Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 48 z 201 PrvníPrvní ... 3846474849505898148 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 706 až 720 z 3014

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    Človek Ťa sleduje dlhé mesiace tu a aj na susednom TV fóre a už konečne pochop, že si len na smiech.
    Prečo sleduješ dlhé mesiace moje príspevky, to nechápem...

Ako si môžeš niečo vymyslieť čo je totálna sprostosť a prezentovať to ešte ako svoje vlastné know-how?
    Čo máš konkrétne na mysli ?

Táto fičura má množstvo nastavení, od určenia objektov, cez dobu prechodu ( čiže zaostrenie na iný objekt ). Nastavíš, uložíš a môžeš spustiť záznam.
    Napísal som to isté, pred točením sa dajú nastaviť 3 roviny zaostrenia a potom prepínať. Skús to pochopiť...
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2007
    Fotografií
    13

nevťahuj ma do tvojej osobnej zakomplexovanosti.
    Aby som to zhrnul a nepísal zbytočne : napísal si opäť blud, citujem :
    Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    Panasonic GH5 - výrobca si uvedomuje nedostatky autofocusu v režime videa a snaží sa to vylepšiť novou funkciou " transition". Kameraman zadá pred natáčaním 3 roviny zaostrenia a počas točenia môže prepínať. Preostrovanie je dlhé, 4 sekundy, ale aspon to tak zbesilo nepulzuje.

Registrace
    May 2011

jarino1978, neodpovedal si konkrétne ani na jedinú otázku, tvoje vyhýbavé odpovede, samé ataky, urážky, nadávky, to je už skutočne moc. Na tvoje príspevky už nebudem reagovať, nehnevaj sa, čo je moc, to je moc....

Registrace
    May 2011

Autor videa hovorí o probléme s autofocusom u Panasonicu GH5 :

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Umí niekto odpoveď na otázku - koľko Mpx sa zahodí z 20Mpx snímača s pomerom strán 4/3 v režime videa, teda 16:9, za predpokladu snímania celej šírky snímača ?
    Sú to tri štvrtiny, t.j. využije sa 15Mpx (výška je 4/3 x 9/16).

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Autor videa hovorí o probléme s autofocusom u Panasonicu GH5 :
    Ale tiež viackrát opakuje, že autofokus vo videu pri Panasonicoch všeobecne je veľmi dobrý...

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Ale tiež viackrát opakuje, že autofokus vo videu pri Panasonicoch všeobecne je veľmi dobrý...
    Obávam sa, že to už dneska neplatí. Konkurencia Canon, Fuji, Sony prešli u svojich vlajek na fázu...

---------- Doplněno v 22:09 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 22:04 ----------

Sú to tri štvrtiny, t.j. využije sa 15Mpx (výška je 4/3 x 9/16).
    Dík, to by umožnilo zoomovanie s pevným sklom v režime 4K videa. U GH5 som informáciu nenašiel, snáď to tam dali.

Registrace
    May 2011

Pre objektívnosť treba uznať, že problémy s AF u nových modelov nemá len Panasonic, ale napríklad aj Yi M1. Začína to v 0:36s. :

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Obávam sa, že to už dneska neplatí. Konkurencia Canon, Fuji, Sony prešli u svojich vlajek na fázu...
    Iste, ale práve preto by som bral komentár toho pána s rezervou.

Dík, to by umožnilo zoomovanie s pevným sklom v režime 4K videa. U GH5 som informáciu nenašiel, snáď to tam dali.
    To je veľmi dobrá otázka a naozaj je tam značná rezerva pre orez. Nečakal by som vyložene plynulý zoom ako má Sony, to by chcelo kompletne prepracovaný soft, ale režim ETC ako má dnes Panasonic pri FHD videu je realistické očakávať (je to zoom na 1:1 vyčítanie pixelov). Bohužiaľ zatiaľ som videl konfliktné informácie, jeden zdroj kde tvrdili, že to má mať a jeden, kde naopak nie.

---------- Doplněno v 22:36 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 22:31 ----------

Pre objektívnosť treba uznať, že problémy s AF u nových modelov nemá len Panasonic, ale napríklad aj Yi M1. Začína to v 0:36s. :
    Ale to je AF pre foto. Tým nehovorím, že Yi má super AF pre video, práve naopak, ale toto video je o inom.

Registrace
    May 2011

Ale to je AF pre foto. Tým nehovorím, že Yi má super AF pre video, práve naopak, ale toto video je o inom.
    Milan v súvislosti s AF u videa podotkol, že číňanko Yi M1 má rýchlejší AF, ako Panasonic...

Registrace
    May 2011

režim ETC ako má dnes Panasonic pri FHD videu je realistické očakávať (je to zoom na 1:1 vyčítanie pixelov). Bohužiaľ zatiaľ som videl konfliktné informácie, jeden zdroj kde tvrdili, že to má mať a jeden, kde naopak nie.
    To bude škoda, ak to tam nedali. Dokúpil som k A6300 116g seťáčik /16-50mm/ na cesty a je to paráda, je z toho v 4K režime plynulý powerzoom s rozsahom 24-150mm.

Registrace
    May 2011

Panasonic GH5, v ukážke autofocus veľmi pekne drží zaostrenie na holuba, objekt záujmu je kontrastný a pracuje to presne tak, ako má :

Registrace
    May 2011

Fujifilm X-T20, sympatický prístroj, ktorý celkom svižne preostruje, avšak chýba tomu noblesa, plynulosť. Preostrovanie je hrubé, skokové a zarážajúca je stejne hrubá, skoková zmena expozície. Fujine musíme dať ešte nejaký čas na doladenie základných vecí. Spomínané atribúty obsahuje video v linku od 28. sekundy :

Registrace
    May 2011

Nečakal by som vyložene plynulý zoom ako má Sony, to by chcelo kompletne prepracovaný soft, ale režim ETC ako má dnes Panasonic pri FHD videu je realistické očakávať (je to zoom na 1:1 vyčítanie pixelov).
    Ak som dobre pochopil, režim ETC v prípade FHD videa sníma veľmi malú plochu čipu zo stredu o veľkosti 2Mpx, tak ?

Registrace
    May 2011

Ako som nedávno spomínal, malý seťáčik 16-50mm OSS na tele Sony A6300 umožňuje v režime 4K videa plynulý zoom v rozsahu
    24-150mm v plnom rozlíšení 8Mpx, ukážka v linku :

Strana 48 z 201 PrvníPrvní ... 3846474849505898148 ... PosledníPoslední