Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Techniky focení: Záběry z nekomerčního natáčení dronem do komerčního videa

Neregistrovaný (0)|1.9.2016 11:31
Tazatel: Linda

Znění dotazu: Dobrý den,

jsem zvědavá, jestli by někdo dokázal poradit. Jsem vlastníkem DJI Phantomu 3 a natáčím si ve volných chvílích videjka dronem, dodržuji bezpečnostní předpisy. Jedno moje video viděl známý, který se živí komerčním natáčením, za které tedy inkasuje peníze, ale nevlastní drona a zeptal se mě, zda bych mu neposkytla dva cca 5ti vteřinové záběry z mého drona do komerčního videa. Já ale vím, že pokud jsou natočené záběry využity ke komerčním účelům, musí být licence pro dron, pilota atd. u UCL. Otázkou je - platí to i tehdy, když netočil záběry on, ale točila jsem je já a já za ně žádné peníze nebudu inkasovat ani od něj, ani od jeho zákazníků? To je přece trochu nesmysl, přece můžu své záběry věnovat komu chci a je to moje osobní věc, ne? A on by zase neměl mít postih, protože mu byly záběry darovány, ne? Ví někdo, co s tím?? Ráda bych mu pomohla, ale nechci z toho mít trable. Děkuji, Linda.

Fotovýbava, které se dotaz týká: Dron DJI Phantom
Jirka9 (22)|1.9.2016 16:18
Když mu ty záběry poskytneš , on Tě neuvede jako spoluautora a dostaneš za to maximálně pusu, tak podle mne není co řešit.

Já vedu u nás v DDM kroužek leteckých modelářů už kolem 20 let a UCL si pořád vymýšlí nějaké blbosti, jako je naposled dodatek X.
Ale to si na stránkách úřadu o civilním letectví, nebo na stránkách modelářů můžeš dohledat. nebo to už víš.

Neříkám, že není nutné učit děti a dospělé určitému chování, vůči budovám, lidem, leteckému provozu a případnému radiovému rušení vysílači dovezené od někud bez případné licence a povolení telekomunikačního provozu , protože následky můžou být značné.

Phantom je pěkný stroj mi v DDM máme jeden RC model s dvouma vysílačema propojené kabelem na kterým učím děti základy .
A hlavně to udržet ve vzduchu bez havárie.
Kvadrokoptéru časem taky plánujeme.

Jirka
Jirka9 (22)|1.9.2016 21:46
Ještě jednou Ahoj. Nejsi náhodou ta holka, co se na astroforu ptala před mnoha měsíci či lety na asto profi dalkohled na objednávku? A Jak jsi s tou objednávkou případně dopadla ?
A nejsi pofesionální fotografka z Prahy? Jirka
Neregistrovaný (0)|1.9.2016 22:07
No to byl asi někdo jiný :) Nicméně děkuji za reakci k příspěvku.