Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 8 z 202 PrvníPrvní ... 6789101858108 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 106 až 120 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

A o čom od konkurencie uvažuješ?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Favoritom je Sony A 6300 + sklo s OSS.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Autofokus tam bude určite super, to je veľká výhoda. Môj problém so Sony ale je - ako ten AF ovládať? Pre mňa je Sony ťažko stráviteľné pokiaľ nezavedú dotykový displej aj inde ako pri A5100. Alebo nejaký iný spôsob rýchleho ovládania autofokusu. Ako to vidíš Ty?

Inak čo sa týka OSS - ja som si kúpil Panasonic 12-35 hlavne kvôli stabilizácii vo videu. A ono to samozrejme výrazne pomáha. Lenže to čo som videl dnes je úplne iný level. Pobehoval som tam po predajni bez väčšieho rozmyslu, zoomoval hore-dole a výsledok je pevný ako skala. Keď sa pozriem na svoje videá s optickou stabilizáciou, tak dá sa to prežiť, ale neustály tras tam proste je. Takže teraz prehodnocujem životné priority a rozmýšľam čo s tým...

Registrace
    May 2011

Daktyl by mi určite nechýbal. Mám 4k kameru Panasonic s daktylom a takmer to nepoužívam, na to neni čas pri snímaní troška akčného videa. V manuálnom režime je na zmenu času a clony výhodnejší mech. ovládač. Čo sa týka ovládania AF, musí byť rýchly a stabilný v centre scény. Za zložitejších podmienok je výhodnejšie použiť hľadáčik v tom prípade je už dotykáč mimo. Je mi to vlastne jedno daktyl-nedaktyl.

Nemusíš prehodnocovať priority - rozmazané, nezaostrené video sa nedá zachrániť, troška roztrasené určite áno.

Registrace
    May 2011

Neni čip ako čip, v ukážke je porovnanie APS-C snímačov Canon 80D vs. Sony A 6300 za slabého svetla :

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    Daktyl by mi určite nechýbal. Mám 4k kameru Panasonic s daktylom a takmer to nepoužívam, na to neni čas pri snímaní troška akčného videa. V manuálnom režime je na zmenu času a clony výhodnejší mech. ovládač. Čo sa týka ovládania AF, musí byť rýchly a stabilný v centre scény. Za zložitejších podmienok je výhodnejšie použiť hľadáčik v tom prípade je už dotykáč mimo. Je mi to vlastne jedno daktyl-nedaktyl.
    Zaujímavé, asi točíme podstatne iné veci. Ty asi akčnejšie, zrejme na dlhšom ohnisku. Pre mňa stred nestačí, potrebujem aby sa AF bod držal na človeku, ktorý sa pohybuje po scéne, typicky na širokom akebo normálnom ohnisku (nič zložité, často točím svoju dcéru). K tomu pravidelne potrebujem stiahnuť fokus z človeka na predmet záujmu, t.j. napríklad ostrím na tvár, potom na niečo iné a naspäť na tvár. Neviem ako to bez "daktylu" urobiť. Samozrejme, celé je to o tom, že točím na nízkej clone a mažem pozadie, ktoré ruší.

Iste, viem si predstaviť, keby som točil kamoša na snowboarde, tak by boli prority iné. Snáď sa k tomu dostanem, až dcéra trochu odrastie

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2008

JOEH s jakým časem pracuješ při 25sn/30sn/sec progresiv tak aby nedocházelo k blikání na zelených plochách např. listí nebo střešních taškách po renderu?Je to 1/50 respekt.1/60 popřípadě angle 180d? Je to tak?

Registrace
    May 2011

Ano, dlhší čas závierky môže čiastočne eliminovať príznaky aliasingu, moiré a kompresných artefaktov. Záleží na konkrétnom prístroji, zvolenom kodeku i schopnosťou videoeditora toto potlačiť pri prevzorkovaní a exporte. Ak sa nemýlim, používaš Edius - skus nájsť niečo ako anti-moiré efect, program tejto triedy by ho mal obsahovať. Pokiaľ nie skus, na postihnuté časti aplikovať efekt čiastočného rozmazania. Taktiež na prístroji je vhodné ubrať ostrosť na "0" alebo do mínusu. Ostrosť videa doporučujem upraviť v editore pri 150 až 200% zvečšení.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2008

Dík za odpověd, zajímavé je že tento nešvar není vidět při přehrávání po renderu na monitoru PC, ale je přítomen při přehrávání přes MMC WD s inter. hdd na TV.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od MONYS Zobrazit příspěvek
    zajímavé je že tento nešvar není vidět při přehrávání po renderu na monitoru PC, ale je přítomen při přehrávání přes MMC WD s inter. hdd na TV.
    - to mení situáciu, ak je video čisté na monitore, dochádza k zhoršeniu kvality videa v reťazci MMC - TV. Podľa príznakov by som tipoval na prevzorkovanie /upscal/ v reálnom čase. Je možný aj špatný zásah dopočtu snímkov /frame rate/. Skontroloval by som nastavenie výstupu z prehrávača a tiež nastavenie HDMI vstupu TV.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2008

To jsem samozřejmě udělal je to houby platné. MMC má sice přepínač pro různé mody od SD - HD -FHD +různé fps i-p 24-60 ale je to neůčinné.

Registrace
    May 2011

Skus ešte iný HDMI kabel a nastavenia "vylepšovátok" na TV.

Registrace
    May 2011

Test AFC Sony A6300, ISO 4000, 62mm, točené z ruky. Video je fullHD/60p prevzorkované zo 4k/30p :
    https://ulozto.sk/!xAftcxJrQ/alko-fhd-60p-z-4k-mp4

Registrace
    May 2011

Na ulozto.sk je výrazný rýchlostný limit, tak repete na LP :
    http://leteckaposta.cz/684545532

Nováček
    Registrace
    Jul 2016

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    Test AFC Sony A6300, ISO 4000, 62mm, točené z ruky. Video je fullHD/60p prevzorkované zo 4k/30p :
    Ahoj je mozne pri nataceni videa u te A6300 menit plynule clonove cislo?
    Diky
    P.

Strana 8 z 202 PrvníPrvní ... 6789101858108 ... PosledníPoslední