Strana 78 z 202 PrvníPrvní ... 2868767778798088128178 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1,156 až 1,170 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od MONYS Zobrazit příspěvek
    Co mě trochu mrzí to, je přetahování klipů pouze pomocí USB kabelu protože moje externí čtečka nepřečte vloženou pamět. kartu SDXC EXTREMEII.
    No, tak treba novú čítačku, ale foťák disponuje rýchlym portom USB 3.1, škoda nevyužiť.
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Ten objektív ma veľmi zaujíma.
    kolyy, v prílohe je pár cvakov z Pana Leica 12-60mm, fotené do RAW, export LR, fotky obsahujú EXIF. Veľmi sa mi pozdáva kresba na 120mm ale i na široko :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 1.jpg 
Zobrazení: 80 
Velikost: 3.53 MB 
ID: 2096   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2.jpg 
Zobrazení: 65 
Velikost: 3.70 MB 
ID: 2097   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 3.jpg 
Zobrazení: 79 
Velikost: 2.87 MB 
ID: 2098   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 4.jpg 
Zobrazení: 66 
Velikost: 3.22 MB 
ID: 2099   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 5.jpg 
Zobrazení: 69 
Velikost: 2.58 MB 
ID: 2100  

Registrace
    May 2011

MONYS, otvoril si otázku USB pripojenia, môžeš zmerať prenosovú rýchlosť cez kábel ? Dík.
    Narazil som na zvláštnu vec, GH5 má USB 3.1, v počítači mám USB 3.0, kartu s garantovanou rýchlosťou 95MB/s a cez to všetko dáta pochodujú len 36 MB/s. Ak vložím kartu do slotu v PC ide to vyše 100 MB/s, kde je problém ?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2008

Tak přenos. rychl. nemám čím změřit.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od MONYS Zobrazit příspěvek
    Tak přenos. rychl. nemám čím změřit.
    Stopky máš napr. v mobile a súbor na karte. Stačí, keď zmeriaš čas prenosu nejakého videa z karty do PC a napíšeš čas a veľkosť súboru, z toho vypočítame prenosovú rýchlosť.

Registrace
    May 2011

USB port GH5 vypadá na slušný problém, nepodporuje nabíjanie, no iritujúci je pomalý prenos súborov do PC. Odskúšal som iný kábel, druhú kartu, oba sloty v prístroji, prenos cez soft a nič nepomáha.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

protože počítám USB3.1 je tam jen kvůli kompatibiltě konektorů. Vlastní přenost dat je v režii procesoru fotoaparátu - tudíž pěkně chcíplé....
    Ostatně stejný jev se ukáže, když připojíš mobil k počítači a budeš chctít kopírovat data na kartě. Taky tam mám kartu 48Mb/s ale chodí to sotva na 20Mb/s.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Begy_cz Zobrazit příspěvek
    protože počítám USB3.1 je tam jen kvůli kompatibiltě konektorů. Vlastní přenost dat je v režii procesoru fotoaparátu - tudíž pěkně chcíplé....
    Dík Begy, obávam sa, že máš pravdu. Kontaktoval som podporu Panasonicu, tak uvidíme, či to nejak objasnia...

Registrace
    May 2011

Panasonic GH5 AF test 2, mierny pohyb na scéne, 24mm, F2.8 :

Registrace
    May 2011

Kto videl predošlý test autofokusu, musí skonštatovať, že AF je v podstate nefunkčný, nie je to pravda, akurát som v teste nerešpektoval vlastnosti autofokusu a test je celkovo "syntetický". Druhý test bude viac reálny a skúsim zužitkovať, čo som sa o prístroji naučil.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    Zoomovací prstenec má ťažký prevod + utesnenie proti nepriaznivému počasiu dáva vo výsledku tuhý chod.
    To je smola, takže 12-35/2.8 zostáva osamotený so superjemným zoomom.

kolyy, v prílohe je pár cvakov z Pana Leica 12-60mm, fotené do RAW, export LR, fotky obsahujú EXIF. Veľmi sa mi pozdáva kresba na 120mm ale i na široko :
    Dík, kresba vyzerá veľmi dobre, zodpovedá F2.8 objektívom a zdá sa byť o dosť lepšia ako pri 14-140mm. To je to v čo som dúfal.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Panasonic GH5, úvaha nad autofocusom. Otestoval som už dostatočné množstvo situácií a priebežné poznatky zhrniem asi takto :
    - ak človek očakáva podobnú funkčnosť AF ako u Sony A6500, bude šokovaný v negatívnom slova zmysle, Sonka je v tejto disciplíne o námornú míľu pred GH5. Vidím 2 základné pohľady na problematiku AF :

Prvý prístup - nový, nepoučený majiteľ GH5 prístroj odskúša, zabalí do krabice a vráti do obchodu.

Druhý prístup - majiteľ je z prístroja a jeho možností nadšený, spozná limity autofocusu, bude ich rešpektovať a dosiahne veľmi pekné výsledky a zároveň verí prísľubu výrobcu o uvolnení firmware ktorý by mal funkčnosť AF podstatne vylepšiť.
    Veľmi dobre vystihnuté, zodpovedá to aj mojim skúsenostiam s ostatnými modelmi Panasonic (druhý prístup). AF pri GH5 vyzerá byť podstatne vylepšený, ale z toho čo som videl, tak pretrváva tá nevyrovnanosť, keď pri určitých situáciách to funguje veľmi nespoľahlivo.

Kto videl predošlý test autofokusu, musí skonštatovať, že AF je v podstate nefunkčný, nie je to pravda, akurát som v teste nerešpektoval vlastnosti autofokusu a test je celkovo "syntetický". Druhý test bude viac reálny a skúsim zužitkovať, čo som sa o prístroji naučil.
    To je presne ono, prvé video s prístrojom v ruke ok, druhé na statíve katastrofa.

Registrace
    May 2011

Páni, čo myslíte, svedčila by GH5 táto krytka : http://www.digimanie.cz/panasonic-uv...-12mm-f14/6597

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2007
    Fotografií
    13

len tá cena, toto mi vždy vadí, už som jeden objektív rozmlátil pred rokom. potom mlátiš hlavu.

---------- Doplněno v 15:41 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:39 ----------

ja si skôr mlátim hlavu s niečim, čo vie prehrať plynulo H.264 - 150 Mbit/s. Ten môj player maximum do 120 Mbit/s, potom už seká. Myslím MMC. Nuž narazili sme na limity.

Registrace
    May 2011

Prísľub zmrzliny presvedčil jeden z mojich pokladov o správnosti testovania GH5 + 12-60mm F2.8-4. Fotka 80mm, F3.9 :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Dianka.jpg 
Zobrazení: 101 
Velikost: 3.48 MB 
ID: 2101