Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 70 z 202 PrvníPrvní ... 2060686970717280120170 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1,036 až 1,050 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    asi sa nerozumieme. veď práve pre to som drcol do toho obrazu. chlapi, je mi to jasné, čo je to rolling shutter a práve pre to, že A6500 má RS ako prasa byť @joeh, tak to radšej zvesím ( asi sa niekedy vyjadrujem v metaforach ), ale zvesím to video z vimeo a zvesím aj ten obraz. Pretože toto video jasne dokazuje, že RS má A6500 veľmi, ale veľmi veľký a viditeľný. S tým sa nikto nepochváli.
    Já bych právě ocenil, že ukázal nectnosti Sony a ne jen nectnosti Panasonicu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2007
    Fotografií
    13

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Já bych právě ocenil, že ukázal nectnosti Sony .
    bez flame. ako poznám roky @joeh, tak toto nebol ten zámer

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

ako poznám roky @joeh

Že by sme sa my dvaja poznali o tom nič neviem, aspon neklam. Čo sa týka ukážky rolling shutter, nikto mi nedržal kolt pri hlave, aby som to zverejnil.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2007
    Fotografií
    13

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    Že by sme sa my dvaja poznali o tom nič neviem, aspon neklam. Čo sa týka ukážky rolling shutter, nikto mi nedržal kolt pri hlave, aby som to zverejnil.
    ale ale. za tie 2-3 roky sme sa koľkokrát pohádali ?

Registrace
    May 2011

Nedávno padla zmienka o GH4 a už tu máme test vs. GH5. Hoši sa pri teste náramne zabávajú. Jeden lepší ako druhý :

Registrace
    May 2011

Ruský Zenit sa vracia a to rovno so svetelnosťou F0.95 a 14-lamelovou clonou na Sonyho E-bajonet :
    https://petapixel.com/2016/04/19/zen...1-2-85mm-f1-2/

Registrace
    May 2011

Panasonic GH5, v súvislosti s uvedením nového firmware s podporou 10-bit som troška prelustroval kvalitu FHD videa a smekám, je to vskutku vynikajúce. Ak má niekto pár sekúnd origoš videa s pôvodným firmware alebo link, budem rád. Díky.

Registrace
    May 2011

ale už napr. A9 sa snaží hrabať vyššie ako mainstream.
    To si zle vysvetluješ. Nový Sony A9 nie je prioritne zameraný na video, to bude A9S poťažne A7S III.
    A9 je koncepčne určený na akčnú fotografiu, šport a vzhľadom k možnostiam silent uzávierky i diskrétne fotenie. Má ambície konkurovať ikonám od Canonu a Nikonu podľa obrázku :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: bingo.jpg 
Zobrazení: 24 
Velikost: 168.7 KB 
ID: 2072  

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2007
    Fotografií
    13

reálne skúsenosti s GH5 už majú chalani v susednom fóre, tak sa môžeš do nich pustiť

Registrace
    May 2011

reálne skúsenosti s GH5 už majú chalani v susednom fóre, tak sa môžeš do nich pustiť

Prečo by som to robil, na osobné útoky si expert ty, tak sa do nich pusti ty. A nepoučuj, kde má človek prispievať, ja prispievam na digimanii a tak to aj zostane, zapíš si to láskavo za uši !

Registrace
    May 2011

Sony A9, veliký čip produkuje nádherný obraz - farby, dynamický rozsah, kresba i filmový look :

Registrace
    May 2011

Sony A9, fotky v plnom rozlíšení na rôzne ISO : https://www.cameralabs.com/sony-alpha-a9-review/3/

Registrace
    May 2011

Heslo dňa aj budúcnosti - veľký snímač, HDR, perfektný autofocus. Všetko to musí fungírovat i v spomalenom videu :

Registrace
    May 2011

Sony A9, už sú dostupné RAW snímky, napríklad v linku v sekcii gallery : http://www.imaging-resource.com/PROD...9A.HTM#gallery

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Pre mňa je A9 hlavne zmarenou príležitosťou na A7 III. Opäť a znova Sony smeruje svoje inovácie do astronomických cenových kategórií a v mainstreame necháva hniť staré modely. Mne osobne A9 nedáva zmysel ako konkurencia k 5D a 1DX, ale čo ja môžem vedieť. K tomu sa pridáva oklieštené video (chýbajú obrazové profily). Asi danú predajnú cenu Sony nepovažuje za dostatočnú za plne vybavený prístroj pre foto/video. Tipnem si, že v príprave je ešte A9S, až to bude kompletný prístroj aj pre video. A to za, prirodzene, adekvátne navýšenú cenu - ktorú si ešte Steven Spielberg alebo niektorí z arabských šejkov budú môcť stále dovoliť. Pre nás smrteľníkov zostáva A6000 alebo A7.

Inak sú schopnosti A9 impozantné, sériové snímanie s živým náhľadom bez prerušenia je super, autofokus pre foto aj video vyzerá tiež fantasticky. Ergonomické vylepšenia boli viac než potrebné, akurát že pre prístroje rady A7, nie pre celkom novú radu konkurujúcu prístrojom s úplne odlišným poňatím.