Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 90 z 202 PrvníPrvní ... 40808889909192100140190 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1,336 až 1,350 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Ešte keby sa dal u nás aj kúpiť mimo setu s GH5...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Ešte keby sa dal u nás aj kúpiť mimo setu s GH5...
    Fíha, to som nevedel, že je v našich končinách Pana Leica 12-60mm nedostupný a prečo vlastne ?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Netuším, ale skladom som ho nikde nevidel.

Registrace
    May 2011

Máš pravdu, ani u Škody ho nemajú, to bude asi len nejaké prechodné obdobie.

Registrace
    May 2011

Panasonic Leica 12-60mm + GH5, prvý test nového firmware objektívu. Modelová situácia - exteriér, denné svetlo - p.Joe skúša rôzne ohniskové vzdialenosti, rôzne predmetové vzdialenosti, zoom, rýchle i pomalé zmeny roviny zaostrenia a ja netrpezlivo čakám na vyhodnotenie úspešnosti aktualizácie. Kameramanské eso svetového formátu končí test, podáva mi prístroj - slyšte jeho slová :
    " Fajn, radikálny posun k lepšiemu, som veľmi spokojný, chlapci v Panasonicu odviedli dobrú prácu "

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    Panasonic Leica 12-60mm + GH5, prvý test nového firmware objektívu. Modelová situácia - exteriér, denné svetlo - p.Joe skúša rôzne ohniskové vzdialenosti, rôzne predmetové vzdialenosti, zoom, rýchle i pomalé zmeny roviny zaostrenia a ja netrpezlivo čakám na vyhodnotenie úspešnosti aktualizácie. Kameramanské eso svetového formátu končí test, podáva mi prístroj - slyšte jeho slová :
    " Fajn, radikálny posun k lepšiemu, som veľmi spokojný, chlapci v Panasonicu odviedli dobrú prácu "
    Dobré slyšet. Budeš mít nějaká ukázková videa?

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Dobré slyšet. Budeš mít nějaká ukázková videa?
    Pravdaže, len musím natočiť niečo, čo sa dá zverejniť. Mám radosť, dúfam, že pri aktualizácii tela prístroja sa im bude dariť podobne.

Registrace
    May 2011

Panasonic Leica 12-60mm + GH5, prvý test objektívu s novým firmware 1.1. Úkolom testu je zistit zmenu správania sa autofokusu pri pohybe kamerou a pulzovanie AF. Ako sa Vám to pozdáva ?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Panasonic Leica 12-60mm + GH5, prvý test objektívu s novým firmware 1.1. Úkolom testu je zistit zmenu správania sa autofokusu pri pohybe kamerou a pulzovanie AF. Ako sa Vám to pozdáva ?
    Mne príde, že v týchto záberoch to funguje veľmi pekne. Ale neviem posúdiť, či je tam nejaké zlepšenie kvôli FW objektívu. Nijakého pulzovania som si nevšimol. Taktiež je mi zo záberov jasné, že už máš cit pre naladenie AF, takže ladí rytmika pohybu fotoaparátu a ostrenia autofokusu. Potom to celé funguje. To je niečo čo veľké množstvo testerov nezvláda, keď nezmyselne mávajú prístrojom sem a tam. Máš pocit, že Ti foťák dovolí viac ako predtým?

Registrace
    May 2011

Mne príde, že v týchto záberoch to funguje veľmi pekne.
    Stotožňujem sa s tvojim názorom, dané scény to už zvláda dobre.

Nijakého pulzovania som si nevšimol.
    To je jedna s kritických vecí a zdá sa, že sa vývojárom podarilo škaredé pulzovanie čiastočne utlmiť.

Máš pocit, že Ti foťák dovolí viac ako predtým?
    Áno, presne ten pocit mám. Je to zrejme kombinácia skúseností, nového firmware objektívu a nastavenia prístroja. Vidí sa mi, že je tam určitá noblesa, komunikácia objektívu a tela je presnejšia, už sa tak nehádajú. Celkovo má človek subjektívne lepší pocit z natáčania.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Tak musím říci, že to vypadá dost slušně. Ještě bych zkusil otestovat nějaká delší ohniska, kde se to více projeví a možná to bude více zlobit. Na těch širších už to očividně funguje velmi dobře.

Registrace
    May 2011

Ještě bych zkusil otestovat nějaká delší ohniska, kde se to více projeví a možná to bude více zlobit.
    Otestoval som, prvá scéna 60mm, druhá 24-120mm, v tretej scéne je na 120mm preostrovanie na vzdialenosť 2m až 15m, pričom bližší predmet, kvetináč, je na ostrom slnku a vzdialené, málo kontrastné tuje v hlbokom tieni :

https://youtu.be/jmKYTngBLFQ

Registrace
    May 2011

Fujifilm, videofoťáky X-T2/T20 majú nový firmware http://www.fujifilm.com/support/digi...i&c&o&P&y&f&r&

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Otestoval som, prvá scéna 60mm, druhá 24-120mm, v tretej scéne je na 120mm preostrovanie na vzdialenosť 2m až 15m, pričom bližší predmet, kvetináč, je na ostrom slnku a vzdialené, málo kontrastné tuje v hlbokom tieni :

https://youtu.be/jmKYTngBLFQ
    Super, díky moc. Tak tohle vypadá skutečně dost dobře. Velmi dobrá práce.

P.S. Díky i za info o firmwarech pro Fuji.

Registrace
    May 2011

Tak tohle vypadá skutečně dost dobře.
    Tak to som rád, že sa ti ukážka pozdáva. Skutočne u 12-60mm vidím pokrok, ešte testnem stabilizáciu a mrznutie AF na statíve.

Mrzí ma, že youtubko čiastočne degraduje kontrast a farbu. V prílohe je snímok z originál videa, keď to porovnám s obrazom na YT, je tam značný rozdiel :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: original.jpg 
Zobrazení: 33 
Velikost: 1.04 MB 
ID: 2192