Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Tisk, 3D tisk, jeho inovace a kam to vše směřuje

sasicek (2)|5.6.2016 22:04
Zdravím všechny čtenáře :)

"Kam si myslíte, že tisk, 3D tisk a vše okolo něj směřuje. Co vše bude schopno a jaké využiti bude 3D tisk mít. V podstatě se dá vytisknout celý dům, ale bude to mít své uplatnění?"

Byl bych moc rád za zavedení diskuze na tohleto téma :)
Je to v rámci seminární práce do předmětu Počítače v podnikatelské praxi na OPF SLU v Karviné.

Marek Goryl
Kabe (442)|5.6.2016 23:13
Tak já věřím, že si už brzo vytisknu Nikkkor 14-800/f1,4 o hmotnosti max 300g
ewing (68)|6.6.2016 03:38
[QUOTE=Kabe;42222]Tak já věřím, že si už brzo vytisknu Nikkkor 14-800/f1,4 o hmotnosti max 300g[/QUOTE]
tak ten si muzes vytisknout i dnes dokonce s f 0.6 jen ta kvalita fotek pak bude stejna jako bys na fotaku nemel nic :D. ale vazne, hracka to je fajna,zvlaste na specialni vecicky a kusovku. ale poskladat sama neco z nekolika ruznych materialu? v blizke dobe asi ne

---------- Doplněno v 02:38 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 02:37 ----------

vytisknout se da cely dum,ale po castech nebot v celku by jinak ta tiskarna musela byt rozmerove vetsi nez to co z ni vypadne. a pak tu jsou nejake ty naklady na "stavbu" v porovnani dejme tomu s klasickou zdenou stavbou ci drevostavbou a rychlost vystavby coz tiskarna prohraje na cele care. hledel jsem treba na tisknuti bloku 8 valcovych motoru,ale jednalo se vicemene o demo co vse lze. pouziti treba pri nejake renovaci,kde se original uz neda normalne sehnat je to super.kdo si s necim takovym zavede firmu, mozna by i mohl slusne slapat.
sasicek (2)|15.6.2016 22:48
Ty náklady budou ohromně vysoké na stavbu nějakého objektu s tím souhlasím :) Zajímalo by mě jak dlouho to vydrží, když si vytiskneš nějakou součástku do motoru. Mysliš, že to bude stát za to a za ty náklady?
renfits (35)|20.6.2016 22:35
Mám takové tušení že 3D tisk nemá nic společného s fotografováním. Nepatří tento dotaz na nějaké jiné fórum?
Karel Polívka (315)|20.6.2016 23:51
Pro zajímavost doporučuji nahlédnout do naší rubriky věnované 3D tisku na Světu hardware, jelikož poslední dobou se objevuje čím dál tím více zajímavých novinek z této oblasti: https://www.svethardware.cz/3d-tisk/

Mě třeba dnes hodně zaujalo tohle: https://www.svethardware.cz/umele-svaly-z-elektroaktivnich-polymeru-zajisti-prirozenejsi-pohyby-robotu/42569