Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jak odlepit fotografii přilepenou ke sklu

V-l-K (1)|21.10.2016 11:23
Ahoj všem, mám dvě fotografie vsazené v rámečcích se sklem a teď bych je z něj potřeboval vyndat. Jenže jak jsem bohužel zjistil, tak se kvůli vlhkosti fotografie částí přilepili na to sklo. Bohužel se jedná o fotografie, od kterých už neexistuje zdroj a to je i důvodem proč je chci vyndat. Chci je naskenovat, ale pokus naskenovat je i přes to sklo dopadl nevalně.
Neporadíte mi nějaký postup vedoucí k jejich šetrnému odlepení bez jejich poškození?

Díky
Begy_cz (537)|21.10.2016 12:05
Bez poškození jí od toho skla nesundáš. Ostatně počítám že experimenty a stylem pokus/chyba zničit další asi nemáš chuť.
Předpokládám že u toho skeneru je problém ten, že snímaný předmět nasvěcuje poměrně silným světlem a to světlo se ti pak o sklo zrcadlilo.
Takže můj návrh je stativ + foťák + polarizák
arkij (95)|21.10.2016 19:34
[QUOTE=V-l-K;43682]dvě fotografie vsazené v rámečcích se sklem[/QUOTE]
O jaké jde fotografie?
Jestli jsou klasické černobílé, tak je namoč i se sklem, po odvlhnutí půjdou sundat, pak pověs na šňůru jako prádlo a až uschnou naskenuj, nebo je ještě nechej srovnat mezi knihami. Mokrým procesem se fotky dělaly, tak jim to neuškodí. Stejně půjdou i barevné dělané tradiční analogovou cestou.
Begy_cz (537)|22.10.2016 11:50
ale nachal bych to jako poslední pokus - pokud namočení nepomůže, tak to s největší pravděpodobností bude taky totální konec