Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nikon D7200 + Objektiv Sigma 17-50mm f/2,8 EX DC OS HSM pro Nikon

MaxwellCZE (6)|12.7.2016 21:52
Zdravím,
jsem žák zatím na základní škole a velmi mě baví fotografovat. Párkrát jsem držel zrcadlovku v ruce, ale moc zkušeností s nimi nemám. Každopádně dovolím si říci, že se vyznám v manuálním a poloautomatickém režimu a zvládnu ve finále nafotit výborné fotky, ale k tomu především musí být podmínky, nemám pravdu? Mé cíle jsou jasné. Chci se koncem příštího školního roku dostat na SŠ na nějaký obor ohledně fotografování a k tomu potřebuji nějakou kvalitní a do budoucna dostačující zrcadlovku s objektivem. I když jsem velmi omezen penězi, tak věřím, že mi někdo přispěje a nějak tu částku dám do kupy.

Tak a teď k tomu co po vás chci. Vybral jsem si jak z názvu vyplývá zrcadlovku Nikon D7200 s objektivem Sigma 17-50mm za asi 40 000Kč.
Chtěl bych znát váš názor, jestli je toto dobrý nápad pro zatím fotografa teoretika, který se chce fotografováním i živit. (Samozřejmě mám zkušenosti s kompakty a zkoušel jsem i nějaký ten ultrazoom.)

Doufám, že se tady najde někdo ochotný co mi odepíše a napíše případnou alternativu. Nejlepší bude, když mi napíšete co byste si zakoupili vy, kdybyste šli na SŠ zaměřenou na fotografování a chtěli byste se následně focením živit. (Cílem je v průběhu nebo po dokončení SŠ začít podnikat na živnost.)

Předem děkuji za odpovědi.
MaxwellCZE (6)|13.7.2016 10:45
Jinak, ještě jsem chtěl napsat, že se rozhoduji mezi tím Nikonem a pak mezi Canon EOS 80D s tím samým objektivem, ale samozřejmě určený pro Canon. (Velká výhoda Canonu, je jeho display, který je výklopný. Pak Canony mívají ještě lepší kvalitu videa.)
Kikiris Kakabus (61)|13.7.2016 11:59
Zdar Maxi,
čistě teoreticky(protože jsem penzista) kdybych se chystal na fotoškolu,
tak bych si asi pro začátek pořídil nějaké(asi fullframe)bazarové tělo a
uvažoval již s předstihem o budování systému.Zmiňuješ se, že se chceš
focením živit. Ale co tím míníš? Portrét,svatby,sport,bulvár,makro,video,
věda,krajina,válečný report anebo od každého trochu? Ale myslím si, že
pro začátek, než si ujasníš priority, ti bude stačit to co máš v merku ty
a nebo i nějaký Pentax.Ale hlavně moc nespěchej a nedivoč. Během příštího
školního roku si zkus sehnat informace, nejlépe přímo z té školy co o ní
máš zájem, jakou fototechniku budeš pro studium potřebovat a podle toho
se zařídíš. A ještě jen tak na okraj, v oboru v kterém se chceš "živit"je
obrovská konkurence a uživit se focením není vůbec snadné. Aby jsi pak
nebyl překvapený a nezůstal někde u lopaty:-).Mít "papíry na fotografa"je v
reálném životě dost na prd. Tímto tě nechci milý Maxwelli od tvého úmyslu
nijak odrazovat, ale určitě to budeš řešit i s rodiči. Tak ti přeji ve výběru
hodně štěstí a hezké prázdniny:-).
MaxwellCZE (6)|13.7.2016 12:25
Dobrý den,
děkuji za odpověd. Já vím, že je v tomto "oboru" velká konkurence, ale myslím, že bych se zvládl protáhnout. Mám dostatečné zkušenosti s grafickými editory, takže bych se snažil i tvorbu grafiky na zakázku zakomponovat do ceníku. :) Jinak samozřejmě si nedokáži zatím představit čemu se do budoucna rozhodnu propadnout nejvíce, ale předpokládám, že bych chtěl fotit především ty svatby, různé pracovní akce a nebo třeba se shánějí i fotografové na plesy atd. Samozřejmě nespěchám i když, jestli se rozhodnu pro tuto školu a vážně do toho půjdu, tak budu chtít se začít pořádně seznamovat se svým vybavením co nejdříve, ale to okolo té zimy bude nejdříve stačit. Do té doby zaručeně stihnu oběhnout školy a poptat se na veškeré informace. Jinak rodiče mi na to řekli, že dnes litují, že nedělají to co je baví a proto jsem se tak především rozhodl.

Ve finále se od konkurence odtrhnout dokáži, když mám zkušenosti s grafikou, skriptováním webových stránek a dovolím si říci, že dokáži i celkem dobře komunikovat s lidmi. Takže všechny ostatní znalosti a dovednosti jsou pro mě jen výhodou.

A nakonec jsem si udělal jasno v tom, že APS-C mi vystačí, protože jako fotograf akcí budu potřebovat stejně více těl, takže až investice do budoucna bude nějaký full-frame tělo. (Už teď se bojím těch cen.)
Kikiris Kakabus (61)|13.7.2016 13:11
Jasně Maxi, je fajn že si věříš a já ti fandím. Ale na to přijdeš časem sám, že jen sebevědomí
a vysoké ego nestačí. A potřebná je také značná dávka talentu. Máš vůbec představu, kolik lidí
na pracovním trhu má zkušeností s grafikou, skriptováním, praxi v reklamním ranku a fotobyznysu,
jsou velmi komunikativní a mají reference ze zahraničí? Asi nevíš, ale to je jedno:-).Neber to tak,že
tě chci strašit a odrazovat od tvých chvályhodných úmyslu, to v žádném případě! Kéž by bylo více
takových, jako ty:-).A určitě dělat práci, co baví a je ještě koníček, je to nejlepší co může(kromě
zdraví)člověka v životě potkat. A na závěr ještě Maxi, zkus zjistit co je to pokora(není to zbabělost).
Ta ti určitě pomůže dojít k tvému cíli snadněji . . .
MaxwellCZE (6)|13.7.2016 13:29
Každopádně děkuji za odpovědi. Snažím se jen myslet aspoň trochu jako optimista, samozřejmě to bude chtít hodně práce a spoustu se toho naučit. Jen si to snažím idealizovat. Tím "talentem" jsem chtěl jen naznačit, že mám více věcí co doopravdy umím a tím pádem to budu mít jednodušší, protože nebudu muset hledat někoho kdo by mi dělal a spravoval webové stránky a další věci. Kdyby to nevyšlo a zjistil bych, že to není vůbec dobrý nápad, tak mi to přeci jen zůstane jako dobrým koníčkem až do konce života. :) Ale to bych měl zjistit před tím než se rozhodnu udělat tento krok jako je škola a koupě drahého vybavení. Proto, abych zjistil jestli je to dobrá volba, tak píši sem a zjišťuji zkušenosti ostatních.
Kikiris Kakabus (61)|13.7.2016 14:38
OK Maxi,držím palce a neházej flintu předem do žita. Třeba po střední půjdeš dále.
Třeba na FAMU a potom najdeš uplatnění jako kameraman a nebo cokoli jiného,
co tě bude bavit:-).
Vierzbowski007 (118)|15.7.2016 15:24
Shrnu to velmi rychle:
a) Canon 80D má HORŠÍ video po všech stránkách jak ten Nikon
b) Pokud chceš jít na skutečně fotografickou školu, tak tam ti stejně strčí do ruky analog, budeš fotit jen pevným sklem a fotky vyvolávat. Fotografická škola je hlavně o kreativitě - je to líheň pro umělecké fotografy, kteří si bokem přivydělávají na svatbách. Fotoeditory používají jen sporadicky
c) Přeji hodně štěstí
MaxwellCZE (6)|15.7.2016 18:41
Děkuji, takto mi to úplně stačí. Stále to tady sleduji, takže jestli někdo něco chce doplnit, tak samozřejmě může. :) Ještě se rozhodnu, možná by bylo lepší jít na jinou školu s tím, že bych se pak stejně věnoval focení naplno, ale to ještě proberu se zkušenějšími. :)
Kabe (442)|15.7.2016 21:07
MaxwellCZ:
No pokud je záměrem fotografováním se živit, přijde mi logické jít studovat spíše marketing než fotografii. Nebo nejít studovat nic a prostě se tou fotografií začít živit.
carskejdeux (9)|15.7.2016 23:00
Jestli umíš fotit, tak ti stačí bazarovka se záklaďákem. Foťák s tím nic společnýho nemá. A ovládat M a P u DSLR umí skoro každej, kdo umí postavit stativ, a to i mladší než jsi ty.
Kabe (442)|16.7.2016 09:53
Mimochodem nikdo ze znalych zadavateli nenapsal, jestli je ta zminovana sigma vubec dostatecna k D7200,.
kikapu (52)|17.7.2016 05:57
Na učení fotografie bych ani omylem neřešil video ve foťáku. Ideální mi přijde z bazaru Nikon D700 (pořád dostatečný výstup a výborný autofokus) a k tomu základní objektiv Nikkor 50 /1,8 AF-S G, což je v součtu investice cca 25k. Dlouho nic jiného potřebovat nebudeš, naučíš se vidět fotku ještě než přiložíš oko k hledáčku. Až to budeš mít zautomatizované pak má smysl řešit další skla, filtry, stativ.
MaxwellCZE (6)|18.7.2016 21:46
Nikon D700 mi přijde oproti mému výběru horší a pevné sklo je taky asi zatím horší. Když pevné sklo, tak spíše asi 35mm a 50mm rovnou, abych měl více možností, ale jedno je fakt málo. K více zmíněným ano i to jestli je sigma dostačující jsem chtěl zjistit a narážel jsem i na její chyby v ostření, které údajně má, každopádně myslím, že by vystačit měla, později bych dokupoval právě pevné objektivy, které se stejně využívají více. No a je pravda, že jsem uvažoval i o tom, že bych studoval spíše marketing než vyloženě fotografickou školu, které se zaměřují na zbytečnosti. Jak již bylo napsáno všechno se dokáže naučit i malé dítě k tomu pomoc nepotřebuji a to, že mi dají nějaké rady není až tak podstatné, když bych mohl mít v ruce lepší školu i pro případ, že by mi moje cíle nevyšli.
carskejdeux (9)|19.7.2016 02:27
Nikon D700 je především FX, tam 35 mm sklo až tolik nepotřebuješ, to je dobrý na APS-C, kde to má funkci simulace 50 mm skla. Pro začátečníka je pevná 50 mm bohatě dost, na zbytek si kup světelný zoom. Chyby nejen v ostření najdeš všude, tomu se říká život.
pas!k (173)|19.7.2016 09:03
Mrkni po nejakych fotografech v okoli co to maji jako HPP a zkus se zeptat jich .. tady ti vetsinou 10 lidi napise uplne neco jinyho .. Ja bych si do zacatku tak drahy telo nekoupil a zacal bych klidne s nejakym bazar cropem .. a proste fotil .. ve chvili kdy za to od lidi budes chtit penize .. a budes mit snahu aby ta prace nejak vypadala tak si jen s telem a jednim sklem stejne nevystacis .. Jinak .. proc si myslim ze je lepsi ze zacatku kupovat za min? Protoze po dvou letech foceni budes v daleko lepsim obraze o tom co k foceni opravdu potrebujes ..