Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Barevná korekce na fotkách

zemloid77 (9)|2.7.2016 20:38
Ahojte, :D
chtěl bych se zeptat na jednu věc k mému Nikonu D3100. Poslední dobou se mi na fotkách, většinou kolem obrysů bílé barvy, tvoří fialový obrys..což je vcelku rušivý element. Viz příloha. Nedávno jsem si nechal vyčistit v Nikonu čip a do té doby mi to nedělalo. Nějaký nápad? :thumb
Díky Jirka
karafiát čínský.jpg
Vierzbowski007 (118)|4.7.2016 09:36
Jedná se o chromatickou aberaci - ta se objevuje právě na podobných místech. K odstranění stačí buď přiclonit, případně se dají podobné neduhy potlačit v nějakém foto editoru typu Light Room. Píšu schválně "potlačit", protože ono to má nějaké svoje limity a když je aberace opravdu hodně, tak už se s tím nedá vůbec nic dělat.
Pavel Olivík (160)|4.7.2016 10:09
...zkus pokukat na netu...myslím že nedávno jsem viděl nějaké videa jak se dá opravit chromatická aberace v editoru...je toho dost na zhlédnutí...v téhle době je myslím internet velký pomocník...
pas!k (173)|4.7.2016 12:02
Jen doplnim .. ze je to vlastnost objektivu ne aparatu .. a pokud pouzivas LR da se to ve velke mire odstranit uz pri importu ..
zemloid77 (9)|4.7.2016 14:38
Pánové děkuji. ..Chyba na mé straně...dělá mi to hlavně na 35 mm a hlavně zblízka. Hlavně jsem to nezkoušel na jiném objektivu..takže díky za čas :-D Nehledě na tom, že jsem s tím čištěním kupoval zároven tu 35 :mistake:rolleyes::stupid Lr používám, ale spíš si budu muset dát větší pozor při focení..občas by t chtělo zapojit mozek :eek: