Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: Náhrada za dosluhující Sony DSC- H1

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

Dobrý den. Požádal bych o radu, jaký ultrazoom by byl v dnešní době solidní a samozřejmě s ohledem na stáří mého současného DSC-H1 i kvalitativně lepší náhradou. DSC-H1 mám od roku 2006 nebo 2007, avšak již opravdu dosluhuje. Rád bych pořídil nějakou náhradu, ale o zrcadlovce zatím nepřemýšlím, neboť s fotoaparátem fotí i žena a tedy rozměry DSC-H1 jsou tak akorát. Díval jsem se i na takzvané bezzrcadlovky a zaujal mě Olympus E-PL6 + objektivy 14-42mm II R + 40-150mm, ale cena téměř 12 tisíc je příliš vysoká. Rád bych zůstal s cenou někde do 7.000 až 8.000 Kč. Pokud by to bylo možné, chtěl bych mít možnost výběru z více typů fotoaparátů a tedy požádám o doporučení alespoň třech konkrétních fotoapaátů, ze kterých by se dle vás dalo či mohlo vybírat. Děkuji předem.

PS: jinak fotoaparát využíváme čistě jako rodinný, tedy k fotografování dětí, při dovolených, sportovních soutěžích atd. Na DSC-H1 mi dost vadí ryychlost, při jaké se obnoví možnost focení s bleskem, respektive ta celková "pomalost" než můžete vyfotit druhou fotografii. Upřímně si již nepamatuji, zd takto pomalý byl v i době koupě. Co bych opět ocenil je hledáček.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Myslím, že vybrať v tejto cene tri fotoaparáty, ktoré by sa dali doporučiť, je dosť problém. Mám jeden typ - Panasonic FZ200. Kvôli svetelnému objektívu (konštantných F2,8) a modernejšiemu senzoru by to mal byť pokrok v oblasti kvality, a určite výrazný skok čo sa týka rýchlosti. Je to v tejto cene asi bezkonkurenčná voľba pre fotenie na dlhom ohnisku. Samozrejme, stále je to kvôli malému senzoru foťák do dobrého svetla. Osobne by som si priplatil za bezzrkadlovku s teleobjektívom alebo obetoval zoom, ale získal lepšiu použiteľnosť za rôznorodých svetelných podmienok. Ale to už je o osobných preferenciách.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2015

Panasonic FZ200 je určitě dobrá volba, ale ještě bych zařadil do výběru SONY DSC-H400 http://www.aaron.cz/produkty/sony-cyber-shot-dsc-h400 . Hlavně kvůli univerzálnějšímu zoomu. Do dobrého světla je to OK. Za večera už to ale přestává stačit - tam bude dominovat FZ200.

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

K tomu Sony DSC-H400. Našel jsem recenzi a podle mého trpí stejnými neduhy jako DSC-H1 ( tedy pokud mohu srovnávat tyto dva kusy )

Plusy

+ Možnost manuálního ovládání expozice, bohatý rozsah časů, irisová clona
    + Závit pro filtry
    + Solidní optická stabilizace
    + Slušná výdrž na baterie
    + Příjemné quick menu

Minusy

- Technologicky postarší
    (CCD snímač - pomalé sekv. snímání, jen HD video)
    - Zdlouhavé odezvy, pomalost přístroje
    - Autofokus (velmi pomalý, v noci neostří, chybí MF)
    - Podprůměrná obrazová kvalita
    (vysoký šum a odšumování, optické chyby objektivu)

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

Jinak z bezzrcadlovek mě zaujaly poze tři fotoaparáty, a to https://www.euronics.cz/digitalni-fo...kitbb/p371543/ a https://www.euronics.cz/digitalni-fo...kitbb/p386479/ a https://www.euronics.cz/digitalni-fo...10vrb/p384253/

Hlavně pak kvůli tomu, že již v základu obsahují dva objektivy. ani jeden však nemá / snad jsem koukal dobře / hledáček. Cena je pak bohužel poněkud vyšší, než jsem zamýšlel.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Čo sa týka H400 vs FZ200, svetelnosť F3.4-6.5 na tak malom senzore výmenou za 600-1500mm ekvivalent ohnisko sa mi nezdá ako najlepší obchod. Na čo dobré sú tak dlhé ohniská bez zodpovedajúcej svetelnosti a AF? Na šmírovanie susedov?

Inak povedané, ak Ti súčasný dosah stačí, tak na H400 zabudni. FZ200 je po všetkých smeroch lepšia voľba. Tipnem si, že ani Vierzbowski007 nebude nesúhlasiť.

Bezzrkadlovky - všetky Ti dajú lepšiu kvalitu ako FZ200 na krátkych ohniskách. Nikon 1 má 4x väčší senzor, Olympus 8x. To Ti dá asi odhad koľkokrát môžeš zdvihnúť ISO pri rovnakej svetelnosti objektívu pre rovnakú výslednú kvalitu. FZ200 má 2-4x svetelnejší objektív ako seťáky pre bezrkadlovky, ale to nevyváži menší snímač. Samozrejme, otázka je nakoľko si vážiš hľadáčik a plne otočný displej pri FZ200.

Nikon 1 je veľmi rýchly a má špičkový autofokus naprieč triedami. Na akčné telefoto je to parádna voľba, ale pre bežné fotky je kvalitatívna výhoda oproti ultrazoomom s malým čipom relatívne mierna.

Olympus je tiež veľmi svižný a AF je v jednorázovom režime veľmi dobrý (kontinuálny je slabší). Obrazová kvalita je už blízka foťákom s veľkým senzorom (APS-C a FF). Na E-PL5/E-PL6 sa dá hľadáčik dokúpiť.

Ak by si sa rozhodol pre bezzrkadlovku, máš možnosť kedykoľvek dokúpiť ďalšie objektívy a posunúť celú vec na omnoho vyššiu úroveň. Tu treba povedať, že Nikon 1 je v podstate výrobcom opustený systém, kým M4/3 (Olympus+Panasonic) je naopak najrozvinutejší medzi bezzrkadlovkami.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    3

Co jsem se dočetl, tak rozdíl mezi E-PL5 a E-PL6 není velký, hlavní rozdíl spočívá v novějším firmware, píšou o tom např. tady:
    http://www.imaging-resource.com/news...efreshed-e-pl5

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2015

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    nak povedané, ak Ti súčasný dosah stačí, tak na H400 zabudni. FZ200 je po všetkých smeroch lepšia voľba. Tipnem si, že ani Vierzbowski007 nebude nesúhlasiť.
    Ale hej, FZ200 je sboží, já sem HS400 nahodil hlavně z toho důvodu, že to je cenový ekvivalent od SONY. Kdo má rád SONY ergonomii, tak mu to může sednout lépe. A dosah je výrazně větší, třeba to někdo využije.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

To bych spíše než H400 volil Sony HX60. Sice světelnost také nic moc, ale ten objektiv je jinak docela povedený a lepší CMOS snímač nabídne spoustu zajímavých technologií, které H400 nemá. Bohužel chybí hledáček, ten je až u HX90. Jinak bych se ale také přikláněl k FZ200.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Já bych do SONY už nešel. DSC-HX300 mi krátce po záruce odešel a to jsem jej hýčkal, koupil pohotovostní brašnu za další tisícovku, a už je samovolně v nebi. Předtím jsem měl také DSC-H1 a taky byly problémy. Bohužel jsem "vstoupil dvakrát do jedné řeky".

Nováček
    Registrace
    May 2006

Ale musím ještě doplnit. Sehnal jsem mechanicky vadný DSC-H1 za dvě stovky, nechal si z něj přehodit do mého vadné tlačítko pro zapnutí a po 3 letech odložený foťák jede jako nový. Pokud pojede, nedám asi na něj dopustit. Jen mi chybí vhodná pohotovostní brašna. Blesk moc nepoužívám a doba pro opakované nabití kondenzátoru pro blesk bude asi vždy delší.

Podobná témata

1. Náhrada za SONY DSC-WX5
    Od cz pida v sekci Kompakty
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 02-02-2012, 10:05
  2. Náhrada za Sony DSC F828
    Od Bajdik v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 11-12-2011, 14:29
  3. náhrada za Olympus SP-320?
    Od herbert1 v sekci Kompakty