Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: rada ohledně servisu

Neregistrovaný (0)|8.9.2016 12:11
Tazatel: bendek

Znění dotazu: Dobrý den.
Chtěl by jsem se zeptat,jestli by jste mě neporadily,co dál fotoaparátem,který mi servis pravděpodobně neopraví z důvodu nedostupnosti náhradního bloku objektivu,prý chyba stabilizace.
Video je zde,nedělá to pokaždé,že "vrčí"
https://drive.google.com/open?id=0B_lrkcefyHawTXIydkphWDVfcFE

Fotovýbava, které se dotaz týká: Sony Cybershot dsc hx20v
Kikiris Kakabus (61)|8.9.2016 20:21
Vyhodit a koupit něco jiného :-)
bendek (0)|8.9.2016 22:45
Díky za tip,ale hledám radu ohledně někoho schopného,kdo má třeba náhradní díl či tento jinak poškozený fotoaparát, či neporadil jinak.Ono když si koupíš věc a rok po záruce ti něco odejde a není náhradní díl,tak je to trochu smutný.Vím že dnes téměř vše spotřební zboží bez dlouhé výdrže,ale stejně hledám způsob...
Kikiris Kakabus (61)|9.9.2016 10:51
Ano bendeku, žijeme ve spotřební a konzumní době a tak to proto vypadá.
Pokud budeš chtít kvalitní kompakt, co ti vydrží řadu let, budeš se muset
poohlídnout někde jinde, než je tvůj Sony.Třeba u Leicy, tam sice zaplatíš
astronomickou cenu, ale na druhou stranu se ti aparát nerozsype po záruce.
Už vůbec, pořídit si šumítko s 18 mpx, prťavým snímačem 6,2mm x 4,6mm
a 20 x zoomem a velmi podprůměrnou světelností je odvaha. Ale proti gustu
žádný dišputát :-). Ale opravdu si myslím, že než plýtvat energií a časem na
to, že seženeš od někoho nějaký blíže neurčený náhradní díl na blíže neurčenou
závadu, tak se na to vyprdnu a poohlídnu se po něčem jiném. Ale to je jen
můj názor a nevnucuji ti ho. Jen ještě doplňující otázka,kromě toho zvuku z
ukázky, to normálně fotí a ostří? Vypadá to totiž na problém se servomotorkem.
bendek (0)|9.9.2016 12:07
Chápu a vím že pro profíky nebo lidi zajímající se o fotky a fotoaparáty je to šumítko,ale o to teď nejde...
Foťák zaostřuje a fotí,resp. nahrává pořád stejně.Teoreticky by šlo opravit ten servomotorek,kdyby to bylo tím?Ptám se,protože asi víte,jak to v šasi přístroje funguje a já jako laik nevím.Díky moc za podmět a případně za nasměrování,dokud existuje naděje :-).
Milan Šurkala (3381)|9.9.2016 12:35
Nesouhlasím s tím, že by to byl špatný fotoaparát, naopak u kapesních kompaktů to byl jeden z těch lepších a pro běžné požadavky to nemělo žádnou větší chybu.

Co se týče opravy, tak do ní se pohrne málokdo, když tak vzít celý ten modul (objektiv+čip) a vyměnit to z kusu, který má vadu někde jinde (třebas z eBay, jako nový díl to už servis sehnat nedokáže, jak říkáte). Nicméně se může zjistit, že to byl třeba jen špatný kontakt někde. Takže ideálně prostě vzít malý šroubovák, rozebrat to, vytáhnout kontakty a zasunout je zpátky. Já takhle třeba "opravil" Panasonic TZ8. Neostřil, tak jsem jen chtěl zkusit, zda má smysl kupovat ten modul ze staršího přístroje, zda vůbec budu schopen to vyměnit. A po složení fotoaparát začal ostřit i s těmi díly, které původně nefungovaly.

Pokud tohle nepomůže, tak spíše než kupovat náhradní modul a nechávat to opravovat, bych koupil nový přístroj. Modul vyjde na 1500-2000 (aspoň na ten Panasonic to tak bylo) a pokud by to měl měnit servis, naúčtují si dost za práci.

Jinak, pokud je to jen stabilizace, tak bych vypnul stabilizaci a fotil bez ní. Nemělo by to pak dělat bordel a bude-li to fotit pořád ostře, za dobrých světelných podmínek s tím nebude problém.