KB 
ID: 2694  
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Uz jsem to urcite psal, ale po precteni clanku to rad zopakuji.
    Kdyz si prectu, co pise a kouknu, jake tam dava fotky, je mi zle z toho, na jakou uroven se udajne fotografovani a novinarina u nas dostaly. A samozrejme, to bych rozhodne nechtel tvrdit, ze tohle je dno.

Registrace
    May 2011

Taká je doba. Mobil má ohromnú výhodu v univerzálnosti a pohotovosti. Ďaľšia vec je použitie technológií v zmysle článku J.R., kde skutočne v mnoho prípadoch dá mobil lepšiu fotku bez nutnosti spracovania. Foťákov sa predáva každým rokom menej, až zostanú výlučne profesionálom a náročným amatérom.

Novinarina - novinára/redaktora formujú jeho čitatelia, to im skutočne nemôžme vytýkať, že sa snažia písať konzumným štýlom. Cieľom obchodníka je predať, cieľom redaktora stejne tak. Mňa tiež občas vytočia bulvárne nadpisy článkov o technike a ich obsah, ale počet klikov je pre redaktora presne tak dôležitý ako objem tržieb a marža toho obchodníka.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Pravdu povediac, tie dva príklady vo vyššom rozlíšení, ktoré tam sú (zoom a nočná fotka) ani mňa príliš nepresvedčili.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od jozkopower Zobrazit příspěvek
    Novinarina - novinára/redaktora formujú jeho čitatelia, to im skutočne nemôžme vytýkať, že sa snažia písať konzumným štýlom. Cieľom obchodníka je predať, cieľom redaktora stejne tak. Mňa tiež občas vytočia bulvárne nadpisy článkov o technike a ich obsah, ale počet klikov je pre redaktora presne tak dôležitý ako objem tržieb a marža toho obchodníka.
    To si dovolim nesouhlasit, I kdyz tedy ten mechanismus, ktery popisujes, sedi, to ano.
    Jen s tim rozdilem, ze tedy ten, kdo funguje tak, jak v nem popisujes, neni podle mne novinar, ale treba urednik nebo marketingovy pracovnik (pejorativy, ktere by byly nejprilehavejsi, vynechavam) A uplne stejne, ten kdo nacvaka neco stylem odpovidajicim bezduchemu mackani spouste pro me nebyl, neni a ani nikdy nebude fotograf i kdyz tedy pouziva fotograficka zarizeni k zachycovani veci a deju.
    A on pan Rybář prave podle mne tedy takoveto pojmy a "pojmy" micha a micha .. i v tomhle clanku.
    Pokud jsem stale nesrozumitelny, dam priklad z toho clanku.
    Paklize publikuji clanek jakoze odborny o foceni, venuji se v nem docela odbornym tematum s tim, ze o sobe verejne tvrdim, ze jsem zurnalista a fotograf a do onoho clanku dam jako ukazku fotomaterial, ktery zcela ignoruje zasadni principy fotografovani, napr. "kriva vez",(navic u popisu hned asi preklep) tak nejsem ani fotograf ani novinar.
    A fakt nejde jen o jeden snimek, na ktery bych si zasedl, spise bych rekl, ze cokoliv od onoho pana rozkliknu, podobnou tvorivost tam naleznu.
    Jiste, vetsine to staci, ja se tomu zustanu smat a za fotografy a novinare budu radeji povazovat jine.

Registrace
    May 2011

Zajtra je Veľký deň, Sony predstaví nové videofoťáky. Zvláštne je, že tentokrát nemáme žiadne úniky informácií a to je tesne pred oznámením. Bude konečne oznámená
    nová A7S III ? Proskám musí, musí....
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Zobrazení: 2 
Velikost: 180.3 KB 
ID: 2695  

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    4

Registrace
    May 2011

Tak to je teda krásny prístroj, snímač bude zrejme excelentný, 61MPX + 15EV DR &.

Registrace
    May 2011

Sony A7R IV, na dpreview sú parametre a ukážkové fotky, vypadajú fantasticky :
    https://www.dpreview.com/products/sony/slrs/sony_a7riv
Zobrazení: 2 
Velikost: 56.2 KB 
ID: 2696  

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Zaujímavé, vôbec som nečakal nástupcu A7R III takto skoro, menej ako 2 roky po predstavení. Štvorka má pár významných vylepšení, ale tiež pár sklamaní. 60MPx senzor, vylepšenia na tele, zlepšený systém AF. Na druhej strane chýba zásadný prelom pre video, stále je to max 4K/30p 4:2:0 8bit 100Mbit/s. Asi sa v takto krátkom čase nedalo čakať viac, ale je otázka či radšej nemal prísť nástupca o niečo neskôr aj s 4K/60p atď.

Registrace
    May 2011

Aj mňa zaskočilo uvedenie R-ka, čakal som A7S III, naopak 4K/30p a crop mi pri tak vysokom rozlíšení pripadá fajn. 4K/60p bude mať isto-iste chystaná A7S III, otázka je kedy.

Registrace
    May 2011

Fotka z galérie dpreview upravená na print A4 ISO 10000:
Název: vlčák.jpg 
Zobrazení: 18 
Velikost: 3.11 MB 
ID: 2697  

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

A Slog pro 10bit zase chybi?