Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 116

Téma: Prvni zrcadlovka do 25tis

Nováček
    Registrace
    Jun 2016
    Fotografií
    14

Dobry den.Vybiram svou prvni zrcadlovku.Budu fotit hlavne krajinu a pamatky.Cena by mela byt tak do 25tis max 27.Co jsem se tak koukal,tak me zaujalo s jednim objektivem http://www.softcom.cz/eshop/nikon-d5...a_d156605.html https://www.fotolab.cz/eshop/fotoapa...16gb-sdhc.html nebo levnejsi se dvema https://www.fotolab.cz/eshop/fotoapa...-s-brasna.html https://www.fotolab.cz/eshop/fotoapa...mm-f-1-8g.html Diky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2011

Já bych vybral něco bez AA filtru, takže D5200 bych vyřadil. D5500 je obrazově výborná, ale časem by mohla vadit absence ovládacích tlačítek a funkcí ze sedmičkové řady. Ten objektiv 18-105 je podle mě na nový snímače špatná volba, 18-140 je zase dobrá, ale nejlíp kreslí až tam od 70mm, což na krajinu nebude. Za málo peněz je skvělá volba 18-55 VR II, tu používám na své D7200 nejraději, spolu s N35/1,8. Všechny objektivy co jsem uvedl jsem vlastnil, takže to nejsou vyčtený názory z internetu.

Nováček
    Registrace
    Jun 2016
    Fotografií
    14

Ten objektiv 18-55 VR II je spis zakladni objektiv ne a ma umely bajonet

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2011

Je to základ a má bajonet z plastu, stejně jako 18-105. Na krajinu a památky stačí přece ten základní rozsah. Navíc výhoda toho VR II je hmotnost a rozměry. 18-140 je dobrá volba na cesty, jenže v rozsahu 18-55 je o dost horší než ta základní verze a naopak od cca 70mm na plnou díru je to hodně dobrý sklo.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2015

Pokud je je cílem především krajina a památky, tedy v obecnosti že není zase až tak kladen důraz na malou hloubku ostrosti, přidal bych do výběru Pentax K-50 s 18-135 objekticem - http://www.aaron.cz/produkty/pentax-...135mm-wr-cerny . Důvody pro Pentax oproti výše navrženým jsou následující: 1) 100% pokrytí hledáčku 2) 2 rollery 3) odolné tělo proti prachu a vlhkosti 4) microadjustment 5) rychlost závěrky až 1/6000 sec. Zkrátka Pentax nabízí za cenu entry level DSLR to, co Nikon až u semiprofi třídy D7100. Samotné odstranění AA filtru IMHO není moc klíčovou vlastností, ale vyšší ostrost určitě potěší.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2016

Zdravím Barte,
    samozřejmě kromě canikonu existuje i Pentax a stojí za zvážení si o tom něco zjistit.
    Souhlasím s Vierzbowskym návrhem na K-50ku a mrkni se i na Pentax K-S2, nebo i
    na K-3II.

Nováček
    Registrace
    Jun 2016
    Fotografií
    14

Neříkám,ze ten Pentax bude špatnej,ale zas si říkám,ze bazarovych objektivu bude daleko víc od Nikonu nebo Canonu a taky se pak bude později v bazaru Nikon lip prodávat,ale to je jen můj názor

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2011

Pentax bych určitě nebral. V okolí už znám jen jednoho člověka, co si ho nechal a nepřešel ke konkurenci. Nefotí to špatně, ale sehnat na to něco je za trest. Nehledě na minimální komunitu uživatelů.

Nováček
    Registrace
    Jun 2016
    Fotografií
    14

Tak potom nejspíš D5500 nebo D7100..

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2016

vormen:
    můžu se tě zeptat co myslíš tím, že sehnat na to něco(na Pentax?) je za trest,
    to by mě opravdu zajímalo :-). A co má společného minimální komunita
    uživatelů s kvalitou, nebo nekvalitou fotoaparátů je také velmi pozoruhodná
    myšlenka.Zkus se podívat třeba na Pentaxfriends.eu a spočítat si kolik asi
    má komunita uživatelů Pentaxu členů :-). Já také vím o lidech, co přešli z
    Pentaxu na CaNikon ale i opačně, no a jakou to má asi výpovědní hodnotu ?
    Prostě takovou, že občas někdo změní z nějakého důvodu značku.
    Tak Barte ať už vybereš cokoli, hlavně buď s aparátem spokojený :-).
    Naposledy upraveno uživatelem Kikiris Kakabus: 15-06-2016 v 20:22 Důvod: oprava

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2011

Docela běžná věc je kupovat například objektivy z druhé ruky, protože za podstatně nižší cenu můžu vyzkoušet různá skla a pak je za stejnou cenu prodat. U Can/Nik si na bazaru najdu přesně co chci a můžu navíc vybrat z mnoha kusů, nehledě na to, že několik je jich vždy v okolí bydliště. U Pentaxu tohle neexistuje, nabídka nových skel je u nás omezená, v bazaru skoro nic. Tohle hodně omezuje. Pokud si někdo Pentax koupí v kitu a nikdy nebude chtít dokupovat žádný jiný objektiv a příslušenství, tak proč ne. Komunita na českých fórech je hlavně pro začátečníky velice užitečná, zkušenosti s nastavením, chováním těl a objektivů. Dvakrát v životě jsem si koupil auta co se u nás moc neprodávala, super výkon, výbava i vzhled. Jenže problém byl vyměnit i olej a sehnat třeba žárovku, kdežto například s koncernovým autem tohle hravě vyřeší v každé vesnici. Takže asi tak. Pentax je skvělá značka co dělá kvalitní produkty, jenže jeho nerozšířenost u nás uživatele omezuje.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006
    Fotografií
    61

Seskladal bych to z bazarovych veci .. na krajinu a architekturu potrebujes dobrej sirokac .. neco ala Tokina 11-16 (bazar tak 10 000,-) Zrcadlovek stredni tridy jsou plne bazary .. a dost casto se jedna o stroje jeste v zaruce .. teoreticky by ses mohl dostat jeste na druhe sklo plus telo .. A jen pro upresneni .. rozdil ve vystupu mezi telem za 5 a 25 tisic budes hledat tezko .. pokud se bavime o vystupu na web a beznej tisk .. rozdil ve vystupu u objektivu ve stejne cenove relaci uz bude znat mnohem vic ..

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

bart74:Pokud Vás 25-27 tis. limituje, navíc chcete fotit převážně krajinky, uvažoval bych klidně o tom Pentaxu K50 nebo třeba teď nově K70. K50 je tělo kolem 10000 což mi oproti tělu za 20-30tis. přijde dost rozdíl pokud těch 27 je už navíc omezující. Samozřejmě také záleží, co máte s těmi fotkami v plánu, jestli třeba jen FB nebo naopak spoustu velkoplošných tisků.
    Pokud chcete vybavení rozšiřovat více a značně nad rámec těch 27 tisíc, pak bych pořídil Nikon D7200 nebo počkal třeba na jeho nástupce.
    Nicméně dobrých foťáků je spousta a nejlepší máte prostě si to všechno o nich sám pořádně nastudovat, zjistit, co vlastně potřebujete a chcete,případně vyzkoušet a udělat si vlastní názor. Na forech casto probihaji lité boje o technické parametry a funkce, ale to je spíše jen teoretická rovina.

Nováček
    Registrace
    Jun 2016
    Fotografií
    14

Ano starších těl se prodává spousty,ale zas ne každý má výklopný displej což se hodí.

Nováček
    Registrace
    Jun 2016
    Fotografií
    14

Není to jednoduché se rozhodnout,protoze každý rádi něco jiného,ale spíš bych se přikláněl k Nikonu.Jinak v hledáčku jsem měl i bezzrcadlovku Fuji X-T10+XF 18-55,ale tam mě odradilo dražší objektivy

Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Prvni fotak, +-15k
    Od lucabr v sekci Kompakty
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 27-04-2016, 09:31
  2. Digitální zrcadlovky: První zrcadlovka od Canon
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 21-09-2015, 07:06
  3. první zrcadlovka - jakou koupit