Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 185 z 186 PrvníPrvní ... 85135175183184185186 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 2,761 až 2,775 z 2784

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Panasonic S1, tak to je konečná, podpásovka jak hrom - prístroj, ktorý Panasonic prezentuje ako nástroj pre filmárov sa prehrieva v režime 4K/60p. Kontinuálne snímanie je ukončené po 15 minútach, v teplom prostredí vydrží asi 10 minút. Nový procesor, hmotnosť vyše kila, výrez na snímači a oni to nezvládli.
    V linku o tom nešťastí píšu : https://www.cinema5d.com/panasonic-l...-mount-lenses/
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Tak tady je patrná snaha Panasonicu dát produkt honem rychle do povědomí lidí. první to oznámili, po pár měsících zase oznámili, že to uvedou za další dva měsíce.
    Nicméně o možnosti přehřívání S1R u 4K xx informoval(prý-viděl jsem o tom zmínku asi na dvou místech) sám Panasonic.
    Stejně to myslím nemá smysl řešit ten přístroj, dokud nebudou výsledky z řádné produkce/výroby a pokud nebude třeba jasné, s jakými skly ma tu S1R verzi vůbec smysl používat.
    Dost lidí se domnívá, že s GH5+solidními skly získají minimálně stejně dobré výsledky.
    Jsem si skoro jist, že zázraky ani nic podobného nělze čekat od žádného výrobce. Myslím to dokazují všichni každým jedním uvedením nového produktu.
    Canon ohlásil tu novou levnou FF bezzrc. a hned avizuje "pitomým a nedůležitým" zákazníkům, že za těch pár peněz, co to bude stát nemají nárok na stavový display..prostě Canikoní taktika osekávání funkcí a použitelnosti pokračuje dál. Nikon pro změnu ukazuje, že na tahle "levná"(Z6+7) bezzrc. **** z vysoka a tak uvede 24-70/f4 za cca 1000USD v provedení plasťák ...Olympus a jeho EM1X, profi přístroj s originál třetihorní technologií a uměleckými režimy ... Sony má sice dobrou snahu a taktiku s tím dáváním nových technologií do svých zařízení nicméně zase jim asi nestojí za to předělat ta těla + ovládání do podoby na úrovni třeba DSLR Canonu nebo aspoň Nikonu. prostě jako naprostá většina všech v této společnosti ... "to mají někde".

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Podľa neoficiálnych informácií na fujirumors (ktoré sú ale so značnou istotou pravdivé) X-T30 4K/60p mať nebude. Prelom tohto formátu do mainstreamu sa teda znovu odkladá, potom čo ho Panasonic nedal do GX9 a ani Sony do A6400 (tam sa to ale ani nedalo čakať, keďže nijaký vyšší model od Sony ho zatiaľ nemá). Ostatné vylepšenia z X-T3, ako nový senzor a vylepšený autofokus zrejme prídu. Som zvedavý či aspoň 4K/30p bude z kompletnej 16:9 plochy snímača, bolo by značné sklamanie ak by to bolo znovu s preskakovaním riadkov ako v X-T20.

Prekvapením je pre mňa nepoužitie unikátneho výklopného systému pre LCD z X-T100. Nechápem, že toto geniálne riešenie, skvelé pre fotografov aj vloggerov, Fuji nepoužilo do žiadneho z relevantných modelov. Zdá sa mi, že nechápu čo majú. Jedinou výraznejšou zmenou na tele je joystick, čo je v tejto kategórii skvelé, ale bohužiaľ za cenu straty 4-smerného ovládača.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Podľa neoficiálnych informácií na fujirumors (ktoré sú ale so značnou istotou pravdivé) X-T30 4K/60p mať nebude.
    Tak zas nič, najviac ma irituje a pár rokov dozadu by som tomu neveril, že v roku 2019 bude plynulé, ostré video v 4K na pár výnimiek nedostupné. Na jednej strane sa zrušil preklad 50i v PAL/60i NTSC, no výrobcovia zvolili veľmi vlažný prístup k adekvátnej náhrade. Vylepšenia v zmysle HDR, 10-bit, či vysoký dátový tok určite potešia a je tam progres, ovšem, pripadá mi to vzhľadom k princípu videa ako rýchleho sledu statických obrázkov nedostačujúce. Pripálená sviečková servírovaná na zlatom podnose.

Registrace
    May 2011

Sonyho vylepšenie autofocusu v režime sledovania použitý v novom A6400 podáva perfektný výkon :

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od jozkopower Zobrazit příspěvek
    Tak zas nič, najviac ma irituje a pár rokov dozadu by som tomu neveril, že v roku 2019 bude plynulé, ostré video v 4K na pár výnimiek nedostupné. Na jednej strane sa zrušil preklad 50i v PAL/60i NTSC, no výrobcovia zvolili veľmi vlažný prístup k adekvátnej náhrade. Vylepšenia v zmysle HDR, 10-bit, či vysoký dátový tok určite potešia a je tam progres, ovšem, pripadá mi to vzhľadom k princípu videa ako rýchleho sledu statických obrázkov nedostačujúce. Pripálená sviečková servírovaná na zlatom podnose.
    Plne súhlasím. Zdá sa, že momentálne prevládol mýtus o ideálnosti "film look", čo nie je nič iné ako trhané rozmazané video pri 24/35/30fps a dvojnásobnej rýchlosti závierky. Akoby všetci utrpeli vážny otras mozgu a zabudli prečo TV tento formát mnoho desaťročí nepoužíva, keďže je nevhodný pre realistickú reprodukciu bežného pohybu. Niekoľko sekúnd športového prenosu by podľa mňa mohlo stačiť na to, aby každý videl, prečo to patrí niekde medzi nemý a čiernobiely film. Príde mi absurdné, že sa ľudia kvôli blbému formátu dobrovoľne vzdávajú kontroly nad expoxičným časom a používajú barličky ako ND filtre aby sa vošli do korzetu 180st. závierky.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Zdá sa, že momentálne prevládol mýtus o ideálnosti "film look", čo nie je nič iné ako trhané rozmazané video pri 24/35/30fps a dvojnásobnej rýchlosti závierky.
    Když je na to člověk zvyklý... První věc, kterou jsem na nové televizi udělal, bylo vypnutí vyhlazování, aby to bylo sekané, protože se na to nedalo dívat a sport nesleduju Např. mně ta plynulost u filmů docela vadí a jen málokde to vypadá dobře. Tím ale rozhodně netvrdím, že plynulé video nemá své místo.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    37

Proti gustu žádný dišputát. Ono také záleží na tom, co se točí. U TV filmů je to skutečně asi zvyk, nikdy mne nenapadlo to nějak sledovat.
    Ale u mého videa mi neskonale vadilo, že Lumix G80 4K/60p neuměl. Točím většinou architekturu a při švenkování to bylo pro
    mne k nekoukání. Vlastně jenom proto jsem přešel na G9 a to je jiná káva!

Ještě k tomu přehřívání, nad kterým se tady tolik běduje:
    Já v tom přehřívání zase tak velký problém nevidím. Kdo z vás točí v exteriéru jednotlivé záběry delší než 10 minut?
    (G9 má při 4K/60p jen 10min., při 4K/30p 30min.)
    V interiéru to při 4K/60p řeším jednoduše tak, že kameru ovládám přes chytrý telefon. (Tedy pokud točím něco rodinného a chci se také dostat do filmu.)
    A je mi dost divné, že při okamžitém následném dalším pokračování dalších záběrů se nic neděje a kamera točí dál a nemá chuť hořet!
    Možná, že to je pouze "sichrovačka", co kdyby. Bude zřejmě záležet na teplotě prostředí, při teplotě 30st.C jsem to ještě nezkoušel.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od romana51 Zobrazit příspěvek
    Ještě k tomu přehřívání, nad kterým se tady tolik běduje:
    Já v tom přehřívání zase tak velký problém nevidím. Kdo z vás točí v exteriéru jednotlivé záběry delší než 10 minut?
    V interiéru to při 4K/60p řeším jednoduše tak, že kameru ovládám přes chytrý telefon. (Tedy pokud točím něco rodinného a chci se také dostat do filmu.)
    A je mi dost divné, že při okamžitém následném dalším pokračování dalších záběrů se nic neděje a kamera točí dál a nemá chuť hořet!
    Možná, že to je pouze "sichrovačka", co kdyby. Bude zřejmě záležet na teplotě prostředí, při teplotě 30st.C jsem to ještě nezkoušel.
    Tak ono se to může přehřívat klidně i po půl minutě, nebo třeba vůbec. Jenže pokud to chtějí označovat jako přístroj pro profíky, nejsíš by to nemělo mít to omezení na 15min a nemělo by se to přehřívat.
    To ti nemusí být divné, na G9 je výrazně menší čip a tedy i menší datový tok, tak to nemá moc důvod hořet.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    37

Ona ta potvora G9 má na UHD 4K při 59,94p datový tok 150Mbps a pokud jsem mohl zjistit, tak S1 i S1R má také max.150Mbps.
    Rozdíl je v tom, že G9 si mohu osahat, ale S1 a S1R jsem v ruce neměl a zřejmě nikdy mít nebudu, takže těžko posoudit.

Registrace
    May 2011

Zdá sa, že momentálne prevládol mýtus o ideálnosti "film look", čo nie je nič iné ako trhané rozmazané video pri 24/35/30fps a dvojnásobnej rýchlosti závierky. Akoby všetci utrpeli vážny otras mozgu a zabudli prečo TV tento formát mnoho desaťročí nepoužíva, keďže je nevhodný pre realistickú reprodukciu bežného pohybu.
    Pekne si to napísal, už naši dedovia vedeli, prečo existuje preklad 50i/60i.

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    První věc, kterou jsem na nové televizi udělal, bylo vypnutí vyhlazování, aby to bylo sekané, protože se na to nedalo dívat
    Elektronické vyhladzovanie v telke a originál záznam snímaný 60fps sú veľmi odlišné veci, navzdor tomuto faktu osobne korekciu pohybu využívam, ešte že tam je.

Registrace
    May 2011

Ale u mého videa mi neskonale vadilo, že Lumix G80 4K/60p neuměl. Točím většinou architekturu a při švenkování to bylo pro
    mne k nekoukání. Vlastně jenom proto jsem přešel na G9 a to je jiná káva!
    Ano, i mne neskonale vadí sekanica 25/30p pri švenku, zdieľam tvoje nadšenie pre 4K/60p.

Problém je v tom, že Panasonic od začiatku prezentuje model S1R ako špičkový nástroj pre fotografov a model S1 zase pre kameramanov. Z toho vyplývajú značné pochybnosti o plnohodnotnej náhrade kamči vzhľadom ku krátkemu času kontinuálneho snímania. Obrad, prejav, koncert a môže byť problém.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    37

Já si, Jožko, myslím, že je to pěkná bublina pro takové "amatérské poloprofesionály" jako jsme my. Pro opravdové profesionály má i Panasonic kamery,
    které jsou ale v úplně jiných cenových relacích.
    Také si doufám nemyslíš, že by profi filmaři chtěli točit s S1 a S1R! No a ti "profíci" co točí svatby nebo vítání občánků třeba na to naletí, protože budou mít pocit, že jsou IN!

A ještě poznámka z praxe. Přišel jsem na to, že točit rodinné video nebo svatbu a pod. do 4K je nesmysl, protože to účastníci stejně nemají na čem přehrát.
    Kdo z nich má třeba jen přehrávač který přehraje Blu-ray a telku přes celou stěnu?

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Ona ta potvora G9 má na UHD 4K při 59,94p datový tok 150Mbps a pokud jsem mohl zjistit, tak S1 i S1R má také max.150Mbps.
    Rozdíl je v tom, že G9 si mohu osahat, ale S1 a S1R jsem v ruce neměl a zřejmě nikdy mít nebudu, takže těžko posoudit.
    S tím datovým tokem mi to přijde zvláštní, nicméně děkuji za korekci. Asi bude lepší počkat, až to opravdu vydají. Ono totiž nesprávných nformací je všude plno :/
    4K natáčet může mít asi smysl pro určitý případný postprocess.
    A s těma profíkama, to je asi hlavně otázka toho, koho bychom mezi ně řadili. Protože dnes je třeba profík i vlogger, pokud ho natáčení videí živí a to může jen sedět doma před webkou. Ale jinak k používání třeba GH5 nebo A7 se hládí hodně lidí, kteří natáčejí jak profesionálně, tak na dobré úrovni.

---

Mimochodem otázka. Pokud má OLED panel/display dle specifikace například 3 000 000 Dots, znamená to, že má 3 000 000 MPx nebo 1 000 000 Mpx?

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    37

Samozřejmě, že točit do 4K má smysl. Pro sebe video do 4K točím, čím je kvalitnější originál, tím je kvalitnější sestříhané video.
    Ale pro řadu mých příbuzných a známých je to zbytečné a navíc to prodlužuje dobu zpracování a konečný render.

On rozdíl kvality je dobře patrný i na mojí TV, která je ještě LED s metrovou uhlopříčkou.

S Dots per inch (DPI) na mne nechoď, sice už dávno používám Photoshop, ale bližší než bitmapy mi byly vektory,
    melouchy jsem dělal v AutoCADu, ty jednodušší v Corelu.