Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 27 z 27

Téma: Tamron AF SP 70-300 F 4-5,6 Di VC USD

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od Jurawood Zobrazit příspěvek
    To možná taky a taky se tam dávaly a možná ještě dávají objektivy bez stabilizace, jak jsem již psal...
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček Avatar uživatele Jirka9
    Registrace
    Aug 2016

Tak jsem objektiv předběžně vyzkoušel a jsem spokojen i když ty letadla jsou na jeho hranici. viz foto.

Nemáte někdo Tamron 150-600? I když zase si říkám, že delší ohnisko, může být víc ovlivněno chvěním atmosféry?

Jirka
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 03ff3.jpg 
Zobrazení: 117 
Velikost: 1.00 MB 
ID: 1907   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: llet 1.jpg 
Zobrazení: 132 
Velikost: 506.1 KB 
ID: 1908  

Registrace
    Aug 2016

Nebo by pomohly mezikoužky? J.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Jak by pomohlo delší ohnisko netuším. Ono taky záleží pak už i na viditelnosti.
    Jenom jsem chtěl poznámku, že ani jednu fotku nemáš ideální nastavení pokud jde o kvalitu. U obou šlo ISO na menší hodnotu. Clona F20 z první fotky je už úplně mimo. Za takového počasí klidně můžeš jít i na nižší ISO 100 - 200. Bohatě stačí ta F5,6 až F8, kdy kreslí většina objektivů nejlépe.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

Citace Původně odesláno od Jirka9 Zobrazit příspěvek
    Tak jsem objektiv předběžně vyzkoušel a jsem spokojen i když ty letadla jsou na jeho hranici. viz foto.

Nemáte někdo Tamron 150-600? I když zase si říkám, že delší ohnisko, může být víc ovlivněno chvěním atmosféry?

Jirka
    Nebo by pomohly mezikoužky? J.
    ano chvění teplého vzduchu je dost silný rušivý element při focení delších vzdáleností. Proto se taky třeba měsíc atd... fotí nejlépe v zimě.
    Proto jsou superdalekohledy Chille na kopcích, kde je minimum vzdušné vlhkosti která vše rozšmudlá ( i když těch důvodů je přecijen poněkud víc)
    Semtam si zajdu zafotit na letiště a pokud je slunečno a víc jak nějakých +- 18°C tak fotit na dálku ani nemá smysl.

Jinak mezikroužky ti nepomůžou - ty zkracují zaostřitelnou vzdálenost - tedy jsou na macro.
    Asi myslíš teleconvertory. Ty ale poněkud postrádají funkčnost na "obyčejných" sklech s mizernou světelností. Důvod je ten, že zvýší ohnisko - ale stejně pak sníží světelnost. A ostřit při cca relativních f8-10 je spíš loterie - páč hloubka ostrosti je poměrně velká.

A ono ohnisko 300 a 600mm vypadá papírově hodně rozdílně - v reálu je rozdíl speciálně na APSC poměrně malý, cenový rozdíl za to fakt nestojí.

Registrace
    Aug 2016

Díky za rady tu clonu 20 jsem zkoušel pro zajímavost, jestli se mi lépe prokreslí detaily a určitě to lepší je vidět hlavně na těch motorech..Než ten 4 motorový stroj který jsem fotil na už nevím jakou menší. Jasně, že tam mám zašumnění to vidím také. Až bude lepší počasí skusím to znovu . A stabilizaci má skvělou.

Pro Begy cz Jinak pár astrofotek mám tady http://astrofotky.cz/~Jirka Jirka

Registrace
    Aug 2016

Tak co Vy na to? Neříkám, že to nemůže být lepší , ale podle mne, by to spíš chtělo ještě delší ohnisko Jirka
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Let2.jpg 
Zobrazení: 131 
Velikost: 384.4 KB 
ID: 1910   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Let23.jpg 
Zobrazení: 112 
Velikost: 160.0 KB 
ID: 1911   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Letoun1.jpg 
Zobrazení: 119 
Velikost: 2.62 MB 
ID: 1912  

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele nephilim
    Registrace
    Sep 2008
    Fotografií
    91

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit Nikkor 200-500/5.6 VRII. Na to co ten objektiv umí to je sklo za hubičku. Já s ním fotím běžně koncerty a podobné noční akce. Tělo D750 s ním stíhá bez potíží. Fotil jsem i na ME v autocrosu ve Štikovské rokli u Nové Paky, v horní zatáčce, kde auta vylítla proti mě a po asi jedné vteřině zmizela zpět do rokle, vše zahalené prachem zvířeným vozidly. Na plně otevřené cloně dělal tenhle objektiv neskutečně ostré fotky a rozhodně nebyl problém se zaostřením. Z rychlých dějů mohu zmínit např. plochodrážní závody v Liberci Pavlovicích. Opět bezproblémové ostření protijedoucích motocyklů, kdy na F5.6 jsou závodníkům vidět přes ochranné snad i řasy. Tenhle objektiv udělá službu, která výrazně přesahuje těch cca 40 tisíc, které stojí.

Registrace
    Aug 2016

No jo ale já mám tělo Canon 750D a Nikkor 200-500/5.6 VRII má bajonet na Nikon i když recenze má skvělé Jirka

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele nephilim
    Registrace
    Sep 2008
    Fotografií
    91

No jo ale já mám tělo Canon 750D a Nikkor 200-500/5.6 VRII má bajonet na Nikon i když recenze má skvělé Jirka
    Omlouvám se, někde mi to v té diskusi uteklo, když se zde tolik zmiňují objektivy Nikkor. No ale co tedy přezbrojit? Ten objektiv za to stojí.

Registrace
    Aug 2016

V pohodě, ale víš co jsem hlavně příležitostný astrofotograf a případně se věnuji hrádkám se světlem a na příští rok plánuji i brlouky atd.ale času je málo. Jinak si fotím práci ,to znamená stroje a strojky hodin, které opravuji a vždycky si dám na daný rok cíl, nebo cíle čeho bych chtěl dosáhnout. Mám vyzkoušený už Canon. Měl jsem nejdřív Zenit 17 s expozimetrem pak Canon 1100D viz můj odkaz na astrofotky víše a na jaře jsem přešel na 750D hlavně kůli rozlišení a k němu jsem koupil asi před měsícem ten Tamron 70-300 a je dobrý . Samozřejmě můžu připojit na tělo můj SW ED průměru 100 / 900 a případně ho optickým členem prodloužit na 1800 nebo 3600, ale to se v ruce udržet nedá, na to mám astro montáž EQ5 . jenže s tím se bez stabilizace prostě letící letouny a družice fotit v podatatě podle mne nedají. Takže na Nikon přecházet nebudu i když ten objektiv co doporučuješ je špička co jsem na něj viděl recenze. Takže samozřejmě to není akutní Jirka

---------- Doplněno v 17:47 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:45 ----------

Takže nevím Jirka

Nováček Avatar uživatele Glazar
    Registrace
    Oct 2012
    Fotografií
    60

Taky ho mám a poměr cena/výkon je to skvělý objektiv.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Výměnné objektivy: Tamron 35-105 f:2.8
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 07-08-2016, 16:32
  2. Tamron 17-50/2,8
    Od Begy_cz v sekci Objektivy
    Reakcí: 35
    Poslední příspěvek: 28-03-2015, 23:02
  3. Objektiv Tamron