Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 60 z 202 PrvníPrvní ... 1050585960616270110160 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 886 až 900 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Osobně jsem to neměnil a nestudoval, ten hledáček je natolik fantastický, detailní a zvětšení dostatečné, že jsem peaking docela rychle vypnul.
    To chceš točiť pohyb a zároveň zaostrovať cez hľadáčik ? To ja nedokážem...

---------- Doplněno v 23:17 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:13 ----------

Vysoký šum v 10 bitech bereš jako známku nedokonalosti, problému, přitom je to vyýhoda slabšího zpracování obrazu stejně jako je tomu v RAWu.
    Šumí to i v 8bit, celkový vysoký šum mi vadí. Čím je šum výraznejší, tým agresívnejšie musí zapracovať odšum.
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    To chceš točiť pohyb a zároveň zaostrovať cez hľadáčik ? To ja nedokážem...

Šumí to i v 8bit, celkový vysoký šum mi vadí. Čím je šum výraznejší, tým agresívnejšie musí zapracovať odšum.
    To bude záležet na scéně. Osobně mi na fotoaparátu focus peaking vždycky chyběl, ale poslední dobou mi to nějak začíná vyhovovat bez něj. Ale pro některé scény se to hodí. Ostatně na testovací GH5 jsem si hodil rovnou funkční tlačítko pro jeho rychlé vypnutí a zapnutí.

Co se týče šumu, tak nemusí. To právě záleží na tom, zda to odšumět chceš nebo nechceš. Pokud nechceš, máš možnost to tak nechat, pokud chceš, můžeš to odšumět. Když to za tebe už odšumí fotoaparát, tak s tím pak už nic nenaděláš. Prostě máš možnost volby a o to jde.

Registrace
    May 2011

Co se týče šumu, tak nemusí. To právě záleží na tom, zda to odšumět chceš nebo nechceš. Pokud nechceš, máš možnost to tak nechat, pokud chceš, můžeš to odšumět. Když to za tebe už odšumí fotoaparát, tak s tím pak už nic nenaděláš. Prostě máš možnost volby a o to jde.
    Ty ma stále nechápeš, ja predsa netvrdím, že uživateľská možnosť zasahovať do odšumu je na figu. Ja tvrdím, že konkrétny prístroj GH5 na vyšších citlivostiach priveľa šumí, to je myslím fest rozdiel.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Ty ma stále nechápeš, ja predsa netvrdím, že uživateľská možnosť zasahovať do odšumu je na figu. Ja tvrdím, že konkrétny prístroj GH5 na vyšších citlivostiach priveľa šumí, to je myslím fest rozdiel.
    Kdybys zase nekecal. Cituji "Potvrdili sa dva závažné problémy vo finálnej verzii firmware, ako to prezentujú napr. poľské stránky a to strata reálnej farby od ISO6400 vyššie a zvýšený šum v 10bit ?" Vyšší šum v 10bitovém režimu dle tohoto, cos říkal, považuješ za závažný problém, přitom jde (podle toho, co jsem v těch videích viděl) jen o snížení odšumování pro zvýšení možností práce při zpracování videa. Vůbec jsi tam nikde nepsal o tom, že GH5 hodně šumí, jen jsi psal o vyššímu šumu v 10bitovém režimu jako závažném problému. Já tě chápu velmi dobře, zase se ti něco ne úplně tak potvrdilo, jak bys chtěl, tak otáčíš na trochu odlišné téma, aby bylo zase něco špatně.

Registrace
    May 2011

Já tě chápu velmi dobře, zase se ti něco ne úplně tak potvrdilo, jak bys chtěl, tak otáčíš na trochu odlišné téma, aby bylo zase něco špatně
    Práve naopak, zvýšený šum na 10bit si potvrdil i ty, rozdiel je akurát v tom, že to obhajuješ lepším detailom. Zatial som nevidel video, kde by detaily na 10bit vynikli proti 8bit. A špatností v kvalite výstupu má GH5 do aleluja.

Registrace
    May 2011

Takto rozhodne nemá vypadať obraz z akože špičkového prístroja :

Registrace
    May 2011

Vůbec jsi tam nikde nepsal o tom, že GH5 hodně šumí, jen jsi psal o vyššímu šumu v 10bitovém režimu jako závažném problému.
    O tom, že GH5 hodne šumí som písal už minimálne 3x, sám si mi odpísal, že od 4/3 čipu nemám čakať více...

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

O tom, že GH5 hodne šumí som písal už minimálne 3x, sám si mi odpísal, že od 4/3 čipu nemám čakať více...
    S tebou se fakt nedá diskutovat. Když odepisuju na to, že 10bit šumí více než 8 bit, tak odepisuju na to, že 10bit šumí více než 8 bit a ne že 8bit šumí hodně, to je zase druhé téma, tak to nepleť do toho prvního. Odepisoval jsem na srovnání 10bit vs 8bit, tak do toho nepleť šum jako takový. Odepisoval jsem na 10bit vs 8bit, 10bit vs 8bit, 10bit vs 8bit...

Já to neobhajuji lepšími detaily, ale tím, že si s tím můžeš udělat, co chceš. Odšumět, neodšumět, to už je záležitost konkrétního kameramana, nejsi natolik odkázán na výstup z procesoru. 8bit totiž vytváří ve hladkých plochách občasné hladké chuchvalce po odšumu, zatímco 10bit šumí všude tak nějak stejně, a tedy když to proženeš úpravami, ty chuchvalce se nestanou viditelnějšími, neboť tam žádné nejsou (v běžném videu si jich určitě nevšimneš). Hovořil jsem několikrát o odšumovacích artefaktech a bohatších možnostech úprav. Ale když pro tebe více "raw" obraz nemá význam, a považuješ ho za problém, tak co člověk nadělá. V profi sféře se RAW kamery cení, no pro tebe je přibližování se k "raw" obrazu zásadní nedostatek a přešlap. Každý to holt vidíme jinak. A já měl za to, že nadšenci a profíci preferují vlastní úpravy a co nejmenší degradaci obrazu zpracováním ve fotoaparátu.

Registrace
    May 2011

S tebou se fakt nedá diskutovat
    Myslel som, že diskusia je o výmene názorov.

Když odepisuju na to, že 10bit šumí více než 8 bit, tak odepisuju na to, že 10bit šumí více než 8 bit a ne že 8bit šumí hodně, to je zase druhé téma, tak to nepleť do toho prvního.
    Ano, v tomto prípade máš pravdu. Mal som sa strikne držať danej témy, troška som to zovšeobecnil, ospravedlňujem sa.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Myslel som, že diskusia je o výmene názorov.
    Pokud jsou o stejném tématu, tak ano. Problém je, když se v případě nedostatku argumentů začne stáčet "diskuze" na jiné téma, tedy se předkládají názory na jiné téma, než o kterém se diskutuje.

Registrace
    May 2011

Panasonic GH5, nový test autofocusu od známeho testera. Začína od 13:00, komentár zbytočný :

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2008

Člověče joeh ty jsi opravdu agent od Sonyho.Už jsem ti tu jednou psal ty jsi koupil foták na nimrání se v blbinkách nebo na filmování a focení?Žádný přístroj foták i kamera samozřejmě nefunguje naprosto ideálně, vždy se na něm dá něco vytknout i kdyby stál půl melounu.

Registrace
    May 2011

MONYS, ty si hlavne písal o finálnej verzii firmware, ktorá to má všetko zachrániť. Žiadna kamera nebude naprostý ideál, ale to čo predvádza GH5 je masaker motorovou pílou, však skukni to video o príspevok vyššie...To je objektívny test, nie tvoje zbožné priania.

Registrace
    May 2011

MONYS, ešte jedna myšlienka - teba nechcem iritovať, teba určite nie, ty si dobrý človek.
    Nájdem nejaké pekné videjko z GH5 a linknem...

Registrace
    May 2011

Panasonic GH5, pekné autíčko :