Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 194 1231151101 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 2900

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Zámyslom je poskladať prístroj s kvalitným výstupom v lowlight ako v režime foto, tak v režime 4K a FHD videa. Zatiaľ sa mi veľmi pozdáva variant - telo Panasonic GX80 + Metabones SpeedBooster + Sigma art. Clonové číslo vychádza na F1.0, to by malo stačit na presvedčivé fotky i video. Uvítam vaše názory, pripomienky a iné možné varianty. V prílohe uvedená kombinácia :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Sig, Meta, Pan.jpg 
Zobrazení: 332 
Velikost: 161.3 KB 
ID: 1866  
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    May 2011

Test stabilizátora GX80 v porovnaní s doposial najúčinejším Olym /ten nemá 4K/ :

Registrace
    May 2011

Princíp 5-os. stabilizácie a Dual 5-os. stabilizácie :

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2015

Na video se taková skládačka dá pochopit. I cenou to může vyjít více než konkurenceschopně. Na focení ale z principu vyjde v poměru kvality a ceny jako vítěz FF.
    FF bude mít i v případě použití speed boosteru na MFT těle stále navrch, nejméně o jednu stopu. Pokud musíš mít 4K video, tak se ale asi není moc o čem bavit. Tedy, pokud máš zmáknuté a víš, jak se ten objektiv se speedboosterem zachová na tomto těle. Já bych se do toho bál jít takhle po hlavě, bez praktické zkušenosti.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Petr Be. Zobrazit příspěvek
    FF bude mít i v případě použití speed boosteru na MFT těle stále navrch, nejméně o jednu stopu.
    - áno i nie, v prípade statickej lowlight scény umožní GX80 s novou, jemnou závierkou a zabudovaným 5-os. stabilizátorom min. 2x dlhší čas ako v prípade zrkadla, potom je výhoda jednej stopy FF ta-tam.
    Já bych se do toho bál jít takhle po hlavě, bez praktické zkušenosti.
    - tiež sa bojím, ale hovorí sa - kto sa bojí, nesmie do lesa.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2015

Toto bude právě mnohem složitější, a těch situací, kde se bude moci tento setup opravdu vyrovnat, není zas tolik:

1) Neexistuje ekvivalentní setup pro FF DSLR na f/1.4 a ISO100. MFT se speedboosterem by muselo mít f/0.7 a ISO 25, pokud dobře počítám.
    2) Menší snímač, a další sklo v optické cestě v podobě speedboosteru prostě bude mít nižší rozlišení než to samé sklo na FF "napřímo". O to víc si člověk může dovolit u FF například odšumět, pro stejné rozlišení (MTF).
    3) Výhada jedné stopy "ta tam" je pořád v jistých ohledech výhra FF. Ten snímek má šanci být i na dvojnásobnou ISO citlivost ostřejší a detailnější.
    Když se podívám na testovací scénu z DPR, tak u moderních zrcadel při statických scénách bych bral jiné řešení až kdyby mělo dvě-tři stopy navrch. Protože i na vyšší citlivosti u FF "z obrazu" zbyde víc dat ke koukání.

Ano, náhodné FF s tou Sigmou nebude mít stabilizaci, takže v jistých chvílích může mít zas MFT o celé stopy navrch, a otočí se to. Člověk si prostě musí sesumarizovat a odhadnout, do jakých situací se bude dostávat. Já se dostávám do situací, kde IS není potřeba - úplně statická scéna, popřípadě scéna, která se hýbe, a IS ji přirozeně nezmrazí. To musí v jistých situacích řešit čas závěrky. Když jsem fotil chudým setem ptactvo (což mě brzo omrzelo), tak jsem šel i na 1/25s na pevné podstavě, a záleželo jen na tom, zda se pták pohne, nebo ne...

Jinak nápad to je zajímavý, rád bych to někde viděl v chodu, a výsledky z toho.
    FF DSLR Ti za normální peníze pěkné 4K neposkytne, a pokud je to nutnost, tak to vlastně ani není žádná konkurence.

Registrace
    May 2011

Petr Be. - v prvom rade ti ďakujem za vecnú oponentúru a nové myšlienky v danej problematike - vyskladania prístroja od troch výrobcov.

Člověk si prostě musí sesumarizovat a odhadnout, do jakých situací se bude dostávat.
    Priority som si určil, vyžadujem čo najlepšiu kvalitu v rámci cenovej dostupnosti nasledovne :
    - print A4
    - min. 15 Mpx na 5k monitor
    - UHD video s max. použitým ziskom +9dB

Jinak nápad to je zajímavý, rád bych to někde viděl v chodu, a výsledky z toho.
    - tak to sme dvaja

FF DSLR Ti za normální peníze pěkné 4K neposkytne, a pokud je to nutnost, tak to vlastně ani není žádná konkurence.
    - presne, musím sa o to aspon pokúsiť, prinajhoršom nasadím na GX80 firemný 15mm F1.7

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2015

Vypadá to, že máš dost jasno. A4, 15Mpx, to všechno udělá MFT stroj velmi dobře. Očekávám, že jde o Apple 27", je to tak?
    Kdybys do toho šel, tak se určitě pochlub.

Registrace
    May 2011

Očekávám, že jde o Apple 27", je to tak?
    - komu česť, tomu sláva. Ano, je to tak.

Kdybys do toho šel, tak se určitě pochlub.
    - ešte mi chýba potvrdenie kompability od Metabones na GX80. Idem do toho na 99,99%, to je dosť.

Registrace
    May 2011

Alternatíva - Sony A6300 + nový adaptér Sigma pre E bajonet + stejný objektív, prípadne Sigma 18-35mm 1.8.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Predprodukčné kusy GX80 už kolujú. Krátke ukážky účinnosti stabilizácie vo videu s (nestabilizovaným) 15mm F1.7:

https://www.instagram.com/p/BD-_ZhAEnNZ/
    https://www.instagram.com/p/BD_LtiFknAc/

Test kombinovanej stabilizácie telo+objektív s 100-400mm na 800mm FF ekv.

http://www.thevideomode.com/news/pan...ual-test-2360/

Mne to príde veľmi sľubné.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

K samotnému konceptu - mám pocit, že môžu zohrať dôležitú úlohu aj veci mimo samotnej svetelnosti objektívu. Pokiaľ chceš točiť z ruky, tak A6300 nie je nijaká alternatíva (absencia stabilizácie). Ak potrebuješ autofokus, tak GX80+adaptér bude asi dosť bieda. Chcelo by upresniť ako to vlastne chceš využívať.

Registrace
    May 2011

Dík za ukážky s 15mm F1.7. Ano, stabilizátor je veľmi presvedčivý, táto kombinácia by už podávala v lowlight veľmi solídne výsledky.

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Pokiaľ chceš točiť z ruky, tak A6300 nie je nijaká alternatíva (absencia stabilizácie).
    - v tomto prípade je nevyhnutné použiť externý mech. stabilizátor, súhlasím, už to nieje to pravé.

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Chcelo by upresniť ako to vlastne chceš využívať.
    - predstavujem si to používať paralelne s kamerou s malým čipom a to v lowlight ako interiér, tak nočný exteriér. Rýchly predo-zadný pohyb tam moc nehrozí. Som pripravený na základe vedomostí o DFD systému autofocusu v režime videa používať zámok AF, manuálne doostrenie a prestrih nezvládnutých scén v PC.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2015

Co se týká použití AF u EF skel s adaptéry na m4/3, tak to může fungovat i velmi dobře: http://www.eoshd.com/2015/05/autofoc...o-four-thirds/ V tomto případě jde o Kipon adaptér.

Uvedenou kombinaci, tj. Sigma 18-35 f1.8 + Metabones Speed Booster + GH4 (m4/3) používal můj kamarád. Také chtěl hrozně moc 4K video, tak si tuhle výbavičku koupil. Sice světla bylo hodně, ale bez AF ho brzy přestalo natáčení bavit - ono ostřit při tak malé hloubce ostrosti je docela kumšt, zvláště když se něco pohybuje na scéně. Já to zkoušel s Noktonem f0.95 a bylo to vždycky peklo. Takže hodně záběrů bylo často rozostřených. Chybějící stabilizace zase až tak kupodivu nevadí - přeci jen je těch 28-50 mm (ekv 35mm po nasazení MSB) natolik širokých, že se obraz ani moc neklepe. Na druhou stranu se projevila hlavní slabina toho skla - krátké ohnisko na konci a ne příliš široké na začátku - nic zajímavého se s tím po záběrové stránce vykouzlit nedá.

Panasonic GX85 mám v hledáčku taky a chci jej primárně na video. Ani ne tak kvůli 4K, to klidně oželím, ale právě kvůli té stabilizaci - tohle jsem natočil na OM-D E-M5 s P20 f1.7 a ta 5ti osá stabilizace podává neskutečný výkon: https://youtu.be/SFAbHTzMjEw . Pro Run-and-Gun video, případně pro nějaké rychlé natáčení, je to neocenitelný pomocník.

Registrace
    May 2011

Vierzbowski007 - skvelé info, stabilizátor v tvojej ukážke z Olyho - to proste nemá chybu. Údajne má takto nejak fungírovať i na Panáku.

Metabones v novej verzii "Ultra" podporuje autofocus na telách Panasonicu, podľa dostupných informácii mu to ide dobre. To je podmienka, na manuál vo videu si netrúfam, troška korigovať áno, ale kontinuálne točiť jedine s funkčným AF.

Strana 1 z 194 1231151101 ... PosledníPoslední