Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 3 z 17 PrvníPrvní 1234513 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 246

Téma: Zvažuji koupi GX8 + Vario 12-60, nebo 14-140 pro video a foto v exteriéru - outdoor.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Zde se obávám, že tazateli nebude stačit kvalita snímků, když mu nestačila kvalita z 1" snímače z RX10. Jinak by to opravdu mohl být ideál.
    No lenže potom mu nebude stačiť ani M43 alebo APS-C s bežným zoomom, že. Ja si skôr myslím, že sa mu buď nepáčil jpeg alebo hodnotil fotky v príliš veľkom náhľade. A to mu tu vysvetlíme Upgrade na 4K a dobrý AF je každopádne rozumná idea, ak primárne točí akčné video.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    - no jo, malý snímač potrebuje svetelný objektív. Z tohto pohľadu sa mi veľmi pozdáva počin Panasonicu http://www.digimanie.cz/kompaktni-pa...nosti-f14/6680
    Problém je, že ten priebeh svetelnosti LX10/15 je rovnako zlý ako pri RX100 III/IV, t.j. pri 30mm ekv. je tam F2.8. DL24-85 by mal mať ten priebeh rozumnejší, aspoň podľa predbežného grafu na dpreview (Canon G7X I/II však stále vyhráva):
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Eq_Small_2.jpg 
Zobrazení: 78 
Velikost: 31.5 KB 
ID: 1942  

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Problém je, že ten priebeh svetelnosti LX10/15 je rovnako zlý ako pri RX100 III/IV, t.j. pri 30mm ekv. je tam F2.8.
    Tá krivka svetelnosti je desivá, tak potom odvolávam chválu na Panasonic LX15.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od aragonn Zobrazit příspěvek
    Na natáčení kvalitního videa večer můžeš s 14 140mm zapomenout.Točím dceru v tanečních a naštěstí je sál dobře osvětlen jinak bych měl problém.
    V 4K je to video podstatne čistejšie ako v 1080p, ktoré máš Ty. Inak samozrejme, pre pekné večerné či nočné videá to chce svetelné pevné sklo, potom sa z toho stáva skôr problém stabilizácie. Vhodné sklá nie sú až tak drahé - Panasonic 25 F1.7, Sigma 30mm F1.4, Olympus 45mm F1.8, Sigma 60mm F2.8.

z-b z-b je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2016

mám tento monitor Dell U2715 27 palců 2560x1440 a fotky mám v jpegu, protože v rawu by toho byly ohromná kvanta a kdo by to také zpracovával
    během měsíce nafotím třeba 2-3 tisíce a pak to přetřídím a vyberu z toho ty co jsou použitelné, tím nechci ale říct, že fotím bez přemýšlení
    spíš je hodně momentek kde pořídím třeba i deset fotek a teprve na monitoru vyberu to co se podaří - výhoda digitálu
    možná bych měl začít fotit do rawu, když jsou karty dneska za málo peněz, a pak to teprve na pc převádět do jpegu pro rychlejší prohlížení

mimochodem kolik má běžná fotka z 20mpix čipu v rawu ?

Registrace
    May 2011

Sigmu 30mm F1.4 mám nasadenú na novom APS-C čipe od Sonyho a je to neskutočná zábava.
    To by ale musela byť svetelnosť objektívu na 1" čipe bajočko F0.7 asi nereálne...

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od z-b Zobrazit příspěvek
    mám tento monitor Dell U2715 27 palců 2560x1440 a fotky mám v jpegu, protože v rawu by toho byly ohromná kvanta a kdo by to také zpracovával
    během měsíce nafotím třeba 2-3 tisíce a pak to přetřídím a vyberu z toho ty co jsou použitelné, tím nechci ale říct, že fotím bez přemýšlení
    spíš je hodně momentek kde pořídím třeba i deset fotek a teprve na monitoru vyberu to co se podaří - výhoda digitálu
    možná bych měl začít fotit do rawu, když jsou karty dneska za málo peněz, a pak to teprve na pc převádět do jpegu pro rychlejší prohlížení

mimochodem kolik má běžná fotka z 20mpix čipu v rawu ?
    Ja mám Dell U2515H V 100% náhľade sa to nedá prísne hodnotiť, fotky by mali podľa mňa vyzerať ok, ale nemožno čakať ostrosť a detaily, na ktoré je treba väčšiu hustotou pixelov.

Spracovávam veľa fotiek aj so staršieho Sony NEX-3N a pokiaľ je jpeg výstup s podobne starého RX10 podobný, čo si tipujem, že áno, tak chápem, že je to v plnom náhľade katastrofa, pokiaľ ISO nie je v základe. Jpegy z novších modelov by mali byť lepšie, ale čo sa týka A6000, kde ich mám tiež dosť, tak mi to prišlo iba marginálne lepšie ako z NEXu. Veľmi zlé býva aj vyváženie bielej za umelého svetla a aj celkové farebné podanie na vyšších ISO. Sony má rado žltozelenú, čo mi veľmi nesedí. A6300 neviem, snáď už sa zlepšili. Joeh by snáď k tomu mohol niečo povedať, keďže mal RX10 a teraz má A6300. Osobne, čo sa týka Sony, tak drvivá väčšina fotiek na zvýšenom ISO pre mňa znamená raw. Inak sú veľmi dobré DRO módy, vrátane auto, ktoré pekne pomáhajú s dynamickým rozsahom.

Pre porovnanie Panasonic - jpeg pri GM5 je na tom trochu lepšie ako Sony NEX-3N/A6000, ale cez ISO800 už idem vždy do rawu. GX80 však prináša citeľné zlepšenie, odšumovanie je skvalitnené, takže výhoda rawu na ISO1600/3200 nie je taká výrazná. Zatiaľ chodím do rawu, ale uvidíme časom, možno bežné cvaky už nebudem riešiť. Každopádne, pri Panasonicu cítim potrebu často riešiť raw aj kvôli expozícii, kontrastu, vyváženiu bielej a dynamickému rozsahu. Farebné podanie je ok, svojské, dosť výrazne do oranžova, ale sedí mi.

A posledné porovnanie Fuji - 90% jpeg. Odšumovanie je veľmi kvalitné aj na vysokých ISO, takže výhoda rawu je marginálna. Farebné podanie parádne, Fuji má rado červenú a ružovú, vyváženie bielej spoľahlivé. Do rawu je treba ísť naozaj ak človek chce iné podanie fotky ako je originál, nie kvôli detailom či šumu. Aj dynamický rozsah sa do veľkej miery dá vyriešiť už vo foťáku (DR režimy).

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Mne by pak dost zajimaly ty zkusenosti, ktere ziskate s tim dotykovym displayem pri tech teplotach.

Registrace
    May 2011

Tipnem si - daktyl bude vypnutý - veľmi nízka teplota, zimné rukavice, potreba častého chránenia prístroja pod oblečením a scéna v pohybe. Konečne, tazatel podľa vlastných slov na dotykáči netrvá, asi vie prečo...

z-b z-b je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2016

Co znám zmrzlé displeje tak se hrozně zpomalí, zeslábnou a pak zmizí úplně. Ale to musí promrznout, což chvíli trvá.
    Problém jsou teplé rukavice. V nich je problém zmáčknout tlačítko, otočit přesně malým ovladačem je ještě horší, natož něco lovit na displeji, to nejde. A tenké rukavice při delším focením můžou způsobit omrznutí rukou. Takže dotykový displej je jen takový bonus navíc pro teplejší období.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Co znám zmrzlé displeje tak se hrozně zpomalí, zeslábnou a pak zmizí úplně. Ale to musí promrznout, což chvíli trvá.
    Problém jsou teplé rukavice. V nich je problém zmáčknout tlačítko, otočit přesně malým ovladačem je ještě horší, natož něco lovit na displeji, to nejde. A tenké rukavice při delším focením můžou způsobit omrznutí rukou. Takže dotykový displej je jen takový bonus navíc pro teplejší období.
    Já když testoval Canon G9 X, který má výhradně dotykové ovládání, tak jsem to ťukal špičkou nosu :-D Dotykáč je super věc, když doplňuje tlačítkové ovládání, ale úplně k ničemu, když je to jediný způsob.

Registrace
    May 2011

Hlavní pro mně je kvalita videa, rychlost a plynulost ostření a teprve potom rychlost focení. Chci točit téměř vše v 4k.
    Nový Panasonic G80 + nový zoom objektív 12-60mm to stejne nevyriešil, všetky problémy, ktoré sme už spomínali zostávajú, navyše je nepoužiteľný plynulý zoom, je to masakr. V ukážke od 20.s a od 3.m8s

z-b z-b je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2016

Když je zima, tak mám přes nos kuklu, aby mi nezmodral a neupadl.
    Ale vážně, dotyk je určitě plus, ale zatím jsem se obešel bez něj a nikdy mě nenapdlo, že by mě k něčemu byl. Jedině, na ostření při videu na stativu a pomalu se pohybujícím objektu. Jinak nevím na co bych ho použil.

joeh:
    to ostření se mi vůbec nelíbí, první scéna na náměstí je taky divná, vůbec to nechce ostřit
    to pulsování je rnormální při zaostřování ?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2008

Nedá mě to abych nereagoval.Pánové vy jste si koupily ty fotáky na testování ?Nebo na praktické focení /natáčení?Podle mě není dokonalý ani foták za sto tisíc vždy se najde něco co by mohlo fungovat lépe.

z-b z-b je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2016

Jak to čtu a pozoruju, tak už nemám chuť ani natáčet video, ani fotit.
    Krámy za 40 tisíc a neumí zaostřit. Jsem si říkal, rx10 stará šunka. Neostří, fotky se mi nelíbí, připlatíme si, a bude to paráda a ono ejhle, z bláta do louže.

Neexistuje podobné video jako to poslední, ale na LX100 nebo TZ100 ? TZ100 má sice mizerný hledáček, ale kdyby bylo ostření v pořádku, tak bych to asi přežil. Potřeboval bych se ujistit, že aspoň něco umí ostřit.

Strana 3 z 17 PrvníPrvní 1234513 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Portréty: Mám dotaz ohledně koupi set deštníků nebo set softboxu.
    Od sebyk v sekci Techniky focení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 27-02-2016, 19:29
  2. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 03-03-2015, 19:06
  3. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 23-03-2011, 06:53