Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: D5500 nebo D7200 + jaký objektiv

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Dobrý den.
    Vybírám si první zrcadlovku na focení krajiny, makra, dovolené.. Volba padla na D5500 nebo D7200 s nějakým světelnějším objektivem. Setový objektiv bych nejraději vynechal a volil něco univerzálnějšího a světelnějšího, něco jako Sigma 17-50mm f/2,8 EX DC OS HSM nebo Sigma 17-70mm f/2,8-4,0 DC Macro OS HSM Contemporary a časem dokoupil něco dalšího. Původně jsem chtěl 18-140-tku. Který je z nich lepší? Není mi jasné co zmamená u toho objektivu to označení macro? Na d5500 se mil líbí výklopný displej, váha a rozměry u d7200 lepší ovládání, 2 rolery (jelikož mám sníženou citlivost prstů..), horní displej. D7200 jsem držel v rukou, je těžká a úchop nic moc. Ještě bych potřeboval vysvětlit jak je to s laděním AF, jestli je potřeba ladit pro neoriginální objektivy nebo pro všechny, prostě o co vlastně jde. Díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Hmm, žiadny majiteľ zrkadlovky neodpovedal na serióznu otázku... Tak ja to skúsim - ladenie AF Ti zaručí ostré snímky, pri zrkadlovke je niekedy potrebné skalibrovať foťák a objektív. Ak je to rozladené, neostrí to úplne presne. Ak túto možnosť doladenia vo foťáku nemáš a rozladí sa to, musíš ho odniesť do autorizovaného servisu. Ak ho máš, doladíš si to sám, ale chce trochu vedieť ako na to.

Tie objektívy som ruke nikdy nemal, ale v recenziách sú chválené za výborný výkon pomer/cena, vybral by som si podľa toho či je priorita svetelnosť alebo dosah.

Označenie "Macro" znamená, že objektív je schopný ostriť na krátku vzdialenosť a teda je s ním možné nafotiť malé veci. Táto Sigma ale nie je nijaký makro objektív na detailné fotenie hmyzu, to označenie ukazuje, že je schopná na dlhom konci zaostriť o niečo bližšie ako iné bežné zoom objektívy. Takže na nejaké kvietky to bude lepšie ako 17-50/2.8.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2010

Mám CSC od Panasoniku (mimochodem díky Kolly tehdy za připomenutí existence 15mm objektivu, mnohem lepší v noci než 20mm), ale také mne stále láká i zrcadlovka. Nikon mi totiž připadá velmi podobný podáním barev jako Panasonic, a CSC je lehké, proto jsem vybíral také hlavně něco lehkého a relativně skladného. Po přečtení recenzí, kdybych sháněl teď zrcadlovku jako defacto amatér, tak jdu s přihlédnutím ke všemu, do Nikon D5500 a objektivu Nikon 16-80mm f2,8-4,0. Ten objektiv mi úplně učaroval svým podáním barev a ostrostí, váhou, rychlostí, schopností protisvětla, ale ta CENA... . Zvažoval jsem i ty výše zmíněné objektivy, včetně obdoby u Tamronu, ale pokaždé mi tam něco z jejich vlastností vadilo. A u Sigmy obecně uvádí zvýšenou potřebu kalibrace (měl jsem ve výběru i sigmu 18-200mm f/3,5-6,3 DC Macro HSM Contemporary).

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

ka.mik1: Nikon 16-80 podava nejak zvlastne barvy? nebude to nejaka mylka?

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele nephilim
    Registrace
    Sep 2008
    Fotografií
    91

Volba D7200 nebo D5500 je především volbou pohodlnosti ovládání. Samozřejmě, že rozdíly jsou i v SW. Opět je otázkou nakolik některé volby z D7200 budou scházet majiteli D5500. Mám osobní zkušenost s oběma. Ani v nejmenším bych se nebál ovládání D5500. Toho podstatného, co nemá na tlačítkách moc není. A co schází, hodně dohání dotykový display. Ovšem kdo chce maximum komfortu v ovládání a v SW a je ochotný za to zaplatit, nemá jinou volbu než D7200. Tedy z těchto dvou těl, protože pak tu je špičkový D500.
    Pokud jde o objektivy. Opět bych na základě osobních zkušeností koupil raději Nikkor 18-140. Kreslí pěkně, ostrost je výborná, stabilizace je skvělá a pokud jde o hrátky s HO, tak pro tyto účely určitě stojí za zvážení koupě Nikkor 35/1.8G nebo 50/1.8G. V práci s HO na ně ani jeden z uvedených objektivů od Sigmy nemá. Při cenách objektivů na DSLR jsou tyto Nikkory za hubičku a jsou ohromně zábavné. Moc rád si občas nasadím 50/1.8G a vyrazím jen tak ven. Omezení ohniska v člověku probouzí kreativitu a jak jsem psal, celé je to zábavné. Ale zpět k volbě objektivu. Vzhledem k tomu, že se prodávají sety s Nikkor 18-140, díky čemuž se dá tento objektiv pořídit za opravdu zajímavou cenu, určitě bych jej zvažoval. Pro běžné focení je velmi univerzální a pro speciální účely si stejně dříve nebo později každý pořídí specializované objektivy.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2010

No píšu to amatérsky, tak se kdyžtak omlouvám Canon mi přijde podáním barev jako Sony, Nikon jako Panasonic. Dlouho jsem hledal něco jako pán i na poli zrcadlovek. Ikdyž momentálně mám GX7 s dobrými objektivy pořád jako bych viděl ten rozdíl mezi CSC a zrcadlovkou, něco jako v hloubce fotografie, jako bych skutečně na tom místě byl. U CSC mi přijdou ty fotky plošší. Zní to blbě, ale nevím jak to vyjádřit. Dlouho jsem řešil případnou paralelu v podobě zrcadlovky ke GX7, a až teprve kombinace D5500 + Nikon 16-80mm je přesně to, co jsem celou dobu hledal, bohužel cenově mimo. Zas to beru subjektivně, ale u spousty zrcadlovek nebo objektivů jsem neviděl žádný rozdíl v kvalitě oproti té GX7, někdy i dost horší, ale zrovna ten Nikon 16-80mm mne prostě nadchl. Je to pro mne smysluplná kombinace, kde fakt vidím, že ty fotky jsou stále lepší než z CSC, co teď mám. Hlavně je pro mne objektiv krásně ostrý a s pro mne praktickým kompromisním zoomem.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Vkládám sem odpověď od Hama na dotaz ohledně kompatibility sigmy 17-50 s D5500:
    Citace:
    Dobrý den,
    tohle jsou vlastnosti, se kterýma je nutné počítat při použití daného objektivu 17-50/2.8 s DSLR Nikon.
    Pro model D5500 je pouze první bod. Objektiv je velmi populární a nabízí v danné cenové kategorii vynikají volbu.
    Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: sigma.jpg 
Zobrazení: 297 
Velikost: 125.7 KB 
ID: 1957

---------- Doplněno v 13:52 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:49 ----------

Nakonec jsem koupil D5500 s 18-55 AF-P VR a nyní vybírám nějaký univerzální objektiv + nějaký pevný....

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od stavik Zobrazit příspěvek
    Vkládám sem odpověď od Hama na dotaz ohledně kompatibility sigmy 17-50 s D5500:
    Citace:
    Dobrý den,
    tohle jsou vlastnosti, se kterýma je nutné počítat při použití daného objektivu 17-50/2.8 s DSLR Nikon.
    Pro model D5500 je pouze první bod. Objektiv je velmi populární a nabízí v danné cenové kategorii vynikají volbu.
    Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: sigma.jpg 
Zobrazení: 297 
Velikost: 125.7 KB 
ID: 1957

---------- Doplněno v 13:52 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:49 ----------

Nakonec jsem koupil D5500 s 18-55 AF-P VR a nyní vybírám nějaký univerzální objektiv + nějaký pevný....
    Myslim, ze panove ci pani z Hamy opomneli upozornit na tu myslim ze pomerne dulezitejsi VLASTNOST a to tu. ze zmineny Sigma zoom nelze serozovat v sigma doku a tak pripadnou nesrovnalost objektivu a D5500 v oblasti ostreni bude treba nechat seridit v servisu. To ovsem plati samozrejme pro vsechny objektivy v kombinaci s D5500, ktery nema micro AF

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Stále nejsem rozhodnutý, ale vyškrtl jsem sigmu 17-50, protože se jí otáčí přední člen (mám v plánu používat cpl filtr).
    Nyní zvažuju sigmu 17-70 f/2,8-4 C, drahý nikon 16-80 nebo sigmu 18-35 f/1,8 art.
    Proti sigma 17-70 je: náladový AF, vinětace od f/2,8 do f/5,6, od f16 difrakce, při 17mm barevná vada v kontrastních scénách i po zaclonění, nemá manuální přeostření při AF....
    Proti sigma 18-35 art: vinětace při f/1,8 a při 35mm je největší, váha a rozměry, malý zoom a oproti s17-70 vyšší cena, nemá stabilizaci.
    Proti nikon 16-80: cena, kupodivu nutno používat micro adjustment ve foťáku pro sladění AF (dle recenze), který nemám, ale zda šlo jen o ty dva testované objektivy nebo je to častější problém?
    Z toho mi vyplývají otázky:
    1.které z těchto negativ u jednotlivých objektivů jsou podstatné při focení krajin, občas portrétů, přírody, dovolené..?
    2.pokud bych nechal sladit objektiv s tělem v servisu, hrozí, že se mi časem AF rozhasí?
    3.po povedeném sladění , bude Af fungovat jak má nebo bude náladový?
    ...

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

Sigmu 17-50/2,8 OS mám a věř že se jí přední člen neotáčí.
    Otáčení předního členu jsem viděl asi jen u těch nejlacinějších skel...

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od Begy_cz Zobrazit příspěvek
    Sigmu 17-50/2,8 OS mám a věř že se jí přední člen neotáčí.
    Otáčení předního členu jsem viděl asi jen u těch nejlacinějších skel...
    Aha. Mrknu na to.

Podobná témata

1. Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 19-07-2016, 08:03
  2. Canon EOS 80D VS Nikon D7200 vs SONY A6300
    Od izzi v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 28-04-2016, 14:12
  3. Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 20-07-2015, 07:49
  4. Canon 760D vs. Nikon d5500