Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 62 z 202 PrvníPrvní ... 1252606162636472112162 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 916 až 930 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    U Premiere Elements je potřeba to nejprve nechat "vykreslit". Verze od verze se ale liší, takže nevím, kde to má ta tvá. Vtip je v tom, že jak to nahodíš na časovou osu, necháš si to "předpřipravit", já tam mám tlačítko "vykreslit", spustit se to ale dá i Enterem. Aplikace to rychle překóduje do nízkého rozlišení s příšernou kvalitou a to se pak zobrazí místo těch náhledů (barevný ukazatel jednotlivých klipů pod časovou osou je zelený a ne oranžový, červený nebo žádný). Pak to klidně může být editace i 4K videa a přehrává se to rychle, neboť ty náhledy pro stříhání a další editaci jsou možná tak nějaké WVGA nebo něco takového.
    Dík, problém bol, že to tlačítko u mňa nič nerobilo. Ale už som to vyriešil - projekt sa musí manuálne vytvoriť a rozlíšenie je treba zvoliť iné ako 4K, pričom sa tiež musí zakázať automatická zmena nastavenia podľa importovaného súboru. Je to podivné, ale potom zrazu vytváranie náhľadov funguje tak ako píšeš. Pritom rozlišenie náhľadov nemá zjavný súvis so zvoleným rozlíšením projektu. Ide o aktuálny Premiere Elements 15.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    K autofokusu pri GH5 - videl už som dosť serióznych testov, aby som si dovolil to vyhodnotiť. Dole pridávam niektoré, čo tu neboli.
    Tak ten prvý test čo si linkol, som ešte nevidel. Je to najkomplexnejší test autofokusu GH5 aký sa dá nájsť. Videotest je zverejnený len dva dni a už má 500 príspevkov. Diskutujúci nemôžu uveriť, že je AF tak špatný. Určitá skupina dúfa v nový firmware, iní podozrievajú na vadný testovací kus. My už pravdu poznáme, tak ešte raz - diskusia pod videom :

Registrace
    May 2011

projekt sa musí manuálne vytvoriť a rozlíšenie je treba zvoliť iné ako 4K
    Zadaním parametrov projektu vlastne určíš editoru v akom formáte má pracovať interne. Pre pomalé počítače je veľmi výhodné použiť editor s možnosťou takzvaného proxy modu. Pracovať v natívnom rozlíšení na časovej ose je dôležité pre aplikáciu efektov ako napríklad jemné doostrenie, kde plné rozlíšenie v náhľade je nutnosť. Už dlho používam Final Cut, predtým Corel a ten proxy modom disponoval.

Registrace
    May 2011

Aféra so špatným autofocusom GH5 začína naberať slušné obrátky. Tester Max vyzval testera PhotoJoseph na konfrontáciu a je ochotný zaplatiľ letenku, aby mu predviedol správnu činnosť AF. Max má pravdu, Joseph to má predom prehraté.

Registrace
    May 2011

Rekviem pre Panasonic GH5 :

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    Zadaním parametrov projektu vlastne určíš editoru v akom formáte má pracovať interne. Pre pomalé počítače je veľmi výhodné použiť editor s možnosťou takzvaného proxy modu. Pracovať v natívnom rozlíšení na časovej ose je dôležité pre aplikáciu efektov ako napríklad jemné doostrenie, kde plné rozlíšenie v náhľade je nutnosť. Už dlho používam Final Cut, predtým Corel a ten proxy modom disponoval.
    Jasné, problém je v tom, že pri Premiere Elements sa proxy mód nezapína v nastaveniach, tam nič nie je, ale je dosť neintuitívne schovaný pod tlačítkom "Render" resp. "Vykreslit". A navyše to tlačítko vôbec nič nerobí, ak je rozlíšenie projektu nastavené na 4K. A keby to nestačilo, tak rozlíšenie projektu sa automaticky zmení na 4K ak sa ako prvý pridá 4K klip, a teda proxy mód sa vypne. Je nutne v nastaveniach projektu, ešte predtým než sa nahrá prvý záber, nastaviť zakázanie automatickej zmeny rozlíšenia podľa importovaného videa.

Čo sa týka Corelu, práve testujem VideoStudio X10 a celkom sa mi to pozdáva. Má to dosť vecí, ktoré sa mi vyložene hodia (v prvom rade možnosť automatickej synchronizácie externého audia). Proxy mód je šikovný a dá sa nastaviť. Dosť uvažujem, že na neho prejdem. Aké si mal s Corelom skúsenosti (a v akej verzii)?

---------- Doplněno v 21:42 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 21:39 ----------

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    Rekviem pre Panasonic GH5 :
    Nepovedal by som, že je to rekviem, prístroj má veľa unikátnych predností aj keby autofokus vôbec nemal. Ale ten rozdiel voči dobre fungujúcej fázovej detekcii je vskutku do očí bijúci. Snáď správa dorazí aj do Panasonicu.

Registrace
    May 2011

Aké si mal s Corelom skúsenosti (a v akej verzii)?
    Corelu som bol verný veľmi dlho, vari od verzie 3, vtedy frčali páskové kamerky na miniDV kazety s rozlíšením SD PAL, takže spokojnosť.
    S príchodom HDV kamier som sa dopracoval na verziu 9. Potom prechod na flash disk a Magix Pro. Rozhodne doporučujem vyskúšať.

Registrace
    May 2011

Pomaly sa blíži nová 4K mašina s velikým čipom : http://www.letsgodigital.org/nl/43697/sony-a7-iii/

Registrace
    May 2011

Nikon D7500, v tomto prípade bude zaujímavé, ako výrobca vyriešil 4K záznam, pretože D500 to má dosť odfláknuté
    http://thenewcamera.com/nikon-d7500-first-image-leaked/

Registrace
    May 2011

Canon 5D III, kto má uvedený prístroj, je tu nadstavba firmware : https://www.dpreview.com/news/897401...n-eos-mark-iii

Registrace
    May 2011

Canon 6D II, pravdepodobne bude disponovať 4K videom s dual-pixel autofocusom : http://www.cameraegg.org/canon-6d-ma...2017-in-april/

Registrace
    May 2011

Rok 2017/18 bude podľa všetkých indícií mimoriadne plodný na prístroje s 4K videom. Dominovať ponuke budú prístroje s veľkým čipom a rýchlym autofocusom, najme APS-C a FF prístroje firmy Canon a Sony, zamútiť vodu sa podarí aj Nikonu.

Registrace
    May 2011

V blízkej dobe čaká i menej náročných amatérov zmena v kvalite domáceho 4K videa. Patlaniny typu videa v prílohe nebudú mať priestor i v najnižšom segmente. Nové prístroje sa budú vyznačovať solídnym DR, nízkym šumom, peknou farebnosťou a hlavne to bude zaostrené :

Registrace
    May 2011

MediaInfo, program podrobne informuje o audio-videosúbre s možnosťou zmeny zobrazenia informácií. Soft používam asi dva roky k plnej spokojnosti. Autor poskytuje pravidelné aktualizácie, doporučujem.
    http://www.stahuj.centrum.cz/multime...tni/mediainfo/

Registrace
    May 2011

HandBrake, výborný program na konverziu videa s dôrazom na kodek H.264, stejne doporučujem.
    https://handbrake.fr/downloads.php