Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Canon Powershot G9x vs. Canon Powershot G7x mark ii

Neregistrovaný (0)|31.10.2016 21:35
Tazatel: Andrea

Znění dotazu: Dobrý den, prosím o radu při výběru kompaktu Canon, rozhoduji se mezi G9x a G7x mark ii. Jde mi o focení dítěte (tj. i v pohybu), rodinné foto, školní besídky atd. Pro první z nich mluví rozhodně cena, původní limit byl 10 tis Kč. Druhý mě nadchl na základě recenzí. Jsem amatérka a pravděpodobně budu fotit jen na automat, případně přednastavené režimy. G9 mi krásně padne do ruky, velikostně mi vyhovuje více, než G7x mark ii. Jde mi o kvalitní fotky pořizované i v interiéru, za horších světelných podmínek a o fotky s efektem rozmazaného pozadí. Výklopný displej nepotřebuji, ale určitě mi nevadí. Dle všech parametrů a recenzí mě G7x ii láká velice a spíš řeším, zda to není zbytečný luxus (drahý) pro někoho, kdo nedokáže tyto kvality ocenit. U G9 jsem v recenzích vyčetla kritiku směrem k malému zoomu a světelnosti objektivu. Můžu vůbec já jako laik ocenit a poznat výhody objektivu G7 x ii oproti G9? A to samé u zoomu, 3x vs 4,2x?
janfran (48)|31.10.2016 21:48
Pro to, co uvádíš jako nejdůležitější - focení ve špatném světle a s rozmazaným pozadím - je lepší světelnost Gx7 II velkou výhodou. Rozdíl v zoomu není příliš velký, ale i tak se širší úhel záběru Gx7 II hodí zvlášť v místnostech a člověk nemusí být expert, aby mu to pomohlo k fotkám, které by jinak nebyl schopen udělat.
Milan Šurkala (3381)|1.11.2016 10:20
Vzhledem k tomu, co popisujete (rychlé ostření, rozmazané pozadí, lepší výsledky v interiéru), přijdou vhod právě ty vlasnosti, které má G7X MkII proti G9X.