Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 198 z 202 PrvníPrvní ... 98148188196197198199200 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 2,956 až 2,970 z 3017

Téma: Foťák s 4K videom F1.0

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Hmm, Sony doteraz používalo jeden dizajn tela pre všetky modely v danej generácii, takže dosť pochybujem, že prídu s niečím odlišným pre A7S III.

Trochu sa mi to rozležalo a uvedomil som si zjavný dôvod prečo teraz prišla A7R IV a nie A7S III. A ten dôvod nie je v plánovaní produktov podľa dopytu zákazníkov, ale v dostupnej technológii, ktorú im dodáva Sony Semiconductor. A čo majú teraz nového je BSI architektúra na veľkosti pixelu 3,8um s relatívne vysokou rýchlosťou vyčítania. Tá bola v poslednom roku implementovaná v troch veľkostiach senzoru a umožnila príchod niekoľkých prelomových produktov - APS-C Fujifilm X-T3 a X-T30, FF A7R IV a MF Fujifilm GFX100. Pri X-T3 to dáva 4K/60p 10bit video a 20fps foto, pri GFX100 a A7R IV rozumne rýchly foťák na svoju kategóriu pri veľmi vysokom rozlíšení. Je otázka či by senzor v A7R IV zvládol 4K/60p, minimálne v crope by to malo byť možné, problém je asi procesor, ktorý je už pár rokov starý a zrejme to nezvláda.

Je otázka čo chystajú pre A7S III a A9 II, ale senzor a procesor pre tieto produkty asi ešte nie je hotový. Procesor zrejme nebol pripravený pre A7R IV, preto iba jednoduchá výmena senzoru a vyladenie tela.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Telo A7S III - ak by zostalo v štandartných rozmeroch, znamenalo by to veľký pokrok v rámci požadovaných výkonových parametrov.

Fuji X-T3, dobre, že si to spomenul. Podľa mojich osobných preferencií aktuálne najlepší APS-C videofoták. Škoda nestabilizovaného čipu. Trocha ma irituje veľkosť RAW súborov a nevyladeného prevodníka Iridient, pre max. kvalitu foto sa doporučuje použitie do DNG.

Procesor A7R IV - archa je zrejme pôvodná, ale museli to vyladit, však 61MPx/10fps

Registrace
    May 2011

Mobily budú znova lepšie fotit :
    https://www.letemsvetemapplem.eu/201...h-fotoaparatu/

Registrace
    May 2011

Sony A7R IV - tak to rozlíško je fakt síla. Fotku v prílohe mám stiahnutú v plnke a skutočne to je tak :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Bez názvu.jpg 
Zobrazení: 23 
Velikost: 243.4 KB 
ID: 2698  

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    5

Citace Původně odesláno od jozkopower Zobrazit příspěvek
    Trocha ma irituje veľkosť RAW súborov a nevyladeného prevodníka Iridient, pre max. kvalitu foto sa doporučuje použitie do DNG.
    Pro nejlepší kvalitu u fuji (ostrost, detaily) je IMO lepší Capture One (fázi, kdy jsem používal lightroom+převod irident mám za sebou). Sice není nejlevnější, ale na úpravu fotek mi přijde lepší než lightroom (vrstvy, propracovanější lokální úpravy, výborná práce s barvami). Občas na retuše mi chybí Photostop, kde je to lépe řešeno než v C1, ale rozhodně bych se přesto k adobě nevracel.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Nie je teraz C1 dodávaný k foťákom Fuji zdarma?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    5

Co vim, tak ne. Nějakej program byl v USA dodávanej k fotoaparátům, ale ne C1.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Vždy bol zdarma Silkypix, ktorý sa dá stiahnuť priamo na stránkach Fujifilm. Ale pred časom som zaregistroval, že Capture One má zdarma verziu Express pre Fuji, podobne ako to je dlho už pre Sony. Myslím, že mám pravdu:

https://www.captureone.com/en/download/express-fujifilm

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    5

Ano, Express verze - ale tu si může stáhnout kdokoliv (není omezeno na koupi fotoaparátu). Co vim, tak je dost osekaná a nejsou v ní vrstvy (i když pro nenáročné uživatele asi stačí).

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Ktokoľvek nie, iba užívatelia foťákov Sony a Fuji. Osekané to asi je, ale konverzia rawu so všetkými základnými úpravami by tam mala byť, ak sa nemýlim. Vrstvy možno nie.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    5

Nebo taky zájemci o fuji či sony - pro zkouknutí rawů z tažených z netu...

Základní úpravy umí - ano, ale ty zajímavé funkce (kvůli kterým jsem na C1 přešel) bohužel ne. Ale lze využít 30 dní trial a odzkoušet (osobní zkušenost je nepřenositelná a co uživatel, to jiná chuť).

Mají na webu spoustu tutoriálů https://learn.captureone.com/ které pomůžou k rychlému startu

Registrace
    May 2011

Plná verzia Capture One pre Fuji je momentálne v akcii za 124 EUR:
    https://www.captureone.com/en/store

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od Hanse Zobrazit příspěvek
    Nebo taky zájemci o fuji či sony - pro zkouknutí rawů z tažených z netu...
    Jasné, to je pravda, software ako taký si môže stiahnuť ktokoľvek, ale otvorí to len rawy z podporovaných foťákov. Rovnako to je s verziami Silkypixu pre Fuji a Panasonic.

---------- Doplněno v 18:38 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:34 ----------

Citace Původně odesláno od jozkopower Zobrazit příspěvek
    Plná verzia Capture One pre Fuji je momentálne v akcii za 124 EUR:
    ... a Sony. To je veľmi pekná zľava, vzhľadom na plnú cenu 349€.

Registrace
    May 2011

Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR + Fujifilm X-T3, celkom mocne uvažujem nad týmto combom. X-T3 sa už dá kúpiť za 1370 EUR, ak by Fuji po spustení predaja nového skla zvýhodnila set, mohlo by to stáť 2000 EUR, to sa mi vidí za tak kvalitný videofoťák s parádnym objektívom bomba kšeft.

Registrace
    May 2011

Fuji X-T3 log/luts :