Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 202 PrvníPrvní 12341252102 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Nemám s týmito adaptérmi nijaké skúsenosti, ale bol by som veľmi opatrný s funkčnosťou autofokusu vo videu, najmä s tak nízkou clonou a na krátku vzdialenosť. Zrkadlovkový objektív optimalizovaný na fázové ostrenie namontovať cez adaptér na kontrastne ostriaci systém mi neveští veľkú slávu. Aj z toho videa pre adaptér Kipon je vidieť, že to ostrí hrubým odhadom za 0.5-1s (AF-S a automatický výber bodu) a ak potrebuje prejsť výraznejší rozsah, tak je to na mnoho sekúnd. Určite je to použiteľné pre dosť situácií, ale "megarýchle" mi to teda nepríde.

Je pravda, že pre autofokus vo videu samotná rýchlosť objektívu až taká podstatná byť nemusí, najmä ak ide o približne statické scény. Som celkom zvedavý, či by to s tým uzamykaním a doostrovaním dalo použiteľnú kombináciu. Ak sa pre to rozhodneš, tak určite daj vedieť ako to funguje.

Inak čo sa týka A6300 a Sigma MC-11, zaregistrovali ste nejakú informáciu ako to má fungovať vo videu?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Sigma 18-35mm F1.8 dáva s metabones F1.2, na GH4 v ukážke za veľmi slabého svetla veľmi pekný výsledok :

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Sorry, ale nezdá sa mi to prliš presvedčivé - má zapnutý prísvit a aj tak to nedokáže zaostriť. Všimni si, že to ostrí do zvolenej oblasti iba na monitore, v miestnosti to zobrazí veľký štvorec. To znamená, že foťák ostrenie do danej oblasti vzdal a zaostril hocikam na scéne. Na F1.2 je to neprijateľný výsledok. Čo by sa stalo ak by zvolil jeden AF bod a vypol prísvit? Veľmi pravdepodobne by foťák nezaostril.

Každopádne, je to veľmi vzdialené od testu AF-C vo videu. Ani o AF-S nám to veľa nehovorí - nevidím, ako rýchlo to prechádza ostriaci rozsah objektívu ani ako rýchlo a spoľahlivo to zaostrí pri jednom AF bode na niečo s rozumným kontrastom. A vlastne ani nevieme, ako by si v rovnakých podmienkach poradil natívny objektív. Jediné, čo mi to hovorí je, že foťák dokáže svižne vyhodnotiť situáciu, takže spolupráca s adaptérom asi funguje dobre.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Inak čo sa týka A6300 a Sigma MC-11, zaregistrovali ste nejakú informáciu ako to má fungovať vo videu?

Registrace
    May 2011

A tu je lowlight :

Registrace
    May 2011

Tak toto video som nemal vidieť, cítim niečo v lufte : Sony A7S II + Sony 35mm F1.4 :

Registrace
    May 2011

kolyy - existuje nejaký iný ako ekonomický dôvod prečo sa nevyrábajú na M4/3 systém svetelnejšia sklá, napr. F0.7 ?
    Pokial vydelím číslo 1 druhou odmocninou z 2, získam clonové číslo 0.7, za predpokladu platnosti rovnice F = ohnisko / priemer vst. čočky mi vychádzajú vcelku prijateľné fyzické veľkosti objektívu. Nevieš v čom je problém ?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

joeh:

- A6300+MC11+18-35/1.8 (foto) - to vôbec nevyzerá dobre, neustále to pulzuje a prechádza rozsah, príde mi ako by to ostrilo kontrastne a nie fázovo. Snáď je to len detekciou tvárí alebo niečo podobné.

- A6300+MC11+18-35/1.8 (low light video) - podstatne lepšie, to dáva nádej, že je to vo videu použiteľné.

- M4/3 ultrasvetelné objektívy - neviem, asi by to bolo veľké a drahé. Na 4/3 zrkadlovkový systém boli podstatne svetelnejšie sklá. Napríklad Zuiko 14-35mm F2 vážil skoro kilo, 35-100mm F2 1.7kg, ceny astronomické. Samozrejme, Sigma 18-35/1.8 dosť popiera, že by to tak nutne muselo byť. A so speedbosterom to vyzerá hrozne jednoducho. Neviem, či sú tam nejaké zásadné kompromisy. Čo sa týka pevných skiel pod F1, môže tam byť aj nejaký zásadnejší konštrukčný problém. Hovoríme o tom, že vstupná pupila má väčší priemer ako je ohnisková vzdialenosť. Ale varím z vody, prirodzene.

- A7S II - lepšie mi príde originál Sony video:

Registrace
    May 2011

Sonka A7S II to je iná kapitola, 12Mpx na FF čipe dáva v lowlight prvotriedne výsledky. Stiahol som aj nejaké fotky v RAW a skúsil prevzorkovať na print A4, ISO 6400 a ISO 5000 :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 6400.jpg 
Zobrazení: 81 
Velikost: 2.45 MB 
ID: 1872   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 5000.jpg 
Zobrazení: 62 
Velikost: 3.50 MB 
ID: 1873  

Registrace
    May 2011

Do tuningu GX80 pridávam blesk FL200L, ktorý disponuje okrem výbojkového blesku i AF-asistentom a videosvetlom :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: tuning.jpg 
Zobrazení: 81 
Velikost: 217.0 KB 
ID: 1876  

Registrace
    May 2011

Kto má záujem stiahnuť ukážku original 4K videa, je to možné z odkazu. Clip je točený so seťákom na ISO1600 s časom 1/25s. Zdá sa, že výrobca zapracoval na AF. Video je pekne ostré /v rámci možností dlhého času v pohybe/, sýte farby, kontrast a spomínaný autofocus :

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Porovnanie so zapnutou/vypnutou stabilizáciu v tele s (nestabilizovaných) Olympusom 17mm F1.8. Vyzerá to podľa mňa veľmi presvedčivo. Ale AF až taký úžasný s týmto objektívom nie je, zdá sa že pri 4K s GX80 je to o niečo slabšie ako som zvyknutý s GM5 a 1080p.

Registrace
    May 2011

- s Olympusom je to diametrálne odlišný príbeh, AF na figu. Autor mal zvoliť firemnú jednasedmu 15mm.

Registrace
    May 2011

Fototest GX80 s novým seťákom 12-60mm : http://www.dslrmagazine.com/pruebas/...ueba-de-campo/

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2015

Díky za video!! Super výsledek.

Strana 2 z 202 PrvníPrvní 12341252102 ... PosledníPoslední