Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Stativy: Jaky vybrat stativ?

Neregistrovaný

Tazatel: Lubos

Znění dotazu: Ahoj, chci koupit pritelkyni stativ jako darek. Ma zrcadlovku Canon eos 1200 d. Pasuji vsechny fotaky a vsechny stativy nebo ne? Pripadne mohl by mi nekdo nejaky stativ doporucit?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

A do kolika peněz to může být? Samozřejmě se na stativ s upínací destičkou dá nasadit jakýkoliv foťák s běžným závitem.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele nephilim
    Registrace
    Sep 2008
    Fotografií
    91

Uchytit foťák pomocí destičky na stativ není problém. Důležité je, aby byl stativ dostatečně tuhý (takže žádné levné hliníkové Velbon, Hama a podobné hrůzy), důležitá je nosnost, upínací hlava a také váha. Kvalitní stativ s kvalitní hlavou je záležitost několika tisíc (5-7).

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    40

Já bych preferoval fluidní odnímatelnou hlavu. Nevím co máš proti Velbonu.
    Mám DV-6000 a protože hodně točím architekturu, přikoupil jsem nivelační mezikus Monfrotto 438, abych nemusel zkracovat a prodlužovat nohy. A pohoda.
    Pochybuji, že přítelkyně tazatele bude používat dvou až tříkilové teleobjektivy.
    Na to jsem měl upravený dřevěný stativ od niveláku. Ale s tím se zase moc poskakovat nedá a zatraceně tlačí do ramene !

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele nephilim
    Registrace
    Sep 2008
    Fotografií
    91

Citace Původně odesláno od romana51 Zobrazit příspěvek
    Já bych preferoval fluidní odnímatelnou hlavu. Nevím co máš proti Velbonu.
    Mám DV-6000 a protože hodně točím architekturu, přikoupil jsem nivelační mezikus Monfrotto 438, abych nemusel zkracovat a prodlužovat nohy. A pohoda.
    Pochybuji, že přítelkyně tazatele bude používat dvou až tříkilové teleobjektivy.
    Na to jsem měl upravený dřevěný stativ od niveláku. Ale s tím se zase moc poskakovat nedá a zatraceně tlačí do ramene !
    Psal jsem, žádné levné hliníkové Velbon, Hama apod. A hned jsem naznačil v jakých cenových hladinách hledat.
    Ano, ani já nepředpokládám, že by jeho přítelkyně chtěla používat stativ o hmotnosti cca 3kg, byť by jí ho na místo dovezlo auto. Takže lehký karbonový stativ, hodně odlehčená hlava a tomu odpovídající cena. Měli by si počkat na cenové akce.

Podobná témata

1. Kompakty: jaký fotoaparát vybrat
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 09-06-2015, 13:17
  2. Jaký fotoaparát vybrat
    Od Josef Štefánek v sekci Kompakty
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 01-05-2013, 10:14
  3. Jaký používáte stativ?
    Od Petr S. v sekci Stativy