Strana 79 z 202 PrvníPrvní ... 2969777879808189129179 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1,171 až 1,185 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    ja si skôr mlátim hlavu s niečim, čo vie prehrať plynulo H.264 - 150 Mbit/s. Ten môj player maximum do 120 Mbit/s, potom už seká. Myslím MMC.
    To som vyriešil 4K BD prehrávačom, origoš videá 4K/60p 150 Mb/s mu veľmi šmakujú. Chcel som MMC a BD v jednom balení, ono to i pekne vypadá.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    Páni, čo myslíte, svedčila by GH5 táto krytka : http://www.digimanie.cz/panasonic-uv...-12mm-f14/6597
    Heh, tak názov "krytka" pre jeden z najdrahších, ale aj najkvalitnejších objektívoch pre M4/3 je celkom zábavný. Pokiaľ využiješ výrazne svetelných 24mm, tak nič lepšie v systéme nie je. A keď zvážiš absenciu podobného objektívu pre Sony, tak to môže dávať celkom zmysel. Ale nesmieš sa pozrieť koľko stoji Fujifilm XF16mm F1.4...

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    nič lepšie v systéme nie je
    Výborne, objednaný.

Registrace
    May 2011

Panasonic GH5, s objektívom Pana Leica Summilux 12mm F1.4 sa to tvári jak nejaký profi stroj .
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Leica 1.jpg 
Zobrazení: 85 
Velikost: 691.7 KB 
ID: 2102   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Leica.jpg 
Zobrazení: 88 
Velikost: 839.4 KB 
ID: 2103  

Registrace
    May 2011

Panasonic Leica 12mm F1.4, test AF za šera - zatiahnuté žalúzie, ISO 800, F1.4, 1/60s. Operačná min. predmetová vzdialenosť AF je už pekných 60cm :

https://www.youtube.com/watch?v=KRRt...ature=youtu.be

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2007
    Fotografií
    13

veľmi pekné.

Registrace
    May 2011

GH5 8bit vs. 10bit - v prípade bežnej scény a osvetlenia rozdiel žiadny, ukážka extrahovanej snímky z videa v prílohe. Pravdepodobne to chce náročnú scénu, veľkú gradáciu jasov a farebných odtieňov. Ovšem je tu jeden faktor na dilemu - buď si kameraman zvolí 10bit alebo 4K/60p, dohromady to nejde.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Bez na?zvu.jpg 
Zobrazení: 95 
Velikost: 3.35 MB 
ID: 2104  

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2007
    Fotografií
    13

u mňa je to tak, že rozdiel vidím. a inak, ten screen z videa si si pozrel poriadne ? rozdiel je úplne viditeľný

Registrace
    May 2011

ten screen z videa si si pozrel poriadne ? rozdiel je úplne viditeľný
    - v čom

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2007
    Fotografií
    13

si porovnaj jablko v popredí a jasne odlišnú farebnú gradáciu, odtiene, jemné prechody. Diametrálny rozdiel.

Registrace
    May 2011

si porovnaj jablko v popredí a jasne odlišnú farebnú gradáciu, odtiene, jemné prechody. Diametrálny rozdiel.
    - jediné čo vidím, je malinko ostrejší pravý snímok, ale to je chyba merania, áno to jablko v popredí je tam schválne ale diametrálny rozdiel nevidím. Že by som mal slabý monitor ? Vidí ešte niekto zásadný rozdiel ?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Panasonic GH5, s objektívom Pana Leica Summilux 12mm F1.4 sa to tvári jak nejaký profi stroj .
    Tak vidím, že si sa do M43 vrhol po hlave Upozorním na clonový krúžok pri Leice 12mm, pre mňa veľmi užitočná vecička (mám ju na 15mm F1.7). A ak by Ti to náhodou uniklo, tak GH5+12-60mm/2.8-4 je dažďu/prachu/mrazuodolná kombinácia, kým GH5+12mm/1.4 je dažďu/prachuodolná.

Panasonic Leica 12mm F1.4, test AF za šera - zatiahnuté žalúzie, ISO 800, F1.4, 1/60s. Operačná min. predmetová vzdialenosť AF je už pekných 60cm :
    Áno, tak toto funguje pekne. Podľa mojich skúseností logika Panasonic spoľahlivo zaostrí v momente keď sa pohyb foťáku spomalí až zastaví. Z toho čo vidím sa zdá, že GH5 to robí podstatne rýchlejšie GX80.

- jediné čo vidím, je malinko ostrejší pravý snímok, ale to je chyba merania, áno to jablko v popredí je tam schválne ale diametrálny rozdiel nevidím. Že by som mal slabý monitor ? Vidí ešte niekto zásadný rozdiel ?
    Ja nijaký rozdiel nevidím a ani by som ho nečakal. Ak to chápem aspoň trochu správne, tak 10bit záznam pomôže analogicky ako fotenie do rawu - pre výraznejšie úpravy, napríklad scén s výrazným dynamickým rozsahom alebo naopak pri výraznom navýšení kontrastu v nevýrazných scénach. Predpoklad je točenie do plochého profilu, napríklad Vlog alebo Cinelike so stiahnutou saturáciou/kontrastom. Osobne by som skúsil napríklad podobnú scénu ako často riešim pri fotkách - natočiť v interiéri záber oproti oknu a skúsiť zachytiť kresbu von a aj dnu. To bude chcieť výrazne podexponovať a následne doladiť tónovú krivku v editore. 8bit záznam sa bude asi rozpadať veľmi rýchlo, podobne ako jpeg. Korektne spracovaný 10bit by mal zvládnuť viac, podobne ako fotenie s elektronickou závierkou, ktorá je tiež 10bit. Podľa mojich skúsenosti s 10bit rawmi s GM5 (kde som často nútený fotiť s el.závierkou kvôli obmedzeniu mechanickej na 1/500s) by to mohlo zvládnuť aj scény s pomerne vysokým dynamickým rozsahom.

Registrace
    May 2011

Tak vidím, že si sa do M43 vrhol po hlave
    Mojim snom a cieľom je FF Sony A9s /A7s III/, ale to bude možno o pár mesiacov. GH5 mám skrzeva báječný formát 4K/60p, je to silne schizofrenický prístroj. Má vlastnosti, ktoré človeka naprosto nadchnú a zároveň nedotiahnuté veci, ktoré sprostredkujú studenú sprchu. Každopádne majú chlapci v Panasonicu nad čím pracovať s firmware. Ako dlho bude GH5 doma bude závisieť od výrobcu a jeho ústretovosti. S autofocusom v dnešnej podobe by som nedokázal žiť, ale je toho viac.

Registrace
    May 2011

Ja nijaký rozdiel nevidím a ani by som ho nečakal. Ak to chápem aspoň trochu správne, tak 10bit záznam pomôže analogicky ako fotenie do rawu
    Ty nevidíš, ja nevidím, ale jarino1978 vidí diametrálny rozdiel. Neviem, čo si o tom mám mysleť...

Registrace
    May 2011

Ak niekoho z Vás prenasleduje myšlienka zakúpenia skvelého videofoťáka Panasonic GH5, mám tip na dva vynikajúce objektívy - na exteriér a všeobecné použitie Panasonic Leica 12-60mm F2.8 - 4, na interiér a nočný videolov Panasonic Leica Summilux 12mm F1.4.
    Vyznačujú sa parádnym optickým výkonom, pekným, jednotným dizajnom, veľmi dobrým spracovaním. Sú slušne odolné so stejným filtrovým závitom. Vlastne ma napadá myšlienka, či prechod na FF skutočne potrebujem...
Název: Skli?c?ka.jpg 
Zobrazení: 84 
Velikost: 142.7 KB 
ID: 2105