Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 10 z 11 PrvníPrvní ... 891011 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 136 až 150 z 164

Téma: Panasonic GX80 - moje skúsenosti

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Držím sa!
    - tak to je dobre, ešte sme neprebrali plynulosť zmeny epozície, citlivosť a výsledky nočných videí atd.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2012

Tak ja sa uz tesim i na to, akurat porovnavat sposob fungovania GX80 v cene za 19 tisic voci Sony A6300 za 43 tisic mi pride dost nefer.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    Tak ja sa uz tesim i na to,
    - tak fajn, keď je záujem

Citace Původně odesláno od sblasko Zobrazit příspěvek
    akurat porovnavat sposob fungovania GX80 v cene za 19 tisic voci Sony A6300 za 43 tisic mi pride dost nefer.
    - to je pomerne diskutabilné, zober si, aké sklá používame a skúsme porovnať ceny :
    GX80 + Panasonic 12-35mm F2.8 = 42000 CZK
    Sony A6300 + Sigma 30mm F1.4 = 41000 CZK

V prípade seťákov by ta cena skutočne kolidovala.

Registrace
    May 2011

pridávam preto ukážkové 4K video z GX80 s (nestabilizovaným) objektívom Olympus 45mm F1.8, ak by si to chcel niekto porovnať s tým čo sa objavuje na webe. Verzia so zapnutou a vypnutou stabilizáciou senzoru (elektronická je vypnutá v oboch prípadoch). Ako je vidieť, toto pomerne dlhé ohnisko sa už na statív neukecá, ale je to veľmi dobre použiteľné aj s pomalým panningom.
    K ukážkam stabilizácie - na ohnisko 90mm je to vynikajúce.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2012

- to je pomerne diskutabilné, zober si, aké sklá používame a skúsme porovnať ceny
    Ahaaa, tak potom je to OK, hoci Panasonic ma 2 stabilizacie (telo+obj.) a Sony ziadnu.
    A tocit sa teda bude vzdy na 2.8 clone a ohnisku 45 mm?

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od sblasko Zobrazit příspěvek
    A tocit sa teda bude vzdy na 2.8 clone a ohnisku 45 mm?
    Nejde mi o súťaženie, porovnávanie "bok po boku" A6300 vs. GX80. To myslím nemá význam a stejne by sme nedokázali zaistit stejné podmienky. Jedná sa mi o celkový dojem z obrazu GX80, teda i plynulosť zmeny expozície, citlivosť - prekreslenie nočných scén, šum atd.
    Tie ceny sú pravdivé, ale ak na Sonyho nasadím stabilizovaný zoom 18-105 F4, cena sa zvýši nejak na 48000 Kč, takže cenový príklad v minulom príspevku je sice pravdivý, ale účelový, hodilo sa mi to do krámu...

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2012

GX80 + Panasonic 12-35mm F2.8 = 42000 CZK
    Sony A6300 + Sigma 30mm F1.4 = 41000 CZK

Hmm, ale ja som sa dopocital A6300 telo + dana Sigma k cene = 35 + 12 s DPH
    a Panas + obj. taky viac: 17 + 27 :-)
    Naposledy upraveno uživatelem sblasko: 01-12-2016 v 12:52 Důvod: oprava

Registrace
    May 2011

To je iný objektív, ten správny je v odkaze, za cenu 8990 Kč :

https://www.dpreview.com/products/si...30_1p4_dc_dn_c

Registrace
    May 2011

kolyy, ako ti vychádza kvalitatívne porovnanie fotiek so zazoomovaním na snímači vs. stejný zoom v RAW ?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

kolyy, ako ti vychádza kvalitatívne porovnanie fotiek so zazoomovaním na snímači vs. stejný zoom v RAW ?
    Čo tým myslíš? Ak hovoríš o forme digitálneho zoomu (napr. "Clear Image Zoom" pri Sony alebo ETC pri Panasonicu), ten má pre mňa zmysel iba pri videu, fotky orezávam vždy v pc. Pri videu by to mohlo byť zaujímavé porovnanie, ale nerobil som ho.

Registrace
    May 2011

Čo tým myslíš?
    Ano, myslím výrez z čipu. Ide o to, že v susednom vlákne /YT/ je chlapík vytešený z kvalitnejších fotiek v režime clear-zoom, ako klasicky orezom v pc. V .raw mi to nedáva žiadny zmysel, ale možno v .jpg to má cenu, budem to musieť testnúť.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Panasonic vydal nový firmware pre GX80/G80, ktorý má znížiť hluk od stabilizácie. Odskúšal som ho a naozaj to výrazne pomáha. Vôbec by som neveril, že je niečo také možné riešiť firmwarom. Doteraz bol hluk konštantný, nezávislý od podmienok a bolo jedno, či bola vôbec stabilizácia zapnutá. Teraz sa hluk výrazne znižil a na pôvodnú úroveň sa vráti iba v prípade natlačenia spúšte s nestabilizovaných objektívom.

Samozrejme, najpodstatnejšie je, ako sa výsledok prejavil v zázname zvuku pri videu a či to nie je na úkor účinnosti stabilizácie. Otestoval som to pred a po inštalácii FW s dvoma objektívmi - Panasonic 12-35/2.8 a Olympus 45/1.8. Výsledok je taký, že žiadnu výraznejšiu zmenu v chovaní stabilizácie vo videu som nezaznamenal, ale úroveň hluku v internom mikrofóne sa výrazne znížila. Zvuk samozrejme stále nie je nejako vysoko kvalitný, ale už tam v pozadí nedominuje ten neustály ruch od stabilizácie, aj keď ho pozorné ucho môže stále rozoznať. Pre menej náročné domáce video sa to stáva použiteľným. Dá sa prirodzene predpokladať, že ostatné typické neduhy interných mikrofónov, ako citlivosť voči poryvom vetru a podobne to nerieši, ale to sa ani nedalo očakávať. Už takto to dosť hraničí so zázrakom.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    40

Máš na mysli firmware z 1.0 na 1.1.? Mám G80 a myslím, že měl hlavně odstranit nerovnoměrné zoomování, což se povedlo (u seťáku 12-60).
    Hluk ale stále považuji za dosti výrazný při točení v interiéru. Proto zásadně používám externí mikrofon. V exteriéru to vítr a okolní šum eliminuje.
    Většinou video podbarvuji hudbou. Dále používám v Ediusu DeNoise plug-in pro odstranění statického šumu, např. větru, hluku kamery, šumu pásky/zesilovačů apod.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Nie! Myslím verziu 1.2, ktorá vyšla predvčerom. Je to naozaj výrazná zmena.

http://av.jpn.support.panasonic.com/...0_g81_g85.html

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    40

Díky za info, jdu na to!

Strana 10 z 11 PrvníPrvní ... 891011 PosledníPoslední

Podobná témata

1. servis Olympus - moje první zkušenost