Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 7 z 202 PrvníPrvní ... 567891757107 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 91 až 105 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Pre mňa je podstatnejší problém, že z času na čas ostrenie zapulzuje, aj keď jemne, aj pri statických scénach. Ak je na to človek citlivý, tak je to neprijateľné, lebo to nutne vedie k skazenej stopáži.
    - tak to je fakt nepríjemná vlastnosť, GX80 to samozrejme zdedil a je to značne iritujúce :

Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2012

@Kolyy: Prosim o upresnenie. Uvedeny problem zlyhanie autofocusu by sa mohol prejavit vtedy ked na fotaku je pevne ohnisko a ja sa priblizujem/oddalujem s fotakom,
    alebo ked sa fotak nepohybuje ale priblizenie/oddalenie robim pomoci zoomu.

PS: Inak diky vsem ze dobre vlakno :-)

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

joeh: zaujímavá ukážka, pripadá mi to tak, že si foťák (pokiaľ nejde o zámerný focus pull) nevedel vybrať kam ostriť. Nezdá sa mi, že by prechádzal rozsah aby našiel maximálny kontrast. Tento prípad by malo riešiť práve určenie oblasti kde má foťák ostriť, aby zbytočne netápal.

Inak som si všimol rôzne poznámky v diskusiách na dpreview, že foťáky Panasonic vraj ostria podstatne pomalšie a menej spoľahlivo v 4K ako v 1080p. Nevidel som poriadny test, ale ak je to pravda, možno by to riešilo časť záhady.

sblasko: reč je o pohybe na scéne, prípadne pohybe foťáku, nie zoomovaní. Tam neviem ako sa to chová, nemám to príliš odskúšané.

Registrace
    May 2011

Inak som si všimol rôzne poznámky v diskusiách na dpreview, že foťáky Panasonic vraj ostria podstatne pomalšie a menej spoľahlivo v 4K ako v 1080p.
    - na tom bude kus pravdy. V manuále sa uvádza toto :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: manual gx80.jpg 
Zobrazení: 71 
Velikost: 44.6 KB 
ID: 1893  

Registrace
    May 2011

Dovolím si máličko odskočiť ku Canonu. V ukážke autofocus na relatívne novom EOS 80D s nasadeným stejne novým sklom 18-35mm IS USM:

Registrace
    May 2011

Ďábelsky rýchly AF Panasonicu GX80 vo fotorežime
    , to som ešte nevidel, na konci ukážky je to fakt zážitok :

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Efektné, skúsil so to s GM5, ale tam to takto nefunguje.

Čo sa týka 80D, naozaj perfektná presnosť. Len mi to prišlo až také strojové, ale možno sa dá tá plynulosť nastaviť.

Registrace
    May 2011

Čo sa týka 80D, naozaj perfektná presnosť. Len mi to prišlo až také strojové, ale možno sa dá tá plynulosť nastaviť.
    - dá sa nastaviť rychlosť i citlivosť, Canon 80D má ten AF skutočne premyslený :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Canon r-AF.jpg 
Zobrazení: 45 
Velikost: 248.3 KB 
ID: 1894   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Canon c-AF.jpg 
Zobrazení: 52 
Velikost: 230.7 KB 
ID: 1895  

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2012

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    Ďábelsky rýchly AF Panasonicu GX80 vo fotorežime
    , to som ešte nevidel, na konci ukážky je to fakt zážitok :
    Ano, dobry gulomet, ale v realu, bez stativu, bude to na daco dobre, vyuzitelne? Aby to fotak zvladol, je nutne nastavit prioritu casu napr. 1/400, nebo je to jedno a mozno tak urobit v priorite clony??

Registrace
    May 2011

- na videu je foťák v režime priority clony. V ľavo hore, červená ikona " A " aperture, clona.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od sblasko Zobrazit příspěvek
    Ano, dobry gulomet, ale v realu, bez stativu, bude to na daco dobre, vyuzitelne? Aby to fotak zvladol, je nutne nastavit prioritu casu napr. 1/400, nebo je to jedno a mozno tak urobit v priorite clony??
    Tak jen z toho videa ani není patrno, jak to ten foťák zvládl, chybí ty výsledne fotky k posouzení. A i kdyby byly stejně těžko zhodnotíme, jak přístroj reálně reagoval.
    Podle mne pokud se bude fotit z ruky, bude se situace vzdáleně podobat sledování pohybujícího se objektu a výsledek tedy bude záležet na míře třesu ruky, která ten foťák bude držet.
    Tak ono na netu je spousta videí a je na nás, jak si to , co vidíme, přebereme.
    Kupříkladu:

Vidělo to dle YT cca 18000 lidí. By mě zajímalo, kolik z nich si myslí, že je to teda bomba stroj a že tímhle stylem lze získat 6 krásných fotek pohybujícího se objektu každou vteřinu.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od Kabe Zobrazit příspěvek
    Vidělo to dle YT cca 18000 lidí. By mě zajímalo, kolik z nich si myslí, že je to teda bomba stroj a že tímhle stylem lze získat 6 krásných fotek pohybujícího se objektu každou vteřinu.
    To ma by teda zaujímalo, čo sa Ti na tom nezdá. Ja vidím 1/4000s, F3.8 a autofokus zvolený veľmi rozumne. Neudržal foťák rovno a na chvíľu mu subjekt vyliezol zo zvolenej oblasti, ale typujem že veľká časť výsledných fotiek môže byť veľmi podarená.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

To ma by teda zaujímalo, čo sa Ti na tom nezdá. Ja vidím 1/4000s, F3.8 a autofokus zvolený veľmi rozumne. Neudržal foťák rovno a na chvíľu mu subjekt vyliezol zo zvolenej oblasti, ale typujem že veľká časť výsledných fotiek môže byť veľmi podarená.
    Všechno se mi zdá - nekritizuji tvůrce videa ani ten foťák.
    Jestli bude velká část těch fotek podařená ..to podle mě hodně záleží na tom, co přesně znamená velká část a co přesně znamená podařená, protože pod tím si každý můžeme představit dost odlišné věci.
    Takže když to zkusím za sebe nějak více upřesnit, tak ano, věřím, že většina pořízených fotek bude zaostřena někam do oblasti té postavy.
    Chtěl jsem tím říci předtím, že většina lidí získává mylný úsudek na základě sledování třeba takovýchto videjí. Proti GX 80 fakt nic nemám, přísáhám

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Zašiel som si dnes odkúšať GX80 a celkové dojmy mám veľmi pozitívne. Foťák je výborne spracovaný, nijaká hračka. Rozmery sú tak akurát, aby to nepôsobilo prehnane veľké a ťažké. Všetko funguje tak ako má, ovládače sú príjemné, úchop prirodzený. Jedine funkčné tlačítka sú utopené rovnako ako pri GM5, to by som dal ako výtku k ergonómii. Inak som bol okamžite doma pri prechode z GM5, je to také jeho väčšie a vyspelejšie dvojča. Často kritizovaný hľadáčik je pre mňa úplne v pohode, oproti GM5 je to luxus.

Prístroj je celkovo o malý kus rýchlejší ako GM5. Autofokus je o stupienok lepší (skúšal som s 12-35mm F2.8), sériové snímanie rýchlejšie, sledovanie objektu spoľahlivejšie (ale pri sériovom snímaní nepoužiteľné, výborné však na video). Buffer aj v rawe bol prakticky nekonečný pri 6fps, keď je k dispozícii aj živý náhľad v hľadáčiku.

Čo sa týka videa (t.j. táto diskusia):

Stabilizácia - je skvelá. Je to obrovský skok aj pri použití už stabilizovaného objektívu (12-35mm v mojom prípade), rozdiel je ohromný. Ak chce niekto vážne točiť z ruky a toto si skúsi, neverím že bude ešte uvažovať a systéme so stabilizáciou iba v objektíve.

Autofokus - naozaj je v 4K podstatne pomalší ako pri 1080p. Pri širokých ohniskách ten rozdiel ešte nie je taký veľký, ale pri zazoomovaní je to evidentné. Pri 35mm F2.8 (70mm ekvivalent) je autofokus pri 4K v podstate mŕtvy. Dokáže zachytiť len veľmi jemné pohyby, inak sa stratí a už nechytí. Je to použiteľné pre pomalé a kontrolované sekvencie, ale pre čokoľvek akčnejšie to chce prepnúť na 1080p alebo ostriť manuálne. Pri záberoch na širokých ohniskách a s väčšou hĺbkou ostrosti to asi bude bez problémov aj v 4K.

Registrace
    May 2011

kolyy, výstižne si prístroj charakterizoval, plne sa s tým stotožňujem, prvú časť príspevku nebudem komentovať ide mi hlavne o video 4K.
    Takže k videu :
    - od začiatku diskusie som pochopil jednu vec - pokiaľ by som prístroj zakúpil, tak verziu GX85, pretože má 4k/30fps, GX80 má len 25fps.
    Tento fakt nevadí, NTSC verzia sa dá objednať zo zahraničia. Obrovský problém je lekárskou rečou vyjadrené - autofocus podáva výsledky nezlučiteľné so životom. Paradoxne, stabilizácia je výborná ovšem dlhšie ohniská sa nedajú zmysluplne využiť, pretože autofocus nestíha. Ano je mrtvy, ale i na širokom konci to neni výhra, pulzovanie obrazu, neschopnosť udržať zaostrený objekt v centre a problém s pohybom sú atribúty, ktoré znemožňujú použitie prístroja ako kamery. Mám už dostatok informácií o GX85 a nezostáva nič iné ako konvertovať ku konkurencii...

Strana 7 z 202 PrvníPrvní ... 567891757107 ... PosledníPoslední