Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 45 z 202 PrvníPrvní ... 3543444546475595145 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 661 až 675 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Zaujímavé na tom je, že najočakávanejší režim, čiže 4K 4:2:2 10bit vypadá podľa Cinema5D stejne ako 4:2:0 8bit. a navyše podstatne viac šumí. Zdroj EOSHD, Cinema5D. Na slashcam namerali v 4K crop 2,26
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Iste, už sme to diskutovali, momentálne to zostáva ako otáznik. Myslím, že až sa to dostane vo finálnej verzii do predaja a ľudia to v širšom meradle odskúšajú, tak sa rýchlo ukáže pravda, t.j. či má 10bit mód reálny prínos.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Ten záber, ktorý ukazuješ je možno priclonený, ale podstatné sú predsa tie približovačky. Mrkni sa na 8:05, tam je rozmazanie pozadia jasne vidieť.
    Zrejme myslíš záber v prílohe, áno ak by takto pracoval AF je to super, ale má to háčik. Toho snowmana kamera sledovala ako sa približuje a niekoľko sekúnd bol veľmi blízko nie celkom zaostrený, AF začal preostrovať na blízko a hneď nato snowman odpochodoval ďalej a už AF mal zaostrené. Uznávam, že to vypadá pekne.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Bez na?zvu.jpg 
Zobrazení: 66 
Velikost: 392.9 KB 
ID: 2041  

Registrace
    May 2011

V linku autor popisuje autofocus GH5 firmware 1.0, spomína čas preostrovania 4 sekundy https://www.dpreview.com/forums/thread/4125525

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    Zrejme myslíš záber v prílohe, áno ak by takto pracoval AF je to super, ale má to háčik. Toho snowmana kamera sledovala ako sa približuje a niekoľko sekúnd bol veľmi blízko nie celkom zaostrený, AF začal preostrovať na blízko a hneď nato snowman odpochodoval ďalej a už AF mal zaostrené. Uznávam, že to vypadá pekne.
    Rozostrená bola cca 1s, a to v momente veľkého priblíženia, keď mal kameraman veľké problémy udržať snowboardistu v zábere. Následná druhá približovačka bola bezchybná. Podľa mňa je to paráda a mne by to takto stačilo, ak by to bolo typické. Obávam sa však, že za slabšieho svetla a na krátke vzdialenosti to nebude také presvedčivé.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Pridám ešte jednu vec na zamyslenie - postupne posúvam fotenie s GM5/GX80 na vyššiu úroveň čo sa týka autofokusu. Fotil som už niektoré fakt náročné veci, napríklad naposledy dieťa na naozaj veľkom reťazovom kolotoči. Aj s GM5, ktorý nemá ani DFD, som bol schopný s teleobjektívom bez problémov vyfotiť ostré fotky priamo oproti približujúcej sa sedačke na kolotoči vo veľkej rýchlosti. To čo dokázal Panasonic s kontrastným ostrením pri fotení je vskutku neskutočné. Zrejme veria, že sa im podobný husársky kúsok podarí aj vo videu. Mám pochybnosti, ale počkal by som si.

Registrace
    May 2011

Nové video AF od cameralabs interes od 18. sekundy :

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Toto je tiež dosť dobré:

Registrace
    May 2011

To čo dokázal Panasonic s kontrastným ostrením pri fotení je vskutku neskutočné. Zrejme veria, že sa im podobný husársky kúsok podarí aj vo videu. Mám pochybnosti, ale počkal by som si.
    To je práve mimoriadne zvláštne u DFD, že fotorežim zvláda autofocus parádne a u videa je slabší jak tá čínska prvotina M4/3 Xiaomi.
    V čom je problém...

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

To je práve mimoriadne zvláštne u DFD, že fotorežim zvláda autofocus parádne a u videa je slabší jak tá čínska prvotina M4/3 Xiaomi.
    V čom je problém...
    Poviem Ti v čom si myslím, že je problém. Podľa mňa je Tvoja predstava a predstava Panasonicu o kvalitnom AF vo videu diametrálne odlišná. Ty si zrejme myslíš, že čím rýchlejšie AF reaguje, tým lepšie. Panasonic si asi myslí úplný opak. Môj názor je niekde na pol ceste, ale musím povedať, že v mnohých reálnych situáciách aj ten dnešný AF v GX80 funguje dobre. A čím viac skúseností s ním mám, tým menší problém v ňom vidím, lebo viem čo od neho očakávať. GX80 preostruje v 4K naozaj pomaly a plynulo, ale zistil som, že vlastne mi to vyhovuje, lebo omnoho väčší problém je pulzovanie a rýchle preostrenie niekam do neznáma. To GX80 prakticky nerobí, AF je s trochou skúseností veľmi spoľahlivý.

Takže sorry, to čo predvádza tá čína je hrôza. Je to rýchle, áno, ale nie je to plynulé a strašne to pulzuje.

Registrace
    May 2011

Ty si zrejme myslíš, že čím rýchlejšie AF reaguje, tým lepšie. Panasonic si asi myslí úplný opak.
    - nejde len o rýchlosť, ale aj o spoľahlivosť, citlivosť a ako správne podotýkaš bez pulzovania. To jest, vyvážený autofocus, na ktorý je spoľahnutie v každej situácii. Pohodové točenie bez stresu, ktoré zábery budú neostré. Však u GH5 je nastavenie rýchlosti AF, lenže to funguje len na bezproblémové scény.

Registrace
    May 2011

predstava Panasonicu o kvalitnom AF vo videu diametrálne odlišná. Ty si zrejme myslíš, že čím rýchlejšie AF reaguje, tým lepšie. Panasonic si asi myslí úplný opak.
    - Panasonic si myslí asi zle, keď konkurencia Canon, Nikon, Sony, Fuji dávajú rýchly PDAF, napríklad Nikon V3 vs. Panasonic GH4 :

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Pohodové točenie bez stresu, ktoré zábery budú neostré.
    To je ten rozdiel filozofie. Predsa ak chcem vážnejšie točiť, tak ostrenie je základná vec, ktorú pri tom točení musím riešim. Či autofokus alebo manuál. Ak chceš ostriť na stred a zabudnúť, tak proste ostaň pri Sony, nemá cenu to riešiť.

---------- Doplněno v 00:11 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 00:07 ----------

- Panasonic si myslí asi zle, keď konkurencia Canon, Nikon, Sony, Fuji dávajú rýchly PDAF, napríklad Nikon V3 vs. Panasonic GH4 :
    Ale otázka PDAF vs CDAF je celkom niečo iného ako otázka rýchleho či pomalého ostrenia. Toto video je ďalšou nezmyselnou ukážkou prístupu, že mávame náhodne kamerou a čakáme, že to rýchlo preostrí na hocičo. Je toto naozaj reálny príklad toho, čo chceš pri zábere?

Registrace
    May 2011

Toto video je ďalšou nezmyselnou ukážkou prístupu, že mávame náhodne kamerou a čakáme, že to rýchlo preostrí na hocičo.
    - To video Nikon vs. Panasonic neni mávanie, je to prekomponovanie statickej scény a musíš predsa uznať že Panák to nezvláda.

Je toto naozaj reálny príklad toho, čo chceš pri zábere?
    Samozrejme, nedávno som točil okrúhle výročie a manželský pár - oslávenci tancovali veľmi akčne, pohybovali sa od objektívu tak 2 až 10 metrov. Fáza to zvládla bravúrne i pri biednom svetle a video vypadá fakt slušne. S DFD by som si ani neškrtol.

Registrace
    May 2011

Pre záujemcov o kvalitné presnímkovanie 4K videa dávam do pozornosti novú verziu Adobe Media Encoder CC 2017 /v. 11.0.2.53/.
    V prílohe je ukážka štandartnej rýchlosti 4K / 60p, zrýchlené, spomalené. Kto má záujem o danú problematiku, clip sa dá stiahnuť, to doporučujem, prehrávanie priamo zo serveru nieje úplne plynulé :

Strana 45 z 202 PrvníPrvní ... 3543444546475595145 ... PosledníPoslední