Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 27

Téma: Tamron AF SP 70-300 F 4-5,6 Di VC USD

Nováček Avatar uživatele Jirka9
    Registrace
    Aug 2016

Ahoj . Nemáte někdo skušenost s tímto objektivem? Jirka
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    Aug 2016

Tak co nikdo ho nemá? Jirka

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

Jirka

Registrace
    Aug 2016

Tak to je super odpověď taky Jirka

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Sice nejsem Jirka, ale zkušenost s ním mám a to dobrou. Za tu cenu je to velice dobrý telezoom - výborná stabilizace, rychlost ostření v pohodě. Rozhodoval jsem se tenkrát mezi ním a dražším Nikkorem 70-300mm. Myslím, že se mu bez problémů vyrovná a s ostrostí kolem 300mm možná i předčí.
    Na jaký foťák a na co ho budeš používat? Je celkem univerzální od krajiny až po nějaké focení zvířat apod. Na sport možná trochu línější. Tam jsou lepší 70-200mm 2.8.

Registrace
    Aug 2016

Měl bych ho na Canon 750D . Prodal jsem 1100D protože mi scházelo hlavně vyžší rozlišení (včetně objektivů) hlavně na astrofotky

http://astrofotky.cz/~Jirka

Mám Tamron 17-50 a jsem s ním spokojen, pak dalekohled ED 100/900 , který je můj oblíbený. Sice je fakt, že si s ním foťák nerozumí tak jako 1100D protože, když ho pripojím na fotografii v ohnisku, tak na první pozici na focení, není při živém náhledu Live viev skoro nic vidět nejspíš má foťák nějakou ochranu a nevím jakou. nakonec jsem to vyřešil přepnutímm až na Video ,odsouhlasím, že je namontovám objektiv ,zaostřím a pak to zase přepnu na fotografování a pak fotím.

Jinak Ten 70-300 bych chtěl na detaily, co nemůžu vyfotit tím 17-55 na krajinu případně bych s ním chtěl také skusit nějaké to astrofoto když by to šlo, ale je mi jasné, že na ten 100/900 to mít nebude. Možná portréty, nebo brouky .
    Ale protože s ním nemám žádnou zkušenost, proto se ptám než ho koupím
    Děkuji za informace Jirka

Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

Citace Původně odesláno od Jirka9 Zobrazit příspěvek
    Tak to je super odpověď taky Jirka
    vzhledem k tomu že nebyla položena žádná smysluplná otázka, jsem nemohl ani jinak odpovědět

máš nějaký přesnější dotaz, nebo potřebuješ jen zběžné info kterých je po netu opravdu neuvěřitelný kvanta?

Registrace
    Aug 2016

To víš že ano . Jirka

Nováček
    Registrace
    May 2011

Tamron 70-300 Di VC jsem nedávno našel na bazaru za sedmičku a chtěl jsem ho koupit, tak jsem našel všechny testy a měl by být hodně povedený, je to model k výročí tamronu. Kreslí prý velmi ostře, aberace je odstranitelná a má prý velmi solidní stabilizaci.

Chtěl jsem ho na focení motorek na přírodních okruzích, mám jen 18-105. Jenže včera jsem zjistil, že od známé si zdarma mohu vzít nikkor 55-200, tož teď mám pořádné dilema.

Bude těch jen 200 po přepočtu 300mm stačit? Dá se na to odpovědět? Asi bude ale jak na co že...
    Díval jsem se na recenzi a trpí na ohnisku 200 mm na auru a neostrost. Tak vyzkouším a uvidím.

Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

18-105 i 55-200VR jsem měl, co se týče stabilizace - tak oproti Tamronu jako by jí neměly... Často jsem se přistihnul jak kontroluju podle páčky jestli mají stabilizaci vůbec zapnutou
    Stabilizátor na Tamronu je hodně účinný, ale taky vcelku hlučný. Jeho cvakání při rozběhu a zastavování určitě nepřeslechneš.

spíš si odzkoušej jak ti budou vyhovovat ohniska. Těch 70 bývá na začátku často celkem dlouhých. Třeba v ZOO, nebo na menších prostorech (zahrada, místnost...) když chceš odpíchnout pozadí atd.
    Ale pokud máš 18-105 tak 55-200 nemá pro tebe myslím příliš význam.

Nováček
    Registrace
    May 2011

Odskousim, ale fotim porad na 105 (160) mm a delam brutalni vyrezy.
    Jaky bude to 200mm(300) musim vyzkouset v praxi, ze ma stabilizaci k prdu jsem cetl. Diky

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od Jurawood Zobrazit příspěvek
    Tamron 70-300 Di VC jsem nedávno našel na bazaru za sedmičku a chtěl jsem ho koupit, tak jsem našel všechny testy a měl by být hodně povedený, je to model k výročí tamronu. Kreslí prý velmi ostře, aberace je odstranitelná a má prý velmi solidní stabilizaci.

Chtěl jsem ho na focení motorek na přírodních okruzích, mám jen 18-105. Jenže včera jsem zjistil, že od známé si zdarma mohu vzít nikkor 55-200, tož teď mám pořádné dilema.

Bude těch jen 200 po přepočtu 300mm stačit? Dá se na to odpovědět? Asi bude ale jak na co že...
    Díval jsem se na recenzi a trpí na ohnisku 200 mm na auru a neostrost. Tak vyzkouším a uvidím.
    Záleží který 55-200... původně jste nepsal, že známá má ten s VR a například do sad se běžně dávaly ty bez VR. Tu verzi 55-200 bez VR znám a i bych tvrdil, že oproti tomu Tamronu znatelně pomaleji ostří, což by na ty motorky mohlo být škoda. Samozřejmě těžko tvrdit, jak se bude chovat bazarový/použitý kus toho či onoho objektivu.

Nováček
    Registrace
    May 2011

tohle se dávalo do setu
    http://www.digimanie.cz/recenze-dva-...ultrazoom/3171

nový stojí necelých 5, ten tamron cca 10
    Ještě ho nemám, za týden jedu na závody klasiků do Branné, tak dám echo jak je ohnisko 200 mm (crop300) použitelné, když nikdo tady motorky nefotí :-(

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Až takové rozdíly 200 vs 300mm to nejsou. To není jak u širokoúhlých ohnisek, kde hraje roli každý mm. I 200mm by mělo být na APS-C v pohodě. Když fotím trochu podobné akce, tak na mém full-frame + Tamron 70-200mm f/2.8 VC USD je to taky s ohnisky v pohodě. Jinak ten Tamron 70-300mm VC USD by byl lepší, ale i ten Nikkor může stačit.

Nováček
    Registrace
    May 2011

děkuji, to by byla paráda a pro mě ušetřených 7 tis. za ten jetý tamron :-)

Jinak když to fotím po přepočtku 155 mm, je to naprosto o ničem a z fotky ořežu cca 80% pryč , tím se ale zvětší šum svistum
    a ztrácí se detaily

https://drive.google.com/open?id=0B2...EFIQl9NLWZUbjA

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Výměnné objektivy: Tamron 35-105 f:2.8
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 07-08-2016, 17:32
  2. Tamron 17-50/2,8
    Od Begy_cz v sekci Objektivy
    Reakcí: 35