Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 33 z 33

Téma: Upgrade z Canonu G7x, rozpocet 40k

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Tohle je jiné i oproti běžným zrcadlovkám, pokud nebudeš umět přijít na něco jak to udělat, klidně se zeptej. Co se týče světelných objektivů, z kratších ohnisek se dostupné nabízejí 18/2, 23/2, 27/2.8 a 35/2. Není nic jednoduššího jak si vyzkoušet které ohnisko bude vhodné, když si je nastavíš na 18-135 a zkusíš fotit bez zoomování. Jen počítej s tím že starší 18/2 neostří nijak zvlášť rychle, na pohyb nemusí někdy stíhat.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    5

Tak jsem zpatky z dovolene, 14 dni intenzivniho foceni, tak se musim podelit o zkusenosti s Fuji. Vyrazil jsem pouze s 18-135, nd filter, polarizak a 2 nahradni baterie a tripod od Joby. Kamos 14 dni pred dovolenou presel z Nikonu 3100 na D750, tahl sebou 24-70, 100mm macro, 55-200 a pevnou 50mm (myslim, ze 2.8). Docela me zajimalo, jaky budem mit vystup, ale k tomu se dostanu az na konci.

Pocet fotek - ze 14 dni jsem privezl 2700 fotek. Myslim, ze to neni tak hrozne (budicek v 7rano, dost fotek BKT, panoramata).
    Baterie - Prumerna spotreba 1.5 denne a to jsem kazdy vecer rychle promaznul nejhorsi odpad. Spokojenost.
    Ovladani fotaku - za tu dobu jsem si zvyk, takze k tomu nemam vyhrad. Obcas mi chybi dotykovy displej na ostreni, ale tak to se neda nic delat.
    Objektiv - Pres lightroom jsem si vytahl, v jakem ohnisku jsem fotil a dopadlo to tak, ze 60% 18-20mm, 30% 135mm a 10% zbytek. Parkrat jsme se v destnem pralese dostali do prehanky, takze s WR telem i objektivem jsem byl klidnejsi (placebo efekt . Jak se brzy stmivalo, dostaval jsem se casto k foceni pri iso 3200, takze ta svetelnost tam proste chybi. Je to proste cena za univerzalnost toho objektivu. A ted se dostanu k tomu kamosovi...

Zatimco ja jsem chodil s fotakem v ruce, on s celkem tezkou brasnou. Spousta situaci kamosovi utekla jenom proto, ze zrovna fotil makro a najednou potreboval na moment prehodit sklo. Rekl bych, ze tak ve 30% situaci nemel zrovna "naladino". Navic to mel vsechno nove a neosahane, porad se s tim tak trochu szival. Vim, ze kdyz mel na fotku dost casu, tak vystup z te jeho sestavy bude nekde jinde ..napr. nocni erupce vulkanu, makro, foceni pri horsim svetle celkove.
    Ale zase prave diky nemu jsem si jeste vic uvedomil, jak je dobre mit na cesty takovy univerzal jako mam ja.
    A jeste jedno zjisteni.. pote, co jsem si od kamose pujcil jeho SD kartu jsem zjitil, ze jsem pouzival fakt pomalou kartu. Zapis 3 fotek se zkratil o 1.5 vteriny. Byl to pro me sok - asi jsem nikdy predtim nefotil panorama na BKT. Takze jsem si taky koupil Sandisk extreme pro.

Ke konci dovolene se mi zacala odlepovat spodni cast gripu. Pritom zadne extra teplo tam nebylo. Ziju v Texasu, takze vim, jak teplo vypada. Mozna se hral fotak pri foceni panorama -az 6 * 3 fotek (BKT) a tak to lepidlo nedrzi.

Pridavam odkaz na galerii z Oahu (jen cca 25% fotek z cele dovolene) https://goo.gl/Wp5vqJ

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Tak vypadá to že jsi se s tím docela sžil, a ještě si prožil kontrast "zrcadlovková sestava vs univerzální bezzracdlovka", pěkné... Mimochodem ti střelci obtěžkaní zrcadly mě docela vyděsili, sice jsem už jednou potkal jednoho ověšeného Nikony D4 a svatou trojicí, ale tihle vypadají nebezpečně :-) Ta rychlá karta je opravdu prospěšná, Fuji rawy jsou rozměrné a příliš pomalé karty umí opravdu zdržet. Na přilepení gumy doporučuji bezrozpouštědlové lepidlo jako Pattex 100%, lepil jsem s ním pogumování battery gripu X-T1, a osvědčilo se protože to lepidlo se chytne a plně nevytvrdne, takže se pružně přizpůsobí a to i ve zvýšené teplotě trvale přiložené dlaně. Ale mohla dost dobře zapůsobit hlavně zvýšená teplota od baterie, při intenzivním focení se umí hezky zahřívat.

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. náhradní baterie pro Canon G7x
    Od satinst v sekci Akumulátory a baterie
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 30-03-2016, 08:48
  2. Upgrade objektivu - Nikon
    Od okno v sekci Objektivy
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 30-11-2015, 12:08
  3. Problém s ostřením u Canonu eos 70D