Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 95 z 202 PrvníPrvní ... 45859394959697105145195 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1,411 až 1,425 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Nikon D850 - bohužiaľ žiadne veľké prekvapenie. Nový BSI senzor a 4K s celej šírky senzora, to je plus, ale opäť chýba PDAF na snímači. Treba uznať, že to vyzerá ako špičkový prístroj pre klasického DSLR fotografa, ktorý má teraz možnosť natočiť aj 4K video, ak oželie autofokus.

Olympus E-M10 III - ak sú tie špecifikácie pravda, tak je to pre mňa veľké sklamanie. Má to mať 4K video, to je krok správnym smerom, ale stále 16Mpx snímač a stále CDAF.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Nikon D850 - bohužiaľ žiadne veľké prekvapenie.
    Vidím, že ti nový Nikon moc nezaimponoval, na mňa zapôsobil naopak kolosálne, moc sa mi to pozdáva.

Olympus E-M10 III - ak sú tie špecifikácie pravda, tak je to pre mňa veľké sklamanie.

Už máme kompletné špecifikácie v linku, ale sa mi vidí, že ťa to nejak zásadne neosloví a pravdepodobne budeš predsa len čakať na Panasonic GX9. Tak potom napíš, či som uhádol. http://www.43rumors.com/

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    Vidím, že ti nový Nikon moc nezaimponoval, na mňa zapôsobil naopak kolosálne, moc sa mi to pozdáva.
    Tak ono to koncepčne nie je foťák pre mňa - rozmery, váha, cena... Preto ma skôr zaujíma z technologickej stránky, aký dokázal Nikon urobiť posun. Asi najväčšie rozpaky mám z toho, že Nikon sa zrejme nijako nechystá riešiť nepoužiteľný AF vo videu a v liveview.

Už máme kompletné špecifikácie v linku, ale sa mi vidí, že ťa to nejak zásadne neosloví a pravdepodobne budeš predsa len čakať na Panasonic GX9. Tak potom napíš, či som uhádol.
    Tak E-M10 III koncepčne naopak JE foťák pre mňa. Ale bohužiaľ, dúfal som v 20Mpx senzor a PDAF. Takto to nemá význam, nedokáže ani to čo GX80 (4,8fps s CDAF znie veľmi chabo). Jediná vec čo spravil Olympus správne je vstup na mikrofón (ak tam naozaj je), ten by sa mi hodil. Inak to pre mňa nič nerieši. A objektívne si myslím, že oproti konkurencii to nebude mať ľahké, ten senzor a autofokus asi bude vyzerať zastaralo aj pre menej náročného užívateľa.

GX9 - áno, napäto čakám, snáď ho chystajú. Nesmie to byť taká veľká krava ako GX8, 20Mpx senzor, 4K 60fps, vylepšený AF vo videu, odolný voči počasiu, vstup na mikrofón a v sete s PL 12-60/2.8-4. Potom to beriem hneď

Registrace
    May 2011

Asi najväčšie rozpaky mám z toho, že Nikon sa zrejme nijako nechystá riešiť nepoužiteľný AF vo videu a v liveview.
    No, tak to je skutočne špatne a stejne absencia IBIS a 60fps v 4K.

GX9 - áno, napäto čakám, snáď ho chystajú. Nesmie to byť taká veľká krava ako GX8, 20Mpx senzor, 4K 60fps, vylepšený AF vo videu, odolný voči počasiu, vstup na mikrofón a v sete s PL 12-60/2.8-4. Potom to beriem hneď
    Myslím, že to všetko môže GX9 mať, až na 4K/60p. Panasonic u GH5 tvrdí, že asi najťažšia konštrukčná úloha bola vyriešiť stratové teplo v režime 4K/60p. Takže buď to nebude vôbec, alebo časovo obmedzené na 10-15min., čo je málo pravdepodobné, tretia možnosť osadenenie novým, efektívnejším procesorom, stejne malá šanca, takže moc tomu neverím.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Ja dúfam práve v časovo obmedzené 4K/60p. 10 minút mi úplne stačí. A GH5 by stále zostala unikátna pozícia s neobmedzeným nahrávaním.

Registrace
    May 2011

V časovom horizonte 14 dní nás čaká predstavenie ešte troch prístrojov, pričom minimálne dva budú disponovať 4K videom :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: bude.jpg 
Zobrazení: 16 
Velikost: 17.6 KB 
ID: 2231  

Registrace
    May 2011

Nikon D850, na EOSHD zverejnili prvé dojmy z prístroja z uhla pohľadu kameramana - nič moc, zmiešané pocity a že sú lepšie videofoťáky, konkrétne uvádzajú Panasonic GH5 a Sony A99 II. Video z D850 :

Registrace
    May 2011

Špičkový fotograf a kameramanské eso p.Joe, sa dneska mohutne zamyslel nad celou plejádou 4K videofoťákov a prišiel na hlbokú myšlienku - chlapče, málo si vážiš toho, čo máš - Panasonicu GH5.....

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Prevratná to myšlienka!

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2007
    Fotografií
    13

ešte vydrž 6 dní a GH si zaradíš do zlatej siene

Registrace
    May 2011

Prevratná to myšlienka!
    Majster svetla ma poveril poďakovať ti z celého srdca za slová uznania.

---------- Doplněno v 23:04 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:01 ----------

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    ešte vydrž 6 dní a GH si zaradíš do zlatej siene
    Majster ti vrúcne ďakuje za povzbudivé slová a pýta sa, či nemôžeš poslať fľaštičku borovičky, alebo dve.

Registrace
    May 2011

Nový Canon M100, už vieme ako bude vypadať, známe sú aj hlavné parametre. Canon, Canon, znova len fullHD video, dizajn hrozný :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Canon M100.jpg 
Zobrazení: 35 
Velikost: 119.7 KB 
ID: 2232  

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    40

Špičkový fotograf a kameramanské eso p.Joe, sa dneska mohutne zamyslel nad celou plejádou 4K videofoťákov a prišiel na hlbokú myšlienku - chlapče, málo si vážiš toho, čo máš - Panasonicu GH5.....
    No, chlapče, myslím že ti to trvalo dost dlouho, než tě osvítil Duch svatý. Ale je lépe později než vůbec. Jinak vítej v Klubu přátel Panasonicu!!

Registrace
    May 2011

A jejda, deda se ozval. Ahoj, v poslednej dobe ma nejak zanedbávaš. S tým členským v PanaClube by som ešte pár dní počkal, deň "D"
    je na dosah. Veľmi pekne ďakujem za pozvánku. Maestro čaká a s ním celý fotografický svet. Výrobca už prijal mohutné opatrenia, napríklad od 29.8. bude zasadať krízový štáb, žalúzie na všetkých firemných oknách na pol žrde, zamestnanci stiahnutí z dovoleniek, akcie na Wall Street zmrazené. Všetky oči upreté na jediného muža, ktorého verdikt zásadným spôsobom ovplyvní dejiny ľudstva, muž menom Maestro Joe.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Myslím, že to všetko môže GX9 mať, až na 4K/60p. Panasonic u GH5 tvrdí, že asi najťažšia konštrukčná úloha bola vyriešiť stratové teplo v režime 4K/60p. Takže buď to nebude vôbec, alebo časovo obmedzené na 10-15min., čo je málo pravdepodobné, tretia možnosť osadenenie novým, efektívnejším procesorom, stejne malá šanca, takže moc tomu neverím.
    Zde bych to viděl podobně. I když 4K60p úplně vyloučit nejde, přeci jen je teplo problém a např. v GH5 není interní blesk i z toho důvodu, že se toto místo použilo pro velký chladič, který má za úkol to vše uchladit. U menší GX9 by s tím chlazením mohl být větší problém, není ten chladič kam dát.