Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 27 z 201 PrvníPrvní ... 1725262728293777127 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 391 až 405 z 3010

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    Nový prírastok do rodiny 4K foťákov - Panasonic FZ2000
    Vylepšenia sú najmä pre video, ale zostáva stále rovnaký crop faktor, ktorý znemožňuje širokouhlé zábery a značne limituje kvalitu za slabšieho svetla. Mám rozpačitý dojem, pre fotenie to neprináša oproti FZ1000 skoro nič, avšak pre video zostáva toto zásadné obmedzenie. To všetko pri výrazne navýšenej cene.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Mám rozpačitý dojem, pre fotenie to neprináša oproti FZ1000 skoro nič, avšak pre video zostáva toto zásadné obmedzenie. To všetko pri výrazne navýšenej cene.
    Niečo som sa od Milana naučil - snažiť sa byť nestranný a objektívny. Zmena postoja avšak neznamená prehliadať nedostatky, kde má rezervu nový FZ2000 už viem, budem sa tomu venovať.
    Za prístup žiadam redakciu o udelenie mimoriadnej pochvaly...

Registrace
    May 2011

Ozaj, kolyy, ako to myslel diskutér v aktualitách ohľadne videa G80 vs. GX80, som myslel, že kvalita je stejná ?

Registrace
    May 2011

romana51, ešte dodatok k MFC + Edius - Panasonic FZ2000 už podporuje 4K/30p, po prepočte na 60fps to bude i na PC monitore jak víno.

Registrace
    May 2011

Najvyšší predstavitelia managmentu Panasonicu veľmi pozorne sledovali moje príspevky na Digimanii, pokorne prijali sebareflexiu a po mnoho prebdených nociach sa dostavil vysnívaný výsledok vo forme značne vylepšeného AF pri zoomovaní a skrátená reakčná doba ostrenia pri zazoomovanom objektíve :

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    37

Hele, joeh, zkus je ještě přesvědčit, aby pohli s cenou směrem dolů, tak na 20k Kč !!
    Potom jim můžeš slíbit, že si pro FZ2000 přímo poletím hned jak se ukáže na pultě !

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od romana51 Zobrazit příspěvek
    Hele, joeh, zkus je ještě přesvědčit, aby pohli s cenou směrem dolů, tak na 20k Kč !!
    - to nebude problém, vydrž 2 roky a vybavím ti to.

Registrace
    May 2011

Máš tu cenu vybavenú. Kontaktoval som priamo Mathusitu Kamasitu, ťažké vyjednávanie to je fakt, ale výsledok ťa neskutočne poteší - neni treba 33tis. dokonca ani 20tis., stačí mu 1200 EUR.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    37

Já věděl, že je na Tebe spolehnutí! Až budu mít ten zázrak doma, máš u mně barel borovičky, nebo máš raději lavorovicu ?

Registrace
    May 2011

To je jedno, pijem všetko okrem okeny. S dodaním sa netrap, do 2kg posielajú mailom.

Registrace
    May 2011

Aktuálne vyšla recenzia na objektív Sony 18-105mm. Stejné fotky som porovnal z nedávnej recenzie G80 s novým objektívom 12-60mm.
    Kresba objektívov sa výrazne odlišuje, ktorý teda kreslí lepšie ?
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Sony    Panasonic.jpg 
Zobrazení: 292 
Velikost: 1.08 MB 
ID: 1977   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Sony    Panasonic 2.jpg 
Zobrazení: 64 
Velikost: 1.13 MB 
ID: 1978  

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Niečo som sa od Milana naučil - snažiť sa byť nestranný a objektívny. Zmena postoja avšak neznamená prehliadať nedostatky, kde má rezervu nový FZ2000 už viem, budem sa tomu venovať.
    Za prístup žiadam redakciu o udelenie mimoriadnej pochvaly...
    Keď si ju tak vyžaduješ, máš pochvalu...

Najvyšší predstavitelia managmentu Panasonicu veľmi pozorne sledovali moje príspevky na Digimanii, pokorne prijali sebareflexiu a po mnoho prebdených nociach sa dostavil vysnívaný výsledok vo forme značne vylepšeného AF pri zoomovaní a skrátená reakčná doba ostrenia pri zazoomovanom objektíve :
    Neviem či je to práve dobrý príklad, keď sa to totálne rozostrilo...

Ozaj, kolyy, ako to myslel diskutér v aktualitách ohľadne videa G80 vs. GX80, som myslel, že kvalita je stejná ?
    Prišlo mi, že je len zmätený.

Registrace
    May 2011

máš pochvalu...
    - díky parde...
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: sor-kepa (1).jpg 
Zobrazení: 39 
Velikost: 472.9 KB 
ID: 1979  

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Aktuálne vyšla recenzia na objektív Sony 18-105mm. Stejné fotky som porovnal z nedávnej recenzie G80 s novým objektívom 12-60mm.
    Kresba objektívov sa výrazne odlišuje, ktorý teda kreslí lepšie ?
    Pri tých porovnaniach je trochu 12-60mm v nevýhode kvôli odlišným podmienkam - zamračená obloha, málo kontrastu. Lepšie je porovnať fotky z recenzie na 12-60mm, kde tiež svietilo slnko. Napríklad:

http://www.digimanie.cz/recenze-pana...cene-2-big.jpg

Každopádne - tá fotka mlynu z recenzie G80 vyzerá riadne blatoidne. Príde mi, že to nie je len svetelnými podmienkami, ale aj ostrením - zdá sa, že je zaostrené úplne dopredu, viď kvety v popredí. Na rovnakej scéne z recenzie 12-60mm je mlyn omnoho ostrejší a tráva v popredí je rozmazaná.

Vyhodnotenie 12-60 vs 18-105: v strede je 18-105 pekne ostrí a dokáže využiť 24Mpx na APS-C, takže vidím výhodu na strane Sony. Po stranách a rohoch je však často o dosť menej presvedčivý. Napríklad na tej fotke domu v pozadí to pšeničné pole vľavo nepôsobí najlepšie, ani lúka vpravo. Porovnaj tu a uvidíš, že 12-60mm je o dosť konzistentnejší v celoplošnej kresbe:

http://www.digimanie.cz/recenze-pana...cene-1-big.jpg

To zodpovedá výsledkom na testovacej scéne s milimetrovým papierom, alebo meraniam napríklad na photozone.de. Napriek tomu vidím, že tie objektívy sú odlišného kalibru a 12-60mm sa nemôže rovnať s 18-105mm. 12-60mm je pre mňa veľmi príjemný seťák za cenu dodávanú v sete, ale nestojí za predajnú cenu samostatného kusu, a to napriek pekne konzistentnej kresbe. 18-105mm má výrazne väčší okruh použiteľnosti kvôli svetelnosti (F4 na APS-C vs F5.6 na M43) a dosahu (105mm vs 60mm). K tomu sa pridáva špecializácia na video a za tú cenu je to u mňa naopak jedna z najlepších kúp pri Sony E.

Registrace
    May 2011

Pri tých porovnaniach je trochu 12-60mm v nevýhode kvôli odlišným podmienkam - zamračená obloha, málo kontrastu. Lepšie je porovnať fotky z recenzie na 12-60mm, kde tiež svietilo slnko. Napríklad:

http://www.digimanie.cz/recenze-pana...cene-2-big.jpg
    Výhodu slnka v prípade Sonyho uznávam, horšie ale je, že v druhom zábere z Panáka 12-60mm je čosi navyše.

Strana 27 z 201 PrvníPrvní ... 1725262728293777127 ... PosledníPoslední