Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Kompakt do 5000

Neregistrovaný (0)|17.9.2016 14:44
Tazatel: Michaela

Znění dotazu: Dobrý den, mohli byste mi poradit, jaký kompakt pořídit? Fotit s ním budu hlavně momentky-děti, dovolená, sem tam nějaká krajina, občas video. Vím, že za tuto cenu nemůžu očekávat zázraky, ale pěknou vzpomínku snad ano :-).

Fotovýbava, které se dotaz týká: Fotoaparát
Kabe (442)|17.9.2016 18:13
Za tuto cenu bych fotak vubec neporizoval a fotil smartphonem. Jsou to vyhozene penize. Fotoaparat ma podle mne smysl porizovat zhruba od cenoce hladiny okolo 10000 Czk. Levnejsi ne.
Petr Be. (211)|17.9.2016 18:23
Ano. Také bych to řešil smartphonem, popřípadě se podíval do použitého na řadu fotoaparátů Nikon 1 a Olympus PEN. Tam už to dopadne lépe. Cena s objektivem bude někde mezi 4-6 tisíc korun.
chalupník (85)|17.9.2016 19:09
Váš dotaz mne donutil se podívat, co je dnes na trhu v kompaktech. Naprosté šílenosti, to už nejsou fotoaparáty. Brzy by Vás mrzelo, že jste ty nejhezčí chvíle života nafotila s tak děsnou kvalitou. Takže souhlas s předřečníky.
Milan Šurkala (3381)|19.9.2016 23:50
Pokud není důležitý velký zoom, tak bych taky fotil smartphonem. Jinak byly docela fajn ultrazoomy od Sony, ale hodně teď podražily.
kikapu (52)|21.9.2016 17:48
Michaelo, řešením by byl kompakt z bazaru, sledujte nabídku a klidně tady prokonzultujte co Vás zaujme.
Sakini (1174)|22.9.2016 08:30
Pravda s tím bazarem, s trochou snahy se dají objevit mnohem lepší přístroje než ty nové z obchodu, které dnes v dané cenové třídě opravdu nejsou to pravé ořechové. Kolegyně nechtěla dát víc než tři tisíce, krizová finanční hranice, a sehnal jsem zánovní Samsung NX1000 s objektivem 20-50, náhradní baterií a kartou - za ty tři tisícovky o galaxii lepší než jakýkoliv nový kompakt.